Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

tlenka
19. apr 2011

@nanika, ty mas ktoru britax evolva, 9-18 kg alebo 9-36 kg?

nanika
20. apr 2011

1-2-3 nemoze byt do 18 kg, lebo uz ten nazov hovori ktore stupne zehrna 🙂

juska
20. apr 2011

prosím vás pekne 🙂 ja už som z toho magor 😅 kúpiť autosedačku 9-36 kg? existuje taká v tejto kategórii, ktorá sa dá otočiť v smere aj proti smere jazdy a taká, ktorá sa dá polohovať? lebo ten 9 kilový drobec ešte asi nebude chcieť stále len vzpriamene sedieť v tej sedačke. alebo dá sa aj alternatíva, že kúpime 0-18 kg a potom stačí už len ten sedák, či ako to nazvať?

nanika
20. apr 2011

@juska nie, to co pises, je scifi, ak by aj bola, tak by za vela nestala :( Podsedak by som neriesila, je dost mozne, ze kym by na neho dorastol, uz sa nebudu predavat, je tam nulova bocna ochrana. Bud 0-18, alebo vajco a potom 9-18 a potom 15-36. Alebo vajco, potom 0-18, potom 9-36, kombinaciam sa medze nekladu 🙂

anesim
21. apr 2011

@juska tie 9-36 idú polohovať menej ako 9-18, rčite by som išla najprv do tej a potom do 15-36, moja malá bude mať za chvíľu 7 a ešte stále je v sedačke, a ešte tam určite nejaký rok-dva bude. Mám aj podsedák, ten sme kúpili, ke´d sme nemali auto a išli sme sem tam s niekým, ale to som sedela pri nej.
V niektorých krajinách je už podsedák zakázaný, lebo ten nijak necháni 😉

nanika
21. apr 2011

@anesim
@juska
to viete baby, ale to sa mozme rovno bavit o pocasi, ked ditko este nie je na svete, to sa neda takto popredu povedat, aku sedacku potom clovek kupi 🙂 Na zaciatku je najlepsia naklikavacia sedacka - vajco na kocik, ak je clovek z mesta, ze autom chodi nakupovat, vybavovat veci a tak, nie je o com, lebo 0-18 na kocik nepripne. Neskor bud zamenit za tu 9-18 ale to najskor, ked bude mat babo rok, co aj nie kazde sa do roka do vajca zmesti. Ak sa nezmesti, tak potom za vajcom 0-18 a potom sa uvidi. Kazde dieta ma svoje rastove tempo a neda sa dopredu predvidat, co bude treba, aka sedacka by bola vhodna.

pusiket
23. apr 2011

Mamči,do které sedačky jít v kategorii 9-18kg MC Tobi nebo Romer King plus?Máme větší dítko v 10měsících 11kg a 78cm. 😀 Do Tobi jsem zamilovaná,líbí se mi řešení i vzhledově,ale jezdíme denně a v létě budeme několikrát přendavat do jiného auta,tak abych z toho nezešílela a taky aby mu nějaký ten rok vydržela a měl pohodlí.King plus je asi zase prostornější a jednodušší upevnění do auta.Taky potřebuji,aby šla polohovat dostatečně na spaní 😉
Nemůžu se pořád rozhodnout,poradíte? 😎

nanika
24. apr 2011

@pusiket obe su ok a skoro identicke. Zalezi, ktora ti skor padne do oka, nechala by som si pri Tobi este predviezt, ako lahko ide dole potah a aj si obe tie sedacky omakala, ktory potah sa ti zda lepsi na omak. Inak tu nie je co radit, vahovo budu asi podobne a to mas pravdu, ze king ma super riesene upnutie do auta. Polohovanie podobne. Ale nerob si iluzie, dlho v nej nepobudnete, max rok a pol. Ale vacsiu sedacku nezozenies, jedine ist po case este napriklad do Evolvy 9-36, aby este mal drobec vlastne pasy 🙂 0-18 nebudem radit, lebo by ste boli v protismere s vasou vahou naozaj kratko a zrejme uz v tomto veku sedite ako pribiti, mozno uz maly dokonca chodi?

