Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
22. jan 2011

tak nějak tě namůžu najít
hodíš mi tu odkaz, prosím

simicak
22. jan 2011

@bera28 tak to me mrzi ☹ A nemas doma ten inhalator na kasel?? Je modrozelene barvy,ja ho mam doma po cely rok,to bu zklidni kasel a nemuze to vyzzvracet. Kdy mate jet do ozdravovny?? Snad to chytne i mala at to maji oba na raz,nez kdyz to chytne az po nem,to by byo asi blbe 😖 Protoze se ji to asi tezko vyhne,co?

Holky,muj manzel koupil xbox - to je takove hra,kde nejsou ovladace a snima te kamera a jsi prenasim do tv a ted podle toho cvici a bezi tady,funi a ten jeho clovek v tv bezi upne pomalu,tak se mu tu chlamu 😀 a mame tv blizko gauce,tak ho to blbe snima,tak ted debil beha po gauci vedle me 😀 😀 😀 😀 Ja vam ho snad natocim 😀 😀

bera28
22. jan 2011

Andulko, to mi povídej s tou hubeností - Kuba nosí tepláky vel 86, ty jediné mu jsou v pase. Sice je má do půl lýtek, ale aspoň z něj nepadají. člověče, já už si ani nepamatuji, kdy jsem videa na youtube dávala. Poslední jsem šoupla na facebook.
A vydržíš to s ním ještě ten rok, než do ppp půjdete?? 😀 😀 Já se znám, já bych to čekání nevydržela, ať si říká kdo chce co chce a šla bych dřív. Vždyť svišti taky museli u psycholožky sedět, plnit úkoly a spolupracovat. A k čemu ti bude, když ti hned v září ve školce řeknou, že má poruchu chování. To ti stějně doporučí návštěvu ppp. Aspoň vím, jak to funguje v Praze - kdo ve školce nespolupracuje, a nemusí to být jen tím, že má nějakou poruchu chování, tak tam má problém. To víš dětí je hodně a učitělek málo, takže se snaží zbavit toho, kdo narušuje řád 😖 Je to smutný, ale je to tak 😖 😖

simicak
22. jan 2011

Holky tady se zase problemy s reci a ostatnim resi jak uz jsi tak tri roky ve skole 😖 Pry je zbytecne to zkoumat driv - hrozne. Tady je zas ucitelek ve skole hodne a kazda trida ve skole ma asistenta. Navic zlobive dite se spatnym prospechem je vina ucitele a pak oni z toho maji opletacky,takze asi drzi huby radsi 😖

bera28
22. jan 2011

Andulko, tady je odkaz:
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Simi, inhalator mám, taky jsem mu ho hned dala. Na Anetu jsem zvědavá, páč ta zatím nikdy od Kuby nic nechytila. To jen Kubajz je takový chcípáček.
Hele, manžu natoč, ať se pobavím 😉

simicak
22. jan 2011

@bera28 a kolik davas striku? Me rikali ze muzu az 7 naraz na zklidneni,nam dva nikdy nepomohli u Viki..
Ted tady skace a chuak uz nemuze,koukam po ocku bo po me rve,at na neho necumim 😀 On totiz hubne,on si dava i na pupek ten stroj,co za tebe cvici brisni svaly a pak sezere 6 knedli a da si to na pupek na druhou fazi 😀 Ja z neho zdecham

bera28
22. jan 2011

Simi, já mám 2 ty fučáky - jeden je na roztažení průdušek, to je ten pohotovostní. Ten jsme měli psaný 1 vdech a v případě krize až 2 vdechy a vždy, když měl kašel, tak to hned zabralo. A může se dávat v případě potřeby i po 20 minutách. A ten druhý, co dostal loni, to jsou kortíky a ty nedávám a ani dávat nebudu, protože po nich pravidelně blil. Tak uvidím ráno, snad do něj ty kapky dostanu.
Simi, konečně jsem se od srdce zasmála 😀 😀 😀

