Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
28. mar 2011

Ahoj holky,
jdu pozdravit,mám neco dočteno,ale jedete teda tempem 😀

@irsina83 náš malí mel v roce 68cm a 7600g..ted má ve 2 skoro 12 😀 takže vahu neřeš,malí je prcek pořád,i roční deti jsou vetší tady okolo..hlavne že jsou zdraví a chutná jim...

@leeenka26 čtu tvoje příspevky a je mi smutno,znám ty stresy,strach,že to musíš zažívat..MUSÍŠ VEŘIT..malí bojuje co muže,nevzdá to,uvydíš..nám 2x řekli,že je konec a malí ted lítá jako jiné deti,nepoznáš že je předčasne...drž se...
k mlíku-já mela mlíkarnu,2 odsávačky,odsávala ve dne v noci,ruční i elektrickou..skoro rok mel plne moje mlíáko z flašky,nelituju toho,byla sem fakt cvok,zkončila sem,až mi teklo z mlíkem i krev..ale upřímne..možná me holky ukamenují,když ho bude málo a bude časem umelé,bude to taky v pořádku..na prvním míste je ted mnalí a pak ty,musíš odpočívat at z tebe cítí tvou sílu..

fajn vítám doma..jste si to krásne promarodili
kmor chápu te ani nevíš jak...chlapy jsou zbabelí sobci,utíkají před problémy jinam..ale ted mi řekla jedna paní vetu..žije se tam,.kde to bolí,né jinde,to by nebyl život..a mela pravdu......ty to umíš už dávno...drž se kočko

holky,denise,milo,petko,bero,simi,andulko..a ostatní..zdravím,budu reagovat postupne
my zase marodíme,40 hporečky celí minulí tyden,opet prudušky,už jsem byla vážne na dne z toho stresu kolem..už je mu líp,je bez eplot a holky..začíná nám období ne,nebudu,nemám a stekání 😝 to je vám paráda v kombinaci s malou 😠

fajn
29. mar 2011

Bera svišťům vše nejlepší ke 3 narozeninám 🙂

mila01
29. mar 2011

Ahoj.

Fajn - teda vy si to umíte užít. ☹ Hlavně ať už je malý dobře.

Bera - jojo,rotaviry jsou pěknej prevít.Tady to taky pěkně řádí,řikala mi doktorka,že plno dětí zas skončilo na kapačkách.Takže novou kuchyň?To máš pravdu,to bude kolotoč a pěknej bordýlek,ještě si živě pamatuju,jak to bylo u nás a jsem šťastná,že je to za námi. 😀 😉

Petrach - moc ráda tě tu vidím.Teda,zase průdušky?Naprosto tě chápu,my je měli před 3 týdnama,Kája skončila na ATB,ale naštěstí neměla tak vysoké horečky,do 39.Akorát jsem to od ní chytla a musím potvrdit - je to fakt hnusná nemoc.Jak vy to máte,taky jste na dejcháku?

Ječidlo,Denisee - ono je to tak nějak jedno,jestli máte holku nebo kluka,v oddíle s Ájou tancujou taky dva kluci a jsou moc šikovní,je to hezčí,když nejsou samé holky.A na druhou stranu - je jedno,jestli ty děcka tancujou,zpívaj,hrajou divadlo nebo sportujou.Vždycky je to úžasný,když se jim něco povede a mají úspěch.Já jsem šťastná,že dělá něco,co jí baví,jde jí to a že se hýbe.Že nelítá jenom okolo paneláku nebo se nefláká u počítače.

