Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
9. jún 2011

@jecidlo no koukam,ze uz za chvili rodis 😵 To teda uteklo jak voda!!!!! Do samostatne postele..............to tam jako budes spat se trema detma ted?? 😀 😀 Jeste ze mas manzela porad pryc 😝 Neboj,mozna se tam presunou sami,jak bude mimi v noci plakat 😉 A bude tatka u porodu nebo jak to mas naplanovane vubec? Drzim palecky at to dotahnes az do te 40tky 😉

jecidlo
9. jún 2011

simicak: no uprimne ja vubec nevim jak to budu delat, rada bych aby uz sli do svych posteli, ale nejak se k tomu presunu porad nemam 😅 manzel je ted zrovna ve skotsku zase, prijede nevim kdy, takze jestli bude u porodu taky nevim, minule byl sluzebne v polsku a jaksi to nestihl, ted zalezi na tom, kdy to prijde, jinak bych chtela aby byl, ale ja uz radeji nic neplanuju 😀

lucia00123
9. jún 2011

@bubu4125 ahoj no co aku masla Miska cestu? Ja som dnes pri teklefonate sa pana Kralovica pýtala ze dufam mi nechcete poslat Mirka do Trnavy 😠 a ze dnes sa o tom bavili, aj som si myslela ch jaj, a vývod z bruska bude mat do 1 roka ☹

mila01
9. jún 2011

Ahojky,tak si jdu zase postěžovat,jak je na mě ten život krutý. 😉 ☹ Včera jsem držela hladovku,celou noc se poctivě vyprazdňovala,až mi z toho blbě bylo,dvě hodiny před vyšetřením jsem si vzala dva prášky,co mi dali,byla jsem po nich jak praštěná,jsou to nějaké oblbováky a oni mě nevzali,že mi to v nemocnici prý špatně řekli,tu přípravu a že mám přijít až 21.Takže všechno zbytečný,jen mě to zase posunulo o pár dní zpátky,jak jsem se vyhladověla,tak je mi zase hůř. ☹ ☹ ☹

Ječidlo - teda 33tt,to je taková paráda,moc ti to přeju,jsi super příklad pro ostatní.A máte nádherné jméno pro holčičku. 🙂 😉

Lucia - držím palce,ať se vše v dobré obrátí,kluci jsou bojovníci.

Holky ještě se musím pochlubit,Andrejka měla v sobotu další závody a opět vyhrály.Zítra má dvě vystoupení,tchán mě na obě poveze,tak jí po delší době zase uvidim a za týden jedeme do Prahy na mistrovství Čech,tak doufám že budu moc jet. 🙂

zzuzana82
9. jún 2011

@lucia00123 ahoj,drzim palce nech sa malickym len dari a hlavne nech sa Mirkovi uzdravi ta nozicka cim skor,
ak sa smiem spytat preco bude mat ten vyvod az do 1 roka?
@mila01 ahoj, kamaratka ma tiez cronovu chorobu tak si viem predstavit ako Ti asi je,ona je uz po operacii a malo by sa to zlepsit tak uvidime. Musi to byt pre Teba tazke, dufam ze sa Ti coskoro polepsi a budeme citat len dobre spravy, drzim palce nech uz je len lepsie 🙂

lucia00123
9. jún 2011

@zzuzana82 ahoj ano vyvod by mal mat do jedneho roka ☹((

bubu4125
9. jún 2011

@lucia00123 Mišula zvládla cestu dobre! je stabilizovaná aj tam! viac budem vedieť asi až sobotu, zajtra jej budú asi robiť vstupné vyšetrenia! alebo ešte dnes! zajtra tam už nebudem volať...však sobotu tam ideme!
a čo? pošlú ho tam? alebo čo???
až do roka??? ale keď mu to má pomôcť, tak radšej len do roka ako na dlhšie!

lucia00123
9. jún 2011

@bubu4125 no ja som dnes volala do TT a ze o nejake dva tyzdne mozem nastupit na cvicenie tak som zvedava. Damian sa ma dnes dobre uz lezka vedla Vladka takze som rada, zelam dobre vysledy pre Misku a daj vediet😀 a

bubu4125
9. jún 2011

@lucia00123 tak o dva týždne! radosť, čo? aj ja cca tak pôjdem k malej!
a Mirko???
sobotu budú info aj nové fotky, že ako rastie moja Mišička malá! 😀

mispuli
9. jún 2011

@mila01 to jsou ale blbouni 🙄 🙄 ,člověk toho dost překousne,ale když hladoví,tak je to na nic ☹

irsina83
9. jún 2011

@lucia00123 jeej tam sa ti bude pacit, su tam zlate sestricky a pani primarka je uplne superrr 😉
@bubu4125 a tesim sa aj s tebou ze sa ma bambulka tak dobre 😉

jaaj baby robite mi radost 😉

simicak
9. jún 2011

@mila01 to jsou ale idioti 🙄 🙄 To se mi stalo s Viki,sice ne takova hruza............jak byla mala,tak rekli,ze ji nesmim krmit nicim a ani mliko,tak chudak hladovela a rvala a rvala a pak ji stejne odbery nezvali,jsem zurila tyden
Andrejka je sikulka!!!!!!!!!!!!!!! Tobe drzim moc palecky a preji ti,aby ti bylo co nejdriv zase lepe!!!!!

