Bezpečná autosedačka

smile31
21. feb 2016

Ahojte maminky, chceme kúpiť drobcovi novú autosedačku, no chcela by som sa podariť, ktorá je bezpečná... Uvažovali sme o Kiddy Phoenixfix pro 2, nemáte niektorá náhodou s ňou skúsenosti?... Alebo poraďte nejakú kvalitnú, bezpečnú 🙂 ďakujem

pegy4
22. feb 2016
pegy4
22. feb 2016

A takto rastieme do nej 🙂

zk3
23. feb 2016

Zvazovala by som sedacku PROTI smere jazdy,tj dietatko sa pozera na zadne sklo.je to bezpecnejsie ak je celny naraz,nesekne krkom.vo svedsku a aj inych krajinach je taketo sedenie deti povinne do 3-4 r.pozri sedacky co maju Plus test.

rusalka999
23. feb 2016

Bože ja keď vidím tie pultiky by som tam tých čo to vymysleli posadila.....zaujímavé je, že nikde nenájdete reálnu štatistiku nehôd a zranení vzhľadom na použitú autosedacku.....nenašli ste niektorá také niečo?

jankastubka
23. feb 2016

My by sme potrebovali sedacku uz tej vacsej kategorie 15-36 kg sle nemame isifix.
Inak vraj do niektorych aut sa da aj didatocne domontovat isoficova lista. Stoji to 20 eur. Ale treba mat take zaslepky pod sedackou. Do nasho fordu fiesta 2005 to zial nejde. Velka skoda.
Doteraz sme mali romer, tak asi aj teraz taku vyberiem. Inak tie tiez nie su drahe. Romer king nas stal 149 a teraz co som pozerala aj s isofixom sa daju okolo 150 eur kupit nove v shopoch tu na mk.

yanni
23. feb 2016

Baby, dam vam jednu radu. KEd pojdete kupovat sedacky (nie vajicko), tak chodte s detmi a priputajte ich v nej, ci sedi a ci to dietatu vyhovuje. Tie s pultikmi nie su pre kazdeho. A tiez nie su statisticky bezpecnejsie ako ineho druhu. Neviem ako vam, ale mne by sa osobne velmi nepacilo byt na nejakej 10hodinovej ceste takto priputana. Ani trosku sa tam nemozes pohnut.
My sme takuto dostali onoho casu pre najstarsieto, ten tam vrieskal ako pavian. Po dvoch, podotykam kratkych (do hodiny) cestach, sme ju ale velkym oblukom smarili do kontajnera a kupili novu.
Kto ma Isofix, moze si dovoli, ci je ochotny zacalovat 400-500 €, tak odporucam Reboarder. Tieto sa daju pouzit do protismeru jazdy az do 4roch rokov (ak samozrejme dieta neprotestuje).

8291
23. feb 2016

@yanni presne my,ked sme kupovali autosedacku,tak sme malú 10.mesacnu posadili do cybexky s pultikom a ten pohľad no chúďa,to bolo leto a nebola naobliekaná,to vyzerala v tom ako obuvakom nacpaná,mozno je to bezpečne,ale nežrala sa mi konfortná,nato ze cestujeme dlhé trate.
@jankastubka mame obidve romerky king plus a jedna nas vyšla 205€ a druhá 190€.velmi som snimi spokojná.

smile31
autor
23. feb 2016

@cannella och bože ani mi takéto hrôzy nehovorte :( ja som toho isteho nazoru radsej zainvestujem do autosedacky na kolko na auto za miliony veru financie nie su...

ava11
23. feb 2016

Dieta v pultikovej sedacke urcite nie je nijako neprijemne natlacene. My sme s nimi absolvovali toez uz aj 10-hodinovu cestu a vtedy sme dali pultik dokonca aj 3-rocnemu, ktory ho uz bezne nemava. Hlavu si pocas spania dal pekne na ruky dopredu. Myslim, ze dlha jazda je nepohodlna v kazdej sedacke, aj ja dospela som usedena, toto nesuvisi s dizajnom sedacky, treba proste robit prestavky. My sme ich v obchode ani neskusali, naco, dietatu sa moze jednu minutu pacit a dalsiu si zmysli nieco ine. Su jedny z najbezpecnejsich, tam nemam co diskutovat s dietatom ci ano alebo nie. Absolutnu vacsinu casu jazdime trasy do 10-20km po meste a tych par minut skutocne vydrzia. Syn tvrdi, ze je sedacka velmi pohodlna, nikdy sa nestazoval, preto sme ju kupili aj dcere.
Ked vam dieta povie, ze mu je nepohodlne v klasickej 5-bodovej, tak co, nechate ho valat sa po zadnych sedadlach?

