Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
17. jún 2009

Karolínce všechno nejlepší hodně zdravíčka a štěstíčka přeje tetka z koníka 😀

Sorbona paráda za chvilku jste doma.Uvidíš že než se naděješ tak jdeš za chlapákama a za týden domů.

evelina0007
17. jún 2009

Ahoj holky,jsem nakoukla co Sorbona a kluci a oni už jsou na intermediálu moc gratuluju 😉 jen tak dál a za pár dní budete doma 🙂

susika
17. jún 2009

sorbona-som sa sem náhodou mrkla a pozerám, že sa ti tiež anrodili taký drobčekovia, ako som mala ja🙂))
super pocit, to klokankovanie, že?ja som to milovala🙂)také drobulinké telíčko,a ni nevie´š, že niečo držíš..a tie jemnučké pršteky na tebe🙂))teraz ocenujem, ked ma malá hladká ručičkou, spomínam na tie jemnučké dotyky🙂)
super, že sa tak držíte🙂ňdržím palce🙂)nevboj o 2 mesiace už sa budete tuliť k sebe doma v teplej posteli🙂))
tak to mi niečo hovor, čo som ja pojedla, ked som porodila, na začiatku od depky skoronič, ale ked som chcela pre malú mlieko, tak som jedla kadečo, čokoládu, zmrzlinu, všetko slsadké....hm, s tým bruchom neivem, ja som nemala žiadne, mne aj tak neskoro vykuklo, ked som bola tehu. asi až v piatom mesiaci. som pobehovla po porodnici a sa smiali, že ani nevyzerám ako čerstvo po porode.a aj doma v elastických gatiach v pohode. noa le ty si mala dvojičky🙂)na čiaru sa vykašli.tá zmizne.

maatkka
17. jún 2009

Mila tiez sa pridavam ku gratulaciam vasej Karolinke vseeetko najlepsie!
Petrach to je kraaasa tak Janka s Danielkom su za chvilku doma a vseto bude hned znesitelnejsie ako v tej nemocke 😉
Sorbona a vy ich za chvilu nasledujete 🙂

susika
17. jún 2009

jecidlo- z tých rehabilitacií si nič nerob. aj mna stále opravovali, aj ked som malú držala ako v kliešťoch, a stále sa mi mikala, ona bola hrozné žihadlo už v inkubátore, tka sa niet čo čudovať. ale občas aj vychválili, že super, že malá robí to, čo má. ale si stáel vyčítam, čo som zanedbala, lebo malá má hrozne ploché nožičky. teraz ju sledujem, že ona nikdy nesedela na zadku tak ako sa má, ale mala nožičky vela zadku, tak ako ked ide po štyroch a posadí sa tak, že jej nožky ostanú ako sú, že či to preto nie. vžy mala chodidlá trošku vytočené, koli tomu sme cvičili a ostalo to tak. tak ortopeďáky topánky budem asi dlho kupovať. uvidíme.vraj do troch rokov sa nožička vyvýja.

neviete niekto niečo o Janine?nič so tu nenašla, alebo prehliadla.termín má 19.6.či sa ešte drží🙂)ench len vydrží. moj synovec bude mať v ten den 7 rokov🙂))ved si už s Dominkom preskákala dosť, tak nech s druhým mimčom je to cesta rajom🙂))

maova-dočítala som sa o tvojom Matyaskovi. je mi to velmi luto.tie detičky sú tak úžasné, ked sa narodia maličké, tak bojujú, viac ak donosené, chcú nám dokázať, aké su silné, silnejšie. niekedy to príroda zariadi inak. iba tam hore vedia, prečo. drž sa, bolí to, ja viem,aj dlho bude.treba dufať, že nabudúce to dotiahneš ešte dalej a už to bude dobréé.

