Sú to soplíky či nie?

lili929
24. feb 2020

Ahojte, prosim skusene maminky poradte mi, mame 3 tyzdnove babatko a dnes zacalo pri kojeni chrcat, teda taky zvuk v nosteku pri dychani, ako keby ho nemal vysmrkany. Pri tom sopliky mu netecu vobec, nos ma suchy, iba som mu odtial vytiahla suche susne, ked spinka dycha potichucky. Cize netusim, ci su to sople, kedze mu nic netecie a mimo kojenia dycha uplne normalne. Teplotu nema, nekasle, ani nic ine. Zajplanujem zavolat do

mmoonna
24. feb 2020

Skôr by som povedala, že tam má šušne. A v takom malom nošteku mu to zavadzia a preto chrčí. Aspoň my sme to tak mali. Treba mu ho riadne vyčistiť a uvidíš, či to prejde

carduelis
24. feb 2020

Moze byt ze sa mu popri piti dostava mliecko do nosa alebo aj reflux.

lili929
autor
24. feb 2020

@carduelis a da sa proti tomu daco robit, ak by sa mu to dostavalo do nosteka, ked pije?

lili929
autor
24. feb 2020

@mmoonna vdaka, cistim, cistim, tak snad to prejde

mmoonna
24. feb 2020

@lili929 ja som to riešila pri synovi, dokonca som s ním bola aj u ORL. Všetko bolo v poriadku, ale robilo mu to dlho. A práve ORL MUDr. mi to vysvetľovala takto s tými šušňami.

carduelis
25. feb 2020

@lili929 nie, doktor hovoril, ze to az potom s prikrmami sa to upravi

majamat
25. feb 2020

moja tiez tak zvykla obcas chrcat. aj som na to zabudla nastastie to preslo. neboli to klasicke sopliky (ako infelcia. ). no treba urcite sledovat. male babatko nevie dychat ustami, aj bezna nadcha je pre neho nebezpecna. mozno by bolo dobre nostek zvlhcovat morskou solou ymslim, ze to mozu aj babatka. no treba si to dat na vat. tycinku a vytierat.

lili929
autor
26. feb 2020

@mmoonna a nepovedala dr. z coho to moze byt? Mame doma dost suchy vzduch, aj ked mame odparovace, tak rozmyslam, ci to nemoze byt aj tym...

lili929
autor
26. feb 2020

@majamat vdaka za tip, mame dost suchy vzduch v byte, zvlhcovat nostek mu isto neublizi

katulienkax
26. feb 2020

Aj my sme mali a nebola to žiadna choroba kázali nam striekať takú to morskú soľ predávaju aj pre babatka na zvlhčenie nosa

mmoonna
26. feb 2020

@lili929 doktorka sa nevyjadrovala, že z čoho to je, ale podľa mňa to určite môže byť aj zo suchého vzduchu. Treba si v lekárni kúpiť morskú vodu a vytierať noštek. V lekárni ti poradia niečo pre malé detičky.

miskakamil
3. mar 2020

Našej skoro 4tyzdnovej to začalo v noci, začala tak chrcat. Hlavne pri kojeni najviac. Dávam morskú vodu Sterimar baby a Nasivin pre dojčatá do 1.roku a skúsime ci pôjde dačo odsat keď muž prinesie odsavacku. Uvidím co mi povie Dr. Zajtra na poradni.