Spánok 8-mesačného bábätka

frantiska12862
2. nov 2023

Dobrý deň mám mam 8 mesačne bábätko a ma problém zo spaním od narodenia. Keď sa narodil na 4 deň mal koliki nespaval reval snazili sme sa ho uspavat v kočiari na rukách v kolíske proste to nešlo niekedy sme boli uz velmi zúfalí tak sme ho 1 o 2 rano vozili v aute tam zaspaval ked sme ho vystupili s auta hned vstaval teraz ma 8 mesiacom davam ho spat o 12 na obed spi 30m niekedy 1h a pol a v noci ho davam spinkať az o 9 pol 10 no on proste nechce spat prispavam ho v kočiari som kolisem ho aj 3-4 h spi 10m a je hore som zúfalá žijem v BG manžel chodí do práce ak môže pomáha čo najviac no som vyčerpaná prosim pomôžte mi dajte nejaké radi a či aj vam sa to stalo ďakujem za každý jeden komentár vo pred

katesocka
2. nov 2023

To má 1 spánok cez deň? Nie je príliš unavený?

kati301
2. nov 2023

@frantiska12862 no máte veľmi malo spankov cez deň, potom už je preunaveny a preto nespi. Ja mám 9mesacnu a max max čo ni vydrží hore a je ok je 3,5 hod. Ideál sú 3 pre nás. Nepíšeš kedy vstáva, ale napríkad my mame takýto rezim vstáva medzi 7-8, napríklad dnes vstala o stvrt na 8. O 10:15 som ju ukladala na prvý spánok, spala hodinu, veľa krat potiahne až hodinu a pol. Druhy spánok bude o 3hod čiže cca 14:15. Ten mi zvykne potiahnuť 2hod. Večierka medzi 8 pol 9. Väčšinou ju o tej 8 ideme okúpať a pomaly ukladať. Zaspí do 20min. Ak dieťa uspavas dlhšie ako hodinu, niekde jechyba.

juliet86
2. nov 2023

mozno navsteva osteopata? kraniosakrana terapia?

ivangeline
2. nov 2023

Ma spat 2x ...

ivangeline
2. nov 2023
frantiska12862
autor
2. nov 2023

@katesocka áno ma iba jeden spánok potom ho ukladám spinkať o 9 pol 10 a nechce spinkat neni vôbec unavený neviem či to môžu byť zubky čo mu nedajú spať. Už neviem

frantiska12862
autor
2. nov 2023

@kati301 viem že niekde robím chybu no neviem kde snažím sa mu dodržať režim robim všetko tak ako mám tak ja už neviem... Skusala som ho dat spinkat skôr o 8h zaspi na 2h a je o 10 večer hore plny energií preto ho davam spat az o 9pol 10 prebudza sa niekedy 3-4 krát niekedy 2krát rozmýšľam či možno nemôže spinkať pre zubky veľa roho neviem som prvorodicka a som tu úplne sama nemám pri sebe nikoho kto by vedel niečo o bábätkách ajtak vam veľmi ďakujem

katesocka
2. nov 2023

@frantiska12862 práveže môže byť príliš unavený večer. Dcéra bude mať 10 mesiacov budúci týždeň a občas spáva ešte aj 3 krát denne, závisí od toho kedy ráno vstaneme.

simona92101
2. nov 2023

@frantiska12862 je preunaveny,ake ma spankove ritualy/asociacie?tie 2 spanky by mal mat.zalezi kedy rano vstava.od toho sa odvija rezim denny.odporucam kontaktovat pani z Lepsi spanok babatiek.nastavi vam rezim,povie co robite zle.nam velmi pomohla

frantiska12862
autor
2. nov 2023

@simona92101 dobry den ako sa s ňou môžem spojit?

