Tiky a zášklby svalov

monicacha
17. sep 2013

Má niekto skúsenosť s tikmi či zasklbmi svalov u detí .. ? dcérka má tiky na tvári..sklbe plieckom , kriví pusinku , má zasklby svalov na tvaricke ..
má niekto podobne skúsenosti ? zacalo jej to asi odvtedy čo sme sa odsťahovali z jedného mesta do druhého...

samulko1
3. jún 2019

@jajaada prosim ta nieco blizsie k biofeedback mozes napisat? Dakujem

lyly717
30. okt 2019

Je tu niekto kto sa stretol s tikmi na tvaricke u 5 mesacneho dietatka? Taky svalovy krc na tvary pusinku si pokrivy taha do jednej strany a zrak naklopy inde trva to asi sekundu asi tak 8 krat s 10 sekundovymy prestavkami boli sme u neurologa epilepsia sa nepotvrdila chvala bohu ale stale nevieme pricinu... Nerobi to stale asi tak 2 x do mesiaca ale nevizera to pekne.... Ct a ani magneticku neodporucaju berie piridoxin ale ziadne zlepsenie som uz zufala teraz ma uz rok no stale to ma a stale sa neprislo na to co to vyvolava

ukulele22
12. sep 2020

Ahojte baby, my sme si tikmi presli dva roky dozadu. Skoncilo to hospitalizaciou. Malej krivilo pusu, zmurkala ocami, mrastila nos, krútila trupom, mala ohyby prstov na rukách a nohách a do toho mala zvukové tiky. Bolo to strašne pozerať sa na ňu. V nemocnici neprišli na nic, psychológovia nic...máme odpozorovane že sa to zhoršuje pri nahromadenej únave ako sú začiatky školského roka alebo kratší spánok v prípade nejakej oslavy atď. Takže dávame pozor na spánok a hneď nasadim magnezium a cecko. Taktiež dávam pozor na sladkosti lebo nával cukrov a ecok to zvykne tiež vyhrotit. Je to beh na dlhú trať ale tieto pravidlá nás držia na diaľku od nemocnice aj keď vyzerajú príliš jednoducho... skúste odpozorovat hlavne tu únavu v kombinácii s cukrom.

miry88
30. jan 2021

@ukulele22

Ahoj prosím mohla bych se zeptat těch co sem před časem přispívaly, jak to nakonec dopadlo s tikama u jejich dětí. Řeším teď s dcerou něco podobného.

jurio
2. feb 2021

Nam sa opat po roku vratili a chodime k homeopaticke, syn ma teraz cerstvych 9 rokov a homeopatia mu pomaha, ale zatial uplne nevymizli i ked uz to ma ovela lepsie

veronica30
2. feb 2021

@jurio
@jurio aj nam sa vrátili cca po roku ale všimla som si ,ze ak jej nedovolím mobil tak to ustupuje. Zatiaľ nič neberieme

veryhappy
2. feb 2021

Nám tiež homeopatia neskutočne pomohla. Tiky boli fyzické i hlasové viac než 2 roky. Bola mu diagnostikovaná chronická tiková porucha s prechodom do Tourettovho syndrómu. Teraz iba v obdobiach, keď zažije nejakú silnejšiu emóciu, tak žmurká okom, no po zopakovaní lieku to prejde .

miry88
2. feb 2021

@veryhappy
Naše začala mít před 4 měsíci svírání oči pak krceni ramen teď si pořád očichává prsty, ty první už skoro nedělá, ale dycky začne něco nového. Zvukové tiky nevím jestli má je dost aktivní, pořád mluví, povykuje, vykřikuje. Ale jsem už dlouho izolování, asi se nudí. Ve školce je tichá a normálně se zapojuje, tiky má spíš méně. Jenže do školky teď moc nechodí. Psycholožka říkala že je moc citlivá. Bojím se Touretova syndromu :(

veryhappy
2. feb 2021

@miry88 náš syn tiež začal so žmurkaním, potom mykal ramenami, krkom, hlavou vpred a vzad, potom si cmúľal prsty, potom tričko, potom to prešlo a začal odkašliavať, keď nastúpil do novej predškolskej triedy, kašlal každé dve sekundy, potom to zas prešlo na chvíľu,no ako sme začali homeopatickú liečbu všetko postupne odznelo a je oveľa veselší, uvoľnenejší, žiadne agresívne výpady. U nás to je skôr neurologického rázu, má dráždivý nervový systém ako u tetánie. Resp už aj to je teraz lepšie.

