Zlomená kľúčna kosť. Máte nejaké skúsenosti?

lulu2
28. júl 2009

ahojte,dnes sa nam "podarilo" zlomit si klucnu kost na kupalisku pri pade zo smykalky 😒 Ondrejko bude mat 2 a pol roka, tak nam nedali sadru len bandaz, ktoru ma cez rucky a chrbatik, od bolesti nic 😲 Bojim sa ako to zvladneme kym sa to zahoji. Nemate nejake skusenosti? Ospravedlnujem sa ak uz je tu ta tema, ale nenasla som ju.

vvia
26. apr 2017

@fadama tyzden este nepresiel vcera sme boli na kontrole ale ani nas nenapadlo to spoment kedze kazdym dnom viac z ruckou hybe tak še to btali ze ok, len ma prekvapuje ze uz 5dni preslo a nedostane sa z lahu este do ziadnej polohy.

vvia
26. apr 2017

@fadama
@fadama on ju mema totsl zlomenu len prasknutu

fadama
26. apr 2017

@vvia jáj som myslela ze má zlomenú no tak uz by mohol viacej hýbat ( podla mna) a dr co povedala nieco ?

vvia
26. apr 2017

@fadama nic

fadama
26. apr 2017

@vvia nic ???? no my sme mali zakazane 2 tyzdne cvicit, potom uz mohol no ale moj mal zlomenu kost ked len prasknuta je tak to nie je take hrozne treba s nim pomaly zacat hybat rukov aj ja som tak robila po 2 tyzdnoch

vvia
26. apr 2017

@fadama asi ste boli aj vacsi 🙂 mne povedlai ze moze vsetko na vo sa citi

fadama
26. apr 2017

@vvia no moj mal pri prvej zlomenine 7 a pri druhej 8 rokov

vvia
26. apr 2017

@fadama takze podstatny rozdiel 🙂

fadama
26. apr 2017

@vvia no to hej .

fanta3
7. jún 2018

Mamicky nestazovalo sa Vam dieta po odstraneni bandaze na tlak na hrudniku? Syn ma uz 1,5 tyzdna bandaz dole a stale citi tlak na hrudniku. Vysetrenia sme uz absolvovali vsetky a vraj mu nic neni. Len ci to nemoze byt ze ked 3tyzdne mu fixacia tahala ramena dozadu a zrazu sa dalo prec, ci sa tkaniva/svaly nemozu stihat a z toho citit ten tlak na hrudniku. Neviem uz co si o tom mysliet. Nemali ste niekto nieco podobne? Dakujem za kazdu odpoved.

fanta3
7. jún 2018

@fanta3 nie stihat ale stahovat 😇

euie
23. sep 2018

Necitala som predosle prispevky, maminy, prosim, ake mali deticky priznaky ked bola klucna kost zlomena? Dik

katren
23. sep 2018

@euie je to velka bolest...ja som mala ako teenagerka, to by si zbadala...nemohla som si lahnut vobec, pichala ma ta kost...iba som sedela a tak aj tyzden spala...

euie
23. sep 2018

@katren dakujem za odpoved. Moj 18m sa zosuchol z cca 35-40cm postele a dopadol na koberec na rameno/bok. Videla som to a teda na pohlad to neposobilo az tak nebezpecne :(( To bolo v utorok. Poplackal, den bol trochu bolavy/tulivy ale potom na dalsi den uz aj na tom ramienku zaspaval, nemal modrinu, opuch, nic takze som si vydychla. Teraz vsak spatne rozmyslam, ze pravda ale je, ze nejak asi rucku menej pouziva odvtedy.. :( Dnes nejak nesikovne zakopol a padol obe rucky dopredu a riadne plakal a zacal sa chytat za krk. Tak sme si vsimli (manzel) ze ta klucna kost je trochu ina ako ta na druhej strane.. :( sme v zahranici, zajtra rano bezime na kliniku...

monikabambino
23. sep 2018

@euie Ahoj , moj syn 3 ročný vypadol z trampolíny a mal zlomenú klúčnú aj ramennú kost. Nemohol ruku zdvihnut hore . prvý, druhý den bol umrnkany ale potom uz bolo dobre. bandaz 2 tyzdne. Drzim palce.

strapka
23. sep 2018

@euie mne mala malá zlomenú kľúčnu kosť ako 8 mesačná , sedela a spadla na bok na plece , veľmi plakala ani prezliecť sa nechcela dať , celu noc sme nespali a ráno sme išli na chirurgiu a rtg , nič jej s tým nerobili, nebol tam posun, ona si ruku šetrila , chodili sme každý týždeň na kontrolu , vôbec sa nepretáčala ani po štyroch nechodila, ešte aj teraz po 7 rokoch jej poznať kde to mala zlomené , má tam maličkú hračku na pohmat, skús prehmatať kľúčnu kosť , či tam niečo nemá

euie
23. sep 2018

@monikabambino
@strapka
Dakujem baby. Ja, manzel ani blizka rodina sme nemali nikdy nic zlomene takze mam 0 skusenosti co cakat... naozaj tam vsak malemu nieco citim na tej kosticke :( akoby bola inak vyduta.. snad bude vsetko v poriadku, inak ma porazi... :((

euie
24. sep 2018

@katren
@monikabambino
@strapka
Dakujem baby, tak nakoniec to ma jemne puknute. Mal by byt za 1-2 tyzdne fit. Ma nosit rucku v takej bandazi pokrcenu, inak nic.

