Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
16. máj 2009

Holkyyyyy, Anetka stojí bez držení. A vydrží to docela dlouho. A Kubajz od včera hází kouličky do toho chodítka, co dostali. Anetka taky, ale ta navíc zjistila, že to zahraje i bez kouličky, stačí, když do té díry strčí ruku trochu dál. Prostě chytrá ženská 😀

petrach
16. máj 2009

bera ti jsou šikovní,velka gratulace obema,holt Anetka je ženská,používa hlavu 😉 dej fotku at se mužem pokochat
chci se zeptat od kdy jste použivali sportak? mame hluboky kočar a ted jsem objednala sportovní kočar spíš tipu golfek,ma nanožník,střechu,je polohovací a ted přemyšlím,jestli v tom na jaro bude moct byt,jestli nebude potřeba klasicky sportak?

maatkka
16. máj 2009

No fajn keby si vedela co sa tuto noc snivali za sny mne riadne blbosti to som teda uz dlho nezazila 😅 Takze ani ja som toho moc nenaspala.
Este dobre ze ja nemusim varit 🙂 U nas totiz vari MM zacal s tym ked som bola tehotna. Par krat som bola unavena tak navaril par krat ma chcel prekvapit tak navaril a tak sme zistili ze mu to ide lepsie ako mne 😀 Ja nemam k vareniu ziadny vztah a tak mi to ani moc nejde. Odkedy sme doma z nemocnice - co je uz pol roka - som varila mozno 4 razy a par krat som mu asistovala. Moj manzel je prirodzeny talent. Doma nikdy nevaril doteraz normalne niekedy nechapem kde sa to v nom vzalo 😀
A nam pride dnes zase svokor. By som sa na mho aj tesila keby som uz vopred nevedela ze budem zase raz musiet pocuvat preco uz malej konecne nedavame chlieb rozky piskoty med... 😝
Vcera sme boli na rehabilitaciach asi pol hodiny z toho sme cvicili mozno 5 minut. Zbytok casu sa rehabka vypytovala na malu. Niekedy mam pocit ze ju zaujima viac ako vsetkych doktorov. Rozpravali sme sa hlavne o tom nasom strabizme a ona si mysli ze najlepsie riesenie je operacia. Nasa ocna dr. zatial operaciu ani nespomenula. Doteraz sme vlastne cakali ci sa to neupravi a teraz nam kazala cvicit svalove cviky do stran. Lili ma asi skratene alebo slabe tie svaly v ockach z vonkajsej strany. Ked sa ma pozriet do vnutornej pozrie ale ked von otaca celu hlavu. Vobec jej to nejde. Preto jej tie ocka utekaju dovnutra. Pri tych cvikoch ona vobec nespolupracuje. Mozme robit co chceme smerom von ockami nepozrie proste to nevie. Vravela som rehabke ze by som radsej najskor skusala to preliepanie alebo okuliare ale ona si mysli ze ak ma tie svaly skratene tak nam to nepomoze a zbytocne budeme cakat dalsie mozno roky. Co myslite? Nemate niektora skusenost s takouto operaciou ociek? Inak Julia skuli 8-10 st. co mi nepride nejak strasne. Sesternicina dcerka skulila od narodenia 28 st. nosi okuliare a teraz v 3 rokoch uz len 5 stupnov...

maatkka
16. máj 2009

Aha tu je este jedna stranka 😀 som si tu poslednu 75. nevsimla 😀
Petrach Lili sa tiez raz usmiala a potom chvilku nic. Potom sa usmievala len na ocinka 😲 a potom mala take usmievacie obdobie ze sa skerila furt 😀 Vlastne ona je stale taky smejo 🙂 Ten sportovy kocik myslim ze mozete pouzivat ak je polohovatelny. My uz tiez dlho pouzivame sportak trojkolku najskor v nom sice aj tak lezala ale teraz je uz v takom polosede pololahu. Potrebuje vyhlad. Aspon nebude Simonkovi take teplo ako v hlbokom kociku.
Bera uuuzasneee. Ja ti neverim ze su 26tt. 😀

