Odber krvi a nepitie mlieka

23. jan 2024

Ahojte, syna caka zakrok v celkovej anestezii a mame ist na predoperacne vysetrenie na krv. Syn je dojceny v noci a aj rano. Pytala som sa, ako dlho pre odberom nema pit mlieko. Odpoved bola, ze v noci moze, ale rano uz nie. Odber ma o 9:30. Konkretny cas mi nepovedali. Nemate skusenost? Cistu vodu mu dat mozem, vsak? Je bezne, ze na predoperacne nepotrebuju moc? Myslela som, ze aj ten treba, ale sestricka mi povedala, ze pravdepodobne nie.

cookie29
23. jan 2024

ja by som v noci dala. Akoze ak si pamatm, tak moja ked sla na operaciu v celkovej anestezii tak nemohla tusim 6h pred pit MM, ale teda bola dojcena. Je asi rozdiel MM a komercny preparat.

deti95060810
23. jan 2024

mne už povedali že po 5 hod. ráno nemám dojčiť...

autor
23. jan 2024

@cookie29 pred samotnou operaciou moze pit MM 4 hodiny pred nou. To mi dali aj na papieri aj mi to vravela chirurgicka. Ale pred tym odberom krvi mi nevedela povedat sestricka u pediatricky.

lulu2014
23. jan 2024

S tym MMmliekom neviem ako u vasej dr nasa pri MM nemala problem aj ked piju deti cca hodku pred.
A moc by som radsej zobrala. Sterilny dla moznosti 2skumavky. Nemusia byt iplne plne. (Pripadne jednu a odleju si v aˇbul.do druhej) Doma je konfortnejsie ako potom tam nahanat niekde po wckach.