Kakanie v behu u 2-ročného dieťaťa

19mejko
14. dec 2023

Ahojte mamičky, prosím mate niektorá skúsenosť s 2 ročným dieťatkom, ktoré kaka vždy len v behu? Naše tak funguje už dosť dlho, mysleli sme, že sa to spraví ale zatiaľ nič. Par týždňov sme bez plienok, chodíme cikat na záchod, pýtať sa ešte nepýta no vždy sa pekne vycika hoci sa nehrnie samé. Obcas mala nehoda.Keďže plienky už niesu vždy sú tie hovienka na spodnom prádle a je to zaujímavé takto fungovať 😃preto sa pýtam kedy sa to upravilo alebo ako naučiť dieťatko kakat do záchoda? Skusali sme normálne ale vždy to zadrzi a vykaka sa inokedy zas tým klasickým spôsobom. Vedel by prosím niekto poradiť?

asined88
14. dec 2023

@19mejko aj náš takto kakal a behal dookola okolo stola 😁 Keď už začínate s nocnikom tak je len otázkou času, kedy začne kakať do neho a behanie prestane, nebojte sa.

tani777
14. dec 2023

Moja 3rocna je odplienkovana uz skoro rok,a kaka vylucne do plienky,proste nesadne vtedy na nocnik ani na zachod ani za svet..musi mat plienku a stat pri tom 🤷‍♀️ tak hadam do matury tak kakat nebude 🙈

beata_k
14. dec 2023

To sa da? Kakat za behu? 😄

dotka04
14. dec 2023

Aj náš (20mes) tak kaká😁😁

timea301196
14. dec 2023

@tani777 presne nas ma 3,5 a tiež takto od dvoch r nemá plienku

19mejko
autor
15. dec 2023

@asined88 joj ďakujem potešili ste ma😊

19mejko
autor
15. dec 2023

@tani777 a ako to mate so školou, lebo ja sa hlavne toho bojím aby sa to stihla naučiť kým tam pojde

asined88
15. dec 2023

@19mejko veľa detí (aj moje dve čo chodia do škôlky) to proste v škôlke zadržia a vykakaju sa až doma. Ale možno sa dovtedy naučí na ten nočník chodiť a v škôlke pôjde na záchod.
Môj malý tiež teraz v septembri nastupoval do škôlky a stihla som ho odplienkovať na poslednú chvíľu (júl/august). Taktiež najprv len cikať, vykakať sa nechcel do nočníka. Dlho stolicu zadržiaval, potom bol samozrejme problém, lebo ho zapekalo a išlo to veľmi ťažko. 2x som použila čipok aby sa už konečne vykakal. Keď znova nechcel kakať a chcela som mu dať čipok tak nechcel. Takže dostal na výber, buď sa vykaka do nočníka, alebo dostane čipok. Vybral si nočník a od vtedy je pokoj.

milanemila
15. dec 2023

@19mejko tvoje dieta nebolo evidentne pripravene na odplienkovanie iba tolko k tomu 🤷🏼‍♀️ kedze nechodi na zachod same/nepyta, ale ty jo tam posadzas a ked nie, tak potrebu spravi do gati, takze to vedome nema pod kontrolou.

tani777
15. dec 2023

@19mejko ona kaka len doma..starsia kakala do nocnika uz od roka (zvykali sme ju nan,a v ramci toho si zvykla,ze kazde rano sa jej podarilo) a takisto v skolke nejde..neboj,dovtedy sa to upravi a spravidelni 😊

19mejko
autor
15. dec 2023

@tani777 ďakujem pekne 😊

19mejko
autor
15. dec 2023

@milanemila je to ešte krátko čo cika do záchoda, ide jej to práveže veľmi pekne a časom sa naučí aj pýtať ved dakde začať treba aby sa to dieťatko naučilo, 2 roky je akurát na odpliekovanie a každá mama ma svoj systém. s cikanim není problém, mňa zaujímali rady ohľadom kakania v behu keďže to robí len málo detí

milanemila
15. dec 2023

@19mejko nejde o vek ide o to, aby tomu dieta rozumelo a vedome islo na ten zachod/nocnik, aby chapalo kam sa potreba vykonava a vedelo ju zadrzat kym tam nesedi. Ked tomu nerozumie alebo je predcasne odplienkovane, potom vznikaju vselijake “problemy” ako zadrziavanie stolice, vykonavanie potreby (vacsinou 💩) do nohavic a aj to co opisujes ty. Proste tvoje dieta to nechape nejde o to, ci ma 1, 2 alebo 3 roky.
Jasne kazda mama ma svoj system, len treba si aj kriticky zvazit, ci je spravny.

