Zlý spánok dieťatka, ktorému idú zúbky

gyarmati
15. máj 2013

Ahojte mamičky!Malej idú zúbky,prvý zúbok má dolný rezák.Už 1,5 týždeň veľmi zle spinká.Ona ani nie je hore,ale zo spánku začne plakať,niekedy cez noc aj 15-20 x !Od včera má zapchatý nos,netečie z nej nič ale ťažko dýcha.Je to s toho že jej idú zúbky???Táto noc bola hrozná!Tak ju ľutujem,lebo ani ona sa nevyspinká,darmo má zavreté očká.Celú noc vyhadzovala cumlík,lebo mala zapchatý nos a cez ústa dýchala,ale keď po 5 minútach všimla že nemá v ústach začala plakať.Mám jej do nošteka dať ten sprey s morskou vodou?Vy čo používate na zúbky?Ja som kúpila teraz Calgel.Používa niektorá z vás homeopatikum,je to dobré?Ďakujem každému za radu a odpoveď,prajem vám krásny deň 🙂

xlucia
15. máj 2013

@gyarmati do nosa morsku vodu, odsat sople a nasivin. ked sa nebude dat dychat, bude ti plakat celu noc.

ewca
15. máj 2013

no moze to byt zubkami urcite, aj tie sopliky... morsku vodu jej kludne daj, to neublizi...my sme mali na zubky jantarovy nahrdelnik, skvela vec, odkedy sme ho dali, ani sme nevedeli ze dcere sl zubky.... vrelo odporucam... nedavali sme potom ani geliky na zubky ani od bolesi lieky, nic

simca06022011
15. máj 2013

nostek cisti kludne aj castejsie (aj 2-3x denne), vecer ju okup v teplom kupely a potom jej nostek poriadne vycisti, je tu na fore urcite aj postup... poriadne odsat a uvidis, ak nepredycha nosom iba s morskou vodou, tak urcite daj nasivin a potom ju daj spinkat 🙂 mozno by som zdvihla trochu aj matrac, alebo ak ma tak vankusik, aby mala hlavku vyssie a nezatekali jej sopliky. Ono ak ju tie zubky bolia aj tak sa bude budit ale menej ako so zapchatym nosom...

gyarmati
autor
15. máj 2013

@xlucia Odsala som jej s toho niečo,ale nemá tam veľa.Nasivin je aj konkrétne pre deti,alebo mám kúpiť to čo používame aj my?Ďakujem ti za radu.

xlucia
15. máj 2013

@gyarmati v lekarni pytaj ten pre novorodencov. urcite nie ten co mas pre seba

gyarmati
autor
15. máj 2013

@ewca Jantárový náhrdelník máme doma aj my,ale ona je taká baculka,nemá krk 🙂 a zdalo sa mi že ju to tlačí lebo mala na koži odtlačky od toho?Máj jej to vrátiť!Ako ten náhrdelník čistíš,lebo čítala som že by to iný ani nemal chytať,ale ja som jej to musela napravovať.

gyarmati
autor
15. máj 2013

@simca06022011 Presne,ona sa prehadzovala aj pred tým,ale neplakala,malá moja!Vyskúšame všetko,len nech to má ona lepšie,ja už vydržím,mám druhé dieťatko,tak už ako taký prax mám 🙂 ,u staršej som ani nevedela ako jej vyšli zúbky,ale deti nie sú rovnaké,tak teraz to prežívame.Ďakujem aj tebe za radu 🙂

gyarmati
autor
15. máj 2013

@xlucia OK,díky.

ewca
15. máj 2013

@gyarmati ja som to mojej dala raz v nepozorovanej chvili a s vynimkou nasej svadby to mala na krku nonstop, necistila som to....na pravala som jej ho aj ja... neviem, ak mas pocit, ze ju to tlaci, tak by som to asi nedavala, neviem, musela by som vidiet...dcera tiez ked spala, tak sa jej to zvyklo otlacit, ale nemala som dojem, ze by ju to tlacilo

gyarmati
autor
15. máj 2013

@ewca Ani nie že tlačí ale vadilo mi na tom že má tam tie otlačky od toho,preto si myslím či to nie je nepohodlné.Vyskúšam jej to dať naspäť.Uvidíme či to pomôže,neviem ale ja tomu moc neverím,možno preto ani nepomáha,ktovie!

