Vyrážky podobné štípancom. Stretli ste sa s tým?

denisocka
27. dec 2008

synovi sa včera začali po tvári robiť akoby štípance, taka bozulka svetlá a dookola asi 7 mm červené . mal asi 2-3 na tváry a do 20-30 minut zmyzli a objavili sa inde . nesvrbelo ho to,lebo si to nešuchal ,ráno zas-mal na krkku jednu a na nose ...stretli ste sa s tým?

predsa su sviatky,rok už mal-tak pojedá aj medovníky.... ani ja si nedávam pozor aj ked kojím

neviem či je to niečo vážne,či zo stravy-vlastne čo to vobec je

tucniacik
11. jan 2009

deniska, mne sa zda ze nato, ze maly ma iba rok, uz ma pomerne pestry jedalnicek... na tvojom mieste vsetko vysadim a zacnem odznova - varene zeleninka, ovocie.. a postupne pridavat a uvidis... nic ine ti neostava...

ivca82
11. jan 2009

denisocka a možno len ta jahoda, bez bebe brumíka 😀 😀 alebo na to farbivo o je v tom, aj keď je to bez konzervantov, neverím, že to robia s jahôd 😉 😀 a na ten ekzém ti o dali na tie líčka?

denisocka
autor
11. jan 2009

tučniačik-ver mi že oporoti rovesníkom ho ma chudobný,okrem tej jahody neje nič take vynimočne,z ovocia len jablko a banan 😔

no teraz dostal horučky,už 3x -každe 3 týždne,som zvedava čo zas sa z nich vykluje

basice
12. jan 2009

Ahoj denisocka,
pročetla jsem si tu vaši diskuzi a myslím si, že se opravdu jedná o potravinovou alergii.My jsme zažili s malou něco podobného v pátek.Zkoušela jsem jí dávat kozí sýr, na doporučení doktorky, protože má nejspíš alergii na BKM.No a hned jak dojedla, tak se jí na obličeji objevily červené fleky, asi něco podobného jako u vašeho malého a během hodiny jí to zmizelo.Přesně takto reagovala, když jsem jí zkoušela v 8 měsícíh bílý jogurt, tak měla stejné reakce.Takže jí nejspíš vadí i kozí mléko.No uvidíme, co na to řekne doktorka.

denisocka
autor
12. jan 2009

basice -dakujem za reakciu,som rada a teším sa každemu postrehu aj rade

my sme zatial od vtedy štipance nemali,včera sme teplotu 38,5stC zbili nakoniec až zábalami, a dnes je cely nesvoj,nervozny - ale nema štípance,akurat na líčkach ma červene akoby flaky,fliačiky ..akoby pod pokožkou

neviem či nezareagoval hnačkou aj teplotou na včerajšiu DROŽDIOVU pomazanku,robila som ju prvy krat a zjavne mu asi nesada ☹ alebo z jogurtu,ktory som mu dala asi 2hodiny po ranajkách

basice
12. jan 2009

No může to být i tou teplotou, ale tím, že to mizí tak rychle bych to přisuzovala spíše té alergii.Kdyby to bylo z teploty, tak si myslím, že by mu tak takhle rychle nezmizelo.
Naše malá je taky dost citlivá na to co s ní nebo co sním já.Skoro od narození má ekzém, který už je naštěstí jen okolo pusinky, ale někdy se zhorší zničehonic aniž bych jedla něco nového nebo jí zavedla nějakou novou potravinu.Je to zkrátka někdy těžké zjistit, z čeho to vlastně má a na co reaguje.Je to taková práce pro detektiva 🙂

denisocka
autor
12. jan 2009

basice,to hej-len najsť toho detektiva orieška ,čo by to rozluskol

fifinna
12. jan 2009

baby, môjmu malemu sa dnes na bruchu vyhodili take dve väcsie cervene vyrazky podobne stipancom, vcera som po dvoch rokoch jedla prvy krat kiwi ( este kojim ) a maly zjedol kusok z olivy. Môze to mat z toho ?

denisocka
autor
12. jan 2009

podla mna ano,a ma to ešte či zmyzlo to

fifinna
12. jan 2009

Rano som to objavila a este to ma. Mam mu aj na to nieco dat ?

denisocka
autor
12. jan 2009

a svrbi ho to?ak máš fenistil kvapky tak toto,ale podla mna mu to mazať nemusíš

fifinna
12. jan 2009

asi ho to nesvrbi, fenistil kvapky mam, uvidim vecer ci mu ich dam, nevie mi este povedat ci ho to svrbi, ale keby ano asi je nekludny, ale zatial je ok.

