Chladiaca podložka do autosedačky. Je účinná?

linduska27
11. máj 2011

mamičky poradťe máte skúsenosti s chladiacou podložkou resp. vložkou do autosedačky drobček sa nám začal prehrievať v aute, myslíte že je to účinné?

andreajakubska
11. máj 2011

Také niečo existuje? Viem že je chladiaca podložka pod notebok ale toto? Je to hlúposť podľa mňa. Problém prehrievania deti v aute je vo vzduchu ktorý je nadmerne ohriaty tým že na sklo peče slnko. Tým že drobec bude mať zadoček studený a od pása hore mu bude teplo nie je žiadne riešenie, navyše stále bude dýchať rovnaký vzduch.
My sme to riešili zakúpením teplomeru do auta, aby sme získali aspon nejakú predstavu o teplote v aute.Máme síce auto s klímov ale tu používame len na dlhšiu trasu. Keď viem ,že pôjdeme preč auto snažíme sa parkovať v tieni. V aute je neporovnatelne oproti tomu ako keby bolo na otvorenom priestranstve. Skôr by som uvažovala na nahodení folii na zadné okná (na predné zo zákona nemôžeš), okrem toho že ťa z vonku nebudú očumovať polepšíš si o min 4 stupne nadol.cena v závislosti kto to montuje ale cca do 120 eur

linduska27
autor
11. máj 2011

@andreajakubska dakujem za radu folie vzadu mame ta podlozka je pozdlz celeho telicka ako dieta sedi je to vyrobene z materialu o ktorom sa vyjadruju ze telo pod nim dycha a cakala som na nazor od niekoho kto taku podlozku ma ale vidim ze tu sa k nicomu nedopatram iba mi niekto poradi ze si mam dat folie ako keby som z kona spadla

ikika
11. máj 2011

@linduska27 mna by tiez velmi zaujimala dana podlozka, prosim Ta, posli mi link alebo meno obchodu, kde to maju... diky moc! 🙂
Malu musim prezliekat po vybrani z autosedacky, lebo ma mokry chrbatik... musi jej to byt neprijemne... a hlavne, v mokrom zostat nemoze. 😔

babulina
11. máj 2011

myslis letny potah? ten akurat ideme kupovat, kamaratom sa osvedcil lebo inak si to neviem velmi predstavit co by to mohlo byt za podlozku

petzi
11. máj 2011

http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/27460

@andreajakubska absolutne som nepochopila odpoved na danu temu 😅
nevadi,pohoda 😀

@ikika
@babulina link mas vyssie,je to od Lili,len uz je off. ale ta sa jej hodi do jej sedacky.
maju ich aj v TT v bambiny obchode,ale vlastne skoro vsade s kocikmi.len su rozne ,
podla znacky aby sa hodili do vasich znaciek kocikov.ja som o tom pocula, videla som
osobne,ale ja silno nad tym uvazujem,lebo maly sa mi tiez velmi poti a prehrieva a ked
bude este teplejsie,co urcite bude v lete,tak nemienim cakat kym mi od horucavy skolabuje,
na kazdeho to teplo vpliva inak . takze dufajme ze su ucinne a budeme spokojne 🙂
zajtra dam info ak zistim nieco.

ikika
11. máj 2011

@petzi super, diky za link... vyzera to dobre... ja som doteraz poznala iba letnu vlozku do autosedacky - myslim, ze to je frote a natahovalo sa to na celu sedacku... uvidime, ze ci je toto obmena alebo nieco ine... daj vediet. 🙂

kejtty
11. máj 2011

Tak su letné potahy do autosedaciek - froté - podla typu autosedacky, ale tie sa mi zdaju dost drahe, aspon na nasu autosedacku
Ja mam vyhliadnute nieco take - podlozka aerosleep... je podla velkosti autosedacky...

http://www.detskagalaxie.cz/vlozka-do-autosedac...

kejtty
11. máj 2011

aha, teraz som si vsimla ze uz to tu je vyssie spominana - ta podlozka 😀

babulina
12. máj 2011

to vyzera dobre, len neviem ako s nasou sedackou lebo ta ma zdvojeny podhlavnik, neviem ako to nazvat, mame romer safefix sedacku, myslite ze by to tam slo?

monika15
12. máj 2011

ma uz tu niektora mamicka tu podlozku odskusanu ???????

sonyay
12. máj 2011

ahojte,

Mam tuto podlozku, kupila som ju pre dcerku pred tromi rokmi.... Nie je to zle ale..... nemyslite si ze sa dieta nebude vobec potit. Zvlastne je obcas bola spotena viac, obcas len mierne... nie je to tak ze by bolo dieta po vlozeni tejto podlozky suche.... No mozem potvrdit ze uplne mokra aka byvala predtym - tricko ktore sa dalo zmykat, nebola..... Teraz mame inu autosedacku 18/36kg ta nie je vyplnena polystyrenom - poti sa menej alebo skoro vobec a podlozku som presunula pre maleho do vajicka ....
Spotenie dietat zavisi asi aj od toho ci nanho svieti aj slniecko. My mame aj autofolie na zadnych oknach aj klimu, mala podlozku a spotena bola... ..

dosa
12. máj 2011

oni su rozne rozmery tych podloziek, staci dopasovat podla kocika, alebo sedacky: http://www.brendon.sk/products/list?searchtext=...

