Spastická DMO

laskova123
8. feb 2024

Zdravim vas prosím vas ak ma niekto skusenost z dmo bola by som moc ráda za kazdu radu mam syna ktori ma dmo spasticku a nechodi mi ake z nohamy hybe a ma jednu nohu kratsiu o 5cm. Tak sa ne udrzi na nohach vyskusali sme aj ortopedicke vlozky ale moc to ne pomaha a bola by som moc rada za kazdu vasu radu alebo cviki na doma a stale my aj krizi nožičky ked sa postavi z mojou pomocu. Inaksie sa ne postavi ani si ne sadne sam bez zabran okolo seba budem naozaj moc rada ak sa niekto najde ktori my porady stim čo a ako dalej lekari my však ukazali aj cviki ale to moc ne pomaha skvor ho to uspava ako by mu to malo pomoct tak budem rada ak niekto je tu taky ktori ma skusenosti z dmo dakujen

deti95060810
9. feb 2024

http://www.rl-corpus.cz/
skús týchto odborníkov...

deti95060810
9. feb 2024

Gajdošová Dominika Mgr.
zaměstnanec
Liptovský Mikuláš

Slovensko děti T: 910480606
E: dominikagajdosova74@gmail.com
aj táto pani by mala cvičiť vojtovku - skús sa spojiť s ňou....

kacena4
9. feb 2024

nepises ako stare je dieťa to vela napovie o vyvine a taktiez aka forma dmo (co je postihnute) obe nohy, ruky aj nohy, 1/2 tela. od toho sa vychadza. v iszdom pripade treba vela cvicit vojtovku aby sa svali uvoľňovali ak su skratene slahy treba operaciu. urcite vam vsetko dr vysvetlil

zic
9. feb 2024

Ahoj, velmi ma to mrzi... viem uplne ako sa citis... Je to beh na dlhu trat a nikdy to nebude 100%, ale su veci, co relativne pomahaju.
1, na zaciatku Vojtova metoda (zial musi sa cvicit poriadne a teda nam povedali, ze ti to aj 10x mozu ukazat, ale ak v tom nemas prax, tak to je nanic... mal by to precvicovat odbornik... chodili sme denne niekolko rokov ked bol maly)
2, skus hypoterapiu (praca s konikmi). Na kratsiu nozicku to samozrejme nie je, ale na stuhnute svaly a celkovo na uvolnenie... tiez sme chodili niekolko rokov. Samozrejme, toto je nemeratelne, ale subjektivne to pomohlo velmi
3, botox - toto je ze uplne super a ucinok vidis takmer okamzite. Popytaj sa doktorov. Je nutne to aplikovat viackrat za rok (po par tyzdnoch sa ucinok utlmi)... ale moze pomoct deformacii (u nas chodidiel), lebo sa uvolnia slachy / svaly...
4, operacia... to pomohlo tiez velmi
Drzim palce

deti95060810
9. feb 2024

@zic odborníci na sk nevedia cvičiť vojtovku - tvrdili nám odborníci v Olomouci. Preto tam chodilo tak veľa Slovákov...cvičili sme rok s dcérou bez akéhokoľvek posunu vpred. - MT
odišli sme cvičiť do Olomouca - dala som link pani vyššie, a tam postavili dcéru na nohy za 2 mesiace...
ale keď videli ako cvičili v Mt tak chceli podať trestné oznámenie, lebo podľa nich to nebola vojtovka ale týranie dieťaťa...
ešte je dobré aj popozerať absolventov ktorí skončili kurz v Olomouci - tí to vedia - pani som dala kontakt na pani z LM - to má najbližšie. - to je ich absolventka.

deti95060810
9. feb 2024

@kacena4 ona písala ešte jeden príspevok a tam uviedla že dieťa má 5 r.
ja som už reagovala, pretože my sme vojtovku cvičili dlho - aj keď úplne zbytočne...

zic
9. feb 2024

@deti95060810 u nas to cvicila jedna pani sestricka, ktora je uz na dochodku (uz aj vtedy bola)... myslim, ze vedela co robi... ale suhlasim, ze je to tazko tu hladat odbornikov (na hocico)...
Mimochodom v Rakusku povedali, ze z ich pohladu je cela Vojtovka tyranie deti a nikdy to nerobili a robia len botox... tak si vyber 🙂 🙂
Ale teraz spatne mozem povedat, ze ak porovnam botox a vojtovku, tak botox jednoznacne vyhrava... idealne oba sposoby

deti95060810
9. feb 2024

@zic ja zas chválim vojtovku - ale tú z Olomouca... dokázali postaviť dcéru na nohy za 2 mesiace... v Mt ani za rok - lebo to nevedeli, ale od poisť,. si e pýtali samozrejme a efekt nulový.

deti95060810
9. feb 2024

@zic kde robia botox ? aj na SK? to pichajú do nohy? alebo kvôli čomu prosím - skús vysvetliť.

zic
9. feb 2024

@deti95060810 v BA napriklad v Sinalgise... do noh...