dnes som si vypočula vonku jeden rozhovor. matka donoseného drobca nikdy nepochodpí matku a dieťa nedonosené.už som sa ich naučila nepočúvať, ale vždy ma to rozčúli. pritom vela detičkám by sme ani nikdy nepovedali, že neboli donosené, také sú šikovné, aj ked troška menšie. nuž čo, máme dlho bábätko, tka to hovorím mojej malej šikule🙂)

petrach
18. jún 2009

susika s tema maminama máš pravu,nejen ony 😒
my jsme místní atrakce,a už me to začíná pekne lezt na nervy..včera jsme byli na procházce a šli proti nám dve tetiny a slyšela jsem jak jedna druhé říká,podíváme se do kočarku jo,to mimino nemelo ani kilo když se narodilo..no a pak ke me došli a byli jak med,jestli se mužou podívat a kolik že to vážil když se narodil,ve finále mi řekli,jak jejich Anička chodila v 9 mesících 😒
Zuzanka se narodila ve kterém tydnu?
o janine nevíme,psala minulí tyden,že je celá,ale už mela občas kontrakce,takže už se ozve s prckem 😉

maatkka
18. jún 2009

Petrach nic si z toho nerob mne zas minuly tyzden sestrina znama (po tom co jej sestra vykecala malej porodnu vahu a dlzku) pozrela na nu "odbornym okom" a spytala sa "a teraz ma kolko 4 mesiace?" Najskor ma to trocha mrzelo ale ak si koza mysli ze za 4 mesiace by pribrala z 1 kg na 8 kg a vyrastla z 35 cm na 70 cm tak no neviem... A to ma dve male deti... Mala som pocit ze sa ma chcela proste dotknut 😠
Inak my sa uz krasne plazime 😀 Dneska pol hodiny nahanala plastovu flasu z mineralky po celej miestnosti 😀 Plazila sa za nou plazila a vzdy ked uz bola pri nej si do nej buchla a ona sa odkotulala tak sa za nou plazila dalej. Obcas sa dala na styri pohupala sa a liezla dalej 😀
Tesim sa ked sa ozve janina s drobcekom ktoremu sme vsetky taaak drzali palce 😵

maatkka
18. jún 2009

Hodila som do albumu aj par fotiek ako sa snazila a ako jej to islo... 😵

gabika25
18. jún 2009

ahojte,
chcela by som sa k Vam pridat. Moje deticky sa narodili v 30.tt a porodna vaha bola 1420g - Dianka a 1260 g - Risko. Vytrpeli sme si strasne. Mozem povedat, ze v 28-ich rokoch som uz trosku sediva. Mali boli 1,5 mesiaca v inkubatore. Ja som s nimi bola 5 tyzdnov v nemocnici na novorodeneckom oddeleni. Najprv to boli problemy s dychanim. Nechceli zacat sami, potom nasledovala otrava krvi....Teraz behame kazdy den po nemocniciach. Ci uz neurologia, nedonosenecke, ocne....Je to narocne ale dufam, ze budu v poriadku. Zatial maju 3 mesiace ale neurologicka tvrdi, ze su vyvinovo na 1,5m. Vysledky neurologie su trosku horsie, ale povedali nam, ze maju sancu na normalny zivot, tak dufam. Budeme velmi trpezlivi, pretoze tie dva nase pokladiky za to stoja.

maatkka
18. jún 2009

Vitaj gabika! Mne sa Lilinka narodila tiez v 30-tom tt. a mala dokonca len 1020 gramov a silne krvacanie do mozgu takze mi mozes verit ked ti poviem ze viem ako sa citis... V nemocke sme boli dva mesiace a ten kolotoc po doktoroch... ach jaj. Ale mozem ta utesit aspon tym ze uz to bude len lepsie a kontroly budu odpadat. A samozrejme ze to stoji za to... Tie krasne chvile s detickami ti stonasobne vynahradia kazdy sedivy vlas 😉

fajn
18. jún 2009

Ahojte baby.

Gabi vítám tě u nás ,taky mám Dianku.Je to čert jak blázen. Teď je to tak týden má období se na všechno ptát puoč (přoč) a to je stokrát za den. Puoč se kočka muačí ? a hned na to si odpoví :asi se špatně vyspala nebo má hlad. Holky já z ní někdy fakt nemůžu. Každej čtvrtek si kupuju Květy a ona dnes otevře první stránku a tam Persil. A první co bylo tak prej:čichněte jak voní Persil nejcz freš(Natura Fresh) ona si fakt zapamatuje kdejakou blbost. Dnes logopedce vykládala jak včera dostala vařečkou na prdel. A logopedka ji říkala že ona taky dostávala a jaká je hodná holka a Didka ji říká já budu vzteklivá a zlobit a mama mě bude majzat po zadku. 🙂 No tak jak už to má tak naplánovany tak to můžu dělat třeba kotrmelce.
Já mám dnes takovej KOPR že to dál nejde .