19mejko
autor
15. dec 2023

@milanemila preto tu píšem o radu, ako správne naučiť dieta aby nekakalo v behu, myslím, že sa všetko dá naučiť keď sa chce, môžeš poradiť aj ako ju naučím pýtať sa cikat keďže si asi odborníčka a mas asi vela skusenosti. Plienky jej znovu nezavediem takže môžeš radiť

asined88
15. dec 2023

@19mejko no ja neviem ako začínala pani vyššie, ale ja som to tiež tak robila, že v nejakých pravidelných intervaloch som dieťa posadzala na nočník. Neviem, ale určite nepríde dieťa zo dňa na deň a nepovie mi: mami od dnes som pripravené na nočník, dávaj dole pleinku. Veď aj to, aby udržal v sebe potrebu musí natrénovať

19mejko
autor
15. dec 2023

@asined88 😀presne, tiež si to myslím, že to treba skúšať, inak sa to samé deti nikdy nenaučia. Pani vyššie mi zatiaľ nedala ziadnu uzitocnu radu , uvidím ci sa jej dočkám alebo len jej zbytocnych komentárov 😀

milanemila
15. dec 2023

@19mejko my sme kupili nocnik a vysvetlovali sme naco sluzi a ze ked bude chciet nech na neho ide. Mala ho na ociach v obyvacke. Nosila cez den plienkove nohavicky, takze si ich vedela dat dole. Zacala chodit 2,5 mesiaca pred 2 narodeninami sama. Nikto ju nikam neposadzal iba asi prvy krat, ked sme jej nocnik ukazovali. Ani nam neoznamovala/nepytala sa, proste si dala dole gate a isla a potom iba zakricala hotovo. Na noc mala plienku este nejake 3-4 mesiace.
Mozes byt ironicka kolko chces, evidentne nieco robis zle, ked ti dieta v behu kaka do gati. Vysmievat sa mozes tak sama zo seba. Rada je, ze tvoje dieta na to nie je mentalne zrele, ale to ty neakceptujes. Skus ju teda nikam neposadzat, ci sa sama napr rano po zobudeni pojde vycikat alebo nie.
U nas sa objavil problem v jaslickach s pocikavanim pocas obedneho spanku az rok po odplienkovani, ked som bola vo vyssim stadiu tehotenstva. Tiez to bolo psychologicka, ziaden zdravotny problem nemala. Same to preslo.

scorpionflower1
15. dec 2023

@tani777 moja tak kakala do 3,5 roka. Cikala do serbla od 2,5 a do 3,5 kakala do plienky.

tani777
16. dec 2023

@scorpionflower1 snad to aj u nas uz prejde 😊 nebavi ma zakazdym ju potom sprchovat,uz je velka,j to komplikovane 😁

19mejko
autor
16. dec 2023

@tani777 veru tiež čakám kedy to už prestane, včera moju malu prehanalo 5x bože ja som nič iné nerobila len prala v rukách a sprchovala😀

19mejko
autor
16. dec 2023

@milanemila keby som aj niečo robila zle no a co? Niesom nato aby som všetko robila dokonale, učí sa dieťa učí sa mamička. Je len otázka času kedy sa naučí všetko ako má, nerobím z toho tragediu. Mňa zaujímali názory a rady mamiciek ktorých dieťatko kakalo v behu!!!! Ich skusenosti !!!Hoci to súvisí s odplienkovanim no očividne sa to teba netýka keďže s tým nemáš žiadne skúsenosti. Takže zbohom

scorpionflower1
16. dec 2023

@tani777 no, to sa len tebe moze zdat, ze uz je dost velka. Ona nemusi este na to byt pripravena.

tani777
16. dec 2023

@scorpionflower1 presne jak pises,este nie je pripravena..ale to velka som myslela,ze vysoka,ze sa mi blbo ju umyva 😁
@19mejko uf tak to uz hej 😵‍💫 moja si nastastie uz vypyta plienku,ze chce 😁