Môže piť bábätko zelený čaj?

danielaviki
21. júl 2010

Ahojte maminy. Chcem sa spytat, aky mate nazor alebo skusenosti na pitie zeleneho caju. Vcera ma moj pediater zaskocil, ked mi povedal ze mozem davat svojmu malemu pit kvalitny zeleny sypany caj. Ja mam teda zeleny caj rada, ale sama keby som si ho dala vo vecernych hodinach tak nezaspim.A nezda sa mi vhodny pre male deti. Co vy na to?

latvia
21. júl 2010

pre 5 mesacne babatko urcite nie...ja by som so zelenym cajom pockala minimalne do roka,aj viac. predsalen obsahuje kofein, nevidim dovod pchat dieta takymi latkami, antioxidanty a ine prospesne latky v zelenom caji su aj v inych pochutinach a potravinach

traktor
21. júl 2010

http://www.srovnanicen.cz/q/Čiperka zelený/?min=45 je zeleny caj pre male deti..., a co som si nasla na nete, tak klasicke zelene caje su uplne nevhodne, neodporucaju sa vobec detom, nie to este takym malickym

traktor
21. júl 2010

..a tiez sa priklanam k latvii, naco zeleny caj..takemu babu, ak je kojene staci materske mliecko, popripadfe vodicka alebo cajik k jeho veku 😉

desszi
21. júl 2010

@danielaviki este by som zeleny cajik nedavala, aspon teda do tych siestich mesiacov, hoci kvalitny zeleny caj, velmi zriedeny vodickou nie je podla mna skodlivy. Co sa tyka povzbudiveho efektu, ten zavisi od doby vyluhovania - pokial cajik vyluhujes kratko (cca 3 minuty) efekt je povzbudivy, pokial sa caj vyluhuje dlhsie (5 a viac minut) efekt je naopak utlmujuci, avsak cajik nadobuda trpkastu chut, co babatku nemusi smakovat.
Ak chces takmer bezkofeinovy caj, prvy vyluhovany cajik zlej a listky zalej opat. Aj chut bude lahodnejsia. A dolezite je zeleny caj nezalievat vriacou vodou ale cca 80-70 stupnovou.
Ak vsak mozem poradit, nedavaj babatku ovocne cajiky, zakysluju organizmus. Radsej naozaj skus najprv cistu vodicku a keby ju nechcel, tak potom nejaky bylinkovy cajik pre deti a neskor zeleny cajik.

junovka
21. júl 2010

@danielaviki suhlasim s babami.Ani ja som nedavala svojim detom ziadne klasicke caje do 1.roka 😉

danielaviki
autor
21. júl 2010

Ja davam mojmu malemu cistu vodu a obcas detsky bylinkovy caj alebo jablkovo-medovkovy od HIPP, ked uz ine nic nechce. Napr. Dr.povedal, ze ani bylinkove caje nie je dobre stale davat lebo obsahuju bylinky ako je napr. mata a fenikel, ktore sa nesmu uzivat dlhsiu dobu lebo maju potom aj skodlive ucinky.Najlepsia cista voda. A ten zeleny caj nebudem urcite tak skoro davat, radsej si ho dam ja 🙂

dadis
22. júl 2010

v specialy Mama a ja tusim pisu, ze od 2 alebo 3 rokov, ale len 2.vyluh (prvy vyluhovany cajik zlej a listky zalej opat)...my s manzelom pijeme k ranajkam zeleny, ked sa maly z neho obcas napil, nerobila som z toho ziadnu vedu, ale na bezne pitie cez den pije vodu, k jedlu ovocne dzusy. Myslim, ze pre tak male babo uplne staci vodicka, ale keby mu chutil, raz za cas mu ani zeleny cajik neuskodi...