basice
12. jan 2009

naši malou to asi taky nesvědí, tak bych to tak nechala být a počkala až to zmizí.Jinak někde jsem četla, že ty fenistil kapky až tak moc účinné nejsou.Možná u každého působí jinak.

denisocka
autor
12. jan 2009

celkom sa v tom vidím http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=4157 lebo ja davno vravím že nám zle robí banan,aj jablko ....

basice
13. jan 2009

nám zas asi nedělá dobře kravské mléko a vejce,ale jak píší, tak většina dětí z toho vyroste do 3 let, tak doufám, že to bude i náš případ.

denisocka
autor
13. jan 2009

no ym dietujeme,lebo od nedele máme hneačky a zatial štípance nie su

basice
13. jan 2009

i my jsme dá se říct na dietě.Stále ještě kojím, takže nejím žádné vysoce alergenní potraviny a malá má taky takový chudší jídelníček, ale zatím jí to nevadí a baští vše, co jí dám.
Jinak ty průjmy můžou též souviset s alergií, tak snad se vám to brzy upraví a malý bude zase fit.

denisocka
autor
14. jan 2009
tanja61
14. jan 2009

ahojte baby neviete poradit?malemu sa okolo pusy narobili vyrazky okolo celej nikde inde nema ale uz to ma 4den a stale to nemizne...moze to byt alergia na nieco alebo skratka od toho ze si stale dava do pusy ruky a slinta

ivusa82
14. jan 2009

ahojte maminy,, aj moj filipko mal taku reakciu...blede akoby pluzgieriky a okolo cervene...zmizlo to cca do 20 min..az hodiny.....nesvrbi.. je to prchavy exantem...z jedla alebo napoja alergicka reakcia,, fenistil kvapky hned zabrali a aj cipok Rectodelt..1/2 cipku 1X denne,, to su cipky pri akejkolvek alergickej reakcii,,

a mali sme to z jablkoveho dzusu ale nie z obchodu,ale zevraj cista jablkova stava.....no poucila som sa... 😒

mali sme dietne 3 dni a pil len cistu vodicku,,,

tanja....radsej zajdi k doktorke....moze to byt aj od toho ze si dava do pusy vsetko mozne...ako ja moj...ale pre istotu chod,,ked to nemizne

tanja61
15. jan 2009

dneska este pockam a ked mu to nezmizne zajdem zajtra k lekarovi radsej...mozem na to pouzit fenistil kvapky?

denisocka
autor
15. jan 2009

ivuš,ja som tiež upodozrievala jablko,aj banan...no ktovie z čoho to mal,teraz to nema .teraz máme zas 40 horučky 😔

ivusa82
15. jan 2009

tanja...mozes mu dat jednorazovo tie fenistilove kvapky.,,uvidis,, 😕

denis...my sme to mali dva dni...potom ten fenistil zabral...a viac nic...,, nemohol dostat Simonko nejaku virozu,, alebo crevnu chripku?, ked mal aj hnacky,, alebo nejde mu zubcek?

denisocka
autor
15. jan 2009

no teraz vraj zubky+hrzdlo zapalene už vyše mesiaca,toto su naše tretie antibiotika od 8.12 😔

ivusa82
15. jan 2009

denis....juuj,tak to je uz dost aj na dospeleho...tretie atb,, tak vam drzim palce...a citala som o tej imunite maleho....myslis,ze je to az take zle?? ved dnes uz je vela preparatov na posilnenie imunity..., a neviem...ja som zdravotna sestra a moj nazor je,,ze cim viac doktori vysetruju tym viac najdu... 😒
ale bud silna a mysli pozitivne...deticky su silne a vedie bojovat.... 😉 😉

denisocka
autor
15. jan 2009

ivuš,aj ja som zdr.sestra - to je diagnoza sama o sebe 😅

no a po katastrofalnej teplotovej noci sa mi už aj ten problems imunitou zdá "banálny" 😝 ale nie,už sa mi to kus uležalo

ivusa82
15. jan 2009

denis...heej? tak serus kolegyna 😉 a kde pracujes? ja na psychiatrii 😅 😕

tanja61
15. jan 2009

no vlastne aj tie ant.kafru do imunity ☹ ale ked je to nutne co narobime

denisocka
autor
16. jan 2009

Ivus,tak neviem kto je na tom horsie-ja v polepšovni

ivusa82
16. jan 2009

denis... 😀 😀 no to teda hej.. 😉