andulka4
22. jan 2011

no já myslím že už to takové není....
tedy aspon mě příjde že má adhd každé 3tí dítě a ty učitelky už jsou školené

andulka4
22. jan 2011

Beruš no to jsou ale moje videa co jsi tu dávala ten odkaz 😝

simicak
22. jan 2011

@bera28 tak to nato roztazeni prudusek muses dat vic vdechu,to je to co mame my a kortiky mame kazde rano a vecer,jinak se mal nechyta s prudusky. Ale jestli mu zabira jeden strik,tak to je dobre. Ja jen co vim,tak kdyz se daji 4striky tak dalsi po 4hod.,kdyz pet striku tak dalsi po 5ti hodinach......
Ja tu zdecham,jsem vdechla kvuli neho karbenatek. Ho by meli poustet nekde v silvestrovske show 😀 Fakt,tak draha hovadina a manzel bude namakany a ja nesmrtelna ( smich prodluzuje zivot) Ted jezdi na kole,je v pozici jak lyzar,rukama do prazdna ridi a tim ze bezi tak slape 😀 A slape tak pomalu,ze ten cyklista spadl z kola 😀 😀 a on tady krici - jed deb....,to je idi..... 😀 😀 Je mi jasne,ze k detem zitra vstavam ja 😀

bera28
22. jan 2011

Andlko, tak to už jsem úplný blb, ale to je tou chorobou🙂 🙂
http://www.youtube.com/user/Bera2804?feature=mh...

simicak
22. jan 2011

Tak uz docvicil,pry cvicil celych 20min. a pry na zacatku radili,ze kdyz uz nemuzes,tak mas prestat 😀 😀 Uplny stary Forest Gump 😀 😀 Jdu si pustit Krause

andulka4
22. jan 2011

Beruuuuš no to jsou borci 🙂)))

simicak
23. jan 2011

Dobre rano holky,
tak svvagrova chudak rodi uz 24hod. a je na 3cm 😖 Pry uz je uplne vyrizena,epidural nejak nezabral a to chudak nevi,ze to nejhorsi ma teprv pred sebou.

nanya
23. jan 2011

Holky, díky za pochvalu foteček, a jj, máme ho pěkně drahý, to manžílek je na to "úchyl" 😀 Raději vám ani nebudu říkat cenu, neboť pak byste nám zaklepaly na čelíčko, ale já jsem v tom nevinně, nebaví mě fotit skro s dvoukilovu potvorou 😅
bera - já asi nemám problém mlíko pak ztratit a odstříkávat do ztracena, ale jak to vysvětlit Dankovi ?

jecidlo
23. jan 2011

simicak, gratuluju k vahovemu prirustku a svagrova at to ma brzy za sebou, budeme cekat na dobre zpravy!

nanya: u nas to bylo tak, ze se maruska na 17mesicich odstavila sama, a matejovi jsem trochu pomohla, proste jsem mu prestala nabizet, hlavne teda jsem jim uz predtim zacala davat i umele mliko aby s zvykli a radi se odvest pozornost kdyz se dote dozaduje, ja nevim kolikrat denne kojite, ale my jsem prvne omezili na rano vecer, potom uz jenom vecer a pak to slo do ztracena, mliko se samo omezilo a i kdyz jsem ho v prsach mela vlastne az ted do minuleho mesice, tak problem s prsama nebyl.

bera: fajn ze je ti lip

simicak
23. jan 2011

Svagrova zatim nic,nevim,proc ji tak trapi,pochybuju ze bude mit silu na zaver. Ma kontrakce od patku noci a je nedele odpoledne 😖