bera28
9. jún 2011

@jecidlo, teda ty už jsi 33tt 🙂 🙂 No to je bomba!!! Tak hezky vydrž až do konce.

@mila01, ufff, tak k tomu není co dodat 😠 😠 Holka drž se, myslím na tebe. A Andrejka je šikule, klobouk dolů 😉

Zítra dopol máme odlétat a Anetka má od rána teplotu. Tak uvidím, jak na tom bude ráno. Držte palce. Podám hlášení.
Zatím dobrou.

maya79
9. jún 2011

ahoj všechny, ještě jednou zpětně děkuju za vaší podporu. Asi jak všechny znáte ocitla jsem se po propuštění v kolotoči vyřizování všeho možného, každodenního dojíždění na pár hodin za dětičkami a mezi tím 3hod. režim odstříkávání mlíčka 🙂 . Mám pocit, že nic jiného ani nestíhám a nedělám. Ale moc na Vás myslím, a těším se z každé vaší dobré zprávy, tak ať je jich co nejvíce.

u nás zatím (ťuk, ťuk, jen to nezakřiknout) všechno ok, děti přešly z infuzí jen na mé mléko, Ondru museli jednou tedy vrátit na infuze, ale už je zase pár dní nemá. Chtěla jsem se Vás zeptat, už pár dní klokánkujeme, ale Verča je někdy hrozně neklidná, pořád u mě bojuje a někdy opravdu dost pláče. Vůbec nevím, jestli ji klokánkování naopak neubližuje nebo co je vlastně špatně. Jsem z toho nešťastná, vůbec nevím jak jí pomoc. Ondra je v pohodě, ten si to vyloženě užívá.

lucia00123
9. jún 2011

@irsina83 myslis trnavu?

irsina83
9. jún 2011

@lucia00123 anoooo 😉

lucia00123
9. jún 2011

@irsina83 no neviem namna su zatial neni mile😀DD

denisee
9. jún 2011

@jecidlo : to tak utíká, všechno, už 33tt. Jsem za tebe moc ráda, že držíš 2v1. 🙂
@mila01 : to jsou takový kreténi!!!!!!!a člověk je akorát bezmocnej, co si na nich vezmeš nic. Teď je to náročný období, ta nejistota, není ti dobře... tak hlavně, ať ti to uteče a už máš nějaké výsledky v ruce a můžeš se s tím začít prát a léčit se, aby ti bylo zase dobře.

argousek
9. jún 2011

@mila01 tak to je fakt chaos, jeden o voze druhej o koze, 😝 🙄 Andrejka je hvězda 🙂

@lucia00123 ty jo vývod takhle dlouho, to si nedovedu představit, snad to nebude trvat tak dlouho 😒
@jecidlo tak to je krásný 33. týden, tak vidím, že tady přibyde další donošenec, už jsi za vodou 😀 O té terapii jsem nic neslyšela, ale dej vědět až něco zjistíš. Já jsem teď našla tyhle vložky do bot http://www.ortopedicke-pomucky.eu/svorto-vlozky... Zformují ti vložku do bot přesně na tvůj problém. Adoušek má vychýlenej kotník do středu. Při chůzi to už není vidět, ale když si stoupne a zaměří se na to člověk, tak to vidí. Dočetla jsem se, že se to nemá nechávat, že se pak může deformovat koleno, protože je noha vychýlená a navíc pokud to napíše ortoped tak 80% hradí pojišťovna

jecidlo
9. jún 2011

mila; nedivim se, jako by nestacilo ze je to zle i tak a jeste te trapi 😠 andrejce gratuluju a at vyhravaji dal 😉

