Fľak na jazyku

katecameron
10. dec 2012

Dnes som synovi objavila zvlastny flak na jazyku je to kruh o velkosti 2centovky a ako keby tam nemal tie chutove pohariky proste ma taku dieru do jazyka uplne hladka koza na tom kusku nemate s tym skusenost co to moze byt mam ist s tym k lekarovi nieze ma vysmeje ze koli nejakej somarine prichadzam

sintra
10. dec 2012

Mozes to odfotit?
Inak, nechapem, preco by ta mal lekar vysmiat...

atuska
10. dec 2012

Syn zvykne mat take cervene "mapy" na jazyku. To uz viem, ze ma oslabenu imunitu a ze mam s najvacsou pravdepodobnostou ocakavat nejaku chorôbku...

makulienka
10. dec 2012

ahoj - te,

diskusia na túto tému: http://www.ontola.com/cs/cervene-fleky-na-jazyku

zuzi79
10. dec 2012

ja mávam takéto kruhy na jazyku , keď zjem nejaké citrusové ovocie , najmä kiwi, vždy mi to vyžerie jazyk, a ostanú takéto fľaky ako udávaš. Takže to môže mať reakciu na nejaké jedlo.

hugoleon
11. dec 2012

Aj synak ma "mapky" na jazyku. Objavili sa par dni po alergickej reakcii na potraviny. Dr. povedala, ze je to sprievodny jav alergie. Ze to neboli, nesvrbi a nijako sa to nelieci. Ze sa budu objavovat a miznut podla toho, co spapa. 😒

0810
7. jún 2013

aj dcerka máva tieto mapky,raz menšie raz väčšie, dost ma to znepokojovalo,ale vraj je všetko o.k, tak nasadime probiotika a zasa to zmizne.

brinkley
13. jún 2013

Bratova dcerka to mava,vraj ma alergiu na mliecne vyrobky,maju jej davat biogaiu.

stavava
13. jún 2013

ahoj, mojmu synovi taketo flaky vybehli minuly tazden plus jemna teplota do 37,2 po tri dni....dr. povedala, ze je to nejaka viroza...a malemu som kupila na jej odporucanie CEBION kvapky s vitaminom C, 4 kvapky 3x denne a gel Mundisal do pusy, na jazyk a vnutro licok. Podla nej to boli afty a ked som mu potrierala pusu, tak som ozaj zistila, ze to ma aj na lickach. Do troch dni to zmyzlo a zacal mi opat jest. No, lebo ak ho to bolelo, tak sa ani nedivim, ze mal tri dni hladovku. Lieky su bez predpisu dostupne v lekarni. Este nech nezabudnem, Davala som mu Nurofen od teploty i proti zapalu. Praje skore uzdravenie.

veve10
20. feb 2014

@katecameron ahoj.
Uz preslo dost casu, ale chcela som sa ta spytat, ako to u vas s tym flakom na jazyku dopadlo? Moj 3,5 rocny syn ma totiz to iste. Prvykrat sa mu to objavilo, ked mal pred par mesicami teplotu (ta po 3 dnoch ustupila - nic vazne). Mal to tam potom asi 2-3 mesiace a potom - teraz koncom januara - dostal anginu a bral na nu atb Zinnat (prvykrat co bral atb) a vtedy mu odrazu flak zmizol. Hovorim si, chvalabohu. Co cert nechcel, ledva dobral Zinnat leteli sme lietadlom a tam dostal zapal pluc. Teraz berie Azitromicin - dalsie atb - a ten flak sa objavil opat. Teraz je trosku ineho tvaru a blizsie k spicke. Nemyslim si, ze to je geograficky jazyk - to je len esteticka porucha, navyse nezmizlo by mu to po atb - Vy ste nakoniec nieco zistili? Citala som, ze to moze byt porucha imunity...neviem, malemu davam Imunoglukan, vitamin C a este dalsi sirup s probiotikami a echinaceou na podporu imunity, tak uz neviem co viac davat. Vdaka za odpoved.

katecameron
autor
20. feb 2014

@veve10 ahoj teraz ani neviem co by som ti odpísala syn je uz velky dlho som mu nepozerla do ust a teraz nieje doma pride az v sobotu prestala som to sledovat a riesit ale moj to kludne mohol mat z imnunity bo on byval v kuse chory az pride v sobotu tak mu to kuknem ale nemyslim si ze by to mal zlé ozvem sa dufam ze nezabudem teraz maam vela povinnosti ale ked mi pripomenies tak sa urcite ozvem

kasiopeja01
26. sep 2014

Ahojte,tato tema je uz sice starsia, ale pisem moju skusenost, mozno niekomu pomoze. Aj mne sa pred tyzdnom objavil na jazyku kruh, ktory bol cerveny a uplne hladky. Zobrala som propolisovu tinkturu, ktoru pouzivam vzdy, ked je nejaka rana v ustach alebo bolest hrdla, dala na vatovu tycinku, dva krat pred spanim potrela jazyk a uz po prvom raze sa zacali objavovat pohariky, po druhom ich tam uz bolo ovela viac a o par dni uz neostala po flaku ani stopa 🙂

vierao
9. dec 2014

Môj 3 ročný syn má niečo takéto. Je to ono? Je to z oslabenej imunity?