Maatkka Júlinka je šikulka .a Jak to má s očkama jsem si všimla že trošku šilhá? Didka na to dostala brýle a lepila jsem ji okluzory ,ale až od roku. Ona ale měla ROP tak u nás to bylo horší hrozilo ji že nebude vidět. Ale nakonec to zvládla. A k těm kecům ,já to taky slyším všude že vypadá jak miminko akorát je dlohá. Včera jsem byla s Didkou na hřišti a ona se tam pověsí rukama na tyčku a nohy dá do vzduchu a houpese. No a jedna pipka povídá :ona je tak malinká to bych se bála a ať ju to nenechám dělat takovou malinkou že vypadá na rok a půl ať si neublíží. a že ona by to nechtěla takovy děcko a já mám zase před menzkama a tak jsem v ráži tak jsem ji řekla ať je ráda že takovy nemá že by ji ho ten na vrchu stejně nesvěřil. A bylo vymalováno a už se mnou nemluví. ☹ No a co já mám svejch starostí plnou hlavu a ještě se budu zaobírat takovou kravinou.

A když jsem si Didku přivezla z porodnice a šla poprve na procházku tak mi tady jedna babka povídá a ona je slepá že? Ty děti co jsou v inkubátoru jsou vždycky slepý. Tak na to jsem ji řekla že toho Didka určitě uvidí za čas víc jak ona a babka už mě neodpoví na pozdrav.

Jej to jsem se zase rozjela.

Susiko choď častěji mezi nás Zuzanka je moc šikovná. A co nočník u to jde trochu?

Jana má zítra termín co ,to tak uteklo je taky šikovná jak to zvládla.

denisee
18. jún 2009

Maatkka: Lili se teda rozjela 🙂 🙂 koukala jsem na fotky, paráda. Vojtík občas taky zkusí na 4, ale takhle jistě jako Lili nevypadá, nemám šanci ho ani vyfotit 😀 i když jednu fotku mám dám jí do alba. Mám z vás radost 😉

Holky: já úplně nesnáším řeči typu: vždyť on to dožene, jsou všichni chytrý až na půdu, ale to že to máme vydřený, cvičením...ach jo, ať radši nic neříkaj.
9.7. začínáme chodit na naše první plavčo, tak jsem zvědavá a už se těším, že bude změna. Ne jen vojtění, vojtění...

argousek
18. jún 2009

gabika vítej, tvoje dětičky budou určo v pořádku 😉 Je to větší makačka, akort se dvěma, ale určitě ta dřina za to stojí 😉
maatka gratuluju Lilinka je šikulka
denisee však Vojtíkovi to taky jde 🙂 On to natrénuje 🙂
fajn tak ty máš pěkně prořízlou pusu a prej po kom ta Dianka je 😀 😝 To jsi docela pohotová, já většinou po takové hlášce od nějaké takové pipiny čumím, jak vyvoraná myš a nevím, co říct a až pak si říkám, měla jsem jí říct to a to ☹ Nedávno mi jedna kamarádka říkala, že je Adámek takovej drobnej a kolik váží, tak jsem jí říkala, že 12kg a ona, že to má ten její klouček a je mu 15 měsíců. Tak jsem si pak říkala, že jsem jí měla říct, že váha je teda fakt to poslední, co řeším 😒
Jinak vám musím říct, že jsem dnes koupila Adámkovi takovou dětskou zahradní sekačku a on jí nedá z ruky a všechno nám seká 🙂 No a dělal blbosti a chodil s tou sekačkou pozadu jako rak a kecnul si do bazénku. Zrovna jsem tam napustila novou vodu úplně ledovou (chtěl jsem ještě v kýbli donést teplou). To jste měly slyšet ten řev 😅

jecidlo
18. jún 2009

Sorbona: jeeee oba naraz? tak to my jsme nemeli🙂) vy to berete vsechno strasne hopem🙂

Petrach: tak nam ho taky ukaz s nahou prdelkou at se muzeme pokochat tema faldikama 😀 koukala jsem, ze jste byli uz na vitani obcanku jo? Ja vubec netusim jak to chodi to si nas jako mesto pozve nebo jak? To je ale vsude jinak ze? a to semusime nekde hlasit nebo o nas vi?