janina77
16. máj 2009

Ahojte.
Ja som stale v nemocnici. Pomaly koncim 34.tt, o prepusteni zatial neuvazuju, no a vyzera to, ze sa to aj trosku zhorsuje ☹ . Som sice stale zatvorena, nekrvacam, vsetky odbery su ok, ale to brusko tvrdne stale viac :(. Uz takmer kazde ctg zaznamena aspon jednu tonizaciu - vcera vecer za 15 minut boli 4!!!, ale nie su bolestive, len ked stojim alebo sedim tak citim podbrusko. Tak uvidime, kolko este potiahnem...

Pavcik, drzim palce, nech sa to krvacanie same vstreba a nech pekne napredujete.

Bera, moj muz teraz pouziva cyklosedacku, ale taku co sa dava dopredu na vazu. V tej uz musi ale dietatko vediet pevne sediet. Malemu sa to veeelmi paci, kazdy den, ked je dobre pocasie, tak sa chodia vozit. Vlani sme ju este nemali.

Petrach, ked to mam posudit podla Domca, tak vam je este golfac veeeelmi skoro. Ja som vlani cele leto sice vozila maleho v sportovej casti, ale vzdy len lezal. On zacal sam pevne sediet az ako 13-mesacny, a dovtedy som ho davala do kocika stale lezat, max. trosku vydvihnuty chrbatik, ale to len nejakych 20-30 stupnov, to sa ani polosedom neda nazvat. No a tie golface sa vacsinou nedaju dat do uplneho lahu, resp. nemaju pevnu chrbtovu opierku.

petrach
16. máj 2009

jani držíte se krasne,bude to v pořadku,ted si ten porod pořadne vychutnáš a mimčo užiješ 🙂
mattka v tomhle ti neporadím,skus se zeptat u víc očních dr.,co ti řeknou

s tím golfem ma janina pravdu,ješte to šlo zrušit,objednam pak trojkolku,hrozne se mi líbi,tak uvydím

denisee
16. máj 2009

Holky,tak snad jste strávili sobotní den lépe než já ☹ My byli s Vojtíkem na chirurgii, manželovi spadl při cvičení z přebalováku ☹ lekl se a plakal, ale jinak vypadal v pohodě.
Udělali mu RTG a vyšetřila ho dětská doktorka a je v pořádku 🙂 , ještě mi je z toho pořád ouzko 😒
Nějak se to se..,mě chytli ty ruce, proto manžel cvičí a teď když večer cvičil byla jsem jak na trní a pořád tam nakukovala.

bera28
16. máj 2009

Tak jsem před chvíli dorazila z chaty. Jela jsem tam posekat zahradu, děti hlídal taťka a bylo tam tak krásně, že jsem domů nijak nepospíchala🙂
Petrach, neboj, za chvíli se bude smát na celé kolo. Co se týká kočárku, tak mně prckové vydrželi v korbičkách do března, což je 8 měsíců. Pak jsme přesedlali do sporťáku. Oni jsou dvojčecí kočárky (teda jako korbičky) hrozně úzké, už tak tam byl Kubajz napěchovaný a měl chudák pokrčené nohy. Sporťák má 3 pozice naklopení zad - leh, polosed a "skorosed". Dávám jim to na polosed, ležet nechtějí. Kdyžtak se koukni do alba, mám tam fotku.
Maatka, takového mažela ti závidím. Takový kuchtík byl můj bývalý přítel, ten mě do kuchyně nepustil. No a tak moc vařit neumím. Ale co, hlady neumřu🙂
S očkama bych to zkonzultovala s více odborníky.
Jani, hlavně buď v klidu. Teď už je mimčo hotové, tak i kdyby se narodilo, tak to bude vše OK. Samozřejmě že Ti přeji, abys ještě vydržela, ale už bych se tak moc nebála. My chceme sedačky za sebe. Dostala jsem tip na zn. Hamax, tak se na ní pojedu někam podívat a hlavně chci vyzkoušet, jestli jim bude pasovat.
Denisee, to teda musel být šok. Ale hlavně že se nic nestalo.
Tak holky a mám další pokrok. Teď večer se Kuba v postýlce postavil a to několikrát po sobě (vlastně to dělal celou dobu, než z toho usnul🙂 Jdu dát fotku do alba a doufám, že se mi podaří zítra vyfotit Anetku, jak stojí bez držení. Myslím, že mi začínají perné časy v chytání dětí😀

