Môžem mať pruh?

hiloh
29. dec 2023

Zdravim mam 14r a som po operaci semenikov. Tesne po operaci som zacal citit bolest v podbrusku na lavej strasne bolest citim iba na dotyk inak nie, je to ako svalovica ale vobec som necvicil. Ale vcera som si spomenul ze som v ten den skusal zdvihat oca. Nemam nahodou pruh?

domkakvet
29. dec 2023

@hiloh tak po operacii by si nemal dvyhat tazke veci, moze to byt aj z toho, no uvidis ci bude zajtra lepsie, podla toho treba navstivit doktora.

hiloh
autor
29. dec 2023

@domkakvet uz mi to trva 2 tyzdne 😕

majamat
29. dec 2023

@hiloh pruh moze a nemusi boliet, ale hlavne ho vidno, ako hercka/vydut na bruchu, pripadne v slabinach, na pupku a pod.

skor mas natiahnuty sval, ci slachu. moze boliet fakt dlho.

hiloh
autor
29. dec 2023

@majamat dakujem celkom ma to upokojilo lebo som cital ze je aj vnutorny pruh ale ja mam blest iba na dotik ked si to masirujem alebo sa natahujem

madeincssr
29. dec 2023

@majamat v pociatocnom stadiu (ked uz zacinajuci pruh pobolieva, obcas uz viac boli) nielenze este nic nie je vidno, ale ani na sone to neodhalia. Mal som.

majamat
29. dec 2023

@hiloh moze, ale teda to je skor v inych oblastiach - branica pod. a teda to fakt nemusi boliet. ja mam ruh na pupku a obcas boli, ale na zaciatku nebolel a rozhodne neboli stale.

hiloh
autor
29. dec 2023

@madeincssr a bolel vas na dotyk alebo aj bez toho??

majamat
29. dec 2023

@madeincssr aj ja mam a nebolel, za to natiahnutie svalov je ovela castejsie a vyskytuje sa po namahe, na rozdiel pd pruhu u kazdeho jedneho cloveka.

majamat
29. dec 2023

ak by to aj bol pruh, teraz je to proble,m zistit a casom sa to ukaze.

mimi3008
29. dec 2023

@hiloh citis alebo vidis si tam nejake vyklenutie alebo "dieru"?

madeincssr
29. dec 2023

@hiloh mával som na tom mieste (slabina) také pobolievanie, niekedy až silnejšie pichanie aj bez dotyku. Dlhodobo, ale nie stále. Ale aj občas redšiu stolicu a zvýšenú plynatosť. Lekárka ma poslala aj na sono, prezeral ma dosť dôkladne, ale vtedy ešte nič nevidel. Až keď som pri turistike pri zostupe veľmi strmým svahom zacítil v tom mieste silnú bolesť, som potom doma už uvidel malú oválnu mäkkú vydutinku (smerom von) a už to bolo jasné.

hiloh
autor
29. dec 2023

@mimi3008 zatial ak dobre vidim a nie som zas hypochonder tak ma to ina proste boli na dotyk ked si taham kozu a dost

hiloh
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiloh
autor
29. dec 2023

@hiloh nevidim tam nic specialne

domkakvet
29. dec 2023

@hiloh tak potom sa chod opytat po novom roku.

hiloh
autor
30. dec 2023

@madeincssr zdravim dnes mi cely den skvrka v bruchu hlasne, uz mi to vadi, myslite ze to je s tym spojene?

madeincssr
30. dec 2023

@hiloh myslim ze nie. Su sviatky, vselico vselikedy pojeme a malo sa pohybujeme. Na pretravenie nejakú horčinu (pivko) a niektorym pomáha aj pohar coly.

lulu2014
1. jan 2024

@madeincssr pise ze ma 14r - to pivo neviem 🙂🙃

madeincssr
1. jan 2024

@lulu2014 som si neuvedomil, ospravedlnujem sa.