pusiket
24. apr 2011

@nanika My tu 0-18kg máme,ale nevyhovuje mi poutání do auta a když jí mám přendavat,tak šílím.Do obchodu sjedu a nechám tam posadit i malého,ale asi to i kvůli ceně bude King.Nechodíme a jen tak chodit zatím nebudeme,jsme trošku s motorikou pozadu,no trošku víc,ale už se lepšíme,už sedí,sice ne,že by se sám posadila,aale máme ho posazovat,tak sedí 😀
KRÁSNÉ VELIKONOCE

nanika
24. apr 2011

@pusiket tu ide o to, ze do 9-18, cize do smeru jazdy moze ist dieta az ked ma zrelu chrbticu a o tom vypoveda praveze to sedenie, cize, ci je vyvinuta chrbtica a svaly drziace kostru. Takze ak sa ti este sam nevie posadit, treba ho nechat v tej 0-18, aj ked ti pije krv. King je ok 🙂 Pekne sviatky 🙂

pusiket
24. apr 2011

@nanika jojojo,to vím,můžeme sedět,svaly a potřebné máme vyvynuté,není to svalová záležitost. 😵

nanika
24. apr 2011

@pusiket mojka, nerozumieme si, ja netvrdim, ze je s Jurkom nieco v neporiadku, ja hovorim, ze kazde dieta, co by malo byt presunute do 9-18, musi samostatne sediet. Prepac, ak som sa vyjadrila nejasne. Predcasne dane do 9-18, pripadne dane do nej, ked este nedosiahlo cca rok veku, je ohrozene v pripade narazu, ze si zlame vazy, cize preto hovorim o nedovyvinutej chrbtici.

pusiket
24. apr 2011

Já tomu rozumím,on Jiřík sám sedí,ale musí se posadit,je tam problém v tom,že nikdy nelez a lézt nebude,tak zatím nemá,jak se posadit sám-buď se za něco přitáhne,nebo si sám sedne,až začne chodit.Nechce být v žádném případě na břichu,tak ani neleze a to jsme lítali po všech možných MUDr. a cvičili všechno možné.Sice je mu 10měsíců,ale postavou je 14ti měsíční,bohužel pohybově zase naopak.

nanika
25. apr 2011

@pusiket to nic, so sedackou chvilku este pockaj. Z toho si nic nerob, mne oliver ako pol rocny sam sedel a 10 mesacny chodil sam bez pridrzania, neliezol nikdy. Ema sedela od 8 mesiacov, sama si sadla od asi 10, liezt zacala az teraz, ked mala skoro rok. Chodit sa este nechysta, kazde dieta ma svoj cas, na co lietate po lekaroch a stresujete, dieta zacne vsetko robit samo od seba, ked pride jeho cas. Ema na bruchu tiez nebola ani omylom 🙂 Ak sa da, lihajte si spolu na zem a ukaz mu, ze sa da po tebe valat a tak troska potrenovat svaliky 🙂

pusiket
25. apr 2011

@nanika Ona dcera chodila taky v 9měsících,plazila se týden,pak se postavila a šla,tak to všichni porovnávají.

nanika
25. apr 2011

@pusiket :( Vies co, ale kazde dieta je v niecom vynimocne, tak bud mu to bude mysliet, alebo zacne skoro a pekne rozpravat 🙂

pusiket
25. apr 2011

@nanika No to je jasné,to by bylo šílené,kdyby byli všichni lidi stejní 😀 ,stejnou povahu,psychyku,chůze apod... 😅

katka512
28. apr 2011

Baby ja chcem autosedacku pre maleho ma 10mesiacov a 10kg 77cm,chcem bud Romer,kiddy alebo Maxi cosi najprv som chcela od 9-36kg ale ako vas citam menim nazor a su aj od 9-25kg tieto sedacky?
Kiddy na nej ma odradzuje ten pultik
najradsej by som chcela tu Romer maju aj vahu od 9-25kg a co polohovanie? alebo Britax
dost cestujeme tak mi poradte nieco 😉 dakujem

