Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

irsina83
15. apr 2011

@leeenka26 ahoj moja, ako sa ma malicky dnes??? pytala si sa na vahu???

simicak
15. apr 2011

@denisee ten je krasnyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uzasna fotaka,jak ma rucky pod hlavou jak dospelak a slunecni bryle,uplna Hawai 😵 😵 😵 😵 😵 Jeste jednou gratuluji a preju hoooodne prospanych noci,zadne prdiky a at jste vsichni zdravi a brzo se zabehnete 😉

argousek
15. apr 2011

@denisee ten je nádhernej 😀 Jsem tak ráda, že jste oba už doma a v pořádku 😉 jj bude to ze začátku trochu kolotoč, ale až se zaběhnete, tak si to budeš neskutečně užívat a uvidíš sam, že je to prostě úplně něco jinýho. Vychutnávej si to plnými doušky, jsou to neopakovatelný okamžiky. Holky mně vlastně mrzí, že ten náš prďolka už je tak velkej, zachvíli mu tude rok. Hrozně to uteklo 🙄 Ale je pravdou, že teď má nejroztomilejší období, je k sežrání. Hodně po nás opakuje, jakože napodobuje a chce pořád s něčím pomáhat, což je teda spíš tragédie 😝 S těma kampkama už nevím přesně, ale myslím, že Sab simplex, se může dávat od narození a Bio Gaia od jednoho či dvou měsíců. Ale já jsem to dávala nějak dřív a doktorka říkala, že to nic není, že se tím oni jaksi nějak chrání, ale že to uškodit nemůže.
Adámek má pořád ten ekzém, dneska jsem to vyfotila, koukněte na to. Já doufám, že to ustoupí, protože dnes mu to vyrazilo na ruce, snad se to nebude šířit. Už jsem chtěla dnes jet na kožní, ale obvolala jsem tři kožní a všichni na jakémsi školení ☹ Tak pokud by se to šířilo, tak by jsme museli snad na pohotovost, tak se modlím, aby to ustoupilo, je to opravdu ošklivý a navíc ho to asi hodně svědí, škrábe si to i přes oblečení ☹

argousek
15. apr 2011
argousek
15. apr 2011

@bera prosím tě vlož mi nějaké to foto s Vojtovkou, díky moc

jecidlo
16. apr 2011

@argousek a nemas doma fenistil kapky? mozna ho to nevyleci ale aspon by ho to nemuselo tak svedit,

bera28
16. apr 2011

@denisee, to je kulíšek 😵 😵 😵 Hezky se doma zaběhněte aať je to jen a jen pohoda 😉
A byl někdo s Vojtíkem na tom gastru?? Zajímalo by mě, jak dopadl.

@jecidlo, já jsem taky už vyhlásila zákaz používání mého počítače. Děti chodí kolem něj obloukem a chlapovi asi pazoury urazím, jestli ho uvidím 😠 A jak se aklimatizuješ po lázních? Co Maruška?

@mila01, myslím dneska na Andrejku, ať dopadnou závody vítězstvím 😉

@argousek, máš štěstí, že to jsou fotky z Říčan, takže je mám zazálohované. Takže tady to je (první cvik je jedna fotka, ostatní po dvou):

bera28
16. apr 2011

@argousek, a není to kopřivka? Ta prý po těle "cestuje" a hrozně svědí. A Fenistil určitě zkus, když nepomůže, tak ani neublíží.

jecidlo
16. apr 2011

@bera28 ale jo prvni dva dny byl sok, ted uz si zvykam,ale hlavne jsemmela kazdy den neco tak dopoledne dycky hlidala tchyne. maruska je urcite lepsi, ale bylo mi receni, ze uplne dobry to nikdy nebude, ze ta chuze proste jina bude, ze mame ale hodne cvicit abychom pokud mozno zamezili v budoucnu operacim a taky aby posilila trup a omezili jsme to padani a nestabilitu, tak sjem byla vcera zadat o stul na cviceni, jsem zvedava co nam v "krizi" prispeji, dobry je, ze manzelovo prijmy nezkoumaji jelikoz je OSVC a to tam pisou automaticky 9500, coz je pro nas vyhodne🙂)
jinak teda ziram Kuba ma pri tom cviceni snad i usmev na tvari? to my jsme porad ve stadiu sileneho boje, zadrhavani dechu, obcas pokusu o zvraceni ☹ , ale jakmile docvicime, tak se hned uklidni a ani neni ukrivdena, ale uz kdyz tusi ze se jde cvicit tak propada hysterii