elis309
10. dec 2014

@vierao Moja malá toto máva každú chvíľu....nanešťastie nemá jednu ale veľa...a doktor sa k ničomu nevyjadril...len že oslabená imunita a dávať vitamíny..... už mám z toho závraty ked to vidím..bojím sa že čo to môže byť .... ☹

vierao
14. dec 2014

@elis309 aj náš ocko to má. Pediatrička sa tiež nevyjadrila. Ocko s tým k doktorovi nepôjde. Skúsim sa znovu spýtať v poradni budúci týždeň.

mibi41
14. dec 2014

Baby moj maly mava biele skvrny,co to je?Nasadit probiotika?Dakujem

marissenka
21. feb 2015

@vierao ahoj.aj moja mala ma takyto fliacik..objavi sa vzdy na tom istom mieste a po par dnoch zase zmizne..netusim co to moze byt... 😒 skusala som aj sledovat co je,ale na nic som neprisla..uz ma aj napadlo ci nema nahodou na psa alergiu.lebo vzdy si to vsimnem ked prideme k svokrovcom (maju v byte psa),v ten den,alebo na druhy sa jej to zacne robit 😒

marissenka
21. feb 2015

@vierao a nehovori,ze ho to boli,svrbi? lebo nasa nehovori nic, ale vsimam si ale ,ze sa v tej dobe zacne vrtat v puse a aj nose...tak teraz neviem ci to ma z toho,ze si tam nieco zanese tymi prstami,alebo ze ju to svrbi..

vierao
21. feb 2015

Nesťažoval sa. Už mu to aj samé zmizlo. Nič sme neriešili. 🙂

michaela142
3. jún 2015

@vieraoahoj chcem sa spytat ci str zistili co bol ten fliacik na jazyku. Moj parter ma taky isty fliacik na jazyku a uz tu panikari ze umiera😀.u doktora sme boli len doktor niako nevedel povedat co to je.dakujem za odpoved😊

marissenka
3. jún 2015

@michaela142 nasej malej sa to robi stale,dr.mi odporucila vyskusat davat cely mesiac probiotika...ken sa neako nedokopem pravidelne jej to davat,takze neviem ci to pomoze

dzanka1
20. jún 2015

Mne sa to objavuje každý druhý týždeň, užívam probiotiká dlhodobo a som preliečená antimykotikami a nezabralo nič. Nebolí to, imunológ mi povedal, že to nie je candida albicans a netreba to riešiť. Riešila som to s ORL doktorkou, s gastroentrologičkou, obvodnou a zubnou a nevedeli potvrdiť o čo ide.
No nepáči sa mi to, podľa mňa je to príznak niečoho, či už z imunity alebo z tráviaceho traktu, neobjaví sa to len pre nič za nič. Hľadám ďalej.

mrkva78
11. dec 2015

@dzanka1
Dobry vecer, moj syn ma to iste, tiez kazdy druhy tyzden. Z krvi ( serologicke vysetrenie) sa potvrdil prekonany EBV virus.
Ako ste dopadli, dost ma to zaujima. Dakujem

iwet9
9. feb 2016

@dzanka1 aj som zwedawa moja mala 3 rocna ma tiež take flaký po jazýčku tak som moc zwedawa🙂 z čoho to može byt...

jarmila2010
9. feb 2016

@iwet9 aj ja som to vcera objavila malemu na jazyku..nemal to nikdy doteraz..ale je po chorobach..tento sk.polrok sa na neho stale,nieoc,lepi..nasadila som tiez probiotika..od decembra imunoglukan..skusim zajtra zavolat pediatricke...

priora
9. feb 2016

Moj maly tiež ma ako keby sa kusol ale take väčšie to je a pediatrička povedala že nasadiť probiotiká plus C a keby sa nezlepšilo tak mame prísť

kasiopeja01
25. mar 2016

Tak ja sa sice neskor pridavam, ale moje skusenosti.. Mne sa to robi na jazyku casto, zistila som, ze prave naopak vybehne mi to, ked zjem vitaminy alebo viac citrusoveho ovocia. Na noc to potriem propolisovou tinkturou a uz na druhy den vidim zmeny. Po dvoch troch potreniach zmizne flak uplne

jarmila2010
25. mar 2016

@kasiopeja01 syn neje citrus.ovocie a zabrali probiotika..vtedy...

jarmila2010
6. apr 2016

@herecka84 u nas by sedeli tie caste anginy v tom obdobi..a aj to,ze ma velmi rad sladke...chvalabohu,odvtedy sme to nemali..ani nikdy pred tym ...

herecka84
18. apr 2016

Mne bolo povedane ze dieta je zrkadlom matkinho spravania. Takze ked je matka v strese aj dieta preziva stres a ma zo stresu podrazdenu sliznicu v zaludku a jazyk je odrazom vnutornych organov...takze mamicky nestresovat lebo si odnasaju chtiac -nechtiac nase ratolesti