katka512
28. apr 2011

@nanika a co autosedacky znacky Brevi alebo recaro??? 🙂

nanika
29. apr 2011

@katka512 9-18 radsej a potom 15-36. Ak by ste menej cestovali, tak 9-36 by bola ok. 9-25 je zmetocna kombinacia, tu prosim ani omylom. S 9-18 budes spokojna aj co sa tyka polohovania a vahovo a vzrastovo je pre vas uz ok. A kym kupis, tak bude mat uz drobec aj skoro rok, tak ok 🙂 Recaro je ok znacka, ale ak si mala na mysli tu 9-36, co mavaju, tie sa mi nezdaju celkom dobre, su uzke a celkovo akosi nedomyslene. Ale tusim polaric bol lepsi 🙂

dara29
29. apr 2011

Ktorá sedačka je lepšia Kiddy alebo Cibex pallas 9-36 či už na polohovanie, poťah, pohodlnosť, priestrannosť a viac miesta pod pultíkom?
Dá sa sedačka Britax evola polohovať alebo sú niektoré 3-36 polohovatelné? Maxi cosi a romer takéto kategórie nerobí? Dakujem za odpovede
A ešte kúpili by ste pultíkovú alebo evolu pre ročné dieťa? alebo máte ešte dobrý typ? Chcela by som asi tú kategóriu 9-36 a polohovatelnú. Ešte raz vdaka

musko
29. apr 2011

@dara29 - ak chceš polohovateľnú 9-36 tak asi jedine ten Cybex pallas, myslím, že inak nejde polohovať ani jedna z tých ostatných. Aj Kiddy infinity 9-18 má len drobné polohovanie - taký klin na vysunutie vzadu. Pallas máš do 18 kg na podstavci na ktorom sa polohuje a potom ho dávaš preč a už vlastne nepolohuješ. Ale pre ročné dieťa mi to príde skoro ísť do nepolohovacej - čiže 9-36 - hlavne ak cestujete často a na veľké vzdialenosti

dara29
29. apr 2011

A 3-36 sa nerobia žiadne polohovatelné?
@musko a kiddy 9-36 sa nedá tak isto polohovať ako Cybex Pallas?
Aj ostatné maminy radte budem rada

andika10
29. apr 2011

ahoj dievčatá, chcela by som deťom vymeniť autosedačku, teraz máme 9-25kg Babypoint ak sa dobre pametám, a chceli by sme 9-36, mne sa zdaju naše sedačky uske, ak niektorá viete tak polohovatelnú, ďakujem

luciejadr
29. apr 2011

ahoj holky, já jsem kdysi koupila 9-18kg a ten náš malej je obr a už toho litujeme..takže ted sháním 9-36kg :D tak jen pro ty, kdo maj obry, tak fakt rovnou 9-36kg ;o)

kinsi
29. apr 2011

@nanika Možem sa opýtať, ako si myslela vetu " 9-25 je zmetocna kombinacia, tu prosim ani omylom". Prečo si to myslíš? Ja som si práve objednala Maxi Cosi Mobi (kat.9-25kg) a zaujímalo by ma, prečo si toho názoru, že tú "ani omylom". Čo som hľadala, čo sa týka bezpečnosti by mala byť na tom vynikajúco a napr. Desszi čo ju má , tak v svojich príspevkoch si ju tiež veľmi chváli. Rovnako ako v recenziách na nete v angličtine, lebo u nás nie je bežne dostupná, som proti nej nič zásadné nenašla. Tá kategógia mi vychádza ako veľmi výhodná pre rodičov vačších a hlavne vyšších detí. Ďakujem.

nanika
29. apr 2011

@andika10
@luciejadr
Vam viem poradit Evolvu, nic ine ma nenapada. Je trocha polohovana, ale mate uz velke deti, vyspia sa aj takto.