Fajn: ty jsi pekne od rany 😀 ale j oje obdivuhodny jak reagujes me taky dycky trva nez mi to dojde nez to zpracuju a vetsinou se rozohnim az doma🙂 ale zase se se sousedama jeste zdravime🙂)

Gabika: ahoj, ja mam taky dvojcatka v 30tt akorat jsme to teda zvladli bez vetsich komplikaci, trochu ty dychaci potize samozrejme,ale jinak mame zatim vysetreni na 1!(no Maruska 1-) no a to ze ti rekla, ze jous na 1,5 mesice tak to je dobre ne? dyt to je tak jak vam to vychazi korigovane. Moji taky neumi to co 4 mesicni mimina, jeste ani nepaseme kone, ale maji mit korigovane 2 mesice tak maji umet to co ve 2 mesicich a to je dobre🙂

Argousek: ja si teda hlavne myslim, ze mate uplne super vahu!!! jestli to vazi jeji dite v 15ti mesicich tak je to peknej otesanek, ale mas pravdu, ze to neni o vaze. No jo ten rev byl slyset skoro az u nas 😀 😀

denisee: o tom plavceni nam urcite poreferuj, taky se hrozne tesim az budeme choit i kdyz moc nevim jak to probiha se dvema🙂

susika: no ja nez se tu rehabku naucim, tak uz ju snad nebudeme ani potrebovat🙂

gabika25
18. jún 2009

ahojte, dakujem za privitanie. Ukludnujem sa tym, ze su aj horsie pripady a tych som teda na JISke videla mnoho. Velakrat mi slzy vyhrkli. Je to nesparvodlive, ze take malinke babenka musia prejst tolkym zlym. Tie nase su vsak bojovnici.
jecidlo: robia niektore veci, ktore 3-mesacne a niektore len ako 1-mesacne. My uz pekne dvihame hlavicku, smejeme sa, sledujeme hracky, chytame veci do rucicky ale povedali mi, ze skor mozu mat problemy pohyboveho charakteru. Na to si vsak este pockame a dufam, ze dovtedy sa vsetko zmeni a vsetko bude v poriadku. Ja som sa tiez narodila skor, s vahou 1,4kg a 37cm. Doktori povedali, ze nebudem uplne v poriadku a mam pocit, ze sa to celkom da 😀 , aj ked to by mal ohodnotit moj muz 😀 .

sorbona13
18. jún 2009

ahoj holky, tak jsme dnes koupali oba kluky, moc se jim to líbilo 🙂 Honzík má 1165g a Kuba 1050g, měli jsme je oba na přebalovacím pultě a dávali si pusinky, pak se jim to ale přestalo líbit a začali se šťouchat do očí, raubíři.
gabika: vítej mezi námi, já mám také dvojčata, narozená ve 30tt (29+1tt) s váhami 980g a 975g a zatím jsme bez komplikací, ťuk ťuk. Kuba byl na Cpapíku 3 dny, Honzík 4 dny a od té doby dýchají sami. Dnes měli vyšetření očiček a dopadlo dobře 😵 😵

jecidlo
18. jún 2009

Sorbona: k vysetreni gratulujeme 😵 a to postuchovani je nase nejoblibenejsi cinnost, on je to spis uz box, krouceni usi, vypichovani oci, ale hrozna sranda je, kdyz maruska natahuje ruce a matej se ji na ni pricucne, to se muzu potrhat 😀

