Zlomená ruka je zahojená, ale stále nie celkom ohybná

adda
10. nov 2007

ahojte maminky,
môj syn si v lete zlomil pravú ruku v predlaktí, zlomenina sa v pohode zhojila za tri týždne mal sadru dole.Že je všetko o.k. O dva týždne sme išli na kontrolu, poslali na rehabilitáciu, lebo nevedel ju celkom ohnúť. Chodili sme tam 3 týždne, ale ruka sa mu aj tak nedá celkom ohnúť, chýba tam asi nejakých 10 -15 stupňov / v porovnaní s ľavou rukou/. Takže stále ešte cvičíme doma. Máte niektorá s tým skúsenosti. Asi za ako dlho by ta ruka mohla byť celkom v poriadku. Lebo už z toho začínam byť zúfala a syn mi už odmieta cvičiť. 😒

bibula
10. nov 2007

neviem,ci robili kontrolnu snimku,kedze teraz sa setri vsade a na vsetkom...predpokladam,ze ruka je zle zrastena. 😒

neli37
10. nov 2007

ahoj,ja len ze tiez som si presla zlomeninou ruky...dvakrat na tom istom mieste v priebehu 3rokov...doteraz ruku ktora bola zlomena neohnem tak ako zdravu(mozno ze takych 10-15stupnov to moze byta ale neviem presne...)no napriek tomu ju zase prehnem viac ako zdravu 😀 .....zijem s tym uz viac ako 10rokov a nepripada mi to ako nejaky hendikep....napriek tomu prajem aby sa to tvojmu synovi popravilo este viac,len som proste chcela aby si vedela ze to nieje vec s ktorou sa neda zit a ja osobne si to uz ani moc neuvedomujem 🙂 Takze keby boli nejake otazky kludne pis🙂

adda
autor
11. nov 2007

ahojte, kontrolnú snímku mu robili a ruka je zrastená dobre
neli37 - aj syn prehne ruku viac ako tú zdravú, takže hovoríš, že si z toho nemusím robiť ťažku hlavu, len ma mrzí že je pravák a zlomil práve tú pravú, keby to bola ľavá tak to nesiem ľahšie. Takže sa s tým dá v pohode žiť a nerobí ti to žíadne problémy? Napr. pri práci, či v športe?

nika_ke
11. nov 2007

adda, ja som mala v 7 rokoch zlomenu dominantnu pravu ruku pri zapasti, hybem s nou v pohode, pred dvomi mesiacmi mi zistili nejaku staru zlomeninu v lavom lakti, mala som sadru 2 tyzdne a chyba mi 5 stupnov do rovnakeho vystretia ako u pravej, tiez som chodila na rehabilitaciu a doma som sa na cvicenie vykaslala, nedokonala ohybnost ruky je sposobena znehybnenim svalov v sadre a da sa rozcvicit, skus sa so synom hrat take hry, pri ktorych by si precvicoval prislusne svaly, mne napriklad doporucili nosit nakup prevazne v lavej ruke,aby sa vyrovnala a nerob si kvoli tomu zbytocne starosti, syncek to rozbeha 😎

petusko
11. nov 2007

ahote, ja len chcem povedat, ze moj manzel si zlomil ruku v lakti ako trojrocny, zle mu ju napravili a dodnes ju ma viditelne krivu. 😒 ale aspon by som ho spoznala aj poslepiacky, staci ohmatnut ruku 😀
a k teme, cvicit aj ked nasilu, raz to dieta oceni 😉

bambusko
9. júl 2008

dnes si nasa ema zlomila ruku nad laktom, musia jej to napravat v anesteze a dat tam nejake droty ☹ mate niekto skusenost ak mate doma podobneho sarkana, ako sa to hoji, ako dlho, ci to boli ap.? cakaju nas zaujimave prazdniny 😔

tommino
9. júl 2008

ad adda: Ak mozem poradit... ja som mal zlomenu nohu, konkretne pistalu 😀 a mal som sadru na celej nohe, cize som mal fixovane aj koleno. Tak isto ked mi dali dole sadru som nemohol dobre ohnut nohu v kolene. Mne pomohlo cvicenie v teplej vode. Myslim, ze tvojmu synovi sa troschu skratili slachy... Skuste trochu pocvicit v teplej vode ... mohli by byt lepsie. Mne sa to uvolnilo tak po 3-4 tyzdnoch....

silvia07
3. aug 2008

dcerka si zlomila ruku v lakti 1.8., dali jej len dlahu a velmi jej to opucha, prikladame lad,ako dlho sa to hoji? alebo kedy asi zmizne opuch?

