Vytiahnu mi vodu v kolene aj na chirurgii?

lekita
24. máj 2018

Ahoj žienky asi pred dvoma mesiacmi mi opuchmi koleno šla som k doktorovi a ten ma poslal k ortopédovi ten mi zistil vodu v kolene ktorú mi aj vytiahol.,a poslal ma na odbery krvi že či tam nie je zápal. Odbery našťastie dopadli dobre a mne aj noha odpuchla ale asi pred štyrmi dňami sa mi pod kolenom spravila taká mäkká hrca tak som zase volala ortopédovi ale tam ma objednali až na koniec júna a takto je to všade ortopédi majú ono neviete mi žienky poradiť že ak tam mám zase vodu či by mi ju vytiahli aj na chirurgii lebo noha ma bolí a ja nechcem tak dlho čakať

lubisvecko
24. máj 2018

Neda sa tam ist ako surny pripad? Proste, ze rano prides a cakas? Sice cely den ale aspon by ta zobrali :/

yvkay
24. máj 2018

Skus ist k obvodnej a da ti vymenny listok podla mna na chirurgiu,a k tej vode v kolene tak viem ako sa citis,momentálne tiež riesim koleno a v decembri mi tahal ortoped vodu z kolena a o dva tyzdne sa mi opat spravila ale uz mi netahal,odporucil rehabilitácie ale koleno stale boli a mam ho opuchnute,ja mam ale dohodu s ortopedom ze mozem prist na vysetrenie ak by boli problémy,tak urcite by som necakala do konca juna.

lekita
autor
25. máj 2018

lubisvecko nedá sa tak ísť skúšala som ale bohužiaľ sestrička mi povedala že sú úplne plný ja som obvolala viacero ortopédov a všade to tak je yvkay ďakujem skúsim za zbehnúť zase za obvodakom len som si myslela že na chirurgiu nepotrebujem výmenný lístok

veronice
25. máj 2018

Zienky s vodou v kolene - mam za sebou 7 operacii kolena a verte mi ze ozaj rozumiem vasim bolestiam. Vodu v kolene som riesila pravidelne ale vytahoval mi ju asi len 2-3x ked bolo velmi zle. Odporucil mi totiz cvik ktorym som vedela tuto hrozu zahnat aj doma - lahnite si alebo sadnite na zem alebo na postel. Tahajte prsty na nohe v ktorej mate vodu k sebe a zaroven stiahnite polku zadku prisluchajucu bolavej nohe. Nehovorim.ze to nebude boliet, ale mne to brutalne pomohlo. Opakovat kolko vam to pojde - s bolavym kolenom radsej menej krat (5-10) ale castejsie a uplne najlepsie je cvicit to pravidelne. Mne tento cvik vyrazne ulahcil zivot 🙂 skuste, ale samozrejme opatrne a ked uz to mate fakt zle.tak radsej pockajte.co povie ortoped.Snad niekomu pomoze, silno vam drzim palce!

yvkay
27. máj 2018

@veronice dakujeme za radu,skusim takto cvicit a napisem potom ci to aj mne pomohlo.ja mam bolesti kolena uz vyse roka a je to dost obmedzujuce ci cez den al.aj v noci co i len sa otocit.

yvkay
27. máj 2018

@veronice a klaknut si to je uz ani nemyslitelne :( ked mi vytiahol vodu,tak klaknut si nebol uz problem, ale ked uz zasa tam mam vodu,ktora sa mi ma akoze vstrebat,tak mam problem :(

zdenka1707
8. jan 2019

Dobrý deň, aj ja som sa 3.7. u lekára dozvedela, že mám pod kolenom vačok vody Bacerova cysta. Celé leto som presedela u oprtoéda, na pohotovosti... problém s chôdzou, bolesť pri zdolávaní schodov, drep urobiť ani nápad. Vodu mi vyberali skoro každý týždeň až 10 dní. Dokonca i praskla (neskutočná bolesť). 13.9. som absolvovala operáciu Bacerovej cysty 7 štychov a troskopiu kolena, aby sa zistilo prečo sa tvorí voda. Každým cvičením po rehabilitácii noha napuchla. Voda sa objavila v kolene nad rezom opäť, dokonca aj spredu, kde predtým nebola. Čakám na krvné testy, či tam nie je infekcia, zápal sa nepotvrdil.... Vyskúšala som všetky masti, kapustné listy, tvaroh, vínové obklady, homeopatiká.... kto má podobný problém?

