Predkožka u chlapcov

w_ee_wee
7. mar 2024

Dobry den maminy, chcela by som sa poradit,kedy ste zacali riesit stahovanie predkozky u chlapcov. A ci mate dobre skusenosti s Pinda kremom. Dakujem

lely1234
7. mar 2024

@w_ee_wee od narodenia pri každom kúpaní. Nič len cista voda. Nedávala som žiadne krémy. Dvaja chlapci a majú všetko v poriadku 🙂 za mňa a z vlastnej skúsenosti aj čo počúvam okolo čím skôr tým lepšie.

viky_21
7. mar 2024

@w_ee_wee moja skusenost je taka, ze od malicka som stahovala. Poradila mi moja mamina, kt. roky robila sestru na detskom. Raz sa mi vsak stalo, ze som nechtiac stiahla viac a natrhla som mu ju. Hned na druhy den sme isli na urologiu kde mi dr povedal, ze do 1r sa nema stahovat (maly vtedy este nemal ani 1r).. kontrola o 1/2r a uvidi sa. Ok tak som nestahovala. Prisli sme o 1/2r a verdikt, ze tu pomoze uz len operacia lebo predkozka je velmi uzka. Objednala som sa k inej dr (bol pri nej synovec a ten sa nastastie vyhol operacii). Ta namna hned vyskocila, ze kde som bola do teraz, ze uz je neskoro a musia operovat. Ze s tym sa uz nic robit neda. Takze operacia nas tak ci tak neminula :(
S kremom skusenost nemam. Netusila som, ze nieco take vobec existuje

muchacici
7. mar 2024

@w_ee_wee Vôbec som sa tým nejak extra nezapodievala, niekoľkokrát som stiahla po koľko bez problémov išlo, avšak naozaj minimálne. Dnes má chlapček štyri roky a všetko je v poriadku

nesana
8. mar 2024

My sme sťahovali od 2 rokov. Potom si ju sťahoval sám. Ten krém máme doma. Je to na báze vazelíny, takže to premaže pokožku. Veľa kamošiek si to pochvaľuje. Len sa to maže ževraj dlhodobo aby ta predkožka povolila

majlo1234
8. mar 2024

Ja som sa tym nezapodievala, muz obcas stiahol pri kupeli po troske. Ale syn je vecne holy a casto sa s pindurom hra, co vyustilo v to, ze v 2,5 roku mu uz ide uplne pretiahnut, takze bez roboty😂

w_ee_wee
autor
8. mar 2024

@majlo1234 ved ja uz neviem co si o tom mysliet. Jedny vravia,nic nerobit,druhy od narodenia, potom dalsi hned operacia,druhy maju cas na to. Uz ozaj neviem co si mysliet a co je spravne. Prislo mi od veci stahovat od narodenia,ked je ten pindur taky maly,ze ledva ho je vidiet😃

majlo1234
8. mar 2024

@w_ee_wee mne to tiez prislo strasne divne, akoze celkovo😂 a nech to radsej robi muz, ten s tym ma viac skusenosti. Ale napriklad nasa pediatricka povedala od zaciatku, ze to postupne pojde same, ze sa netreba tym trapit

w_ee_wee
autor
9. mar 2024

@majlo1234 ano, ale isla som napriklad so synom urologovi s inym problemom a hned mu ho chcel pretahovat,a ked som povedala,ze to nerobim este v dvoch rokoch,lebo ma plienku,tak pozeral na mna ako teliatko,ze no uz mu to asi ani nepojde a nech to skontroluju tiez na kramarocb🙄 tak uz hned zase na operaciu a nasilne stahovanie by vsetci posielali...tak sa tam bojim aj ist

majlo1234
10. mar 2024

@w_ee_wee to neviem, ako na to pozeraju urologovia, my sme neboli, mozno su nwjake indikacie, ked to treba