Leeenka - je mi líto,že se stav zase zhoršil.Bohužel je to tak - uplně jako na houpačce.Určitě ti to tady všichni potvrdí,protože to všichni zažili.Jednou jsme přišli na vizitu a dobrý,samý optimismus,druhý den krize,špatný stav a padali jsme strachy.Držím palce,ať se to zase obrátí a jde to nahoru.S tim mlíčkem si nedělej hlavu.Já vim,že je kojení důležitý,že mateřské mléko je to nejlepší,ale když to nejde,tak to prostě nejde.Odsávala jsem jak blbá,každé 3 hodiny,pila jsem čaje na podporu laktace,brala jsem homeopatika,cpala jsem se jogurtama,lila jsem do sebe litry tekutin,prsa jsem drtila,až mi tekla krev a stejně jsem nikdy víc jak 50ml neodsála.Postupně se mlíčko ztrácelo a po 7 týdnech jsem byla na nule.Kája dostávala umělé,domu jsme šli na dávce 40ml,ale to už jsem neodsála ani to.Moc na tebe myslim.

mispuli
29. mar 2011

Svišťákům vše nej...a nemoci,ať se vám vyhýbají a ve školce jsou na vás hodný 😉 😉

denisee
29. mar 2011

Ahoj holky. Dnes jsem 35+0tt 🙂 , včera jsem byla jen na monitoru, půlku malej prospal , pak už se jim to líbilo, protože se probudil. Já nevím co pořád plaší, že spí a snaží se ho probudit, že sestry hýbaj maminkám s těma bříškama 😒 . Průtoky pupečníkem v pořádku.
Takže v pátek bude velký den, kdy malýho budou měřit, když nás prý překvapí a poroste jak má tak mě nechaj jít domů, jinak si tam lehnu. To budou zas nervy ☹ Mám u nich vždycky vysokej tlak, tak mi ho měří, až když je po kontrole, to se trochu zklidním.
Jo a každej, kdy budete rodit v létě? 😀 Když jim řeknu, že za 5 týdnů, nikdo nevěří.Mně se to břicho fakt zastavilo.

irsina83
29. mar 2011

@petrach ja sa tesim ze malinka pribera a rastie, tak je nedonoseniatko tak sa to musi odzrkadlit a je vidiet ze je drobnejsia ale tak je to dievcatko a moze byt mensia 🙂 mala na postavicku po mm rodine takze ona ani tucna nebude 😅 nebude mat problemy lebo jej velmi chuti...a este v noci ma moje mliecko a co teda sa musim pochvalit este sme chori neboli okrem soplikov...to sa tesim... 🙂 len jedine co ma trapy su tie hemangiomy na peceni 😔 mam z nich strach....inak malinka je paradna a sikovna 😀

leeenka26
29. mar 2011

@petrach ahoj, tak ja velmi pevne dufam, ze maly to zvladne. Uz raz nam povedali ze sa blizi koniec (pred 8. dnami), odvtedy sa aj stihol zlepsit, aj zhorsit, ale to vies. Tak ja sa modlim a strasne bojim tam normalne dnes aj ist, co nam zase povedia, uz mam z toho nocne mory, ja mam stale nervy, stale som nervozna, tak vnutorne, uz sa ani nedokazem pomaly bavit s priatelom, asi to uz nezvladam, uz je to asi dlho a to sama viem, ze toto je este len zaciatok. Najhorsie na tom vsetkom je, ze sa velmi bojim, ze to nakoniec nezvladne dajme tomu este par tyzdnov alebo dni to vydrzi, potom nam odide, a to bude najhorsie, pretoze clovek si zvykne, zalubi sa maximalne do toho malickeho stvorenia, miluje ho nadovsetko cim dalej tym viac, tesi sa nanho az pride domov a bude s nim a starat sa onho a tak... na toto vsetko sa neviem ci mam tesit alebo nie, aj sa tesim, aj sa bojim, ved vies...a cim dalej tym to je horsie, lebo cas ide, co je dobre, ale mam ho radsej a radsej...a nikto mi neda zaruku ze to prezije :(

leeenka26
29. mar 2011

@mila01 ok, uz si nebudem s tym lamat hlavu...aj tak je teraz pre mna najpodstatnejsie, aby bol Samko v poriadku. A okrem toho, mam zasoby mlieka na kramaroch v mrazaku, aj u seba v mrazaku, takze na tie prve tyzdne bude mat moje mlieko aspon a uvidime, mozno sa mliecko roztecie este viac, viem ze aj tak to neovplyvnim a mozem robit co chcem, jedna ma viac, jedna menej, takze uz sa tym nebudem trapit.