Gabika: no vidis to! to nam to paseni porad nejak nejde, jednu dobujakoby zacali a pak zas nic, smejou se to jo, sledujou taky i "komunikujou", ale do rucicek teda jeste nic nechytame. Nam rekli ze mame 18-20 mesicu na to srovnat se s ostatnima do te doby to nebudou nijak resit

bera28
18. jún 2009

Mila, tak jak dopadly zkoušky? Káje vše nej k narozkám.
Argousku, nepůjčila bys mi Adámka k námn a chatu? Potřebujeme posekat zahradu a nikomu se do toho nechce🙂)
Denisee, plavčo si užjete, uvidíš. Kdyžtak se mrkni do alba, dala jsem tam naše potápěče.
Sorbono, vidíš, jak to krásně pokračuje. A vy jste na 4. patře? Tam to neznám, takže pokud tam budete i toho 30.6. tak mě musíš navigovat🙂 Ale myslím, že to už budete na propouštěcím 3.p.
Maatka, Lili je šikulka, jen tak dál.
Jecidlo, s dvojčata se musí na plavčo chodit také ve dvou. Já chodím s chůvou a teď v červnu měl tatínek volněji, tak byl 2x s námi a chůva nám dělala fotodokumentaci🙂 No a příští týden už máme poslední hodinu. Strašně rychle to uteklo. Už máme zaplacen další kurz od září. Přes léto budou trénovat v bazénku.

petrach
18. jún 2009

mattka teda ta maže,na tech fotkach to jde vydet,nádhera a gratulujem,
fajn se mnou tu za chvilku taky nikdo nebude mluvit 😀 nekteří lidi nemají vubec ponetí,co říkají
ale Dianka me opet nezklamala,je to náš smišek,me tekli slzy když jsem to četla

gabiko vítej mezi náma,neboj ony ty prognozy ze začatku jsou vždycky takove,oni straší aby se vojtilo,jste šikovní co už umíte,klobouk dolu před nima,takhle nejela ani Eliška a byla donošená,takže nezoufej 😉

milo tak jak? ja už jsem zapila,byli jsme na prochazku s mojím a na pivo,tak me nezklam 😀 muj to zapíjel taky 😉

sorboni ti vaši kluci me překvapují,jak to zvládli moc vam to přeju 🙂 tos je koupala sama? to si neumím představit,me ho dali až na pokoji,mel přes 2 kg a i tak jsem se bála,že ho utopím

argousku Elin mela v roce 8,20kg,ted ma 18,takže zaleží jak ktere dite,vahu ma normalní a stejne jak píšeš,vaha je to poslední co se řeší,nás zajímají trochu jine veci
hod nám fotku ze sekačkou prosím

jecidlo fotky hodím.ale dnes musím žehlit 😝 a ješte me volá muj,že griluje kde jsu,řekla jsem Elin,at řekne ,že uspavam Šimonka a ona mu říká,je u počítače,ale uspává jako Šimonka 😀 k zulíbaní

argousek
18. jún 2009

tak vkládám pár fotek 😉 Nedá jí absolutně z ruky a neudělá bez ní ani krok 😀

andulka4
18. jún 2009

Holky nestíhám dočíst :(
co Janina?
Argi krááásné fotky
Matka gratuluju k úspěšnému plazení ale co to chodítko???? 😠 a malá už stojí sama že jí máš na fotkách postavenou????? 😠

susika
18. jún 2009

petrach. nestíhala som cez den. tak zasa až ttakto neskoro aspon an skok. malá sa narodila v 32tt ale ona už nerástla a bola taká velká ako v 28tt. takže váha bola 960g a dlžka 37 cm.ale sestričky hned vraveli, že ona má fajn týždne stihli mi dať kortikoidy,a by sa jej vyvynuli plucka, takže krásne sama dýchlala, mala len takú nepodarenú hadičku asi 4 dni. 24 hodín na u svietili namodro, mala ždltačku, tiež mala aj streptokoka z plodovej vody, takže nasadili ATB ktoré zabrali a bola zasa OK.onak neviem o iných komplikáciách. nechcel asom byť v nemocke, robil mi to hrozen zle na psychiku, ale doma som potichučky plakala a odsávala mliečko pre drobca a kadždé tri dni soms a tešila, že pjdem za nou.takto rpešli 2 mesiace, posledné 2 týždne som tam bola s nou dennodenne-volai sme to na pobyte pri detičkách🙂no a teraz mi robí iba raodsť.