bera28
16. apr 2011

@jecidlo, tak aspoň že tak. Teď to fakt bude chtít cvičit, cvičit, cvičit 😉 Máš pravdu, Kubajz při Vojtovce fakt nebrečí a ani se nevzteká. Já si myslím, že je to tím, že byl fakt od mala zvyklý cvičit, ať už teda Vojtu nebo na balonu. Samozřejmě že teď má doma u toho spoustů keců, ale víceméně to odcvičíme v pohodě. příští pátek jdeme na 3letou kontrolu na RHB, tak si tam chci vydupat cvičení. Jejich závěr ze dvou let byl, že cvičit nepotřebuje s čímž já nesouhlasím 😠 Tak buď s ním budu pořád dokola cvičit to samé, nebo se s nimi budu schopná domluvit na průběžných kontrolách a úpravách cviků.

Dneska má Kubajz obzvlášť dobrou náladu, od rána vyzpěvuje samé hitovky: Generál Laudon, Ave Maria, Ježíšku panáčku - ten má rozmanitý repertoár, co? 😀 😀 No nic, jdeme cvičit 😉

argousek
16. apr 2011

holky já nevím, co to je, začínám se bát, aby to nebylo něco virovýho. Normálně se mu ty pupínky slejvají do takových červených koláčů. Asi s tím dneska zajedem na pohotovost rozjíždí se mu to na ruce fakt festovně
☹ ☹ ☹

kmoor
16. apr 2011

@simicak: neboj, mě napadaj i chmurný myšlenky...

@denisee: maličký je opravdu krásný a kouzelný, přejeme mu hodně štěstí do života 🙂

@mila01: když měl Jéňa chycený průdušky, tak jsem mu po troškách mazala hrudník tím vaporizing scrub , takový to mentolový, zase ne moc, aby to nedráždilo. no a samozřejmě jsme masírovali na rozdýchávání...

@jecidlo: jj, o lázních mi už říkala rehab., že nás určitě čekaj, vypadá to na Teplice, ale ještě nevíme kdy, jestli počkáme, až se rozchodí, nevím, s dr. jsem se o tom ještě nebavila...u cvičení se malej taky někde směje, já se s ním u toho snažím dělat kraviny, aby měl z toho radost, ale někdy jsem měla pocit, jakože se nadavuje a teď když jsem to četla u tebe, tak to přesně občas taky dělá 😠

leeenka26
16. apr 2011

@irsina83 ahoj, samko ma 1340g, vcera som sa pytala ale ol trosku zevraj opuchnuty sestricka hovorila, ale sranda ze mne sa to vobec nezdalo. takze tipujem ze moze mat tych 1200, mozno trosku viac. To sa neda zistit, lebo neda sa povedat ze do akej miery je opuchnuty, ze kolko vody zadrziava. Vcera aj trochu menej cikal, a mal nizsi tlak, tak pevne dufam, ze dnes to bude lepsie a nebude mat nasadeny znova nejaky adrenalin :(

bera28
16. apr 2011

@argousek, tak jak? Byli jste na pohotovosti?

@kmoor, teda já být tebou, tak jedu do lázní hned a na nic nečekám. Stejně se s dítětem udělá nejvíce pokroků do roku věku, pak už to tak dobře nejde. Myslíš, že má smysl na něco čekat???

leenka, tak at přineseš z nemocnice dobré zprávy 😉

Holky, konečně je tady zase hezky 🙂 🙂 Jsem teď přišla se svišťákama domů a vůbec se mi nechtělo. Jenže jsem si já pako zapomněla vzít prášek na alergii, tak jsem už skoro neviděla 😖 😖

mila01
16. apr 2011

Ahoj holky.