@nanya tak muj tatka koupil nejaky lepsi,2kg a mamce musel koupit krap,co se ji vleze do kapsy,protoze s tou kravou odmitala chodit 😀 😀

simicak
23. jan 2011

Tak uz mam neterinu na svete,Vaneska a vazi 4,1 kg!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 Podrobnosti porodu nevim,ale teda chudak svagrovka

jecidlo
24. jan 2011

simicak: k neteri gratuluju 😵

maatkka
24. jan 2011

leni tak budem babulke drzat silno palce nech vysetrenie dobre dopadne a nech vam to vlastne cele dobre dopadne!!!
andulka drobec je zlatunky 😵
simi gratulujem k neterke!!! kooonecne... vaha poriadna 🙂 tak nech je zdravucka!!! aj ja by som chcela 😀 ale u nas je jedna segra este vo svojich 25. rokoch v puberte 😀 a druha nechce o druhom miminku ani len pocut a uz ma 34 takze...
a pozdravuj Petku ze mi tu s drobcom chybaju 😉
bera ako u vas????????? co deticky? a ako je tebe?

denisee
24. jan 2011

Bera: jak je Kubíkovi a co Anetka? Přidávám fotky z dnešního dopoledne z nového mobilu. Fotí docela dobře, co ty jak jsi s ním spokojená?
Simicak: taky gratuluji k velké 🙂 neteřince. A mažela chci taky vidět 😀
Andulka: a kdy ti nastupuje Davídek do školky? Od září? Vojta jde na první zápis 4.2, doufám, že ho od září vezmou.

maatkka
24. jan 2011

denisee foti super 😉 krasne fotky... akyyy je uz Vojtik velikyyy 😵

bera28
24. jan 2011

Simi, gratulace k neteřince. Malé hlavně hodně zdravíčka a štěstí v životě 🙂 🙂

Mně už je celkem dobře, teplota není, rýma už taky ne, jen trochu kašel a strašná únava 😖 Kubajz dneska taky lepší, teplota mezi 37 - 38. Když má zrovna míň, tak tu řádí jak blázen, pak mu to zase vyskočí, tak lehne a ani se nehne. Za dopol už vypil 0,5 litru čaje, takže to už je taky docela fajn. Akorát teda nejí, takže to zase bude vypadat jako tuplovanej kostlivec😖 😖 😖
Aneta má asi trochu zvýšenou teplotu a pokašlává, ale to zatím nechávám být. Ona je odolnější, tak se s tím možná popere sama. Jo a taky nechce jíst.

Denisko, hezké fotečky. Já s ním ještě nic kloudného nevyfotila. Jinak jsem s ním spokojená, akorát teda nemůžu přijít na to, jak nastavit potvrzení o doručení SMS. Neporadíš, prosím?? Předtím jsem měla taky Samsunga a tam to normálně šlo. A tady nic 😖

A co u ostatních?? Marůdci už se uzdravují??
Už aby tahle chřipajzna odezněla, je to hnus fialovej.

simicak
24. jan 2011

Holky,tak sla cisarem a uz jsem videla fotky male a vypada jak by snedla Viktorku a pul kravy 😵 😵 Je desne velka,ale hlavne je silene tlusta,normalne je spekata a ma tak vypapanou papulu,ze ma uplne sikme oci z toho,jak ma ty lica velke 😵 😵 😵 Je ale mooc krasna a vlasata.

Marodi,tak se uzzdravte brzo,@bera28 to jsem rada,ze si vas tam nenechali a ze je pomalicku lip a snad to Anetka nebude mit tak hrozne jak vy 😉
@denisee krasnee fotecky 🙂 A uz mas velky pupek??

vladimuraz
24. jan 2011

@bera28, Klárka už horečku nemá, lítá tu a dělá šííílený bordel. Ale oba mají rýmu a kašel jak tuberáci. A nejedí oba ☹ .
@simicak, jsem se celkem pobavila při popisu manžela a jeho pokusů o sport na gauči 😀 Gratuluju k neteři, to musí být macík 😉 Mojí kamarádce se v sobotu narodila holčička 56cm, to si neumím ani přestavit, Klárka o 20cm méně a Hyneček o 10...