leeenka26
29. mar 2011

@mila01 ja neviem preco som si naivne myslela ze ta ,,hupacka" ze to bude len take mierne hore, mierne dole, a nie ze tie zmeny budu take prudke :( ze pojde takmer vzdy az o zivot :(

leeenka26
29. mar 2011

@denisee 35 tt, super, gratulujem 🙂 chlapcek bude ???? 😀 prietoky ok? No vidis, super, tesim sa s tebou a snad tam nepojdes lezat, ale keby aj ano, tak hlavne klud, aspon budes pod dozorom 🙂 opatrnosti nie je nikdy dost, sama som sa o tom zial ,,krasne" presvedcila 😒

leeenka26
29. mar 2011

@irsina83 pokusim sa verit a mysliet pozitivne, ale niekedy je to veeelmi tazke : 😒

maatkka
29. mar 2011

@kmoor je mi strasne luto co prezivas... ja uplne suhlasim s tym co pise mila - v zivote sa sice stava vselico - ale v takejto zivotnej situacii je toto pre mna uuuplne nepochopitelne 😔 velmi drzim palce!!!
@mila01 krasne fotky 😵 Andrejka je velika sikulka... obidve baby su zlatunke velmi 😵
@jecidlo @fajn je mi luto ze ste si povyberali vsetky tie choroby prave tam ☹ (teda samozrejme ze by mi to bolo luto aj keby ste boli doma... ale viete ako to myslim)
@bera tak aspon ze uz mate tie rotavirusy za sebou a Anetka musi mat fakt dobru imunitu - to je super ze ju to obislo...
@petrach verim ze uz su aspon na velmi dlho vsetky choroby za vami 😉 a to obdobie negativizmu a vzdoru momentalne prezivame aj my 😀 ja ze sme sa tomu najako zdarne vyhli ale nie... niekedy Julinku normalne nespoznavam 😕
@denisee to je paraaada 🙂 budem na teba v piatok veeelmi mysliet - nech vas drobcek prekvapi 😉 a myslim ze som nepochvalila prekraaasne tehu-fotecky 😵 - tak dodatocne 😉
no a @leeenka26 - veeeeeeeeeeeeeeeela sil prajem tebe ale hlavne drobcekovi!!! obidvaja ste moc silni - Samko ako velmi bojuje a teba tiez obdivujem ako to zvladas... tie pocity co opisujes su uplne pochopitelne...

denisee
29. mar 2011

maatkka: děkuji za pochvalu 🙂 budu se muset ještě vyfotit, než si mě tam nechaj, ale přijde mi že ani nebude vidět rozdíl, bříško je pořád stejně velké.

Holky poraďte, Vojta už přes den nemá pleny doma ani venku, docela to zvládá. A v sobotu večer než usnul, říká, že ho tam něco škrábe a že tu plínku sundáme. Tak říkám ok vyzkoušíme noc bez pleny. Počůral se po půlnoci, do rána vydržel. 2 noc počůral se ve 4 ráno,3 noc počůral se zase jednou po půlnoci do rána Ok. Večer usíná tak ve 20:00 vstává mezi 7-8 hod. Zkusili byste to vydržet nebo to ještě nemá smysl?? Já bych to možná vydržela, ale jestli půjdu do nemocnice, manžel by to asi nezvládal, převlíkat přepírat, odvézt ráno Vojtu......