mila01
16. máj 2009

Denisee - teda to jsou jobovky - no ještě že je v pořádku.Tohle se stát u nás,tak by to manžel nevydejchal - dokážu být hoooodně nepříjemná,jen když se holky bouchno,když s nim blbnou - jsem v tom strašně přecitlivělá,ale pořád ho obviňuju,že nedává dostatečně pozor.Věřim,že ti je z toho ouzko,ale hlavně že to dobře dopadlo.A myslím,že je to dobrý,když si vás tam nenechali ani na pozorování.

Petrach - já jsem hluboký kočár používala do 18 měsíců,pak na střídačku s golfkama,ale asi od 13 měsíců jsem Káje zvedala zádíčka,aby viděla ven a když už dokázala sama sedět ( ale ještě si nedokázala sama sednout),tak jsem jí tam nechávala i sedět,jenom jsem jí to vždycky zvedla,aby se mohla opřít.

Janina - mrzí mě,že se to zhoršuje,ale i s tímto se dá ještě aspoň 2 týdny vydržet.A ikdyby ne,ušli jste pořádný kus cesty a určitě by to už bylo dobrý.Myslim na vás,dávej vědět.Možná mi to uniklo - už víte to pohlaví? 😀 😀 😀 Jsem zvědavka stará. 😉

Pavcik - vítám tě tu.Tak s tim krvácením mě to mrzí,ale přesně jak psaly holky,ještě to nemusí znamenat nic špatnýho.U nás v porodnici byl také chlapeček,který měl krvácení do mozku,byl i dlouho zaintubovaný,měl hodně dlouho infuze do hlavičky,protože jinam mu to nemohli napíchnout - a je naprosto v pořádku.Oni jsou bojovníci,malej to určitě dokáže.Mrzí mě,že máš do toho ještě starosti s maminkou - známe,když se to...,tak se to.Držim palce a taky dávej vědět.

Bera - tedaaaaa. 🙂 😀 🙂 😀 Obrovské gratulace,to jsou věci.Teda ty máš doma ale šikulky.Po kom to mají? 😀 😀

Fajn - já tu mám tchýni 4x týdně na celé odpoledne. 😀 Ale naštěstí jí mám suprovou a dá se s ní mluvit a hodně mi pomáhá s holkama.

Jinak vám musim říct,že si s těma stoličkama užíváme víc,než se všema ostatníma zubama dohromady.Kája pije jenom mlíčko,jinak do pusy nic nevezme,zkoušela jenom čokoládku,ale jakmile se jí rozpustí v puse,začne brečet,jak se jí to tam dostane.Takže jsme všechno schovali.Máme za sebou další probdělou noc a včera mi to nedalo,Andrejka jela už odpoledne k babí a dědovi,že půjdou večer na ten lampionovej průvod,přijela i švagrová se švagrem,mě se podařilo dát Káju spát ještě odpoledne,tak jsem jí ve 20hod sbalila a jela jsem za nima.V 9 za náma přijel taťka,tak jsme zvládli průvod,ohňostroj a domu jsme dorazili v 11.Kája všechno vydržela,ale v noci stejně kňourala,takže jsem se vůbec nevyspala a jsem jak chodící mrtvola.Navíc jsem dneska byla celé odpoledne s tchýní a švagrovou v Teplicích v Olimpii ( velké nákupní centrum,slíbila jsem jim pomoc s garderobou),tak jsem uťapkaná a už sotva koukám.Holek si užíval tatínek 😀 ,měl toho plné zuby a teď šel na pivko. 😀 Ale koupila jsem holkám krásné žluté šaty - stejné,tak budou frajerky.

