Kývanie hlavou polročnej dcérky dopredu a dozadu

miska2192
7. aug 2017

Ahojte 🙂...mam pol ročnú dcérku a posledne tyzdne začala kyvat hlavou dopredu dozadu 😏 hlavne ked je na brusku a niekedy aj vo vajicku...niekedy to vyzerá strasne...zdá sa mi, že to najviac robí keď je unavena.Lekarka mi povedala, že objavila niečo nové, ale mňa to dosť desí....nemáte podobnú skúsenosť? Ďakujem

lsimo
7. aug 2017

čo ťa na tom desí? teda neviem ako to presne vyzerá ale ja si to skôr predstavujem ako také roztomilé kyvkanie hlavou, ako keby do hudby a to mi teda nepríde vôbec ako strašidelné. nemáš toho video? pokiaľ ale povedala doktorka, že je to ok tak to nejako nerieš a podľa mňa ju to časom prestane baviť 🙂

miska2192
autor
7. aug 2017

@lsimo je to skôr hádzanie hlavou 😏 niekedy sa bojim,ze si udrie hlavu o podložku...zo začiatku to aj mne prišlo milé, ale teraz to niekedy vyzerá hrozne.Chcela som len vedieť či to niekomu robili detičky

zapka21
7. aug 2017

Tvoja dcerka pravdepodobne potrebuje tzv. vestibularnu stimulaciu (vestibulum je odborny nazov pre sucast vnutorneho ucha zodpovedneho za rovnovahu), ak je dieta vela vozene v kociku alebo autosedacke, tak tieto stimuly ma velmi nedostacujuce. Pomaha nosit dieta v satke alebo ergonosici, pretoze pri pohyboch maminy sa tato stimulacia dobre podporuje.

radolina
7. aug 2017

To by je podla mna povedala aj doktorka keby je to nieco taketo ci? Ale tak zase za skusku nic nedas, ked sa bojis, ze by si mohla udriet hlavicku alebo co vyskusaj to nosenie a mozno to bude na to pomahat 🙂 Alebo sa na to skus opytat aj doktory este ci by to mohlo byt toto

milka2008
7. aug 2017

moje dieťa (už neviem presne ktoré, hoci ich mám len dve 😀 ) sa istú krátku dobu takto uspávalo.. no skôr kývanim zo strany na stranu a nie spredu dozadu... tento jav som bežne vídavala v nemocniciach u detí, ktoré tam boli dlhodob a samé, bez rodičov... akoby sa tým uspokojovali alebo ako by som to napísala...

takaakoty
7. aug 2017

Moji sa takto hadzali a metali v autosedackach. Doslova si trieskali hlavy vzadu to vyplne. Trvalo to asi 3 mesiace kym im to prestalo byt zaujimave.

tyelde
7. aug 2017

Moja si takto trieska hlavu o sedačku a o stenu už pol roka, ale už menej ako predtým... To prejde 🙂

ankare
7. aug 2017

Aj moj to robil, prešlo to. 😊

lilu74
7. aug 2017

Moj maly to robieval do stran a strasne sa na tom zabaval🤣

blondmummy
12. sep 2022

@zapka21 ahoj prosim ťa a upraví sa to časom mne to mala začala robiť v 7 mesiaci dovtedy ani náznak