bambusko
3. aug 2008

silvia, nasa dcera mala opuch viac ako 2 tyzdne, cely cas mala len dlahu a obvez, chodila na prevezy, ale jej to aj operovali, pretoze ma zlomenu ramennu kost nad laktom, fixovali jej to drotmi. teraz ma uz sadru druhy tyzden, kontrolny rtg bol ok, takze znehybnenie ruky cca 1 mesiac. vstrebavaniu hematomu a hojeniu napomaha homeopatikum arnica montana 30CH, 2x5 globul. na com ma zavesenu ruku? ak len na obveze na krku, dajte si predpisat ramenny zaves, nam to usili na mieru v proteticko-ortopedickych pomockach a zaplatili sme len 5 korun za recept

maminkatn
3. aug 2008

silvi ja som mala polamane kadeco ale v lakti...nie je to klb bude sa to hojit dlhsie....opuxnute to moze byt aj tyz. mozno dlhsie pojdeta na kontrolu asi po 10 dnox alebo aj skor a daju jej sadru hoji sa to 6 tyz.aj dlhsie zalezi na tom co povie rengen 😒 😒 studene je dobre len prikladajte dalej ale neboj je este mala zahoji sa jej to...dufam ja som mala 2 krat zlom.ruku v zapesti a aj druhu je pravda ze s tou 2 krat zlom.mam troska problemy bo mi nezrastli kosticky tak jak patri a tlaaci mi to na nervy v tej ruke a dost mi trpne ...sy.carpalneho tunela ale hadam sa to zahoji 😀 😀 treba len dufat a verit a mat oci na stopkax aby sa niekde neuderila pa pa a drzim palceky 😉 😉

silvia07
3. aug 2008

bambusko,maminkatn: dakujem za povzbudenie,konecmi zaspala, plakala, ze tochce dole. ze ju svrbi 😒 ,dam si predpisat ten ramenny zaves,lebo to ma zavesene len na tej 3rohej facovej satke a z toho jej to stale vypadava, v stredu ideme na kontrolu.dakujem, pa 😉

silvia07
4. aug 2008

bambusko:prosim Ta 2x5globul znamena 2x5 tych guliciek? Poslala som syna kupit do lekarne a nepovedali ako sa to uziva a nie je k tomu pribalovy letak, dcerka ma 4roky,mam kupene ARNICA MONTANA 30CH dakujem 😉

bambusko
4. aug 2008

silvia, ano 2x5 guliciek, 15 min pred alebo 30 min po jedle, otocit hore dnom, pokrutit do vrchnacika a dat pod jazyk, nechytat do ruk

silvia07
4. aug 2008

bambusko:dakujem, trochu ma pomylily tie globule, lebo ja mam napisane na krabicke 4g velkych granul, tak som si nebola ista s tym davkovanim, ci jedna glob.ma tolko gramov co jedna granula, tak asi je to to iste, dakujem moc 😉

bambusko
13. aug 2008

tak my uz sme aj po druhej operacii, droty su von, zase celkova anesteza ☹ kozu na ruke ma ema strasnu, suchu, po chlpkoch len odrate cervene bodky, laket je este trosku pripuchnuty. ruku zatial nedokaze vystriet, ani malicek, od pondelka mame rehabilitacie, tak som zvedava. ale chytila nejaku infekciu na koncekoch prstov, mala to uz po prvej hospitalizacii, ale to ju ruka bolela, tak jej ju tam umyvali ledabolo. liecili sme to zasypom septonex a kremom bepanthen plus. po tomto dalsom nemocnicnom pobyte to mame zas, vraj s tym treba ist na kozne - a predtym jasneze po papier k detskej 😠 v lekarni nam poradili canesten, tak som zvedava. silvia, dajte si na toto pozor 😔

silvia07
28. aug 2008

Ahojte, tak uz mame sadru dole, ruka je este opuchnuta a velmi sucha, uplne ju nevystrie a ohne zatial len do praveho uhla. Ale hlavne, ze uz neboli. Este ma mat 1 tyzden tlakovy obvaz a potom rehabilitacie. Ale, ze to vypada byt v poriadku, len musi si ju setrit take 3-4 tyzdne, to som teda zvedava, od utorka nastupuje do skolky, tak sa aj bojim, aby dali ucitelky na nu pozor pri tolkych detoch, bohuzial praca vola
BAMBUSKO: dufam, ze ste uz na tom lepsie 🙂

bambusko
28. aug 2008

silvi, my sme 2 tyzdne na virivke, bioptron lampe a cvici 3x denne, stale ruku nevystrie, ale je to lepsie, aj s malickom. vyrazky tiez zmizli, bol to ekzem potnych zliaz. drzte sa 🙂

sasenkanov
28. jún 2011

pocuvajte zlomila som si ruku v zapesti ☹ 1.Juna presne na den deti na korculiach (ruku my aj napravovaly) v cera v pondelok 27.6. my sadru dali us dole 😀 ruku som mala zohnutu v sadre tak cudne ako ked vezmete tupy uhol a date ho dole hlavovu teras presne neviem ako sa to vola ako som ju tak teras mala mozem ju ohnut do druhej strany len priamo viac ju hore nevitlacim ci tlacim ako chcem nedam ju visie 😢 doktor ma neposlal na rehablitacie ani na nic podobne dal my len protezu a poslal ma domov !!! dievcata poradte my co mam robit???...môze to bit tym ze mam us 3-krat zlomenu tu istu ruku na tom istom mieste???

