Kašeľ v dôsledku veľkého množstva žalúdočnej kyseliny

emjee
2. jún 2008

leida3 • 31. máj 2008 o 16:46
Zdravim vas mamicky. Mam 4rocnu dcerku ktora kasle alebo steka?Ma vraj vela zaludocnej kyseliny a nezatvara sa jej zvieracik na zaludku . Lekarka nam zakazala zuvacky, kecup, cokoladu, mentol, uz je tomu rok a neprestava kaslat berie Ganaton.Davala som popritom Aloe, teraz Alveo,Ak mi viete poradit ozvyte sa prosim. Som stoho nestastna.

meusicka • 6tt • 31. máj 2008 o 20:33
leida... a skusala si davat malej papat tortove oplatky?? vraj to pomaha na prekyseleny zaludok.

ilijanka • 1d • Včera o 21:10
leida3 a zistili lekári, prečo má malá takéto ťažkosti? Nechcem strašiť, ale môže to byť aj niečo vrodené, keď sa nadmerne tvorí žalúdočná kyselina a môžu byť z toho vredy na žalúdku- to poprvé, a ďaľšia vec je, že ten kašeľ zrejme súvisí s návratom žalúdočnej kyseliny do pažeráka až do hltana a s následným zatekaním do dýchacích ciest, čo môže viesť k zápalom- ja by som určite žiadala vyšetrenie u detského gastroenterológa, ako ste na tom?

sonoga
5. jún 2008

skus si od detskej lekarky popytat na predpis Costi, podava sa na podobne problemy a u nas sa predpisuje aj ked dieta sucho kasle a nezberaju bezne pripravky na kasel, resp. sa nezistilo, zeby to bol kasel alergickeho povodu. vtedy predpokladaju, ze by to mohlo taky gastro kasel. ved vyskusat by si mohla, ked nepomoze, vysadis. a neber to ako radu od mamicky, ale ako radu od lekarnicky.

kaja77
9. jún 2008

ahoj leida3, chcem sa ta len opytat ako casto tvoja dcerka pocas dna kasle, a aky je to druh kasla-taky"tuberacky", alebo...neviem, ci moja nezacina mat taky isty problem, chcem si to len porovnat.Dik

kasami
10. jún 2008

leida3,
mojmu synovi minuly tyzden zistili reflux No 4
je to asi nieco podobne, len mame omnoho prisnejsiu dietu, maly nesmie meso okrem kuracieho a ryby a vsetko len vo vlastnej stave na pare, alebo gril, nic z kysnuteho cesta, ziadne cerstve pecivo, noc z plnotucneho mlieka, ani jogurty, tvrde syry, parku salamy, sunky, paradajky, kapustu, kel ...
citrusy, hrusky, hrozno, oriesky, mak, ...zmrzlinu...cokoladu, ovocne stavy, bublinkove malinovky a napoje
a atd atd
Prave mi v solke povedali, ze niesu schopny mu dietnu stravu zabezpecovat ... tak este do skolky budem musiet nosit ranjaky desiatu obed a olovrat

Drzim paste