Denise - super že jste doma,fotky jsou naprosto úžasný a je na nich vidět,že je malý pohodář.Tak ať mu to vydrží.Je to nádherný chlapák. 😉

Argoušek - teda ten exém je fakt ošklivý,byli jste na té pohotovosti?Já bych asi jela,aby se to nerozlezlo ještě víc a nenalezlo to třeba i na vás.Bůh ví co to je.Jinak jak psaly holky - fenistilem nic nezkazíš.

Kmoor - dávála jsem ty sinecod kapky,Andrejka celý den pila průduškový čaj ( byla ohromně nadšená 😀 ,ale vzhledem k tomu,že fakt chtěla hrozně jet,tak statečně pila),mazala jsem hruník tymiánovou mastí od Justu,celý den odpočívala a zlepšilo se to.Samozřejmě kašle pořád,ale včera to bylo co minutu a absolutně suchý,dnes už částečně odkašlává a zakašle občas.

No a k tomu dnešku - holky jste zlaté,že jste na nás tak mysleli a drželi palce.Bylo to těžký,velká konkurence - 6 týmů,přeci jenom bylo to mistrovství Čech.Nečekali jsme žádný úspěch,pro nás bylo skvělý už to,že vůbec postoupili.Tím je nechci nijak omlouvat - HOLKY MY TO VYHRÁLI.Já tomu furt nemůžu uvěřit,bylo to fantastický a jedou na republiku,která bude 18.června zase v Praze.Byli tak strašně šťastný,bylo nás tam i hodně rodičů,řvali jsme jak paviáni,hned jsme bouchli 6 šampáň - no bylo to velký.Díky moc,že jste na nás mysleli.Díky díky díky.

argousek
16. apr 2011

Ahoj holky,

tak nejdřív musí pogratulovat @mila01 supééééér zprávy, to jsou fakt hvězdy a ta tvoje samozřejmně největší 😀 Musíš být pyšná, jak pávice 😉

@kmoor já bych s lázněma neotálela, čím dřív pojedete tím větší šance malej má, že to všechno bude nakonec dobrý 😉 Já bych teda nečekala 🙂

@bera díky moc za fotečky ty cviky jsou mi povědomé, to jsme kdysi taky cvičili. Představ si, že Adámek konečně vyskočí z místa. On doteď třeba tu věc překročil a teď ji dokáže přeskočit 😉

Holky jinak my jsme na pohotovosti nakonec byli, manžel remcal, že to nemá cenu, že musíme přímo ke kožní, že nám stejně nic neřeknou. Ale má to fakt ošklivý, tak jsem se bála aby třeba nešlo o zlatýho stafylokoka nebo tak něco. Tak pan doktor, řekl, že to plíseň není, že ta by bala na jednom místě a nestěhovala by se takhle po těle. Takže jeho diagnóza je alergie, ale vůbec nevíme na co. Dostal dithiaden 3x denně půl tablety a mast triamcinolon. Ten dithiaden mu budu dávat jen na noc, zdá se mi to přes den blbý, aby nebyl zpitomělej z toho. Jsem přemýšlela, pokud by to byla alergie, tak na co. Vůbec mně nic nenapadá, dávali jsme mu hroznový víno, ale jedl to už dřív a nic z toho neměl. Jinak mně nic nenapadá, žádnou dráždivou potravinu jsme nedávali. No a prací prášek jsem změnila už před měsícem, tak nevím, jestli by se to projevilo až teď. No ale zkusím přidávat do praní lžičku octa, prý to neutralizuje prášek a dám víc máchání. No tak jsem z toho tumpachová, snad se toho brzy zbavíme. Uvidíme, jak zabere tahle mast, ale asi stejně ještě v pondělí sjedeme na kožní 😒

leni96
16. apr 2011

@denisee -ještě jednou moc gratuluju k Danielkovi 😉 , je nádherný, pěkně si to doma spolu užívejte 😉