maatkka
29. mar 2011

@denisee my sme na noc prestali davat plienku az ked ju mala niekolko krat za sebou suchu... ale teda Lilinka vydrzi celu noc od 20. od 8. h. v noci na cikanie sa doteraz zobudila mozno 2x - inak ide cikat vzdy az rano 🙂 a nepocikala sa nikdy
dnes sme boli pesi u nasich - to je tak vyse hodinova prechadzka - a po zime jej to robilo celkom problem prejst a teraz este v pohode zvlada aj behanie po ihrisku a kade tade... po ceste nas vzdy zastavuju cudzi ludia a chvalia Lilinku aka je zlata 😵 ta sa s kazdym kto ma o to zaujem vykecava - tak sa aj nasmejeme po ceste 😀

irsina83
29. mar 2011

@leeenka26 mate nieco nove???

denisee
29. mar 2011

maatkka: vím, že to hodně maminnek doporučuje, počkat až je plínka suchá, ale já mám takovej pocit, že nejvíc se tam vyčůral právě ráno po probuzení, než za náma přišel do ložnice. Tak nemám přehled o tom čůrání, až vlastně teď vím, že čůrá ještě 1x v noci. Než nastoupím do nemocnice, ještě to budu zkoušet a pak uvidím.

mila01
29. mar 2011

Denisee - my jsme to s tim nočním čůráním dělali tak,že večer se holka vyčůrala,než šla spát ( 8 večer ),dala jsem jí spát,když jsem šla spát já,tak jsem jí dala vyčůrat ( zhruba v 10) a pak jsem jí budila kolem 3 ráno na druhé čůrání.Občas bylo mokro,občas ne.S postelí jsem to udělala tak,že přes prostěradlo jsem dala igelit ( jenom na ten pruh,kde leží zadeček,zekryla jsem to pruhem dalšího prostěradla,na to si lehla a přikryla jsem jí.Když se počůrala,stáhla jsem jen ten počůraný pruh s igelitem,otočila peřinu a spalo se vesele dál,ráno jsem uklidila,vyprala a bylo to.Představa,že v noci něco převlíkám a podobně byla pro mě nepředstavitelná. 😉 Za pár dní si na ten režim zvykla.(dělala jsem to takle u obou ).Nevzdávej to,on se to naučí. 😉 😉

andulka4
29. mar 2011

Denise D na noc ještě plenu má
budeme to zkoušet až v létě

bez plen je 10měsíců a hned se nám i loni začal budívat na čurání(sám) ale to bylo šílené....večer kojit a ještě ho dávat na wc(na nočník nikdy nechodil)

navíc 5x byla plena ok a pošesté byl počuraný, pak zas 3x ok a pak třeba zase 5x po sobě počuraný

děti se na čurání nemají budit

mila01
29. mar 2011

Proč se děti na čůrání nemají budit ?

leeenka26
29. mar 2011

@irsina83 co mame nove? Nic zvlastne, trosku sa zlepsil, vcera bol na tom horsie, dnes mal trosku ubrane lieky a jeden vysadeny, tak uvidime, caka sa hlavne na to, az sa crievka rozbehnu, to je teraz number one.

irsina83
29. mar 2011

@leeenka26 ale aj tak si ma trosku potesila, dufam, ze to bude len dobre...vlastne verim tomu 😉 ale citim ze si stale smutna...neboj o pol roka si uz na nemocnicu ani nespomeniete 😉 a ked tak s usmevom 😉

andulka4
30. mar 2011

Mili no nemají protože si pak zvykají na to že je budíš a né na to že se mají vzbudit při pocitu nutkání sami

je to stejné jako s vysazováním na nočník.....taky mají chodit na wc až si řeknou a né jen tak

ale je fakt že kdybych Davida budila je bez plen už dááááávno ale mě nebaví to furt prát takže čekáme na léto
(ale zase je to boj mu tu plenu večer dát protože jí už nechce)