Ježiš to jsem se rozepsala - omlouvám se. 😕

mila01
16. máj 2009

Bera - teda,fotky jsou úžasný,už jsem ti je skoukla.A všimla jsem si,že Anetka má stejné mantineli a povlečení jako naše Kája - je to se slůňátkama?Hele,nespletli se ti v tý porodnici?Fakt jsou 26+0?To jsou ohromně šikovný,my jsme 28+0 v 13 měsících se Kája ještě neuměla otočit z bříška na záda - a vy už tohle. 🙂 😀 🙂

mila01
16. máj 2009

panebože - omlouvám se,vážně mi měkne mozek - to centrum je samozřejmě Olyyyyympie.

petrach
16. máj 2009

bera oni jsou proste nadherní jak tam na sebe nakukují v tech postylkach 🙂 to je užasne jak jsou šikovní,jak piše mila težko veřit tyden porodu,tohle chce pořadne oslavit 😉

denise dneska jsem na tebe myslela s tema rukama,me chytl loket,tenisak 😝 občas se to vrací a dneska jsem nemohla ani s malím cvičit,manža se tro bude muset naučit taky..tvuj se taky lekl co? schvalne to neudelal,to je jasne,ale ja bych v ten moment asi pekne řvala co si myslím,holt my ženske jsme už takove,tak hlavne že je Vojtíšek v pořadku,tuk,tuk zaklepu..dneska se budeš určite v noci nervovat a hlídat ho,tak se hlavne dobře vyspete

milo teda ty si fakt užívaš,chudatko Kaja,musí si všechno vybrat ve velkém,ani sirup od bolesti nepomaha?
ja bych si pivko dala taky 😝 jenom co přestanu mít mlíko tak si ho dam..

denisee
16. máj 2009

mila: na hrubky máš absolutně nárok 🙂 Večer se moc nevyspíš a ještě jdete na průvod a dneska ty nákupy, uf....já byla jen nakoupit u nás v Globusu a bylo tam hrozně moc lidí, v Budějovicích je výstava Hobby, tak asi proto a přijela jsem otrávená.
Jinak manžel se šel uklidnit taky na pivko, já si po příjezdu z nemocnice, musela dát taky panáka. On je z toho dost špatnej, já se snažila držet a moc na něj neřvat, protože bych akorát ještě víc rozhodila sebe. Ale mezi náma byla to jeho chyba a teď budu mít asi problém mu ho nechat samotnýho, do teď jsem nikdy strach neměla . U nás je ten pečlivka spíš on.
Bera: fotky prostě nádhera, mila má pravdu s tím, jestli ti délku těhu dobře spočítali. Je to fakt neuvěřitelný jak jsou šikovný.

petrach
16. máj 2009

ješte me napadlo..dlouho se tu neukazala kikimaruška,meli nejake kontroly a chtela se jít ukazat na jipku,jak jsou krasne šikovní.. 😕

bera28
16. máj 2009

Mila, jasně, že má se slonama. Původně jsem chtěla pořídit se žirafkama, ale pak jsem si řekla, že sloni s chobotem nahoru přinášejí štěstí, tak jsem skončila u nich.
Děkuji za pochvalu. Víš, ono je asi vždycky něco za něco. Přesně v době, kdy začaly děti dělat takové pokroky, jsme se dozvěděli, že má tatínek poslední stádium rakoviny ☹ Ten nahoře ví, že bych to nerozdýchala, kdyby k tomu stále trvaly starosti s dětma. A hlavně si je dědeček může ještě trošku užít. Vždycky ho na víkend přivezu z nemocnice domů a co to jde, tak za nimi s dětmi jezdím nebo ho někam vezmu. Jako třeba dnes na tu chatu. A to má ještě k tomu dneska narozeniny, takže ty dnešní pokroky jsou vlastně dárek od dvojčátek. Sakra, už zase brečím...

