Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

pralinkaaa
13. jan 2011

@jop, @katarina.banska, @adulik23 a aký máte poťah ktorú farbu? ja som objednala trendline Gretu prišla mi naj...highline som nevidela naživo

kristiluky
13. jan 2011

@lucia10899 ahojky my sme povodne chceli tiež caretero ale v obchode sme sa rozhodli pre Zopu Carreru-je 9-36 kg ale ako jedna z mála v tejto kategorii sa dá polohovat, kukala som ti ju na slov.stránkach ale tu som našla najlacnejšiu za 107 Eur, my sme ju kupovali v čechách o niečo lacnejšie a sme s nou spokojní, mrkni na:

http://www.perinbaba.sk/detska-autosedacka-carr...

pozerám že máš ani nie dvoj ročného prcka, možno by to bolo prenho pohodlnejšie, neviem ako často cestujete alebo tak, ak tak sa skús poradit priamo v obchode, ak natrafíš na nejakého dobrého predavača nebude ti nútit drahé značkové sedačky ale poradí ti. držím palce pri výbere

jop
13. jan 2011

@pralinkaaa my mame trendline felix
http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi...
koukam, ze ji od noveho roku jeste slevnili o 300 Kč 🙂

katarina.banska
14. feb 2011

rozhodujem sa medzi romer king plus 2011 alebo besafe comfort. poradte, ktoru? dakujem

livia333
26. feb 2011

@believe2 nie je to blbost, malo by to byt tak do 2 rokov al. dosiahnuti utc. vysky, vahy...

a ja by som potrebovala tiez dost poradit....jednak ci autosedacky typu roemer, maxi cosi, bebe confort sa daju otocit proti smere jazdy? To by bola moja prva otazka tykajuca sa autosedaciek od 9-18kg...
A ta druha je, ze od akeho veku najskor je mozne dietatko do tejto sedacky davat...?vsade citam, ze smerodajna je vzdy vaha...my mame maxi cosi cabrio - toto uz je druha autosedacka, nakolko z prvej vyrastol velmi rychlo Alex...5bodovy bezpec.pas sa nedal zapnut na nom...😉
ide o to, ze Alex bude ma 4 mesiace a je bucko...ma cez 8 kil a cabrio mu je na ramienkach uz trosku uzke, tipujem, ze ,max. mesiac v tom este horko tazko vydrzime...niekto mi vsak hovoril, ze do tejto kategorie sedaciek moze dieta, az ked vie sediet???
Ja som uz zufala a autosedacky su pre mna uz nocnou morou ...ako to riesit?

poskusane nemame nic, dnes mozno vybehneme pokukat...tak snad natrafime na dobru obsluhu...

kikimaruska
26. feb 2011

@livia333 autosedačky 9-18, 9-36 nejdou připoutat proti směru jízdy ani jedna, co vím. Ono by se ti totiž ani dítko tam pak nevešlo do většiny aut...ale hlavně to není ani technicky možné. Já mám Maxi Cosi Priori a ta se dá pěkně sklápět na pozici spánku (9-18 kg) a pro malé mimi byla nejlepší. Syn měl dlouho jen 8 kg, takže jsem čekala a dávala ho z Cabria na roce a 2 měsících. Ted máme ještě jednu, autosedačka stm Storchenműhle starlight sp 9-36 kg a ta je opravdu suprová, ale pro maličkaté mimi co často spinká bych brala jinou (nemá tak dobrou polohu na spánek). Máme nyní obě. Pokud chceš autosedačku otáčet proti směru jízdy, musíš hledat váhovou kategorii 0-18 kg...která lze proti i po směru 😉 . A opravdu by už dítě mělo samo sedět...i proto náš malý šel do sedačky tak pozdě...protože neseděl (kat.9 kg nahoru).

