Môže 12-ročná dcéra užívať vitex jahňací?

9. máj 2024

Ahojte, môže vitex jahnaci,resp drmek obycajny uzivat aj 12 rocna dcera?

ivana3111
9. máj 2024

A kvôli čomu by ho mala užívať? Je to veľmi silná rastlina , ak to ma súvis s menstruacnym cyklom tak neodporucala by som ...

autor
9. máj 2024

@ivana3111 ano kvoli menzesu, mne pomohol na zmiernenie a skrátenie krvacania, dcéra ma krvacanie 12 dni

ivana3111
9. máj 2024

Tak určite by som navštívila gynekologa, poradila sa ,ci je fyziologický všetko ôk...hormóny by som určite pre ňu odmietla, najlepšie ale lekár určí dôvod , v 12 rokoch sa ale cyklus az do 18ky vyvíja a netreba extra doň zasahovať, pokiaľ bude vysetrenie okej

autor
9. máj 2024

@ivana3111 jasne, ja len ze je to bylinka,mne chcel predpisat hormóny ale skusila som toto a velmi mi to pomohlo. Chuda mat takmer dva tyzdne menzes je pre nu dost stresujuce v skole

autor
9. máj 2024

@ivana3111 ty si ho uzivala alebo mas osobne skusenosti?

13uzivatelka11
9. máj 2024

Skus nejaké jemnejšie bylinky.. Mne napríklad tiež vitex nesadol a meskala mi ms keď som ho užívala par týždňov

13uzivatelka11
9. máj 2024

Ale teda tiež by som sa sla najprv poradiť s gynekológom

autor
9. máj 2024

@13uzivatelka11 ok,dakujem

elfi1
9. máj 2024

ja sice konkretnu bylinku nepoznam, ale na silne krvacanie by mohla pomoct aj pastierska kapsicka a aj na upravu cyklu u mladych dievcat. mne pomohla ako jedina, ked som ako 11 rocna dostala prvy krat a nasledne sa mi skracovali cyklus na skoro 2x do mesiaca. najprv som uzivala hormony, pri ktorych som aj tak mavala spinenie obcas a po vysadeni opat casto menzes. pastierska kapsicka mi to pekne upravila. medzi tym som samozrejme skusala kadeco ine - homeo, neskor antikoncepcia a pod., ale vzdy som sa vratila k tejto bylinke - ona by mala prave aj na akekolvek krvacanie pomahat

autor
9. máj 2024

@elfi1 dakujem,idem prestudovat

ivana3111
9. máj 2024

Nemám osobnú skúsenosť v detstve s Vitexom, poradila by som sa so skusenou bylinkarkou aj to až po vyšetrení dcéry. V takom veku je normálne, že menzes trvá dlhšie a kratšie...

autor
9. máj 2024

A v akej forme si to brala?

autor
9. máj 2024

@ivana3111 no ona na rok a trva jej vzdy 12-14 dni,co je dost. Teraz jej zacali velmi padat vlasy,tak ktovie ci nema z toho malo zeleza

tamtamka26
9. máj 2024

určite skús alchemilkový čaj, stačí 1 šálka na začiatku menš a krvácanie výrazne zoslabne.

autor
9. máj 2024

@tamtamka26 mne napr alchemilka nepomohla

tamtamka26
9. máj 2024

ale tvojej dcére možno hej 🙂

autor
9. máj 2024

@tamtamka26 jasne, len preto sim rozmýšľala hned nad tymto vitexom,ked mne pomohol