@babulina - urcite by pasovala. viem co myslis, tiez sme mali romer. podla mna v pohode by si to polozila aj na tu opierku hlavy...

dosa
12. máj 2011

preco mi nejde link? ale ak si date na stranke brendon vyhladat Aerosleep, tak vam ich vyhodi viac 😉

siss_sz
12. máj 2011

@dosa a v tom brendone sa da aj cez net kupovat, ci iba osobne?

dosa
12. máj 2011

@siss_sz - mam taky pocit ze len osobne v brendone, na stranke si mozes spravit len nakupny zoznam a s tym ked prides do obchodu, tak ti ho tam spracuju, ale este som to neskusala, tak neviem... moznost nakupu cez net som na ich stranke nenasla...

linduska27
autor
12. máj 2011

http://www.predeti.sk/?c=detail&id=7023 my sme ju nakoniec kupili dnes a pomohlo to trochu ako pisala
@sonyay maly bol trochu spoteny ale uz sa nestalo to ze by som mu na chrbatiku vedela urobit volske oko
@petzi
@ikika
a ten letny potah frote na maxi cosi stoji cca 40 eur a sa mi nejak nezda ako by mu mohol frote potah pomoct

kejtty
12. máj 2011

@babulina pre romerky a britax su taketo podlozky - proti prehrievaniu, vyrobene s materialu OUTLAST, no ta cena ma odradza ... a neviem ci by to vobec pomohlo...
http://www.eshop24.sk/romer-keep-cool-vlozka-pr...

babulina
12. máj 2011

@dosa @kejtty dakujem

ikika
12. máj 2011

@kejtty
@linduska27 vyzera to super, zajtra to pojdem niekam kuknut... ta cena neni najnizsia, ale, myslim, neni to na tyzden alebo mesiac, tak sa to da... hlavne aby bolo drobatkam pohodlne... 😵
Podla mna tie materialy, z ktorych robia tie potahy na utosedacky su strasne! 🙄 😠 Nechapem, preco to robia z takych umelin... alebo len mam skusenosti s nejakymi divnymi sedackami? 😕 😅

petzi
13. máj 2011

@linduska27 moja,ja som tak rada,ze si aspon trosku spokojna ,ze som
ta nenahovorila na nejaku hlupost,co by si len peniaze vyhodila.padol mi
kamen so srdca 🙂 potom posli foto na FB,ktore si kupila. dakujem cmk

tonko_babymarket
14. máj 2011

Aj kvalitné autosedačky majú poťahy nielen z bavlny, ale aj z polyesteru, ak je horúco, tak sa dieťa potí aj na bavlnenom poťahu, preto výrobcovia ponúkajú aj doplnkovú radu, napr. http://www.britax-roemer.com/about-us/keep-cool...

ikika
14. máj 2011

Tak, my sme to dnes (teda uz vcera 😅 ) kupili... zda sa mi to zatial fajn, trosku bolo citit na chrbatiku vlhkost, ale nebola mokra... uvidime, ako to bude, ked bude teplejsie... 🙂

jankasramka
15. máj 2011

tiez som netusila ze take nieco existuje a dost by sa mi to zislo, tak vdaka za radu 🙂

kejtty
15. máj 2011

@ikika a ktoru podlozku si kupila? kde a za kolko? 🙂

ikika
15. máj 2011

@kejtty kupila som v Brendone http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2746... 🙂
@dosa davala tiez link do Brendonu, no ten uz nefunguje.

andreajakubska
20. máj 2011

@petzi To sa kôli tomu netrap, ale ak by si chcela rozmýšľať tak si pozri pôvodnú otázku! Podložka nezabráni prehrievaniu bábätka, môýe zabrániť spotenémi chrbátiku, teda platí čo som odpovedala. Ja som odpovedala na zle položenú otázkutak ako bola, nemôžem zato že nerozlišuješ medzi prehrievaním organizmu a spoteným chrbátikom. Ale to nevadí. 😉

andreajakubska
20. máj 2011

@linduska27 Aká otázka taka rada, podložka nemá s prehrievaním telíčka nič a ty sisa pýtala na to. Možno si sa chcela spýtať na potenie v autosedačke a chladiacu podložku čo by som potom odpovedala inak. Prepáč že rozlišujem pojem prehrievanie a potenie.

andreajakubska
20. máj 2011

@linduska27 Teraz som si všimla. Nehnevaj sa na mňa ale chladiaca podložka tak ako máš v téme by si vyžadovala napájanie(12V) a celý čas tu píšete o priedušných podložkách čo je rozdiel. Pýtala sisa na niečo úplne iné a diskutuješ o inom. Pekný deň, netreba reagovať stačí si priznať omyl 😖

dosa
20. máj 2011

@andreajakubska trocha som ta nepochopila teraz ani ja, zrejme sme na inych inteligencnych urovniach (ja na tej nizsej samozrejme) ale vacsina tych, co sem prispeli, pochopili, o co zakladatelke temy ide, tak netusim, co tu rozoberas??? ze nevedela ako to nazvat?

dosa
20. máj 2011