veru nachodili smee sa aj my po kadejakých vyšetreniach, každý mesaic aj na de sme šli. neurolog, rehabka, prektická lekárka koli prevažovaniu, hrozne zle priberala od malička a stále🙂)neskor sa praktickej niečo nezdalo, poslal anás kardiologovi a endokrinologovi.našťastie všetko OK, bolo to nezrelosťou telíčka.našťastie sme nemuseli absolvovať žaidne očné, ušné ani podobné vyšetrenia, čo som bola rada.

teraz robí iba radosť.a v niečom ide pekne podla korigovaného veku, v niečom je aj dosť popredu od normálne narodených detí, teda od svojho normálnehoi veku.už to neriešim, už je dobre. učí sa hrozne rýchlo, krásne rozpráva, vie vela vecí, ktorým sa učia detičky v školke, ale to vďaka mne, lebo sa to denne rutinne opakuje a sleduje Bambulku, miluje tú rozprávku.aj ked dlho lenpočúvala pesničky, už teraz asi 3 týždne ju hltá aj očami, vydrží aj 3 časti sedieť a sledovať s otvorený i ustami🙂))inak sa učí všetko vonku medzi detičkami.

a váha, to je to pposledné, čo teraz riešim. je pravda, že sa rozčuluje, aká je chudučká, že prešívam skoro každé gate, čo kupim, ale hlavne, že je zdravá, čo všetko sa mohlo prihodiť.
maatka - super, ked sa už drobec plazí. moja sa tiež tak kadejako plazila, ked mala 9 mesiacov aj asi 2 týždne-presne to bolo asi 9. 5.2008 mi začala štvornožkovať a ked mala rok aj týžden, sa postavila prvýkrát v postielke na nožičky, do vtedy iba na kolená. tak to som plakala štstím, ed som ju tak našla, ked sa zobudila.a potom to už išlo všetko velmi rýchlo. rozprávať začala niečo pred 10 mesicmi. v roku už celkom dobre brblala. ani neviem, ted sa jej pusa nezastaví. chodiť začala týžden pred 18-tym mesiacom, po mesiaci si dala veget a zasa len po štyroch, to sme boli na očkovaní a po mesaici sa zasa pustila.a od vtedy sa zastavila už len v spánku 😀

každé dieťa to zvláda inak, tak im držme palce. oni sa snažia, robia čo môžu, len ich treba občas povzbudiť a nakopnúť. sú to šikovníci.niekde som počula, že trojročné alebo 5-ročné dieťa má lepšiu pamäť ako dospelý človek...... 😀 -taká poznámka pomimo.

sorbona13
19. jún 2009

jecidlo: to se mám na co těšit, pořád mi tak nějak nedochází, že máme dvojčata 🙂
bera: jsme na 4. patře, ale koncem měsíce se prý budeme stěhovat do 3. patra, protože nahoře budou malovat. Ale určitě se někde potkáme, čísla na sebe máme, tak si zavoláme 🙂
petrach: já je nekoupala, sestřička je vzala pod tekoucí vodu a pak mi je dala osušit a namazat, byl to super pocit, jako kdyby to už bylo donošený miminko, jenom trochu menší, ale mně to ani nepřijde, jak jsem zvyklá vídat jen nedonošence, tak se mi zdají normální a velká miminka mi zase přijdou hrozně otylá 🙂

