Joie i-Spin Grow Signature

374andy
1. jún 2023

Prosím má niekto tuto autosedačku? Píše sa že má málo miesta na nohy, ale veľmi sa mi páči. Tak sa neviem rozhodnúť...

panda21
1. jún 2023

A čo ťa na nej zaujalo? Sedačka je to dobrá ale napríklad oproti inym Joie má fakt menej miesta na nohy.

374andy
autor
1. jún 2023

@panda21 otočná, so základňou,do 25 kg

374andy
autor
1. jún 2023

Syn má 2 roky, 12 kg. Nechcem kúpiť na 2 roky sedačku do 18 kg

majulino
1. jún 2023

@374andy za dva roky 18 kíl bude mať iba ak ho priviazes a budeš ho vykrmovat 🤣🤣🤣
Skôr ti iné do výšky prerastie ako vahovo. Vyskúšané na 3 detoch. Dokonca dcéra ako 2rocna mala skoro 16kg 18kg mala keď nastúpila ako 7r. Do prvého ročníka.
Syn mal 18 kg niekedy v 3 ročníku.

374andy
autor
1. jún 2023

Krstný syn má 4 a pol roka, je chudý a má 17,5 kg, len je vyšší

panda21
1. jún 2023

Ono, tak či tak budeš musieť kúpiť ešte tretiu konečnú sedačku 15-36. Táto na 5 bodový pás a výšku vydrží rovnako ako každá iba 0-18kg. Ak chceš na dlhšie obdobie s miestom na nohy, išla by som do čistej protismerky, tie bývajú do 25kg, 125cm.. Ale po každej ktorú kúpiš teraz, budes kupovať sedačku 15-36 na pás auta. Tato grow ma ale fakt malo miesta na nohy, to už radšej i-spin 360, je do 19kg 105cm.. V podstate je rovnaká, len nemá ten smer jazdy na pas auta potom.

yanni
1. jún 2023

@374andy dvojrocnemu dietatu s 12 kg mozes kupit uz aj lepsi reboarder.

374andy
autor
1. jún 2023

@yanni A to je čo?

yanni
1. jún 2023

@374andy protismerna Sedacka predsa.

374andy
autor
1. jún 2023

@yanni na Slovensku po slovensky predsa....

85miska
1. jún 2023

@374andy môj syn ma tuto a je tiež otočná 360 stupňov dá sa aj protismere ale my ho máme v smere jazdy lebo zvracia v aute v protismere so základnou a myslím ze do 36kg

evkao
2. jún 2023

@85miska tato sedacka je cele zle - protismer do 13kg (cize ako kazde vajicko), naozaj biedne vlozky, do 36kg sice mozno je, ale aj tak ju budes musiet nahradit neskor este sedackou 15-36kg (lebo nevydrzi do 150cm), a ak nemas v aute top tether, tak ju neupevnis

yanni
2. jún 2023

@85miska zial velmi zla sedacka a je to len pseudo reboarder. A mas ju vobec spravne upevnenu?

85miska
3. jún 2023

@yanni niesom idiot ani môj muž ze nevieme upevniť autosedacku. Aká je podľa teba správna autosedačka? Taká co stojí 400€? Ja som názoru ze keď niečo predávajú tak to splnia všetko co splniť ma. A je jedno či je to kočiar odrazadlo autosedacka stolička na kŕmenie. A aby som nezabudla ze ma 1,5 roka a nesedí v protismere. Čo už aj také matky ktoré nemajú tisíce na top veci na trhu existujú.

evkao
3. jún 2023

@85miska kvalitna a bezpecna autosedacka sa da kupit aj za 150,-€ (nechapem, preco sa vsetci, co o tom nemaju ziadne znalosti, ohanaju vzdy cenou, ja nikde v diskusii nevidim, ze kvalitna sedacka musi stat 400,-€ a viac) - spravna sedacka je ta, co je bezpecna, a teda ma dobre riesene zmensovacie vlozky, co najdlhsiu moznost jazdy v protismere a idealne presla Plus testom (alebo aspon dobre vysledky z bezpecnostnych testov) - urcite vsetko, co predavaju, splna co ma, ved aj take nositko, pavuk, a tisice inych veci, ktore su skor na skodu ako na uzitok - jedina vyhoda je, ze onedlho sa uz tieto sedacky ako je ta tvoja, uplne prestanu predavat