klincek
15. máj 2013

U nas funguje len Nasivin v kombinacii s odsavanim: ak je vela soplov, odsat a dat Nasivin, a ak sople nejdu, tak najprv Nasivin a potom odsat to, co sa po nom spusti. Dasna natierame gelom Dentinox. Obsahuje sice lidokain, ale staci ho kvapka a zabera vyborne.
Este celkom pomaha pobyt vonku a para v kupelni, po tom sa dycha lepsie🙂.

gyarmati
autor
15. máj 2013

@ewca Ešte by som sa opýtala,že ona koľko mala mesiacov keď si jej to dávala prvý krát?Moja má teraz 6 mesiacov.

gyarmati
autor
15. máj 2013

@klincek Toľko tých gélov je že človek už ani nevie čo má používať 🙂 Teraz jej budem natierať s tým čo mám a nabudúce vyskúšame toto.Ďakuje aj tebe.

ewca
15. máj 2013

@gyarmati prve zuby jej sli tusim ako 4,5 mesacnej a kym som sa k info o nahrdelniku dostala mohla mat tak pol roka... ja som neverila, ale skusila som a nemali sme uz potom problemy a ked ho uz doma mas, za skusku nic nedas, ublizit to neublizi urcite

gyarmati
autor
15. máj 2013

@ewca Nahovorila si ma 🙂)) Ako vidím druhé dieťatko čakáš na november.Aj moja Sofika sa narodila 4.novembra.2012 a staršia 13 januára 2007.Ďakujem ti ešte raz,si zlatá 🙂

ewca
15. máj 2013

ano ano, cakame druhe mimi, tesime sa velmi.... dufam, ze pomoze, teda verim ze pomoze...inak ten nasivin co t baby radia by som ja osobne nedavala pokial je to fakt zo zubkov, je to zbytocne si myslim

klincek
15. máj 2013

@gyarmati ja viem, nam toto poradili v lekarni, vraj je silnejsi. ved skus, co vam sadne🙂

zszudorova
16. máj 2013

ahoj. tie ,,sople,, to moze byt ale ked to je zo zubkov kludne staci len precistit nostek. ja malej davam rano a vecer po kvapke do kazdej dierky Libenar morsku sol ale neodsavam. pokial by si pocula ze jej to v nose chrapci tak ano ale inak netreba si myslim. Na dasna jej natieram Dentinox gel ale aj ked to davam osobne si myslim ze tie gely su na nic.dietatko to aj tak zlize...no ale budis. davam to aj ja. A ked sme mali dni ze bola ozaj neznesitelna a sice revala mi cely bozi den a v noci spala otrasne, tak som dala Viburcol-homeopaticky cipok. nemozem tvrdit ze sa stal zazrak ale bola po nom kludnejsia. to zas musim nechat🙂 no a posledna rada, ale to pouzi ked uz je fakt zle, daj jej na noc Paralen cipok to jej utisi bolest. moja po nom spala ako zarezana celu noc sa ani nepohla🙂)-ale to uz je fakt len ked uz nic ine lebo predsa to obsahuje paracetamol a netreba tym zbytocne deti dopovat...treba len VYDRZAT. viem je to o nervy niekedy ale co uz mama nevydrzi....moja mi spavala cele noci od 20:00,20:30 az do rana do 6:00-6:30 bez pohnutia a odkedy idu zuby tak niekedy je uz o polnoci hore, dam jej dudel a spi dalej ale za par minut tam znova idem a takto do rana aj 100krat...🙂)ale no, nevadi. su aj horsie veci. tak vela zdaru!