miry88
2. feb 2021

@veryhappy
A kolik má teď roků? Takže se to zlepšilo? Jaké má homeopatika? A má teda diagnózu Tourettuv syndrom?

danielahamar
3. feb 2021

@miry88 u nás sa tourettov vylúčil, tiky mame stále a zhoršili sa, ako deti ostali doma, chodí už na strednú, neberie nič, len magnézium a sem tam mu dám quajacuran

veryhappy
3. feb 2021

@miry88 7 rokov , homeopatika sa uzivaju na zaklade konstitucneho predpisu, neexistuju univerzalne pre kazdeho, treba ist za naozaj dobrym a skusenym homeopatom, niekedy trva dlhsie, kym sa trafi liek. Nam ho trafili asi az na 7-my krat. Tiky mal syn uz v 3 rokoch.
Keďže mal vyše roka fyzicke aj vokalne tiky zaroven, tak je to Tourettov syndrom, ale slabsieho razu, nikdy nepokrikoval, on mal iba pokasliavanie a hmkanie. Pozrite si aj video, taliansky homeopat vyliecil tourett homeopatiou....a je takych pripadov velmi vela

https://www.youtube.com/watch?v=_gRaGzEl_D4
veronica30
5. feb 2021

@veryhappy a ako často má tiky ? Myslím či len na večer alebo počas celeho dňa? A aké silné?

veryhappy
6. feb 2021

@veronica30 teraz uz nema ziadne. Asi 3 mesiace. Obcas pokrci nos, ale to uz neriesime. To robia aj bezne zdrave deti. Ale mal ich velmi silne, odkasliaval kazdych 10 sekund pocas celeho dna, bol az zachripnuty, naplakala som sa. Jedine v noci to nemal. Potom mu to preslo do pohmkavania, tiez cely den, Popritom mu tahalo hlavu vzad a vpred, oci otvaral dosiroka, zmurkal, Ramenami strihal. Treba ale aj dat vysetrit histamin, velmi vela pripadov to ma zhorsenych kvoli histaminu. Nas syn mal hranicne hodnoty.

veronica30
7. feb 2021

@veryhappy čo je to histamin? A ako dlho ste brali lieky? Mojej som zatrhla už Mobil a vidím zlepšenie ale aj tak ešte niekedy spozorujem hlavne žmurkanie a hmkanie. Hmkanie keď pozerá telku .

veryhappy
7. feb 2021

@veronica30 my sme nebrali ziadne chemicke lieky, homeopatia funguje na inom principe ako klasicka medicina, staci jedna globula spravneho lieku a liek urobi zmeny. Histamin : https://www.imunovital.sk/odborne-clanky/histam...

diuska86
13. feb 2021

Ahojte maminky chcem sa spýtať ako ste pokročili so svojimi deťmi,či to časom prešlo,upravilo sa to,čo vám konkrétne pomohlo, prípadne aj nejaké konkrétne odporúčania ak ste z okolia Bratislavy.Tiez by ma zaujimalo ak má už niekto staršie detičky,či to v puberte odznelo a ako zvládali vaše deti školu,či tam boli nejaké posmešky alebo ste museli mat nejake obmedzenia.u nás má syn 5rokov,bude mať 6 a vždy ma nejaký ten tik (nič čo by si zatiaľ všimol niekto okrem rodiny),v súčasnosti sem tam zmurkanie,cez Vianoce krkom a krivil ústa, taktiež pokasliava,ale berie tretí týždeň lieky na reflux a sa mu to zlepšilo,tak neviem či to pripisovať toku či reflux.ma taktiež alergiu na bielkoviny kravského mlieka,vajce,a v minulosti mu vyšiel aj histamin,ten by som chcela pretestovat.taktiez manžel má tetaniu ca ja od minulého roka tiež a vidím aj na synovi že stále niečo musí robiť s rukami,ako ja tak som zvedavá čo na to neurológ.prvy povedal nech to neriešime zatiaľ,ideme ešte do sinalgisu k súkromnej som zvedavá na ich názor.tiezcza bojím toho najhoršieho (TS).inak bol syn u psychológa,povedal len že máme zdravého a veľmi šikovného,veľmi rozumného a citlivého chlapca a že nie je dôvod pokračovať v sedeniach.za každu radu budem vdacna