85miska
3. jún 2023

@evkao prosím pošli mi link na tu za 150€ rada kúpim pre druhé dieťa.

evkao
3. jún 2023

@85miska graco extend

85miska
3. jún 2023

@evkao ďakujem prečítala som si. Ja niesom expert na autosedacky len som si rozdiel všimla v tom ze v protismere sa dá používať veľmi dlho. No nakoľko môj syn vo vajci každú cestu zvracal tak nám protismer bol nanič. Inak zhliadiska bezpečnosti a iných veci je tiež riadne pripútaný takže nevidím iný rozdiel. Akurát ze ta moja sa otáča o 360 stupňov čo beriem premna ako plus ze sa mi lepšie vyberá z autá aj doňho dáva keď si ho otočim k sebe. Nijak ma tota nepresvedčila ze je lepšia ako moja. Len ten protismer je ok.

panda21
3. jún 2023

@85miska otáčací mechanizmus, isofix a podobne vychytavky sú najdrahšia vec z celej sedačky. Väčšinou sedačky idú cez xy osôb, ktoré chcú na tom zarobiť. Čiže isofix, zakladna, mechanizmus, vyrovca, dodavatel, predajca... Koľko si myslíš, že ostane na ten plast a časti, ktoré majú ochrániť tvoje dieťa? Prešla starým testom, veľmi starým testom, ktorý sa roky nevynovil. Je testovaná iba na čelný náraz, žiadne otočenie, bočný náraz.. Aj tie požiadavky na prejdenie sú hrozné nízke. Doslova tým prejde aj barová stolička. Preto ľudia pozerajú na ADAC, plus test a pod, lebo tam sú tie nároky omnoho vyššie a máš vyššiu istotu, že to to dieťa ochráni.

85miska
3. jún 2023

@panda21 ja bohužiaľ nepremýšľam ako vy ze ako sa moje dieťa zabije. Či už v aute, doma pádom z postele, vypadne z balkóna a podobne. Keby som nadtym premýšľala tak každú sekundu je vlastne hrozba smrti. Či už udusením jedla úderom do hlavy keď spadne na betón takže tie veci ze keď havaruje auto a moje dieťa prežije lebo malo super sedačku a ja som umrela lebo som mala len bezpečnostný pas ma neuveriteľne vedia ukľudniť tak to by som nechodila nikde autom ani by som vlastne nerobila doma nič len pozerala celý deň na deti. Úprimne je mi to jedno akými testami prešla a neprešla je v sedačke lebo musí byt. Úprimne si myslím ze keď z boku kde sedí môj syn do nás vrazi auto alebo kamión neochráni ho žiadna autosedačka. Ja nepremýšľam nad smrťou a nad úrazmi mojich deti. Niesom nejaký pesimista. Ďakujem

evkao
3. jún 2023

@85miska ok su aj pouzite materialy, technologie pri vyrobe, testy a podobne veci, plasty pouzivane pri sedackach kvality Caretero, Lionelo, Nania a pod. su take bezpecne, ze ak niekto v meste nedobrzdi a napali to do auta, moze sa plast zlomit a sposobit zranenie, ale teda ako vravim, ak budes niekedy kupovat pre druhe dieta sedacku, mozno sa k takejto uz ani nedostanes (teda urcite nie k novej)
- ani ja nerozmyslam o tom, co vsetko sa moze mojmu dietatu stat, ved to by som ho nepustila ani na piesok sa zahrat, ale na to, aby som sa v ramci moznosti snazila predchadzat pripadnym zraneniam, nemusim byt pesimista 🙂

yanni
3. jún 2023

@85miska nik nevravi, ze si idiot. Ale mas ju upevnenu top tetherom?