Čaj, ovocnou šťávu nebo vody? Co dáváte dětem pít?

lidka_hipp
9. jún 2014

Podle čeho vybíráte nápoje, které dáváte pít dětem? Pro kojence a batolata jsou nevhodnějšími nápoji na zahnání žízně speciální dětské čaje, BIO šťáva s minerální vodou, BIO čaj se šťávou, šťáva zředěná převařenou vodou, převařená čistá voda nebo minerální voda speciálně vhodná pro kojence a batolata. Co vítězí u vás? Co mají vaše děti nejraději? Přemýšlíte nad složením nápojů nebo jednoduše sáhnete po tom, co je k dispozici a cenově přijatelné? A co si myslíte o tom, že některé malé děti dostávají různé slazené barevné limonády?

moni244
9. jún 2014

u nas len a len cista voda, sem tam ovocny caj

moni244
9. jún 2014

@lidka_hipp a co sa tyka sladenych napojov, tie neuznavam ani lre dospelych, nie to pre deti, u nas sa pije cista voda, alebo caj

cica869
9. jún 2014

moja stavy maloco jedine caj a teraz ked je teplo tak len cista voda

stellamaris
9. jún 2014

moj syn caje nechce pit, od narodenia.....................Davame mu cistu vodu kohutikovu a obcas trochu ovocnej stavy zriedenej s vodou 😉

bahira1962012
9. jún 2014

harmančekový čaj,ochutná všetko malá ale harmanček lubi 🙂

havana_frost
9. jún 2014

Zdá sa vám voda z vodovodu pre novorodencov/kojencov bezpečná? Nám v Nitre bola vyslovene do 1 roka silne neodporučená (až by som povedala zakázaná), ani prevarená či filtrovaná. Verím, že iné mestá sú na tom lepšie.

elina25
9. jún 2014

ja dávam zatiaľ čajík 10-mesiacov máme

stellamaris
9. jún 2014

@lidka_hipp sladene limonady ani my dospeli nepijeme.Ja ako diabetik ich ani nesmiem.Granulove caje su väcsinou drahe a plne cukru,limonady to iste.Nic zdrave pre deti a ani dospelych.Ked bol syn novorodenec,prevarali sme mu vodu na pitie a tu pije dodnes najradsej.Ani cokoladu mu nedavame,aby mal pekne a zdrave zubky.

prasiatko30
9. jún 2014

Cista voda aj pre deti aj pre dospelych

monacanka
9. jún 2014

cierny caj s troskou cukru , cistu vodu , poprípade domaci robeny bazovy a mätovy sirup

elina25
9. jún 2014

@monacanka a koľko máte že sirup?lebo neviem od kedy sa môže dať

monacanka
9. jún 2014

no moja dcera ma 2 roky ale mam aj 6 mesacnu dcerku ale tak jej len trosku na dno sirup a cistu vodu doliat

lidka_hipp
autor
9. jún 2014

@moni244
@stellamaris
@prasiatko30

Převařujete kohoutkovou vodu před tím, než ji nabídnete svým dětem? Přiznám se, že jsem měla docela obavy a buď jsem kupovala speciální kojeneckou vodu nebo vodu z kohoutku převařila, než jsem ji nabídla dceři.

@stellamaris

Slazené limonády sama nepiju a nedávám je ani dcerce. Když byla malinká, kupovala jsem BIO šťávy HiPP a ty ředila kojeneckou/převařenou vodou. Nedávno jsem viděla ve vlaku rodinu, maminka a dvě malé děti, tak 5 a 3 roky a ona jim koupila velkou 2l oranžovou limonádu a ještě jim říkala, ať se hodně napijí, ať nemají žízeň...