@dara29 Myslim, ze Kiddy je kvalitna a vyrabaju nemci, Cybex nie je dlho na trhu, ale kedze sa odhodlali vyrabat pultikove, ktore velmi nejdu na odbyt, tak su bezpecne. Vybrat medzi nimi, volila by som staru a spolahlivu znacku, niekto pisal, ze ma aj lepsi potah. Nie, 9-36 nebyvaju polohovatelne, mavaju len mierny zaklon pripadne su viac polohovatelne v ramci 9-18, po prestaveni na 15-36 uz nie. Tie sedacky sa daju aj tak, ak sa cestuje malo, inak do roka a pol vhodne najme na dlhe trate velmi nie su. Britax Evolva je Romer, jedna firma.

andika10
29. apr 2011

@nanika diky

nanika
29. apr 2011

@kinsi zastavam nazor, ze cim vyssi rozptyl, tym je sedacka horsia. Ked sa ale jedna o financie a mam sa rozhodnut medzi neznackovou sedackou zvlast na kazdu vahovu kategoriu a lepsou znackou, pojdem radsej do tej lepsej, ale to samozrejme zalezi od viacerych okolnosti.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-25/ocena/m...
toto su sedacky testovane v danej kategorii. Je ich za prve malo a este menej testovanych a este menej aj kvalitnych. Nenasla som tebou spominanu sedacku tu v europe testovanu, skus mi hodit link, rada sa dovzdelam. Druha vec, presne ako si spravne uviedla, tu sa zohnat neda, takze neviem, preco by som mala radit sedacku, ktoru za prve som nenasla testovanu, za druhe ani neviem, ze existuje a za tretie ju tu aj tak nezozeniem. Inak zo zasady, ziadna sedacka nie je do vahy, akej sa tvari, ziadna. Nebudem kupovat 9-25, ktora nikdy nebude velka ako 9-36, ale tipujem, ze dieta v nej drviva vacsina rodicov usadi tak do 18 kg veku, takze radsej si kupim taku a potom presuniem dieta do 15-36. Preco v nej dieta nebude dlhsie? Zasa ratajme, dieta v 18 kg ma cca 3-4 roky. To dieta sa vam v aute sklapat jednoducho nebude, je na to aj rozumovo stare. Je dlhe, nema kam dat nohy, ak samozrejme pred nim sediaci neobjima volant.

Mam dieta patriace do kategorie vyssich a pred rokom a pol mozno aj troska priestorovo narocnejsich 🙂 Pre mna ako rodica takehoto dietata znamenalo mat dieta do pol roka vo vajci, potom ist do 9-18 asi na rok a potom sme skoncili v 9-36, kedze sme sice mohli ist vahovo na dospelacke pasy na 15-36, ale rozumovo dieta na to nebolo vyspele, tak som musela volit 9-36 presne kvoli priestoru pre dieta a jeho vlastnej bezpecnosti a vyberat v ramci cenovych moznosti a moznosti sedaciek na SR ponukanych. Ale pripominam, nebola som tak podkuta, ako teraz, dnes mladsia dcera jazdi v 0-18, aby jej bolo umoznene byt co najdlhsie v protismere, dnes by som uz syna do kinga nedala v pol roku veku.

Pisem aku mam skusenost, neviem, cim som si zasluzila taky hm uderny ton, ktory mi ide z tvojho prispevku, ja sedacky nepredavam, ani nevyrabam ani nezarabam poradenstvom. Skus sa o takomto niecom potom poradit v specialnych obchodoch, kde sa sedacky predavaju, urcite ti budu vediet fundovanejsie odpovedat.

musko
29. apr 2011

@dara25 - Nie Kiddy 9-36 nejde polohovať, nemá ten podstavec ako Cybex-ka. My máme Kiddy 9-18 a BeBeComfort 0-18. A i keď je Marek dlháň, ale chudučká, v tej Kiddy bol dlho taký stratený - pohodlne sa v nej cíti cca 3 mesiace:o) Preto by som u ročného dieťatka volila niečo pohodlnejšie.