yvkay
3. apr 2019

@zdenka1707 ahoj. Ako si s kolenom teraz? Mne sa zasa robí voda, a to som už 3,5mesiaca po operácii :(

zdenka1707
9. máj 2019

@yvkay bude 8 mesiacov, co som po operacii. Po 6. mesiacoch mi praskli menisky na druhej nohe, skoncila som s ortezou a na barlach. Noha je stale opuchnuta, voda, ale nedavam vybrať. Bolesti trošku ustáli. Rano rozchodim, potom to uz ide. Bicyklujem na bicykli aj na stacionarnom. Bandazujem obe kolená, mastim, po polroku mi ortoped pichne vyzivu do kolena 70€ kazde koleno. Drep neurobim, z nizkej polohy vstanem len s oporou. Dala som sa vypisat do prace a uvidim, co to spravi.

yvkay
10. máj 2019

@zdenka1707 no to ma mrzí, že ešte aj druhé koleno :( a máš ísť aj s tým druhým asi aj na operáciu, alebo skusas s tými injekciami ci náhodou nepomozu? Mne operácia nepomohla, mam artrozu kolená a už druhý rok tiež iba beriem bud lieky, alebo injekcie, teraz beriem lieky už vyše mesiaca Aflamil ale koleno ma boli rovnako, mam ho opuchnute a mam vacok na boku, asi zasa voda, jeden ortopéd že je voda druhý zasa hovorí ze nemysli, ja som ešte na PN zatiaľ, tiež som rozmýšľala ísť do práce, lebo aj tak liečba nezaberá a už neviem čo bude ďalej.

zdenka1707
10. máj 2019

Druhe koleno si nedam operovať pokiaľ to nebude nevyhnutne. Beriem lieky na chrupavku FlexiMed 3 x denne. Mam 3. Stupeň poškodenia chrupavky. To som pred operaciou nemala. Koleno ma vobec nikdy nebolelo, iba ta voda Bakerova cysta. Po operácii je voda aj na vonkajsej

zdenka1707
10. máj 2019

@yvkay strane, takže som horšie a opuch. Raz za polroka vyziva do kolena. Stale mam na ochoch kolenách elastické obväzy alebo bandáže a samozrejme mastim, teraz Konopná masť, predtým konská... Všetky tie gély proti opuchom su k ničomu. Večer omotãm obe kolená mokrými plienkami a to je najlepšie. Denne cvičím dril. Mám konečne hotovú MR na obe kolená, doktora som musela k tomu doslova dokopať. Ukázala kadečo, čo pán doktor nevedel. Bakerova cysta na obidvoch kolenách. Vodu v kolene ti lekár zistí, ak urobí sono. Teraz si uz nedávam vodu vyberať,koleno strašne trpí. Zatiaľ to takto ide. Veľa šťastia👍

zimajetu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maribell
12. júl 2022

@zdenka1707 dobrý deň 😇 môžeš sa opýtať na ten fleximed? Cítili ste, že pomáha?

yvkay
12. júl 2022

@zdenka1707 ahoj Zdenka. ako sa máš?

zdenka1707
11. sep 2022

@maribell NIE, JE TO OBLB AKO VSETKO OSTATNé

zdenka1707
20. okt 2022

@maribell Nie, je to len výživový doplnok

dadam79
16. jan 2024

@veronice pekný večer,chcem sa spýtať,boli to ťahanie vody z kolena? A ešte k tomu cviku,ta hrčka sa can stratila,či len prešla bolesť? Ďakujem

olsan
16. jan 2024

@dadam79 ťahanie vody z kolena nebolelo; trošku to bolesť uľavilo, ale potom mi pomohlo až opichanie kolena / 80€/