Ad granulované čaje. Stojí za to se podívat na složení. Granulované čaje pro dospělé jsou hlavně cukr a barviva 😠 Lepší je podle mě koupit skutečný čaj sáčkový/sypaný a klidně si v horku udělat domácí ice-tea 🙂

Chápu vaše obavy z obsahu cukru u granulovaných dětských čajů, podobné pocity mají i jiné maminky. Proto jsme v HiPP přešli na čaje slazené isomaltulosou. Isomaltulosa je zdrojem glukosy a fruktosy. Je to přírodní sacharid s nižší sladivostí než běžný cukr a je snadno stravitelná.Proto je obzvláště vhodná pro výživu dětí. Isomaltulosa není štěpena bakteriemi dutiny ústní jako běžný cukr – nedochází tak ke vzniku kyselého prostředí v dutině ústní, k jejímu vstřebání dochází až v tenkém střevě, a proto je velmi šetrná k dětským zoubkům.

samasa
9. jún 2014

tak u nás zase rozličné... najstarší 8 rokov..len a len čistú vodu...mladší 4 roky... kakavko na hektolitre...inak čajiky... a najmladší 1 rok...tomu je to jedno...hlavne aby sa s tým dalo poliat všetko okolo... 😀

samasa
9. jún 2014

@lidka_hipp stojí za to vyskušať ... tie čajíky...

moni244
9. jún 2014

@lidka_hipp tak do pol roka som jej prevárala, potom už nie, nebála som sa dávať jej vodu z vodovodu, radšej ako tie balené vody v PET fľašiach, čo stoja dlhé dni na priamom slnku a tieto nové granulové čaje sa mi páčia

stellamaris
9. jún 2014

@lidka_hipp do konca prveho roku som kohutikovu vodu vzdy prevarala.Potom uz nie.U nas ma voda z kohutika vybornu kvalitu,preto ju pijeme vsetci.
K tej limonade,syn chodi do jasli,mnohe mamicky davaju detom so sebou na pitie ovocne stavy ( nezriedene) alebo dokonca nektar alebo limonadu. Alebo granulovane caje,tie pre dospelych,lebo su lacnejsie a detske.Kym moj syn ma pekne zubky a je stihly,niektore deti maju miernu nadvahu a dokonca v troch rokoch pokazene mliecne zuby.Mne je tych deti luto.............preto dbam na zdravu vyzivu syna a pitny rezim zabezpecujem vodou.My dospeli pijeme bylinkove caje bez cukru alebo si urobime chladeny citronovy caj ( zeleny caj s pridanim citrona,mäta) a mame domace mojito 😀

moni244
9. jún 2014

@stellamaris ahoj, ten čaj len uvariš, necháš vychladiť a tak pridáš mätu a citrón?

evulikm
9. jún 2014

@lidka_hipp dcérka pije iba čistú vodu, syn tiež čistú vodu (alebo občas ovocnú šťavu s vodou, či s domácim sirupom)

stellamaris
9. jún 2014

@moni244 ano,uvarim a necham vychladnut.Potom pridavam nakrajany citron alebo limetku v bio kvalite,cize nepostrekovane,....mätove listky a pijeme takto alebo trochou ladu.Hostom tam pridame hnedy cukor,lebo im bezcukrova varianta zrejme nechuti alebo bazovy Sirup. 🙂

bronia13
9. jún 2014

ja som najprv kojila, potom UM caje som nedavala vobec,doktor mi povedal ze mlieko uplne staci,teraz ked su smedny piju odtecenu vodu z vodovodu(mame ju velmi kvalitnu) co mame v ladnicke,mam taku malu nadobku co si sami z nej nacapuju a to sa im velmi paci a pre mna vyhodne ze si to sami urobia. Dzusi piju vynimocne ked sme niekde na navsteve,nekupujem to ma to plno cukru ale ked vidia druhe deti tak samo ze aj ony chcu,tak nosim nejake v aute aby som mala nejake pre nich.Ale prevazne vodu, aj ked ide mala ku kamoske/susede tak jej sem tam ponukne dzus ci nejaky Sprite a mala ze chce vodu - suseda nchape 😉
Sesternica na SK vari kazdy den detom caj kde dava plno cukru a citrodeko, ako chuti to dobre ale nic moc zdrave podla mna. Ak im urobim sem tam caj tak osladim medom.