atreyu
16. máj 2013

@gyarmati poviem ti my sme sa v podstate pol roka nevyspali...od piateho mesiaca čo sa mu začali nalievať zuby do teraz, raz je to lepšie raz horšie, ale nič s tým nezrobíš treba len vydržať...a nám nepomáha ani homeo, ani gél na zuby jedine panadol ale ten mu nebudem pchať za každých okolností...ináč malý je komplet zahlienený pri každom zube, už raz mal diagnózu akútna bronchitída a to len kvoli zubom...

gyarmati
autor
16. máj 2013

@zszudorova
@atreyu Ďakujem vám za radi a skúsenosti.Táto noc bola celkom dobrá,nebola hore 100 x ale len 50 x 😀 Noštek som jej tiež čistila cez deň,dala som jej 2x do nosa sprey s morskej vody a ďasná som jej pred spaním natrela s Dentinoxom.Ale ako píšeš
@zszudorova tak ani podla mňa moc nepomáhajú,ale človek naozaj všetko vyskúša.Čípok jej nemôžem dať,lebo pred 2 týždňami mala Šiestu chorobu,vysoké teploty a keď som jej to dala tak to hneď vykakala a po tretom pokuse dostala s toho krče a tiež to vykakala 😒 😒 Ale ako píšete,treba to vydržať.Mne ten spánok ani nevadí,zvykla som si,ani predtým som nespala dobre,len kvôli malej ma to trápi,lebo nie je vyspatá a je mrzutá.Tak uvidíme ako to pôjde ďalej.Ešte raz vám ďakujem a prajem pekný deň.

gyarmati
autor
28. máj 2013

@ewca Ahoj!Predstav si,musela som malej dať dole ten náhrdelník,lebo jej vzadu na krku normálne vydrel,mal tam aj takú červenú jazvu od toho.Nám to asi nechce fungovať tak ako má,ale nevadí,prežijeme aj bez toho,dala som to staršej dcérka,ona sa zas potešila,lebo má to ako módny doplnok 🙂

ewca
28. máj 2013

@gyarmati naozaj? skoda... takuto skusenost nemam...je dost mozne ze zavisi aj od typu nahrdelniku, lebo napr. ten nas mal aj to zapinanie take oble a plastove...na zavit...a kazda "goralka" bola zviazana zvlast... ktovie...tak snad najdes nieco ine co jej pomoze... a ono to posobi aj antibakterialne,takze kludne to starsia dcera mt moze 🙂

mirkamurko
28. máj 2013

@gyarmati nám dosť pomohli aj homeop.čipky Viburcol a samozrejme morská voda do nošteka a odsávať.

hradnapani
28. máj 2013

@gyarmati jantar je velmi osobny kamen a mal by patrit iba jednej osobe, takze ani deticky by ich nemali nosit po sebe... Ba dokonca som niekde davnejsie aj citala, ze jantaroveho nahrdelnika pre babatka by sa nemal dotykat nikto iny, okrem nositela a asi maminy, lebo tomu sa zabranit asi neda.

gyarmati
autor
28. máj 2013

@ewca To nemôžem povedať že náhrdelník nie je kvalitne urobení,tiež je taký ako opisuješ váš,len naša malá je dunčo 😀 ,nemá krk,a asi ju to tam tlačilo.Ide jej už druhý zúbok,a od klopem klop-klop že sa to dá vydržať,soplík už nemá.Ináč sa máš ako,bruško rastie?Dávajte si na seba pozor 🙂

gyarmati
autor
28. máj 2013

@hradnapani Neviem,snáď jej to neuškodí,tak sa tešila!

hradnapani
28. máj 2013

@gyarmati za tu chvilu urcite nie, Nemyslim, ze by jej to malo ublizit, ale tieto kamene prenasaju aj energiu z jednehocloveka na druheho, nie su to len take koralky.... Alebo aspon minimum co mozes spravit, je dobre ho nechat pod tecucou studenou vodou a ak mate trochu slnka, tak ho poloz na slnko.

gyarmati
autor
28. máj 2013

@hradnapani Pod tečúcu vodu som to dala,a potom som to utrela s vreckovkou.