Psychologická poradňa na výchovu dieťaťa

4. nov 2023

Ahojte. Zaujima ma, či existuje niečo ako psychologická poradňa, kde mi všeobecne vysvetlia a povedia názor, pripadne nejaký “manuál” na dieťa v rôznych obdobiach (vzdor, negovanie všetkého, neustály plac a hnev…). Inak povedané nechce sa mi citat psychologické knihy, no zaujima ma názor odborníkov ako reagovať na niektoré situácie, pripadne do akej miery je správanie dieťaťa v poriadku. Nechcem klasické sedenia, nakoľko to nechcem len na aktuálne obdobie mojich detí, ale mať to tak všeobecnejšie vysvetlené.

pribinak
4. nov 2023

Manuál na vychovu neexistuje. Lebo každé dieťa je iné. Každý rodič je iný, inak reaguje. Mozu Ti dať nejaký rady a povedať skúsenosti, ale Ty ich musíš správne aplikovať

Skús CPPaP

autor
4. nov 2023

@pribinak samozrejme toho som si vedomá. Mám 3 deti a každé je úplne iné 😁 preto som dala manuál do úvodzoviek a viacmenej chcem vedieť názor psychológa na niektoré situácie a ako reagovať. Je mi jasne, že to čo platí na 1. dieťa, môže robiť presný opak a dieťaťom číslo 3, len možno niektoré názory by mi otvorili oči a donútili ma reagovať trochu inak. Napriklad môj muž stále kričí, nevie veci riešiť v klude a nevysvetľuje, denno denne sa s ním kvôli tomu hadam a snažím sa mu otvoriť oči aj ja a teda našťastie už sa to lepší v niektorých situáciách 😁… no a keďže môj muž je ten horsi, rada by som aspoň ja počula názor niekoho iného, ideálne toho, kto sa tomu venuje a má skúsenosti s tým a s rôznymi deťmi 🙂 preto som chcela niečo všeobecnejšie si vypočuť

svetlonos
4. nov 2023

Mgr. Jiří Halda, pozri na yutube
Nevychova