lidka_hipp
autor
9. jún 2014

@samasa

Tyto čajíky můžu vřele doporučit. Teda neměla bych to říkat, ale ony chutnají i mně 😀

@moni244

Pokud máte dobrý zdroj kohoutkové vody, tak naprosto chápu. Ono není balená voda jako balená voda. Před časem tu v Česku dělali nějaké testy a zjistili, že některé balené vody jsou jen voda z vodovodu v plastu 😲 Sama jako dospělá mám celkem důvěru k minerálním vodám, ale vím, že mohou zatěžovat ledviny, pokud se pijí ve velkém množství, takže je střídám. U dcerky, která má pět let, je dávám minimálně.

@stellamaris

Tak domácí mojito bych si nechala líbit 😀
Dcerka taky chodila do jesliček a teď chodí do školky a dost mě překvapilo, že tam potkávám ne děti s nadváhou, ale vyloženě obézní! Jenže pak vidím, jak si nosí "dobrůtky" z mekáče, sladkosti jedí po hrstech a hlavně celé dny tráví doma u televize, tak je mi to jasné 😒

@bronia13

On je dost rozdíl, jestli jde o "džus" z koncentrátu, cukrem, konzervanty a barvivy nebo je to 100% ovocná šťáva vyrobená přímo z ovoce. U nás doma jsem zavedla velká balení ovocných moštů, které kupuju na farmářských trhů přímo od sadařů. Mají takový "kohoutek", takže si dcera sama napustí a dolije vodou. Neumím si představit, že by teď v pěti letech pila jen slazené limonády a nad vodou ohrnovala nos.

moni244
9. jún 2014

@lidka_hipp tak mne stačí, keď vidím, ako majú naskladané tie fľaše von na tom slnku a stačí mi, keď už nejakú minerálku, alebo niečo podobne kúpim, tak jedine v skle

luvika
9. jún 2014

@lidka_hipp ja dávam iba čistú vodu. Aj počas celej zimy, jari aj teraz v týchto horúčavách. Iné ani v podstate nechce. Možno dva krát som synčekovi dala čajík, a síce vypil, ale aj tak má radšej čistú vodičku. Staršia dcérka, tá už pije kadečo, ale do školy nosieva len čistú vodičku a popri tom si kúpi nejaký džúsik, ak má chuť 🙂

ankiki
9. jún 2014

@lidka_hipp U nás sa najčastejšie pije čistá voda a BIO detský čaj 🙂

stellamaris
9. jún 2014

@moni244 presne ja to iste 😉 plastove flase nekupujem,ak maju tekutiny aj v sklenenych.To je jedno,ci mineralku alebo sirup.Clovek nikdy nevie,co sa z takej plastovej flase uvolni do mineralky 😖

moni244
9. jún 2014

@stellamaris presne toto si aj ja myslím, takže len sklenené fľaše alebo vodovod a aj tak tie nápoje lepšie chutia so sklenených ako z umelých fliaš

stellamaris
9. jún 2014

@lidka_hipp no veru tak.Mne je luto deti,ktorym rodicia takto nicia zdravie uz v mladom veku.Pre deti okrem krajaneho ovocia nema mekac nic zdrave,domace hranolky a kuracie nugetky z rury urobim radsej doma ,ked bude maly chciet .Vodu nosime so sebou aj von,ked ideme na piesok a pokial vidi ostatne deti ladovat sa sladkostami,ponuknem mu radsej to ovocie,nikdy neodmietne.

prasiatko30
9. jún 2014

@lidka_hipp kupujeme flaskovu vodu tunajsia je velmi tvrda a tak ju na pitie nepouzivame ale na sk napr moje deti piju vodu z vodovodu bez prevarenia