dekuji, budu se snazit, ale neurolog rikal, ze staci do 35tt 😉 😀

argousek: nam teda ortoped pise primo ortopedicek boty, mohli jsme si vybrat bud orco nebo dzo o jine firme ani nevim, nechala jsem si napsat zase orco,http://www.orcozlin.cz/k_detska_s.htm jsou teda na pohled nic moc, ale kdyz je udelaji hekzy barevne holcici tak to jde, ale ted ji stejne davam vsechno mozne. Ale budu ju do toho muset zase zacit snerovat, mela ted na sobe obyc botky a mela je 3x a uz je videt jak je leva seslapla cela do boku 😒 . ona kdyz stoji tak ma nohu jakoby do vejirku a prsty zkroucene, takovou misticku nebo jak to napsat. takze my potrebujeme spis tu nohu celou narovnat, ale dik za odkaz, treba se to casem zlepsi a budeme jen u vlozek, ale zkusim se zeptat ortopeda az tam pujdeme, treba by to slo aspon jako nahrada, kdyz nebudu mit zrovna ty ortopedicke. jinak u nas hrozi ze se toho bude deformovat vic, uz ted ma postavu jako ja v 8.mesici, v krizi prohla, vypoukle bricho jak dite v africe, kolena kazde jinam a zada uplne tuhe ☹

bera28
10. jún 2011

Ahoj ženský,

tak Anetka měla v noci 39, takže s ní ráno chlap vyrazil k doktorce. Vzala jí krev - má mírně zvýšené CRP, ale zatím to na ATB není, jinak je v pořádku. Takže máme ATB v záloze s sebou a ještě nám bude doktorka v pondělí volat, jak dopadly odběry, které posílají do laborky. Každopádně máme svolení odletět. Tak nám držte palečky, ať se nerzhorší.
Za chvíli vyrážíme.
Mějte se tu krásně, mimča v nemocnicích ať jsou brzy doma a mamči marodi ať jsou fit 😉

zzuzana82
10. jún 2011

@maya79 ahoj,super ze deticky sa maju dobre, my sme tiez klokankovali na zaciatku a maly nie vzdy bol z toho nadseny, tiez asi nemal svoj den vzdy, ak myslis ze sa Ti zaprie nozickami dviha sa, mrvi a place ,otaca hlavicku ,aspon mne to robil obcas maly, vyzeralo to skoro akoby chcel na mna zautocit, tak vtedy sme museli zmenit len polohu , a vacsinou to zabralo,tak mi to prislo, ze mu nebolo vyhodne 😠 tak ako som si ho ulozila ja,proste muselo byt po jeho 😀 tak skus dufam ze pomoze 🙂

maya79
10. jún 2011

@zzuzana82 jj, díky moc, popis přesně sedí 😉 . Jsem z ní zmatená, jeden den v pohodě, druhý den místy propláče. Dnes klokánkuje Verču manžel, tak mu dám tvé instrukce 🙂 ještě jednou díky

zzuzana82
10. jún 2011

@maya79 nemas za co, treba len poskusat,i ked s takym malym babetkom je to tazsie, ja som sa ho bala aj dotknut na zaciatku a teraz ho vykrucam jedna radost sem tam si este poplace , ale ako vravim trosku zmenit polohu ci uz si ho dat vyssie ,nizsie my sme obcas boli aj normalne na lezato akoby bol v perinke s hlavickou na srdiecku nech aspon pocuje a potom pomohlo 🙂 Tak prajem prijemne klokankovanie 🙂

berryvajt
10. jún 2011

@lucia00123 hovorila som ti,že t príde raz-dva...na konci mesiaca už budete všetci doma,prajem vám len to najlepšie,veľa trpezlivosti,veľa zdravíčka,hlavne Mirkovi,nech ste čím skôr spolu.. 🙂

irsina83
10. jún 2011

@lucia00123 tak nehovoim ze kazda jedna je mila ale vacsina je..uvidis take 2-3 su tam divne ale ostatne v pohode..to si netreba vsimat a ked ti daco bude hovoit Dr. Valovicova a nebude sa ti to pozdavat tak sa spytaj primarky 😉 ona ta Dr. neni zla len je naladova a snazi sa byt az moz uprimna a to je niekedy na skodu 😉

argousek
10. jún 2011

@jecidlo my jsme taky měli ty botičky orco a nebyla jsem s nima vůbec spokojená, ten vzhled mě zas tak netrápil, ale spíš to, že to byly kolem kotníků takový bakule a takový těžkopádný, že v tom Adámek pořád zakopával.

simicak
10. jún 2011

@bera28 drzim palecky vsechny co mam,koukam,ze jste to meli se vzrusem jako my 😉 Krasne si uzijte dovolenou!!!

lucia00123
10. jún 2011

@berryvajt dakujem ti velmi pekne uz sa na nich velmi tesim

erika160669822
10. jún 2011

Dievcence potrebovala by som poradit.Mame ist na ockovanie TBC.Maly ma sice uz 20 mesiacov ale je predcasnik.Kedy sa ockovali Vase deticky?Ako ste to znasali?Dakujem Erika