katren
24. sep 2018

@euie uf, no drzim palce nech je to cim skor fit 🙂

elfi1
24. sep 2018

moja 3 rocna mala teraz na jar zlomenu...nemala to posunute, tak len mala 4 tyzdne taku bandaz ako kridialka- ramienka dozadu vyviazane. ona sa v spanku z postele skotulala...
drzim palce nech sa to chytro zahoji😉

mischelka226
21. nov 2018

@dajna11 ahoj, ja sa chcem len opýtať ako ste na Tom po pár rokoch s tou hrckou na zlomenine... Syn má mesiac zlomenú kľúčnu a ako mu dali dole "osmičku" tak ma to čoraz väčšie.... Dr. povedal, že to zmizne, tak dúfam, že ano

dajna11
22. nov 2018

@mischelka226 ajoj...Mala to tam asi pol roka ....krásne to zmizlo....Teraz nemá absolútne nič ....

marianna123456789
24. apr 2019

Ahoj.vidim ze starsia tema.ale predsa sa chcem sa spytat ako ste riesili prevoz v aute alebo teda v autosedacke?v tom zhone sme sa zabudli opytat lekara.
Dakujem za kazdu radu a odpoved 😊

elfi1
24. apr 2019

@marianna123456789 uz si toto velmi nepamatam. na dlhsie cesty sme urcite nechodili, ale aj ked sme isli na kontrolu, alebo len niekde na kratko, tak tusim mala len sedela v sedacke a mala len spodok zapnuty a ja pri nej samozrejme. alebo som jej dala na volnejsie pasy aj cez ramienka - predsa lepsie ako nic

marianna123456789
24. apr 2019

@elfi1 dakujem pekne aj tak 😊

levkaa
19. sep 2023

Ahojte. Vidim, ze tema je aktualna roky a stale bude. Bohuzial. Nas maly dnes spadol z cca 1m vysky zo stolicky - zlomena kk. Uz na urgente zabrali lentilky, vobec neplakal, aj som myslela ci nejdeme zbytocne.. Zafixovali mu to. Chcem sa opytat (zabudla som sa v nemoc.), co ste davali, ak sa dieta stazovalo na bolest a ci vam doporucovali aby nesedelo v autosedacke, pripadne ako max dlho. Asi zalezi aj ci ho to boli alebo nie. Dakujem

elfi1
20. sep 2023

@levkaa co sa tyka autosedacky, tak neviem. idealne je byt doma a necestovat, nepresuvat sa autom. vzdy je to zvysene riziko - sice ho tam dako upnes, ale pri zabrzdeni si moze ublizit, posunut sa kost... Od bolesti si nepamatam, myslim, ze moju to po zafixovani uz nebolelo, mala take tie kridelka, to bolo riadne pevne, takze ani pri pohybe nedochadzalo velmi k nejakemu napatiu v tom mieste. ale samozrejme od bolesti mu dat mozes, keby sa velmi stazoval.

aranyhaj
9. nov 2023

@levkaa Ahoj. Moja spadla zo stilicky pred 2 dnami. Ako ste na tom? Vozite sa v autosedacke? Neviem si predstavit ako pojdeme na kontrolu. 🤯🤯 Ako to znasa(l) maly ? Moja v kuse pouziva poranenu ruku, aj sa o nu opiera. Ja nechapem naozaj. Uz chytam infarktove stavy ked vidim co robi. Bojim sa ze sa jej posunie kost.

levkaa
11. nov 2023

@aranyhaj ahoj. Uz je to davno zahojene nastastie. Chapem tvoje obavy. Nas maly mal zlomeninu tiez bez posunu kosti, viackrat mi bolo povedane, ze by sa mu to zahojilo aj same.. samozrejme nemal by na tu ruku opat padnut.. no ako na potvoru chcel akoby zrazu robit same nebezpecne veci - skakat po gauci, z posledneho schodiku, chodit bez drzania za ruku🤕 Na zaciatku dostal desaultov obvaz, to mu dobre fixovalo tu ruku, ale po 3 dnoch sa to rozpadlo, lebo bol aktivny a stale ju spod tricka vytahoval a pouzival🤷🏻‍♀️.. Sli sme na prevaz (v inej nemocnici, lebo sme boli odcestovani) a dostal tie kridelka. Zrazu z ineho drzania tela bol hrozne uboleny, mal to fakt pevne stiahnute, chodil ako taky Quasimodo, chudatko. Ale to o den- dva preslo a zas lietal ako drak. Takze cca o tyzden uz to bolo celkom fajn. Stale sme si davali pozor, aby na tu ruku opat nespadol, cestovanie v autosedacke bolo uplne v pohode (a to mame este tu s pultikom🫣). Celkovo mal obvaz asi 2-2,5 tyzdna. Takze “len” dat pozor, aby opat nespadla. Pevne nervy a drzim palce, ale urcite to bude ok🙂

brenda12
11. nov 2023

Dobrý deň prosím vás vie mi niekto povedať čo vlastne znamená keď je niekto v umelom spánku a na umelej ventilácii čo znamená že popritom kašle