Kluci mají 1185g a 1080g, začínají přibírat cca 20g/den, snad jim to vydrží 🙂

maatkka
19. jún 2009

Jeeej dakujem vsetkym za gratulacie 😵 ste zlate.
Fajn Lili ma strabizmus uz od narodenia asi 8 stupnov. Ocna dr. stale caka ze sa jej to upravi ked jej zozilneju svaly v ockach ale akosi stale nic. A ko nam dala az o pol roka 😲 tak neviem co dovtedy. To bude mat uz korigovane rok. Pytala som sa na okuliare a ona mi na to ze o pol roka uvidime. Cvicim s nou aj take tie svalove cviky oci ale je to uz asi mesiac a ona to stale nevie. Ma skratene svaly vo vonkajsich kutikoch preto jej ocka idu viac dovnutra. Ja sa uz v poslednej dobe psychycky pripravujem na to ze jej to budu musiet operovat uz aj nasa dr. nam naznacila nieco v tom zmysle ze je aj tato moznost 😔
Denisse vsak vy nas zase urcite predbehnete. A mas pravdu vsetko ti pekne dobieha ale hlavne v d a k a t e b e.
Andulka hi-hi nebudes mi verit ale som rozmyslala ci tam mam dat tie fotky v tom choditku lebo som cakala ze ked to uvidis ty napises mi nieco v tomto zmysle. Tak som k nim aspon dopisala ze je v nom prvy krat a dlho zas nebude. Je celkom sranda ako mam niekedy pocit ze vas z tych prispevkov uz trosku akoby poznam
😀 Tak v tom choditku bola dva krat po asi 5 minut to jej myslim nemohlo uskodit. Ale mala som aj tak trochu vycitky svedomia. S tym vstavanim je to horsie. Odkedy zistila ze to ide chcela by byt na nohach stale. Samozrejme to obmedzujeme. Tie fotky vlastne vznikaju tak ze ju r a z z a c a s necham p a r s e k u n d stat tak to rychlo cvakneme lebo je to vinimka. Nechcem aby si si myslela ze travi dlhy cas na nohach alebo v choditku. Ty si asi jedna z najzodpovednejsich osob ake "poznam". Aj ja sa taka snazim byt. Aj preto pocuvam stale dookola od niektorych ludi ze nechodi preto ze ju nedavam do choditka (ine deti vdaka choditku!!! 😲 chodili od 9. mesiaca) ze je taka drobna lebo jej nedavam nic okrem zeleniny ovocia masa zltku ryzovej a kukuricnej kase (ine deti su vacsie lebo su od troch mesiacov na krupicovej kasi!!! mede na cumloch!!! a od pol roka na "normalnom" jedle!!! 😲 ...)

andulka4
19. jún 2009

MAATKA já nevěděla že se do stoje dostane sama 😉 ale do toho chodítka jí nedávej.....slib mi to 😝 je to to nejhorší co můžou mámy udělat

já jsem opravdu velkým zastáncem takového toho neposazování....nepostavování atd.....možná díky tomu je D tam kde je a rozhodně se nám to vyplatilo

možná je to i tím že já chodila do toho RHB stacionáře kde nás učili jak dítě motivovat k tomu aby tyto věci udělalo samo a ono to opravdu funguje

andulka4
19. jún 2009

susika v čem se ti zdá že jste napřed a v čem naopak pozadu?

licina
19. jún 2009

Maova:
právě jsem si přečetla co stalo. Vím, že všechna slova jsou zbytečná...., vím, že to strašně bolí....
Ale i Já Tobě, příteli a celé rodině přeji UPŘÍMNOU SOUSTRAST.
A pak přeji do dalších dnů spoustu, spoustu sil.

nanya
19. jún 2009

AHOOOOOJ HOLKYYYÝÝÝÝ,

už jsme s malým doma, ale zatím nějak všechno nestíhám, asi, než si na všechno tady doma zvyknu. Až bude chvilka, doplním úadaje v albu a taky přidám nějaké ty fotečky. Pustili nás domů včera, malý měl 2010g, už asi chtěl domů, přibral za den 100g 😉. Jdu uklízet, manžílek zklamal, je tu bordel jako v dupě. Takže to je zase všechno na mě. Tak zatím. Pa Jana

denisee
19. jún 2009

nany: Gratuluju k propušťění, už se moc těším na fotky. Taky jsem byla doma tak nějak mimo, myslela jsem si když jsem byla s malým 6týdnů v nemocnici, ale opak byl pravdou 🙂 a manžel, taky nic neuklidil 😀 , né že bych to nějak prožívala, ten pořádek, ale bála jsem se kvůli malýmu(prach a tak)...

fajn
19. jún 2009

tada Nany ty seš teda rychlá ,tak vás teda vítáme doma a hezky si to ve zdraví užívejte.

Já jsem se ráno vzbudila a jakoby mě celou noc manžel držel pod krkem. Tak jsem vyfasovala antibiotika tak uvidím.
Tady je hnus bouřka a prší a fučí větr.