jenže on v noci stále hodně pije takže má plenu ráno snad 2kilovou 😠

denisee
30. mar 2011

@mila01: tak to dělám přesně já, přes prostěradlo pruh igelitu a přes to dám starší osušku, když se počůrá jen vyměním pyžamo a dám jinou osušku. Ráno vyperu. Ale jestli bych byla v nemocnici, tak to nemůžu chtít po manželovi, aby tam k němu vstával, ráno než jde do práce přepíral. Dnes se zase 1x v noci počůral a poprvé mi to přišel i oznámit v půl3 ráno.
Jinak já ho taky nechci budit, vyčůrá se v těch 8 večer než jde spát a pak to nechám na něm v pokojíčku má nočník.
Dneska byl manžel odnést přihlášku do MŠ a bylo mu řečeno, že bez šance, berou 40dětí a dnes druhý den zápisu jich tam bylo už 127 a vzhledem k tomu, že čekáme druhý ☹ ještě jdem do 2 MŠ, ale to bude to samé.

@leeenka26 : doufám, že budou jen samé pozitivní zprávy a střívka začnou brzy pracovat tak jak mají. 😉

mila01
30. mar 2011

Andulka - já jsem teda právě nikde neslyšela,že by se neměly děcka budit a bylo to naštěstí u nás naopak - obě se cca po 14 dnech začaly budit sami a bylo to.Myslim si,že je uplně jedno,že má Davídek plínku na noc,doktorka říkala tady u nás sousedce,že do 4 až 5 let se to nijak razantně neřeší.U nás to bylo přesně jak píšeš,Andrejka byla zvyklá v noci hodně pít a ráno jí ta plína vysela až ke kolenům.Pak se to samo upravilo a když jsem vypozorovala,že je ráno plína jen jednou až dvakrát počůranaá ( prostě jen trochu ),zkusili jsme to a za pár dnů jsme byli bez.

Denisee - to si právě nejsem jistá,když ho vůbec v noci nedáš,jestli se to povede.Ale třeba jo,vytrvej a uvidíš. 😉 S tou školkou je to pech,co?Já chápu,že jich nemá být nadbytek,ale podle mě by dítě mělo jít ve 3 letech do školky - mělo by mu to být umožněno.Vždyť v tom věku už svoje vrstevníky potřebuje a hodně se tam naučí.Kord když chytneš dobrou školku,tak to dítě tam uplně jakoby rozkvete.Našim holkám to teda hodně prospělo.Budu držet palce,ať vyjde aspoň jedna z těch zbývajících.

Leeenka - doufám že je dneska líp. 😉

andulka4
30. mar 2011

Mila a jak jste odbourali to noční pití?

jinak ze školkou souhlasím, dítě od 3let už je zralé a mělo by tam jít(i když jsou i výjimky)
já lituju toho že jsem tam D nedala už dříve protože se mi doma nudí

mispuli
30. mar 2011

u nás v noci jsme taky na pleně,přitom přes den je bez už od letních prázdnin,ale zatím ji taky nechávám bejt,páč v noci pije,ale pomalu ji to začínám odnaučovat,dneska bylo poprvý po 3 měsících,že spala bez probuzení až do rána a nepřestěhovala se ke mně,jinak jsme se ale zařekla,že jsem koupila poslední balík plen,takže až dojde,tak pojedeme na tvrdku.

Já pod Honzise dávám podložky,co se používaj i v nemocnicích,akorát se mu to občas schumcá,tak pak je to k prdu

@mila01 já jsem taky vděčná za to,že je Míša ve školce,měli jsme tedy ohromný štěstí,páč my loni na zápisu ředitelka řekla,že místo pro ni nemá,kor když přijme Honzise s asistenkou a že mi ji přijme až v září 2011,nakonec volala loni v listopadu,že se jedno místo uvolnilo,jestli nechci Míšu tedy dát,tak jsem to brala hned,začala chodit na těch 5 dní v měsíci ,no a teď už 3.týden jede na tvrdo na každej den,sice je tam zatím trochu zaražená,ale zvyká si a pozoruje,ale je vidět,že má nějakej řád,jakmile vylezeme ze školky,tak pusu nezavře a už krásně mele básničky a písničky,který se učí tam

