Poraďte značku dobrého kolostra

xlucia
8. okt 2012

... pre deti. tabletky, alebo sirup alebo co sa vam osvedcilo? ktora znacka? a cena?

pavolh
14. dec 2018

@sonah Samozrejme, mozete to uzivat aj Vy. Kapsule su od 3 rokov. Tekute kolostrum je od 6 mesiacov. Aj tekute, aj kapsuly su vhodne tak ako pre deti, tak aj pre dospelych.

sonah
14. dec 2018

@pavolh super dakujem pekne 😉musim to skusit lebo nic nam nezabera brali sme aj imunoglukan aj arko defens x vitaminov a ked pride jesenne obdobie tak stale kašle a sople.....

sonah
14. dec 2018

@pavolh a este jedna pani tu spominala campramilk,ktore je lepsie delta colostrum alebo campramilk je to dostupne na sk?

sonah
14. dec 2018

@pavolh capramilk ma by spravne

pavolh
14. dec 2018

@sonah Capramilk je kozie kolostrum, s tym nemam moc skusenost. Vo vseobecnosti sa kozie kolostrum povazuje za lepsie ako kravske, hlavne z hladiska potencialnych alergii na laktozu a mliecne bielkoviny. Je ale podstatne drahsie ako kravske kolostrum. Ak Vase deti nemaju problem s intoleranciou na laktozu ci mliecnu bielkovinu, tak kravske kolostrum urobi v podstate tu istu sluzbu.

linna
24. feb 2019

@luna79 Ahoj, aj ja práve uvažujem nad kúpou kozieho kolostra Capramilk, takže spokojnosť? Tiež synovi zistili min. rok alergiu a užíva denne Aerius..tak sa rozhodujem či to Capramilk (koľko denne dávate 2 kapsuly?) alebo to Delta kolostrum..díky 😊

sonah
26. feb 2019

@pavolh to tabletkove mam davat 3x denne 1tbl.pocas choroby? A ked su zdravi 1x denne?

pavolh
27. feb 2019

@sonah Dobry den, kludne mozete aj 3x denne po 2 kapsule. Pocas choroby je nutna vzdy vyssia davka, lebo virusy, ci bakterie sa rychlo mnozia. A latky, ktore su v kolostre ich dokazu nicit, ale musi ich byt dostatok. Nebojte sa vyssieho davkovania, kolostrum nema ziadne obmedzenie v tomto. Preventivna davka je 2 kapsule denne, pokial hovoríme o dospelom. Pre deti do 4r postaci aj 1 kapsula denne. Zalezi ale od toho kolko mg kolostra dany produkt obsahuje v 1 kapsuli - toto davkovanie som Vam popisal pre obsah 400 mg kolostra v kapsuli.

nuska
28. mar 2019

V LR je teraz akcia na colostrum tekuté. Ak by niekto chcel píšte. Objednávam 6ks a potom je este lepšia cena. Pripadne aj vítaaktív.

ivet1908
15. sep 2019

Prosim Vas, mozem colostrum perly rozpustit vo vode? Dlho to trva nez sa rozlustia. Nestraca sa tam ucinok? Dakujem.

alenky
24. sep 2019

@pavolh Dobry den, syn ma 3r a od 6mes.trpi.infektami dych.ciest, prekonal uz zapal stredneho ucha aj mocovych ciest, pluc, priedusiek, priedusnice, ma zachvaty kasla a nabeh na astmu. Spolu uz uzival 9x atb z toho ma alergie, histaminovu intoleranciu, reflux, alergiu na mlieko, kozny ekzem. Zaujima ma vas nazor, kedze som si precitala takmer vsetky vase odpovede. Rozhodla som sa teda skusit delta colostrum, len rozmyslam ako bude reagovat ak ma alergiu na mlieko. Taktiez ako odporucate davkovanie tekuteho delta v akutnom stave a ci je vhodne po 3mes.tekutej kure prejst na formu v kapsulach kedze je to financne menej narocne. Este chcem uviest, ze uzival broncho vaxom od imunoalergologicky bez vysledku, kadejake probiotika a bez vysledku, preto som sa rozhodla ako poslednu zachranu vyskusat kolostrum. Dakujem za vasu odpoved