qwertxy
23. feb 2016

my sme nakoniec vcera kupili maxi cosi milofix pre 0-18kg, boli sme ju pozriet aj v obchode a objednali cez internet - kedze cena je nizsia 😅

meluela
23. feb 2016

@ava11 suhlasim ... nas mal s pultikom problem v predajni a prvu jazdu mrncal .. potom si zvykol, sedacku ma rad a aj si sam dava pultik berie to ako samozrejmost. Pri dlhsej ceste v lete treba robit prestavky na prevetranie a vybehanie, to treba ale tak ci tak.

pegy4
23. feb 2016

My mame v svokrovcom aute autosedacku bez pultíku , nechodíme s nim často a ani na dlhe trasy. Kúpili ju nech jev aute ked predsa niekde idu obchodu atd...malému sa práveže v tej sedačke velmi nepáčilo , začal sa točiť , nezdala sa mi taka stabilná a akoby sa necítil bezpečne ani on... Je to ale vec názoru ...

stanka284
23. feb 2016

Ahojte, tak kontaktovala som jedného pána čo sa venuje bezpečnosti. Samozrejme je za isofix u nás nereálne ale uvažujem nad kúpou iného auta( vraj najlepšie by bolo volvo xc60 aspoň) zatiaľ máme chicco xpace (za 120e) v kombinácii s jeepom povedal, že v pohode. Povedal, že rodičia robia veľkú chybu keď kúpia značkovú sedačku s tým, že rovno 9-36kg. Vraj je lepšia voľba kúpiť 3x alebo aspoň 2x sedačku napr. Nannia (0-18kg, 9-18kg,9-36kg ). Nepoznám tú značku ale, že je testovaná.
@cannella spomínala som aj Vašu skúsenosť, povedal, že moja a ty vieš koľko ľudí skončí celých keď sejmne kamión? vraj je to o šťastí...a tak ako luxusné auta roztrhne na polku. Môže sa to stať aj pri najdrahšej sedačke.

Zakončil rozhovor vetou nemysli na sprosti, ešte si dačo privoláš. V čom má pravdu, ale matke nevysvetlíš, keď chce spraviť pre bezpečnosť svojho dieťaťa maximum. 😒

Pekný deň 🙂

anuskaaprazko
23. feb 2016

@smile31 ake stare dietatko? Prizvem ta ku nam do skupiny a nieco vyberieme 🙂

stanka284
23. feb 2016

@anuskaaprazko pridám sa aj ja 🙂 do budúcnosti 🙂

agnes9
23. feb 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@pegy4 jak krasne spinka 😉

anuskaaprazko
23. feb 2016

@pegy4 prosimta to v kolkych mesiacoch isiel do tej cybexky? strasne malicky sa mi tam zda a je mu tam zjavne velka :(

pegy4
23. feb 2016

@agnes9 Ano ☺️vždy ked niekde ideme 😊

pegy4
23. feb 2016

@anuskaaprazko..od 9,5 kg....uz sedel...

smile31
autor
23. feb 2016

@anuskaaprazko syn mal pred mesiacom v poradni 11850g cize teraz ma min 12 kg 🙂

anuskaaprazko
23. feb 2016

@pegy4 a mesiacov? Ta sedacka mu bola velikanska...

pegy4
23. feb 2016

@anuskaaprazko 8-9mesiacov ..zato taka "velikanska" nieje.. Pevne drží po stranách...do vajíčka sa uz nezmestil ..

anuskaaprazko
23. feb 2016

@pegy4 hej no 8-9 je v poho, ja pallasku poznam len na vysku sa mi tam zda este malicke dietatko 🙂 hadam rychlo dorastlo...

pegy4
23. feb 2016

@anuskaaprazko Ano dorástol rychlo 🙂 v podstate sme vela necestovali iba sem- tam... Teraz je to uz lepsie 🙂

smile31
autor
27. feb 2016

tak kočky už sme aj kúpili 🙂 len prosím vás ten pultík nemá byť zaisteny (zaseknutý, ze drzi napevno, pevni ho vlastne pas ze?) on sa ako keby podla velkosti dietatka posuva ?... dakujem🙂 je to cybex palas 2 fix 🙂

meluela
27. feb 2016

@smile31 ano, drzi ho pas, je tam len nasunuty ... ale da sa nastavovat podla velkosti dietata ... ci je blizsie alebo dalej

smile31
autor
27. feb 2016

@meluela jj dakujem som si aj myslela, veď to tam neni o čo uchytiť :D len ma to tak napadlo ked tam je press napisane ze ci sa to nejako zacvakava ci co 🙂

meluela
27. feb 2016

@smile31 tak to bude asi to nastavovanie vzdialenosti pultika od noziciek kde je napisane press

smile31
autor
27. feb 2016

jj on sa da pultik tam nasunut ako keby je to vacsie ze to vyskoci to je asi pre vacsie deticky uz 🙂