Hnisave ďasná a horúčky u 1,5ročnej. Čo by pomohlo?

dadkaa
21. jan 2010

chcem sa len opztytať či mal niekto podobny problem, moja dcerka 20 mesiacov, ma od nedele horucky 38-39 st, doktor nam dal ATB, ze zapal v hrdle a zvacsene uzliny. Vcera som si vsimla ze ma po celych dasnach biele flaky, hlavne okolo zubov ako hnis a dnes uz je trosku zelienkavy, okolo niektorych zubkov az take cervene do krvy.... som v zahranici anejak neverim tymto lekarom, zda sa mi ze vsetko beru na lahku vahu....ak ste mal niekto podobny problem, co vlastne vam naordinovali a co to bolo.... nam povedali ze infekcia, dostali sme vodicku ATB na potieranie... som zufala, mala nechce jest, pije sice len troska... je tu niekto kto poradi...

dasenka
21. jan 2010

dadkaa... nevie co to moze byt, ale aspon ta chcem povzbudit. Ja byt tebou zajtra idem znova k lekarovi. My mame horucky tiez uz od vcera obeda a neustupuje to, tak zajtra idem hned rano k lekarke, aj ked si myslim, ze u nas to budu zubky, ale nenahmatala som malemu zatial nic ☹ Tak sa drz a zajtra nebud u lekara pokorna, ide predsa o zdravie, tak nech mu urobi aspon vyter..

pepapo
21. jan 2010

Moze to byt slintavka...je to virusove, potieraju sa dasienka len nejakymi gelikmi,pripadne genciankou, nic viac,musi to presjst, trva to najmenej tyzden...je to asi najhorsia choroba co sme mali, maly nechcel nic jest,tak ho dasienka boleli.Drzim palce!

pepapo
21. jan 2010

e este zvyseny prisun vitaminu B, B komplex najlepsie.

dadkaa
autor
21. jan 2010

ahojte,dakujem vam za pomoc a podporu, vyzera to na afty, ludovo slintavka, je to horor. Len by ma este zaujimalo ten b komplex moze 2 rocne dieta uzivat, v akej davke, a akym sposobom ste to detom davali...

martinka17
22. jan 2010

ja dávam malému b-komplex, teda piridoxin, a to 2 krát denne po pol tabletky. Berie to na podporu vstrebávania železa 🙂

bruminka
12. máj 2010

Maly ma 4 roky mal teploty 3 dni 38st tak na vikend,hned v pondelok sme isli k dr a ta mu stanovila diag. hnisava angina,co vsak ja mam podozrenie na slintavku pretoze maly ma cely jazyk cerveny s bodkami a nemôze jest ani prehltat,Vzdy ked je chory berieme vit b a c.Dala mu antibiotika suprax.Teploty uz nemame ale ustna dutina je stale zapalena.Skusila som sprej candibene,lebo ked bol asi 1-ny sme mali slintavku a to mu dr predpisala.Troska to ustupilo po 2 dnoch,ale v podstate nevieme co mame liecit tak ze musime znova ist k dr aby si upresnila diagnozu....Uvidime no zatial to nema taky vazny priebeh.Ci sa da pomylit ze dieta ma anginu a pritom ma slintavku! 😠

dadkaa
autor
13. máj 2010

Ahoj bruminka, teraz som si precitala tvoj prispevok... tak ako ste dopadli ??? je to ta angina??? podla toho co som si ja precitala o takzvanej slintavke, da sa dostat iba raz s vaznejsimy problemamy , ak sa to stane druhy krat ma to lepsi priebeh... ten prvy krat sme mali horucky 8 dni bolo to dost strasne, vsetko ju v ustockach bolelo a dost jej to krvacalo. dnes ma sem tam aftu v ustockach, snazime sa umyvat dost casto zubky, a natierame takou vodickou co nam dala doktorka ked zbadam nejaku infekciu. Mala ma 2 roky a stale dava kadeco do ust, snazim sa jej to vysvetlovat, zakazovat no nic nezabera, dufam ze raz s tym prestane. Tak sa drzte a prajeme skore uzdravenie. 😉

nikol178
23. jún 2010

Ahoj, my sme mali pred pár mesiacmi tento istý problém, dokonca sa strašne vyhádzal okolo celej pusinky. Bola to tzv. slintavka, trvalo to približne dva týždne, dostali sme antibiotiká, mastičku na vyrážky a aj sme potierali ďasienka vodičkou. Už nikdy viac to zažiť. Bola som zúfalá a bolo mi do plaču keď som sa na neho pozrela. Tie hnisavé vačky mu praskali a krvácali. Zuby mal úplne schované pod napuchnutými ďasnami.

malaikasana
20. dec 2015

Dievcata viem ze stara tema ,ale predsa...maly mal tiez aftoznu stomatitidu,a uz tyzden ma ciernu bodku na dasne pri zubku,este ich ma mierne napuchnute,stretli ste sa s tym?a tiez to krvacalo a tak,len uz je to skoro dva tyzdne a znepokojuje ma ten cierny fliacik