@denisee včera se tady za mnou stavovala kamarádka z Budějek,seznámili jsme se v porodnici,ona měla úplně ty samý zdravotní problémy jako já,Honzík se narodil v 30.tt a byl na tom docela špatně,tak ta říkala,že byla včera ve školce na zápise a čekala venku 45 minut a stejně jí řekli,že bez šancí,taky chtěla tu co jsi o ní psla ty na ČB,tam nehrozí už vůbec,prej příští rok,jo to by ho vzali,od září má slíbenou nějakou tu pro zrakově postižený,ale radši se chce jistit,ještě jinde,kdyby tohle nevyšlo,no jsou v tom budějky zapráskaný

kikimaruska
30. mar 2011

Ahojky holčinky
@leeenka26 stále na malého myslíme...je to malej bojovníček 🙂
Koukám, že tu řešíte plenky na spaní. My jsme i venku i na cesty už skoro 2 měsíce bez plen...a jinak na spaní po obědě mu je ještě dávám, ikdyž dokud neusne, tak si ještě klidně dvakrát dojde na nočník...Ted má ale novou velkou postýlku, tak nechci dělat nějaké další kroky najednou...takže plenu má. Párkrát je uplně suchá, občas jen trochu počuraná. Na noc ji má ale vždy, jelikož ráno má plena tolik kilo...U nás je to i tím, že před spaním ještě stále vypile lahev mlíčka a ráno to samé...takže čurá hodně. Mlíko zatím odbourávat nemáme a ani to nechci, dokud pije...a aspon z něj má vitamíny a další potřebné látky, když to s jídlem není růžové. Jak bych to dělala s ihelitem, to nevím, já bych musela dát přes pul postele igelity a ručníky, protože mi cestuje sem tam a celý by to rozhrabal, takže efekt by byl asi nulový...ale po obědě už zkoušíme bez, protože to spí max.2-2,5 hodiny a to to udrží ...ale noc ne. Do pleny teda už rok nekaká, to nechce a každé ráno sám vstane, sundá plenu a jde na velkou na nočník...

Já mám malýho do školky od července 2011, s tím, že maj ale stejně hned prázdniny, takže je to taky září. 10.5 mi končí rodičák, práci pořád nemám, takže se přesunu do placené zálohy...a pokud se nic nenajde do září, mám rozjeté, že bych nastoupila do věznice...prostě změnit jenom uniformu...Tak uvidíme...

denisee
30. mar 2011

Tak přijel manžel a v ostatních školkách to samé přihlášky cca od 130 lidí a berou 40-70 dětí a tím, že čekáme druhé jsou šance minimální ☹ .

A s těma plenama na noc, bych taky klidně počkala, sotva nedávno jsme se to naučili přes den a ještě to není přeci jenom úplně ono. Ale když mi řekl, že ji už večer nechce, tak jsem si říkala poslouchej co ti dítě asi chce naznačit a zkus to. 😀 Ale hrotit to nebudu 😉

maatkka
30. mar 2011

Julinka tiez este pred spanim vypije flasu UM aj vecer pije najviac z celeho dna vody a vydrzi aj tak celu noc... zato rano je plny nocnik 😀
a my si ideme po rozhodnutie o prijati do skolky az v maji... ani nemyslim na to ze ju nevezmu lebo my sme davali prihlasku len do jednej skolky ktoru sme si vybrali... denisee drzim palce!!!

@leeenka26 ako drobcek dneska???

maatkka
30. mar 2011

jeeej denisee ja som odbehla od pocitaca a kym som to odoslala si ma predbehla... tak to je mi luto zo skolkami 😔 hadam sa este nejake miesto uvolni alebo co...