Tmavá, hlienovitá stolica. Čím to môže byť?

danielitas
9. nov 2008

Ahojte mamičky, prosím VáS O RADU.Stolica u mojho synceka, ktorý má 4 mesiace a 3 týždne(iba kojený) trosku strajkuje. Spociatku bola zltá ale akosi sa v nej zacali objavovat hlieniky a zapáchala na kyslo, teraz vyrazne stmavla a je uplne hlienovita az sa na plienocke prelieva v takych masach. Dost ma to znepokojuje.Chystam sa navstivit pana doktorkam, ale aby som vedela o co ide. Nemate s tym niekto skusenosti.Spociatku som to spajela s prymi zubkami( ktore este nevysli). ☹

Prosim podrate mi..

grmitko
9. nov 2008

ahoj, nasi mali hlienovitu stolicu ked mali sopliky, nie je maly prechladnuty? nesoplikuje? pre istotu ale urcite aspon zavolaj doktorke, aby si mala istotu

knobloska
9. nov 2008

My máme sice jiný věk i stravu, ale teď jsme byly týden v nemocnici kvůli průjmu. Řádí teď prý strašně virů, nějaký adenoviry a rotaviry a bůhvíco ještě. Nákaza je kapénková, tzn., že proti tomu nemůžeš nic dělat. Dospělý může mít třeba průjem jen jednou, ale dětičky to mají i 14 dní. naše malá pila, ale nejedla, takže byla zakyselená a musela dostávat infúzi. Stolice byla nahnědlá, páchnoucí, také nám protékala a byly v ní hleny. Sleduj pročůrané pleny a každopádně běž k dr.

dididi30
9. nov 2008

to aj nas mal a preslo to, to ....nijako som to neliecila vraj to je ok 😕
mozno si nieco zle zjedla 😉
skus mu dat stavu z mrkvy alebo ryzovi odvar 😉

dididi30
9. nov 2008

danielis mame rovnako stare deticky 😉 zajdi k junovciatkam 🙂

kacka.va
9. nov 2008

naše Dr. říkala, že hlen nikdy nesmí převládat. Pokud jo, tak k doktorce, aby se zjistilo, jestli nemá ve střevech nějaké špatné bakterie nebo něco.
dididi: když je danieli mimčo plně kojené, tak mu přece nebude dávat ani šťávu z mrkve, ani rýzový odvar 🙂

dididi30
9. nov 2008

kacka no to je pravda, ale ja tiez plne kojim, teda uz dokrmujem a tato mi kazala riesit lekarka 😒 a nie len mne , viacerim baba co kojja a ja o tom viem 😉 hm a co teraz 😀

kacka.va
10. nov 2008

no při dokrmování to je jiná.

evina313
10. nov 2008

no my mame hlienovu stale. ma 5,5 mesiaca. vytery na bakterie su negativne tak cakame na vysledky z krvi . robili mu protilatky na bielkovinu krav. mlieka ale zatial cakame. zatial je plne kojeny

nika.r
10. nov 2008

danielitas, dobre, že sa chystáš k lekárke...možno to nič nie je, ale pre istotu to treba overiť. Náš drobec mal tiež takú stolicu, na radu lekárky sme najprv skúsili probiotiká, ale nepomohli. Spravil sa teda výter a prišlo s ana to, že má v črievkach bacila, ktorý môže narobiť dosť šrapaty..a tak sme v 4 mesiacoch dostali antibiotiká..dosť som z toho bola smutná, som veľký odporca antibiotík, ale u takého malého bába je infekcia oveľa vážnejšia ako u dospelého, treba to vyliečiť...verím, že nám tie antibiotiká zaberú na prvýkrát a už bude drobec ok
prajem, nech to u Vás nie je nič vážne,ale určite to daj skontrolovať

danielitas
autor
10. nov 2008

Ahojte dakujem Vám, vsetkým pekne...Tak, dnes som navstivila naseho doktorka..Sestricka ma odbila vetou, ze som musela cosi pojest.Ale ved by to netrvalo tak dlho, nie? 😕 Mame prist v stredu na vyter. Dal nam NUTORLIN B. Uvidim ako to zaberie. Na obale som sa docital, ze by sa mal podavat az od 6 mesiacov, skor nie. Tak preco mi ho doktor odporucil. Znizila som davku a Drobceku som ho dnes dala pvykrat.

kacka.va
11. nov 2008

danielitas: sestřička je s prominutím kráva nevšímej si toho. hlen je většinou následek těch bakterií, pokud to trvá dlouho

danielitas
autor
11. nov 2008

Kacka.va: je som tiez toho nazoru, ze oni vsetko zvalia na maickinu stravu namiesto toho aby hladali nejaky dovod... Viackarat som sa uz s tym stretla. Malemu sa obajivili flacky po celom krku asi pre 3 tyzdnami a znova to vyriesili vetou: Museli ste nieco zjest.( ale znova by to netrvalo 3 tyzdne dlho). Malemu to prepuklo do takeho stadia, ze to mal tak cervene akoby mu to horelo a oni sa to rozhodli liecit samy namiesto toho aby ma poslali na kozne, nezaberali ziadne masticky, ale u nich to bolo v pohode... Dal mi na to kortikoidy( Locoid) vravel natierat max.. 2-3 dni. Bolo to super ked so to natrela ale potom zase to iste....Tak kazal natierat tyzden- to som uz podla valstneho zvazenia ODMIETLA!!!!!!So znamou so sa radila a ona mi vobec Locoid neodporucila, lebo od neho praskaju cievky. Tak som sa JA SAMA pytala na kozne, a on na mna, ze keby som nebola pytala tak mi na to da silnejsie kortikoidy. No, uvazte............
Rozhodne ho v najblizsom case zmenim, len sa cochvila prestahujeme, este so zatatymi zubami vydrzim....
A to nechcem vraviet, ze ked idem na poradnu, tak cakam v cakarni medzi chorymi.....

kacka.va
11. nov 2008

danielitas: koukám, že změna doktora fakt bude nutná 🙂. Já teda nemůžu na naší dětskou říct jediné křivé slovo.