kikimaruska
16. apr 2011

Ahojky
@denisee jé, ten je nádhernej 😵 😵 😵 ♥♥♥

kikimaruska
16. apr 2011

@argousek to je tedy ošklivej exém ☹ ,mě se něcoo podobného vysemení vždy na pravé lopatce...ale jsou to spíš takové vodové pupínky...dělá se mi to po některých pěnách, které mi nesednou...ale teda nesvědí to tolik,takže to bude asi něco jiného...ale vypadá to hodně podobně. Když sem ale pak ráno chtěla vždy na kožní,tak už ty pupínky byly vyschlé a do dalšího večera tj.24 hod to bylo pryč...a pak zas třeba za pul roku se to ukáže na tom samém místě. Co třeba pěna dětská s jahudkou atp? Já se osypu vždycky po jahodových pěnách atp...a to jahody normálně jím a nic...jen ta pěna...

kikimaruska
16. apr 2011

@mila01 jé, holkám gratulace velká🙂,jste určitě sakra pyšní, co 😵

simicak
17. apr 2011

@mila01 teda to jsou sikulky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Obrovske gratulace k tak velikemu uspechu!!!!!!!!!!! Musel to byt nepopsatelny zazitek pro tebe,ze? 😵 😵

@argousek to je teda fakt skaredy exem. Treba mu to hrozno nemuselo sednout. Nase Veru to tak mela s jahodama,nekdy snedla a nic a nekdy snedla a byla cele osypana 😖 Ono asi zalezi,jak a na cem to je pestovane. Buh vi,z ceho to muze ale mit. Snad to brzo zmizne a masticka zabere 😉

U nas ma tatka strevni virus 😖 Takze tyden delal nocni 12tky a ted sere a to mel mit tyden volno. Snad ho to brzo prejde a nikdo to z nas nechytne. Radsi mizime ven. Jo a normalne se mi povedlo sehnat pro Vikouse snadalky na leto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sice samozrejme mini velikost,ale ma a vpadaji i pevne 😵 😵 My totiz od jednoho roka mame porad stejnou velikost nohy 😖 🙄 Takze na prave,detske boty to vypada mozna pri nastupu do skoly 😝
Krasnes i uzijte nedeli!

argousek
17. apr 2011

Ahoj holky,

tak hlásím, že ekzém po té mastičce z té pohotovosti mnohem lepší 😀 tak jsem ráda, konečně něco zabralo

Jinak holky, chci se zeptat těch, co kupovaly takové to skákací zvířátko http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22758394&tab=1 jak si s tím děti hrály? Hopsaly na tom nebo to stálo v koutě. Chtěla bych to koupit Štěpánkovi k narozeninám, tak aby si s tím vůbec hrál. Četla jsem tam, že se může přifukovat, podle toho jak dítě roste. Ještě se chci zeptat, jaký ty atesty by to mělo mít, aby to bylo kvalitní. Díky moc za rady 😉

bera28
17. apr 2011

Milo, no paráda, bezva, super!!! Holky jsou teda fakt jedničky 😵 😵 😵 Velká gratulace.

@argousek, tak hlavně že konečně něco zabralo. Tak nech udělat Adámkovi alergo testy, už je to velký kluk, tak by to měl zvládnout v pohodě.
Co se týká hopsadel, tak my máme Rodyho a asi tak rok tady víceméně postával ve stáji🙂, ale teď už je docela dost dlouho v kurzu. Svišti na něj vždycky nasednou a skáčou s ním po celém bytě🙂) I když si myslím, že bychom se bez něj taky obešli. Pro ně je málo akční, to spíš vedou motorky a kola.
Ty cviky z Vojtovky jsou vlastně pořád ty stejné, na tom nejde nic víc vymyslet, jen se mění úchopy. takže jste je určitě taky cvičili, jen možná právě s jiným úchopem. Jo a nebuď překvapená, když nebude reagovat tak, jak jsi byla zvyklá dřív. Čím je člověk starší, tím je ta reakce méně zřejmá. Takže např. při reflexním otáčení už nezvedá nohy,..., ale jen mírně podsazuje pánev a zatíná břišní svaly. Je třeba se na to zkraje soustředit, aby sis toho vůbec všimla.