anita79
19. mar 2012

ahojte- ako obliekat 4 rocne dieta(dievca) v tomto obdobi so sadrou na celej ruke? nikdy som nic zlomene nemala tak neviem...

maznacik007
1. okt 2013

@bambusko
@silvia07

moj maly si na konci augusta zlomil ruku v lakti dislokovana zlomenina humeru, hned ho operovali dostal dva KI droty do ruky a sadrovu dlahu, po dvoch tyzdnoch kontrola dali mu to dolu trochu mu trcal von jeden z drotov tak to mu odcvikli ... nasadili spat dlahu obviazali a sli sme domov... zajtra ideme na kontrolu po 5 tyzdnoch mali by mu robit uz aj RTG....

ako to bolo u vas naplanovali vam uz v takomto case tu dalsiu operaciu na vybratie tych drotov ci kolko ste mali tu sadru, a po operacii uz zacina sa s rehabkou? uz nemali vase deti ziadnu dlahu nic ..

a tiez malemu sa tie prsty tak divno zacali supat ... neda sa mu to umyvat ci tak ... a tie rehabilitacie to chodite denne alebo sa ide do kupelov ...

dakujem za skusenosti ...

silvia07
1. okt 2013

@maznacik007 ahoj, moju neoperovali, tak mala tyzden dlahu, ked ruka odpuchla dali sadru na 4 tyzdne, potom len tlakovy obvaz....rehabilitacie mala hned, mtusim 3x do tyzdna...aj lampu...dochadzali sme na polikliniku, ziadne kupele...ruku si tak precvicila, ze ju v lakti ohne aj naopak,nema rovnu vystretu ruku, tak daj pozor
Prajem skore vyliecenie a ziadne komplikacie 🙂

maznacik007
1. okt 2013

@silvia07 diky ...
moj ma stale len taku tu sadrovu dlahu .. ale tak zajtra uvidime na kontrole ... 😝 juuj to bude zasa drsne moj je dost haklivy ked sa mu akokolvek manipuluje s tou rukou ... ked ho obliekam a tak ... musim mu nastrihavat kosele a odstrihavam rukav.. 😀

no a tie rehabky kolko sa chodi ... my byvame na dedine a to budeme musiet cestovat ale to je jedno hlavne nech sa mu to zhoji a hybe s tym tak ako predtym ...

silvia07
1. okt 2013

@maznacik007 tusim sme chodili tak 3 tyzdne....ale teraz si jej spoluziak zlomil ruku a dali mu rehabku az na december!???!!
Ze ak chce, moze si priplatit 20 euro za prednostnu 😠

silvia07
1. okt 2013

@maznacik007 a neboj, detom sa hoji lepsie a rychlejsie...moja uz o 2 -3 mesiace v pohode, rok nato uz cvicila gymnastiku 🙂

maznacik007
1. okt 2013

@silvia07 to co je preboha a to ako ma rozhybat tu ruku ... sak to je svinstvo .... a na detoch takto setrit .... fuj ...

tak uvidim ako my dopadneme ... moj ma to pravu ruku, a je pravak predskolak 😝 no ja som zvedava ako to bude on rozhybavat ... lebo ten laket mal dost rozbity ... pat hodin ho operovali ... 😝

ingrid16
5. máj 2017

Neviete mi niekto poradit? Pred dvoma rokmi som mala roztrieštenu hlavu vretenej kosti. Dali mi tam podlozky, svorky, sruby. Chpdika som pol roka na rehabilitacie. Teraz to nie je zle ale ruka ma stale dost casto boli, pomohlo by vybratie srub? Nemate niekto skusenosti? A tiez , neviete, ci sa to oplati riešiť cez poistku, kvoli trvalym nasledkom? Ďakujem

olivka84
21. júl 2017

Ahojte sice je to stara tema ale skusim. Maly ma ruku zlomenu v lakti. Vceta celkom v pohode az k večeru si zacal stazovat ze ho boli tlaci. A dokonca aj prsty ze ho bolia. Zdaju sa mi opuchnute a cervene neviem ci ist k lekarovi alebp cakat do tej kontroli ledy mu majj dat sadru to je o 4 dni.mozu mu takto opuchat a boliet prsty? Nemate skusenosti ?