simona92101
2. nov 2023

@frantiska12862 na Instagrame alebo FB si vyhladajte "Lepsi spanok babatiek"

kris_tin257
2. nov 2023

Mám 8 mesačnú dcéru, má väčšinou 3 spánku denne závisí kedy vstáva a kefy sa zobudí z druhého spánku, jeden spánok je málo. Treba nastaviť režim a aspoň dva spánky doobeda poobede zaviesť. Večer je už príliš unavený presiahnete ten limit dieťaťa a potom nechce zaspať

frantiska12862
autor
2. nov 2023

@simona92101 ďakujem

andreatytler
3. nov 2023

@frantiska12862 Ak sa presvihne ten vhodny cas na spanok, dieta ostane hore dlhsie ako ma a zacne byt preunavene a je velmi tazke ho uspat. Kedze telo nedostalo spanok ked bolo treba, zacne to telo produkovat adrenalin aby sa vedelo udrzat v bdelom stave a ten adrenalin brani zaspatiu. Cim dlhsie sa spanok oddaluje, tym viac adrenaliny a tym tazsie ten spanok pride. Jedinna moznost ako ten adrenalin dostat z tela von je plac a krik a presne to robi tvoje dietatko. Je to pre neho velmi nezdrave. Dobre robis ze to riesis.
Poznas znaky unavy u babetiek? Zivanie, sucha si oci, ma cervene oci a hlavne kozu na okrajoch oci a cervenu spicku nosu, taha zi usi, tvari sa mrzuto, drzi ruky v past. Tvoje dieta nemusi mat vsetky znaky, ale len niektore. Hned ako zbadas prvy priznak, uloz dieta do tmavej, tichej miestnosti.
V tom veku by nemal byt hore dlhsie ako 2-4 hodiny. Tvoje dieta je hore 8 hodin. To je neskutocne vela.
Ak sa rano budi o 8:00
Uloz na prvy spanok o 11:00 a na druhy spanok o 15:00 a vecierka o 19:00 alebo o 20:00. Niketore deti potrebuju dlhsie bdelle okno pred nocnym spankom. Niektore deti zase kratsie. To si musis odsledovat.
Ale najlepsie urobis ak sa vobec nebudes riadit nejakymi casmi. Pozoruj ho a pri prvych znakoch unavy uloz na spanok. Nechaj spat tak dlho ako chce. Ak a zobudi po pol hodine, snaz sa douspat. (vela deti sa zobudi po polhodine, lebo sa vtedy menia spankove fazy.). To iste urob pri poobednom spanku a pri vecernom. Po niekokych dnoch si dieta same najde rezim a bude zaspavat viac menej v rovnakom case.

frantiska12862
autor
3. nov 2023

@andreatytler ďakujem za radu. Skúšame sa prispavat skôr včera aj dneska vstal o 10 rano prispala som ho o 12 kocikovala som 10 minút normalne mi odľahlo. Včera vecer tak isto no večer som ho prispala o 8 spinkal o 2 sa zobuddil do 4 som kocikovala 2x vstal papať no premna to je neskutočný pokrok dúfam že si začne zvykať a bude spokojne spinkať tak ako má. Veľmi pekne vám ďakujem každej mamke za komentár velmi mi to pomohlo som vám fakt vďačná lebo som bola v koncoch vyčerpaná nemohla som fungovať tak ako mám. Ešte raz vam veľmi pekne ďakujeme ja aj môj synček Mateo 💙☘️

misenita
4. nov 2023

@frantiska12862 ak máš instagram pozri si lepsispanok bábätiek, ak ig nemáš, ma aj webovú stránku. Nájdeš tam veľa informácií zdarma. Neexistuje aby 8.dieta malo jeden spánok, ak je dieťa preunavene je to horšie, je to mylná predstava, že unavené deti spia lepšie 🙂 my máme prednášky, nechaj mi spätný koment a ja ti napíšem aké režimy pre dieťa v tvojom veku odporúča spankova poradkyňa lepší spánok bábätiek, my funguje len natom a krásne to funguje, veľmi nám prednášky pomohli tiež od 4.mesiaca to bolo psycho so spánkom ;)

frantiska12862
autor
5. nov 2023

@misenita ďakujem za komentár cez deň sa to zlepšilo spinks 2x no ked ho ukladamo 8 pol 9 spinka 2-3h a vstáva tak čakáme 2h a zase ho prispavame :/