Krčenie prštekov na nôžke smerom dovnútra. Stretli ste sa s tým?

clenka77
18. sep 2008

Ahoj mamicky,

mam rocne dievcatko, ktore asi pred 3 mi tyzdnami zacalo pri sedeni krcit prsty pravej nozky smerom dole, neviem, ci to dobre popisujem. Len ked sedi. S lavou nozkou to nerobi. Ked jej ich na pravej vystriem, sedi normalne a ptoom si tu nozicku, tie prsty zase skrci. Chodi okolo nabytku, lozi, sedi, sama este chodit nevie. Stretli ste sa s niecim takym? Myslite, ze to moze znamenat nieco vazne? Narodila sa zdrava v termine. Trosku ma to vystrasilo. Dakujem za vase reakcie.

andrea78
18. sep 2008

ahoj, môj malý robí to isté, bežne, už dlhšiu dobu, dáva tak tie pršteky - ja vždy hovrím ako jastarb, keď chytá korisť 😅 äon pre istito na oboch nohách 😅 )
myslím , že je to úplne normálne, skúša, čo so svojím telíčkom dokáže, podľa môjho názoru môžeš byť úplne pokojná a istotne ti to mnohé mamičky potvrdia 😉

ivana26
18. sep 2008

aj Adamko to robi na obidvoch nozkach 😉

nikka.vo
18. sep 2008

clenka to je v pohodě.... Dominik to dělá taky a nejlépe jednu nohu svírá dovnitř a druhou má prsty vyvrácené naopak ven a zvednutý palec, jak když ho má vykloubený 😅

Přítel ještě dneska sedí se zaťatými prsty u nohou 😅 😀 to jako nekecám, ne vždycky ale občas jo 😕 😅

clenka77
autor
18. sep 2008

dakujem baby..
lebo ja som uz premyslala, ci to nie je priznak nejakeh poruchy...nieco zle proste...ked len jedna nozka a tak zrazu to Eri zacala robit, z nicoho nic...nenosi topanocky, mozno potom sa to zmeni. Tak urcite to nemoze byt zle, nepytali ste sa pediatrov?

clenka77
autor
18. sep 2008

mne moja lekarka povedala, ze reakcie prstekov na nozkach si musim pozorne vsimat a neviem, co tym myslela 😕

nikka.vo
18. sep 2008

tak to nevim co tim myslela, radši se jí zeptej... ale já to teda neřešila 😕 😉

konoupek
19. sep 2008

Ahoj holky,
naše malá to dělá taky a já když sedím si je taky tak krčím 😅 ,takže ne jen manža Nikky 😉 .Je nás víc 🙂

radka.k
19. sep 2008

Buď v klidu, já to dělám taky, nikdy jsem si toho nevšimla, ale manžel mě na to pořád upozorňuje...to je pořád "povol ty nohy". No a taky jsem vyrostla! Určitě to nic neznamená, jsem zdravá jako řípa 😉

luckam77
19. sep 2008

clenka môj to robi tiez a robi to hlavne ked ho obuvam...je to normalne pokial ich nema tak 24hodin denne je to v pohode...moj to robi ked sedi ked bezka tak su vystrete...neboj sa je to normalka 😀

tinusi
22. sep 2008

Moj syn to robi tiez od malinka... a moj manzel tak krci prsty skoro vzdy ked sedi...

vinka
22. sep 2008

Clenka deti sa nudia tak si niečo vymýšlajú jak tu dlhu chvýlu spríjemnit. 😀 Moja malá začala sa tak divit,že híkala.Ale v poslednej dobe torobila tak silno,že mi to pripadalo jak pri astme.Bála som sa či nemá astmu lebo jej až pištalo.No ked som jej povedala nech prestane tak prestala.Ale aj tak som sa opýtala dr.či je to ok.A ona to tam spravyla.Zas som jej povedala nech prestane a prestala.Dr.sa zasmiala a povedala no nudí sa opica malá.Astma to nieje lebo by na povel neprestala.Som zvedavá čím ma prekvapí na budúce. 😉