petrach
16. máj 2009

bera to je mi hrozne líto,proč je ten život na nekoho tak hnusny?? na jednoho je toho važne moc..jsi hrozne statečna,chudak tatínek,musí to byt pro vas hodne težke se s tím vyrovnat..držím mu palce at tady ješte s detma dlouho pobyde a hlavne at se netrapí..promin jestli jsem napsala neco nevhodneho

denisee
16. máj 2009

petrach:mám tam pořád Nanny, nevím kdy mu jí dám pryč, ale máš pravdu pořád na něj chodím koukat. S těma rukama uvidím, jinak budu muset k doktorce, ale nechce se mi strávím tam půl dne a pak stejně nic pořádně neporadí 😒 mažu to Dolgitem a koňskou mastí, ale zatím beze změň.
Já od začátku, do cvičení manžela zapojovala, chtěla jsem, aby se necítil mimo a byl do léčby zapojený. A kdyby se něco stalo, budu nemocná...tak aby mě mohl zastoupit a doporučila mi to i rehabka.. Ale poslední dobou už necvičil, zaučila jsem ho jen nový cvik a pak přestal. Já nesnesu ten Vojtíkovo brek, když s ním cvičím já tak mi to tak neva.Tenisový loket to je dost nepříjemný, tchýně má odoperovaný oba lokte.
A jak se má jinak Šimonek, kromě toho, že je vysmátej 🙂

mila01
16. máj 2009

Petrach - ty sirupy pomáhají,ale vždy jen na chvíli,Kája je hodně mrzutá a protivná,ale to by se zvládlo,horší je,že nedokáže spát v kuse déle než asi půl hodiny,pak jí to budí.Ona spí totiž s palečkem v puse,má to od narození a jak je teď vzteklá,že nemůže spát,tak ho zuřivě cucá,má ho celej bolavej a rozmokvanej,na klloubíku jí prasknul a mokvá to,ale nemůžu jí to ani namazat,protože to má okamžitě v puse a když jí to zalepim,hned to strhne,aby ho mohla mít v puse.

denisee - já vim,že jsem měla jít radši spát,ale jednou se vyspim - ale tyhle chvíle už mi nikdo nevrátí a když jsem včera viděla ty Andrejky rozzářené oči,když viděla,že máma na ten průvod fakt přijela ( ona to nevěděla,já se fakt rozhodla až v 8 a oni už tam byli ),pak jsem jí celou dobu ohňostroje držela v náručí ( sice už je jí 5 ,ale hrozně se bojí těch ran ) a koukali jsme na to spolu a povídali si o tom,prostě to stálo za to a nelituju.A tchýni jsem ty nákupy slíbila,příští týden totiž nemůžu,jedu se svýma sestrama ( mám 2 ) do Prahy na Drákulu.Já jsem nejmladší a té prostřední bylo letos 40,tak jsme jí koupili lístky a ten výlet má od nás jako dárek.

denisee - já vim,že to neudělal schválně ( ještě aby 😠 😠 ),ale znám svojí povahu a plně tě chápu - u nás by bylo děsně dusno.

Petrach - já jsem včera viděla Kikimarušku taky na tom průvodu - ale bylo tam moc lidí,nedostala jsem se k ní.

mila01
16. máj 2009

Bera - tak to je moc líto.Ach jo,proč člověk nemůže být chvíli prostě jenom šťastný?Také přeju,ať si tatínek užije co nejvíc krásných chvil s prďolkama a hlavně že ví,že jsou v pořádku,že dělají takové pokroky a že se z nich může radovat.