Já jsem si dneska udělala příjemné dopoledne, vyrazila jsem se svištěma na procházku, cestou jsem dostala hlad, tak jsme si šli sednout na oběd na zahrádku, chlap byl v trapu - no prostě pohodička, venku krásně, vařit jsem nemusela 🙂 🙂

Hoky, nemáte některá novou myčku Whirpool??? Jsem si jednu vybrala, ale co jsem se dívala na test myček z loňského března, tak Whirpool nic moc. Tak teď váhám a sháním reference.

mila01
17. apr 2011

Ahojky,

holky díky moc, jsme opravdu strašně pyšní,tohle se jen tak nezažije a hlavně - tyhle zážitky už jí nikdo nevezme.Pořád koukám na záznam,v týdnu to bude na youtube,tak vám hodim odkaz. 😉

Argoušek,super že vám to zabralo,snad už se ten exém zlepší,byl opravdu ošklivej.Hlavně ať zjistí od čeho to bylo,ať se to nevrátí.My máme doma podobného koníka,občas ho holky vytáhly,ale žádný obr hit z toho nebyl.Motorka a skákací balony - to byly od začátku větší trháky.

Bera - teda super,moooc příjemný program.Stejně je to fajn s takle většíma dětma,co?Už se nemusíš stresovat kuli jídlu,spaní - je to takový volnější.Já se teda přidávám - měla jsem Káju od pátku u tchýně,tak jsme tam včera s Andrejkou jeli taky a zůstaly do dneška,k obědu výborné kuřecí řízečky s kašičkou a ještě jsem si přivezla na zítřek.Jo a myčku mám Candy,takže neporadím. ☹

Holky já si vám musím postěžovat,jsem ze zítřka dost hotová a bojim bojim - v pátek jsem byla opět na kontrole na ORL,opět další punkce ( hnus jeden fialovej ),doktor tvrdí,že je to od zubů,zubař zrengenoval celou řadu,nezdá se mu to,nicméně v pondělí v 10 půjde ven sedmička vpravo nahoře,případně i osmička,v úterý jdu na další punkci a budu na ně chodit denně až dokud nebudou uplně čisté.Fakt mám strach a nechci si jen tak nechat rvát zuby - ale stejně cejtim,že ta dutina je zas plná - je tohle normální?

reachell
17. apr 2011

Ahojte casto si vas citam ale vy uz mate deticky dost odrastene a presli ste si uz vselicim a preto vas prosim o radu mi mame zacat prikrmovat zeleninkou ale malej to vobec nejde dole krkom skusala som to najprv na lyzicku aj do flase rozriedila ale mala mi to vyvracala a proste ju s toho napina ona ma problem aj caj vypit s tym bojujeme kazdy den ale ide sa zajst od placu a ani zatoho panecka nebude pit ten caj tak davam cez iniekcnu striekacku kapem jej to na jazicek a tak aspon nieco prehltne len mliecko by pila no a este tu obilninomliecnu kasu na vecer pred spanim tak tu ma rada Citala som aj temu prikrmovanie ale tam su maminy z donosenymi detickami a tie nemaju az take problemi ze by im to vyvracali neviem ci to mam riedit mlieckom a tak skusim prosim o radu alebo vasu skusenost dakujem 🙂