pavolh
25. sep 2019

Dobry den, mysim, ze kolostra s anemusite bat co sa tyka alergie na kravske mlieko. Kolostrum nie je mlieko. Neviem o aky typ alergie (intoleracnie) sa jedna, ale pokial ide o laktozovu, tak kolostrum obsahuje pomerne malo laktozy. Pokial ide o bielkovinovu, tak z tekutého kolostr aje odstanovany kazein, ktory tvori cca 60% mliecnej bielkoviny. Ostavaju tam ale albuminy. Vseobecne vsak hovoríme o jednorazovej davke 8 ml, co je velmi male mnozstvo. Takze odporucam to skusit, urcite najprv tekute kolostrum, zvyste davku, podla stavu cez den aspon 3-5 davok po 8ml. Ked zvladnete akutny stav, tak staci uz len 1x po 8 ml denne. Potom mozete kludne prejst na pevnu formu - kapsule. A tie mu davajte dlhodobo v 3 cyklových intervaloch s mesacnou prestávkou. Alebo kludne urobce cyklus 6 mesiacov bez prerusenia a az potom prestavku. Verim, ze to pomoze.

pavolh
26. sep 2019

@ivet1908 Dobry den, asi som prehliadol Vasu otazku. Perly sa vo vode rozpustaju zle, mozete to skusit, ucinnost by sa tym nestratila

lussy1987
2. okt 2019

@pavolh prosim vas kde najvyhodnejsie kupim delta kolostrum? Normálne v lekárni ho majú,či objednať z netu...a z ktorej stránky?poraďte mi prosím,ďakujem

pavolh
3. okt 2019

Viem, ze najnizsie ceny maju na Pilulka.sk

alenky
3. okt 2019

@lussy1987 ak vam mozem poradit dajte si vyhladavac na heureke, podla najnizsej ceny vam vyhlada aktualne najnizsiu cenu colostra, ktore je v zlave

lussy1987
3. okt 2019

@pavolh a dobre pozerám ...to v tom zelenom obale?nech nekúpim nesprávne 😄

pavolh
3. okt 2019

@lussy1987 Ano, to je natural

ivet1908
6. okt 2019

@lussy1987 lekaren Izis. Vzdy najlacnejsie a este aj darcek pribalia. Za dva dni uz tovar doma. Su super.

andrea6746
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
13. jan 2020

@pavolh prosím vás, ktoré kolostrum ako značku by ste odporučili pre 2 ročné a 8 ročné dieta? Zvazujem nad capramilk kozie.

pavolh
14. jan 2020

@janula2511 Dobry den, kozie kolostrum je kvalitne, Capramilk je dobra volba. Kozie kolostrum je ale o hodne drahsie ako kravske kolostrum. Pokial nehladite na financie, tak Vam odporucam Capramilk. Zalezi aj na aky ucel to chcete pouzit. Lebo oni neponukaju tekutu formu, ktora je najucinnejsia. tekute kolostra su iba kravske.

veverica
17. feb 2020

Dobry den, @pavolh prosim o info ci nemate nejake info o kolostre od https://www.carnomed.sk/vyzivove-doplnky/kolost..., pripadne co si myslite o karnozine pre deti? Dakujem

lindsey
12. mar 2020

Colostrum od virde à advance sú aké ?

jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
22. apr 2020

@jana7843k a máš aj skúsenosť s kozym kolostrum?

jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
farebnykvietok
7. sep 2020

Dobrý deň @pavolh, chcem sa opýtať, či máte aj nejaku skúsenosť s Colostrom Advance Natraceutics. Alebo echo o ich kvalite. Ďakujem veľmi pekne 🙂 Katarína

pavolh
23. sep 2020

Dobry vecer, ospravedlnujem sa oneskorenu reakciu, ale po notifikacii som neodpovedal hned a potom som na to zabudol. Colostrum Advance parti k tym slabsim kolostram co sa tyka ucinku. Vsimnite si,ze nikde nenajdete presne pomenovany proces spracovania, len take omacky. Cize je to kolostrum susene horucim vzduchom a teda s vyraznou redukciou ucinnosti. To ze vyzvihuju obsah IgG je uplne nepodstate, je to len marketingovy nastroj. Pozitivum je ale, ze pochadza z Ciech a nie niekde z Noveho Zelandu.

derdia
13. okt 2021

@pavolh pekny den prosim viete mi povedat ake je advance colostrum? Je dobre alebo nie? Vdaka😊