Tak to máme stejný vkus,já vybírala na internetu a tam bylo nepřeberné množství.Máte to i nebesama?My původně taky,ale pak se mi to jenou podařilo vyprat s modrým ručníkem a nebesa jsou fialová. 😠 😠 No,stejně už je mít nemůžem - Kája by je zlidvydovala,ale bylo to moc hezké.U nás teď vede povlečení s princeznama,mají ho obě holky ( a taky ještě oblečení,polštářky na gauč,růžový pokojíček,spousta obrázků princezen,nálepek a tak...).Tatínkovi z toho jde hlava kolem a zrovna dneska se tchán ptal Andrejky,že má za měsíc dovolenou a bude malovat v celém baráku,jaký tam chtěj holky pokojíček ( mají svůj pokojíček i u tchýně a tchána ).Já ho varovala - neptej se - bude růžovej. 😕 😅

denisee
16. máj 2009

mila: klobouk dolů, zvládáš to perfektně, holčičky mají moc hodnou maminku 🙂 Já koupila mamce k 50 zájezd na Tři mušketýry a bylo to užasný, tak to si určitě moc užijete.
Dneska jsem poslala přihlášku na plavání, tak jsem zvědavá kdy začnem, mělo by to být o prázdninách 🙂

petrach
16. máj 2009

denisse mi jsme meli nanny u Elin dlouho,dokud nezačala řvat bez příčin,to už byla na to velka..me tenkrat neuroložka řekla,at ji ho klido ješte necham,že radši at řve zbytečne,než kdyby se neco stalo a hlavne to bylo pro muj klid..vy tu vahu taky nemate nijak extra velkou,tak mu ji ješte nech 😉

no Šimonek si to zřejme jen skoušel,delam na neho opičky a nic,dneska večer se usmal teda jednou,asi aby me udelal radost,když to pořad skoušim ho rozesmát..trapí ho hodne bříško,mame ty probio kapky a ted 2 dny davam i sabsinplex,pry se to muže kombinovat a je to poznat,třeba dneska nespal dopoledne skoro vubec,leží a prohlíží si hračky,pořad nekde kouká..Eliška mu dela společnost,hodne mu vykládá a pořad ho hladí,takže i když mam praci,pořad na neho nekdo mluví,podava mu cumel a tak.

argousek
16. máj 2009

denisee tak to muselo být hrozný ☹ Hlavně, že se nic nestalo a malý je v pořádku 😉
Mému manželovi zase Adámek vypadl z autosedačky z toho vajíčka asi v roce. On si ho tam nepřipoutal a při přenášení mu Adámek vyskočil, bylo to z malé výšky a do sněhu, tak se nic nestalo. Ale taky nás to vylekalo a raději jsme zajeli k doktorovi

bera to je mi moc líto, tak alespoň že se může radovat z vnoučátek. Jsou opravdu šikulkové 😉

andulko nezjistila jsi ještě něco o té kineziologii??

petrach já jsem používala golfky až od roka a máme s polohovatelnými zády a nemůžu si to vynachválit. Adámek ještě teď když usne tak mu to můžu položit. Jinak my jsme měli kočárek trojkombinaci s polohovatelnými zády, takže i když Adámek ještě neseděl, tak jsem mu tu opěrku zvedla, aby viděl

janina tak ať to už nějak doklepete 😉 Jste oba šikulkové 😉

mila to je krásný, že jsi jim koupila stejné šatičky, budou z nich princezny, tak pak vlož foto 😉

maatka Adámek taky trochu škulil, ale jen když se na něco podíval, tak mu ujelo jedno oko k nosu, doktorka tedy říkala, že to bylo také tím, že měl široký kořen nosu. Ale kolem dvou let se to srovnalo a už je to dobré. Doktorka také říkala, že to u nedonošenců hodně bývá, ale jak dozrává Centrální nervový systém, tak dozrávají i všechny svaly v oku a časem se to srovná

Holky nemáte někdo zkušenost s orofaciální stimulací ??

petrach
16. máj 2009

mila drakulu bych taky brala,je to nejlepší muzikal,aspon pro me,tioše zavydím 😀
holky ja mam vytírat podlahy a furt tu lapím 😀 dneska se mi nechce vubec nic,v noci malo spím,pořad odstříkavam a krmím

mila01
16. máj 2009

denisee - děkuju,snažím se,ale myslm si,že všechny děti z tohoto tématu ( a určitě i ty ostatní ) mají super mámy.Pro mě jsou teď holky střed vesmíru,za pár let už mě tolik potřebovat nebudou - budou mít kamarády a lítat po venku a po kroužkách...Pak zas budu mít čas na sebe a na svoje zájmy,ale tehohle času chci využít pro ně a vytěžit z něj,co se dá.