maatkka
17. apr 2011

Ahojte tak aj my hlasime kooonecne pekne pocasie 🙂 My sme dnes boli v Rajeckych Tepliciach - je tam to jazierko kam sa chodievame clnkovat a ono to dnes bolo "vypustene" - tak Lilinka trochu sklamana sa tesila na lodicky kacicky... Tak sme jej to vynahradili na kolotococh 🙂 Su take fajn ze je tam vela atrakcii aj pre mensie deti tak sa tam vyblaznila 🙂 Potom sme sa boli tiez na terase najest a aby nam vytravilo ukecal nas mm nech si s nim ideme zakopat (otestovat novu loptu 😀 ) Som sa na nho divala ci sa nezblaznil ci si mysli ze tam budem behat po ihrisku... no a nakoniec ma to tak chytilo ze som nechcela ist odtial 😀
@mila01 pre paaana jaaana 😲 tak toto som este ani nepocula!!! no normalne to urcite nie je ☹ moja prajem nech to mas vsetko co najskor za sebou... chudiatko ☹
no a veeelka gratulacia majsterke ciech 😀 je to krasne 😵 musia byt fakt super! 😉
@argousek fuuu to boli strasne vyrazky - ako dobre ze to ustupuje 🙂

argousek
17. apr 2011

@reachell a ty máš nedošeňátko? Já jsem totiž koukale, že malé je 6 měsíců a tak bych ty příkrmy nehrotila a ještě s nimi počkala a dávala dál klidně mlíčko. Mně přijde, že si dítě vždycky samo řekne, kdy už je na příkrmy připravené. Já jsem začala u toho našeho mladšího ten je donošenej s příkrmy v 6. měsíci a vůbec to nechtěl, dávil to. Tak jsem se na to vykašlala zkusila jsem to za 14 dní zas a když to zase nechtěl, tak jsem zase počkala a pak po tom skočil sám s chutí. Já bych to nenutila, pokud to nechce. Až jí nebude mlíčko stačit, sama se začne poohlížet po něčem jiném. Poznáš to, že bude víc hladová a nebude jí mlíčko stačit. Takže moje rada je, že pokud to nechce, tak bych zůstala ještě na mlíčku. A ty kojíš nebo dáváš UM?
@bera @mila tak nevím s tím hopsadlem, abych nekoupila zase další krám do baráku a nehráli si s tím. Co by jste mi poradili k prvním narozeninám? Štěpánek má hodně hraček po Adámkovi, tak toho nechci moc kupovat, jen tak symbolicky a tak aby to stálo zato.
Holky vyrážka super, ustupuje to. Pak vám sem ještě vložím jednu horší fotku a zítra odfotím to zlepšení 😉 A jak se ty testy na tu alergii dělají?Z krve? A kdo je dělá ? Praktickej nebo nějakej alergolog?

bera28
17. apr 2011

Milo, no neblázni, takhle tě týrají? 😠 😠 😠 Takže nakonec budeš bezzubá a s plnýma dutinama! To bych se jim na takovýhle postup vyflákla a vydupala si ještě nějakou konzultaci jinde.

Argousek, já bych upřímně po našich zkušenostech žádné hopsadlo nekupovala. Já to měla stejné se stanem z IKEA. Ten pak sloužil jako stáj pro Rodyho a po 4 měsích jsem ho prodala. Akorát tu zacláněl a jestli v něm byli 5x, tak je to hodně.
Základní alergo vyšetření je z krve, ale u 4letého dítěte se dá udělat i kožní test - je to rychlé a levné. Jo a musíš k alergologovi/imunologovi. A myslím, že doporučení nepotřebuješ, stačí, když budeš mít třeba tu zprávu z pohotovosti.

Já musím ještě žehlit a mě se taaaak nechce😖

ivus32
17. apr 2011

@argousek ahoj,malym detom ash tak do 5 rokov z krvy,a starsim nakapkaju na ruku rozne vzorky,podla reakcie zistia alergiu. A robi to alergolog🙂

reachell
17. apr 2011

@argousek Dakujem za odpoved moja malinka je narodena v 28.tt je z dvojiciek chlapcek nam zomrel po 23dnoch nezvladol infekciu ktoru dostal malinka je na umelom mlieku a preto by mala pit aj ten caj ale doslova dostane hystericky zachvat ani za svetoho pit niekedy stracam trpezlivost a som v koncoch a to sme len na zaciatku co nas est dalej caka radsej nevediet aby netrafil slak 😒