@denisee, krásný fotky, Vojtík bude krasavec 😉

@andulka4: docela Tě lituju a zároveň obdivuju, ža máš Davídka doma. Já mít Klárku doma, tak mně trefí nebo mně zavřou za násilí. Ve školce je zlatá, moc si jí chválí, tak jsme obě spokojené 🙂 My to ADHD diagnostikováné máme, myslím, že by to psycholožka poznala, nám to řekli už ve dvou letech.

gucz
24. jan 2011

@vladimuraz adhd je porucha pozornosti či hyperaktivita? My sme dnes boli s Laurou na neurológii, poslala nás tam detská pre hyperaktivitu. No neurológ povedal, že po neurologickej stránke je malá ok. Ešte nás čaká psychologické vyšetrenie, tak neviem, čo mám čakať... poradíte niekto?

vladimuraz
24. jan 2011

@gucz: písnu IP 😉

bera28
24. jan 2011

Vladi, tak aspoň, že je Klárka už bez horečky. Rýma, kašel u nás taktéž. Zítra dopol s nima musím k pediatričce, protože pak jsme objednaní na příští střesdu pro potvrzení, že jsou oba zdraví. Tak teď nesmím nic zanedbat. Naštěstí vím, že je to prostě stejná viroza jakou jsem měla já a ne nic horšího. Každopádně doufám, že se to Kubovi nazabydlí na průduškách, to už by asi žádné potvrzení, že je zdravý, nedostal a nikam bychom nejeli 😖

@gucz ahoooj 😉 Co Laurinka, jak papá? Pořád ještě dobrý?? Co se týká vyšetření u psycholožky, tak my byli ve dvou letech - chtěla po nich všechno možné: jemnou i hrubou motoriku, vyprávění podle obrázků, zapamatování, souvislosti, chápání významů, předložek,... trvalo to skoro hoďku u každého. Ve zprávě pak bylo také popsáno jak se chovali po dobu vyšetření, jak spolupracovali a že nemají žádnou poruchu chování. Takže nevím, jestli jsem ti v něčem poradila, každopádně pokud tam jdete s předpokládanou diagnozou hyperaktivita, tak se asi zaměří jen na tuto oblast, prostě podle toho, jak bude Laurinka spolupracovat a jak dokáže udržet pozornost.

jecidlo
24. jan 2011

musim vam napsat jaky je ten nas Matej trdlo, meli jsme tu dneska zase tu rehabku, spis tak na nas kouknout, Maruska okamzite pri cviceni hysterak jak blazen a to na ni clovek jeste ani nesahne, ale Matej se zoufale snazil dostat taky na stul, prvne jsem myslela, ze ji jde zase zachranovat, to taky delava, ze si mysli, ze ji ublizujeme,ale ne tentokrat, se tam vydrapal, lehl si a natesene cekal. cvicit povida, tak jsem si to na nem zkusila, ten drzi, jen se snazi umele brecet, protoze to prece dela maruska taky. no s tim by se to cvicilo, ale s maruskou je to fakt o nervy. Jinak matej ji takhle napodobuje bezne, ona jde, zakopne, kdyz se moc nebouchne, tak ju nelituju, to bych nedelala nic jineho, ale obcas chyti druhou o zed nebo o zidli, o stul a to je nekdy fakt drsny, tak to ju lituju a foukam a co myslite ze matej, leti, schvale sebou svihne a nejlepsi je ten jeho hrany plac. Ale ja ho jinak mazlim porad, nema duvod zarlit,ale tyhle situace mu proste prijdou zajimave 😝

jecidlo
24. jan 2011

bera: a k tomu vysetreni byli jste ve 2 realne nebo korigovane? my meli v propousteci ze taky pojedeme do podoli ve 2 letech na psychologickou ale jeste nam nic nedoslo a budou am ofic 2 roky v unoru