Jdu si lehnout,vážně už sotva koukám a navíc se už Kája zase budí,jdem bojovat s další nocí.Mějte se a myslim to vážně - všechny jste super. 😉

denisee
16. máj 2009

mila: napsala jsi to moc hezky. Dobrou noc.
Petrach, co si tak vzpomínám, tak se Vojtík začal tak usmívat, hlavně očima, tak v 6 týdnech korigovaně a v 8týdnech už to byl fakt usměv 🙂 Prdíky jsme měli, až skoro do 4měs.korig. Dávali jsme Sab.s., Baby calm a nakonec zabraly ty probio kapky za 600,- škoda, že jsem o n ich nevěděla dřív.

petrach
16. máj 2009

milo dobrou a klidnou 😔 noc
napsalas to moc hezky

denisse mi mame sotva 2 tydny korigovane,asi chci po nem ješte moc,ja vím,jen že už ví jak na to
ty kapky mame a jsou super

maatkka
17. máj 2009

Bera tak baby uz napisali vsetko co som chcela aj ja. Je kraaasne ako si uzivate spolocne chvile.
Mila ty si ma tiez zase rozplakala. Naozaj pekne a vystizne napisane 🙂 Dufam ze zubky uz dohnevaju.
Denisee to je mi luto s tym padom. Viem si predstavit ze teba to bolelo viac ako drobceka. Nech sa ruky rychlo daju doporiadku.
Argousek tiez este stale dufam ze sa to casom spravi ze je to este nezrelym nervovym systemom. My sme skusali orofacialnu stimulaciu este v nemocnici. Boli to take tahy vatovou tycinkou po tvaricke podla nakresu a malo nam to pomoct so sacim a prehltacim reflexom. Viem ze sa pouziva aj pri urazoch tvare a hlavy a po mozgovych prihodach a ochrnuti takze na tom urcite nieco bude.
Petrach tak to mas super pomocnicku a Simonko super sestricku 🙂
Janina co by sme kedysi dali za 34 tt. 😉 ale aj tak v y d r z t e este aspon dva 😉
A kikimaruska nas ozaj nejako zanedbava 😀

andulka4
17. máj 2009

Argousku dívala jsem se kolik je kineziologů u nás, ale manžel mě má za blázna že nad tím uvažuju :( No ti chlapi :(

Holky při pádech miminek mě mrazíííí...ještě že jsou ok

argousek
17. máj 2009

andulko to můj manžel taky já si to nechávám až jako poslední věc, protože teď toho máme rozjetýho docela dost, tak aby to nebylo pátý přes devátý, ale myslím, že na tom něco je. Dokonce jsem si všimla, že i v některých rehabilitačních zařízeních jako jsou třeba Kladruby, to provádějí. Ale asi je opravdu nejlepší obrátit se na kyneziologa, kterého už někdo vyzkoušel a ví, že to umí. My tady jednu kynezioložku máme a švagrová mi říkala, že právě odblokovala jednoho jejich známého, co měl těžký porod a pak byl pozadu a měl dyslexii. Ale jak říkám teď toho máme až až, tak ještě vyčkám. Já stejně pořád nemůžu tak nějak pochopit, jak můžou spolupracovat s dítětem přes tebe a v čem ta léčba spočívá. Kdyby ses o tom někde dozvěděla nebo dočetla víc, tak to sem hoď 😉

denisee
18. máj 2009

Holky, venku je krásně, tak asi proto ta nízká účast 🙂
Dnes u mě byli na návštěvě naši. A koukejte, jak se jim Vojtík předvedl,

https://www.youtube.com/watch?v=3BZaGEcIhSQ

Bylo to poprvé, tak jsme tam všichni takový vyplašený 😅 😀