luciade
20. aug 2021

@ukulele22 Mne sa to zacalo az okolo 35 roku zivota a presne tak,vyvolava mi to cukor. Pochodila som doktorov, co sa dalo, ale nepomohli mi, akurat mi diagnostikovali histaminovu intoleranciu. A roky skumania, hladania a sebapozorvania mi potvrdili toto: ked trichu sportujem a vecer nejedavam veceru,tak mi zasklby vymiznu. Zasklby suviasia s cukrom, lebo histam. int. sa zhorsuje s cukrom, povod ma v kvasinkach (candida). Magnezium pomaha, pretoze je to zasadity mineral a pri kvasinkach je organizmus prekysleny, casto malabsorbcia. Vitamin D je pritikvasinkovy vitamin, ak chyba, ma Candida zelenu. Je to jeden zacarovany kruh ,ale da sa z neho lahko vystupit, naozaj. Zacat vitaminom D a magneziom, vylucit cukor aspon popoludni a zahriat sa pri pohybe taj, aby sa dietatko spotilo. V ziadnom pripade cukor pred spanim. V noci sa totiz cukor v tele nezmetabilizuje (cez den sa hned spotrebuva) a krmi kandidu. Vyskusajte. Prva pomoc je napr. denna konzumacia cesnaku, napr. chlebik s lucinou a platkami cesnaku. Ak mate zaujem sa spytat viac,napiste mi.Je to dlhy pribeh,tazko sa pise vsetko.

kathrinshop
3. nov 2021

@veryhappy ahoj, môžem poprosiť informáciu konkrétne o aké homeopatiká sa jedná?

veryhappy
3. nov 2021

@kathrinshop každé dieťa potrebuje iné, treba ísť za profesionálnym homeopatom. My sme u Tomáš Výboch, dovolím si povedať, že patrí už medzi medzinárodnú špičku. Na FB Homeopatia u Draka

nikkas
12. nov 2022

@sanym ahoj prosím ťa pekne ako sa vyriešili u syna vtedy tie tiky nás teraz robí to isté zívanie a vyšívanie akoby brady pritom :(je to už vyrazne

nikkas
13. nov 2022

@monicacha ahoj prosím ťa ako sa to potom poriesilp s tými tikmi?máme teraz to isté

ajja1
24. jan 2024

Ahoj zienky, prosim u nas sa tiky tiez zavalj objavovat intenzivne, prosim ak ste tu niektora z BA, akeho detskeho neurologa a psychiatra odporucate, ktory ma skusenosti s tikmi? U nas mam podozrenie az na Touretta ☹
Tiez sa chcem opytat, aka forma magnezia je najlepsia - niekto mi odporucil threonat...poradite prosim? Pripadne ake vitaminy Vam este pomohli?
Dakujem

nikkas
24. jan 2024

@ajja1 koľko rokov ma dieta a koľko mg magnézia treonatu ti odporucili....Nam pomohlo magnezium a vitamíny skupiny B.. ako prišlo tak odznelo ale neviem aké prejavy mate vy..ú nás to bol tik zivania akoby..ale prešlo to uuuolne vdakabohu

ajja1
25. jan 2024

@nikkas ma 9 rokov a tiki sa striedaju rozne, aj zvukove (akoby piskanie), odkasliavanie a mikanie hlavou, napinanie noh....atd. Prave ze neviem ako to magnezium podavat, ake ste davali vy a aky vitamin B? Dakujem

nikkas
25. jan 2024

@ajja1 nebojte..magnexium treonat si nájdite na nete je to najsilnejšia forma tabletu nech prehtlne alebo mu rozpuctea do vody vypit ale každý deň musíte dlhodobejsie