Zlomenina nôžky u škôlkára

mimimami3
18. okt 2016

Maminky, ak mozete, napiste mi vase skusenosti so zlomeninou nozky u skolkarov... nas drobec ma presne 4 roky a pred par dnami doslo k zlomenine nozky. nie je to komplikovana zlomenina, ale samozrejme nesmie na nu dostupovat a tak vsade nosime na rukach... no ja mam aj bez toho problemy s chrbticou a zacinam to uz citit...
od akeho veku davaju detom barly a ako sa k nim da prist? poziciavaju sa za zalohu alebo su na predpis alebo ako to je? v tom soku som sa lekarky na to nespytala... myslim, ze 4-rocne dieta uz zvladne sa naucit s nimi chodit... na vyjazdy von sme si pozicali kocik, skor potrebujeme vyriesit pohyb po byte...
a dalsia vec: boli ste aj po nekomplikovanej (bez posunu) zlomenine na kontrole? lebo nam povedali ze na kontrolu treba prist len ak by boli nejake problemy... ale pride mi to cudne, potom po 4 tyzdnoch zlozit ortezu a hotovo... (sadru sme nedostali, robili nam ortezu z 3D plastu na mieru)...
a posledna vec: "rozchodia" to deti potom same alebo ste chodili na rehabilitacie?

elima
18. okt 2016

Moja 2,5 rocna dcera mala nedavno zlomenu nohu a cely cas co mala sadru sme ju prenasali, lebo nesmela na tu nohu stupit (cca. mesiac). Rozchodila to aj pomocou rehabilitacii tak za mesiac.

jaja1979
18. okt 2016

@mimimami3 Myslim, ze narok na barlu mas, ale to je kopec papierov a nervov - moja dcera, ked mala zlomenu nohu - kupili sme takuto a naucila sa s nou chodit, je vyskovo nastavitelna :
http://www.e-zdravotnickepotreby.sk/detska-fran...

mimimami3
autor
18. okt 2016

@jaja1979 super, netusila som, ze sa da kupit aj len tak... skusim skocit do nejakych zdravotnickych potrieb a vyskusat aj s drobcom... lebo nase dieta neobsedi, ked sa da, prenasame na rukach, lenze staci zajst za roh a uz skusa lozit po styroch, no tie barly mi pridu asi rozumnejsie a setrnejsie pre zlomenu nozicku nez lozenie po styroch...? Tvoja dcera mala kolko rokov ked si zlomila nozku? trvalo jej dlho kym sa naucila chodit s barlou?

belllinka
18. okt 2016

@mimimami3 S barlami ti neporadím, ale ja som mala ako 4,5 ročná zlomenú nohu a pamätám si, že som sa po byte presúvala po zadku a po rukách a nohu v sádre som držala nad zemou pred sebou. Neviem, no, či barle zvládne také malé dieťa...

jaja1979
18. okt 2016

@mimimami3 mala vtedy asi 6 rokov a naučila sa v pohode, dokonca potom ani nerehabilitovala, mala nohu zlomenú v členku. Deti to potom rýchlo rozchodia. Asi by som sa pýtala v zdravotných potrebách, či to také dieťa zvládne.

dominka11
5. dec 2016

@mimimami3 ahoj, 4rocne dieta sa nauci s barlami chodit, aj ked nas sa zo zaciatku radsej posuval po zadku na zemi.

nika82
22. jún 2020

@jaja1979 na barlu netreba kopec papierov a nervov, jeden papier a smer zdrav potreby a daju na pockanie

veronikaszabova
22. jún 2020

@nika82 riesili to pred 4r

nika82
22. jún 2020