livia333
26. feb 2011

@kikimaruska lenze na kategorie 0-18kg ci 9-36kg necitam nikde nic dobreho...a tomu som sa chcela vyhnut...rada by som zainvestovala do dobrej autosedacky, pretoze cestujeme casto autom a aj dlhe trasy....taktiez letne dovolenky byvaju autom...a chcem, aby sa Alexovi dobre cestovalo...jednou z mojich podmienok je prave sklapanie do polohy pololahu...ci viacerych poloh, preto aj tie znacky, mozno su aj ine, kt. to ponukaju a este budem urcite prihliadat na to, aby bola co najsirsia... len ako vravim, mame problem s tym, ze Alex nie je ziadny drobatko a tak to musime riesit uz teraz. A nikde sa neviem nicho rozumneho dopatrat...a do 0-18kg sa mi ist nechce, ci je nejaka sedacka v tejto kategorii, kt. dopadla dobre v testoch?

kikimaruska
26. feb 2011

@livia333 to máš pravdu, že kat.0-18 opravdu v testech nic moc 😖 , to opravdu počkat, až bude malý aspon sedět a zkusit nějkou dobře polohovací 9-18. My máme tu Maxi Cosi priori a polohovatelná je do 3 poloh, zprvu jsem ho vozila stále jen položeného, protože hodně spinkal...až ted už sedí normálně, jako velkej kluk. Široká je dostatečně a testy jsou také dobré. Ty vyšší kategorie (9-36) právě moc polohovat už nejde...Jinak loni jsme s touto sedčkou jeli 1600 km k moři...malej se ještě dost vozil a i spinkal...měl 9,5 kg a zvládl to krásně 🙂 a právě my jezdíme hodněa od miminka...

nanika
26. feb 2011

@livia333 prepac, ale ty, ak dieta nebudes mat vo vajicku, nemozes ho dat do typovo inej, ako 0-18, teda aspon do casu, kym nebude samostatne sediet, potom mozes dat tie spominane 9-18. Ja viem, ze mas vacsieho syna, ale predcasnym presunom, aj ked by dosiahol vahovo 9 kg ho ohrozujes v pripade havarie na zivote :( Nema este dostatocne vyvinutu krcnu chrbticu a sedenie v smere jazdy by mu v pripade havarie zvysovalo riziko na smrt, alebo trvale poskodenie miechy :(

Ja viem, tu na SR je to dost o nicom. Kvoli tomu som nakoniec kupovala britax first class plus.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...

testy by som v jej pripade velmi neriesila, mne staci vyrobca. Ma ale jednu nevyhodu, neviem, ine 0-18 som na zivo nevidela, ale v protismere malinke deti su v zmensovacej vlozke, takze ma sedacka sklon, ale po jej vybrati uz dieta sedi. Samozrejme po otoceni sedacky do smeru jazdy je uz polohovanie funkcne...

musko
26. feb 2011

@livia333 a @nanika - my máme BeBeComfort Iseos 0-18 a neviem si vynachváliť. Marek je oproti Petríkovi drobec, takže som za ňu vďačná - dá sa polohovať ako do poloľahu, tak aj bočnice - dieťa vyrastie a dá sa rozšíriť a ide polohovať v aj protismere. Možem len doporučiť - aj na dlhé cesty. Polohiješ kolieskom v predu jednou rukou pohodlne počas cesty:o)

livia333
26. feb 2011

@nanika ved prave...to je nas problem, a urcite ho ohrozovat nechcem, preto sa to snazim riesit a mam z toho velky bolehlav :( ale pojdeme popozerat a budem hladat a citat a nejako to poriesime...a preto sa pytam na sedacky, kt. je mozne montovat proti smere jazdy 😉

nanika
26. feb 2011

@livia333 Ja viem, ze nechces ohrozit 🙂 Riesenim by boli tie vacsie sedacky, tusim do 18 kg, ktore sa pouzivaju na severe europy, tu sa nepredavaju, jednej babe som to posielala cez ip, skusim pohladat. Je to toto, 0-18 aspon tak pisu. Je aj testovana, ibaze tu nezohnatelna. Bude aj pomerne vyssia cena... Taktiez dost zaberie miesta, nevlezie do kazdeho auta. Ale mozes v nej vozit dieta od teraz az do 18 kg a zmesti sa pekne aj s nohami a do protismeru 🙂

http://www.google.sk/images?q=Graco+Duologic+Is......

livia333
26. feb 2011

@nanika na nieco som natrafila...mozno mi budes vediet poradit 🙂 co vravis na Recaro polaric? docitala som sa, ze je mozne ju montovat aj proti smere jazdy...dakujem

livia333
26. feb 2011

alebo Recaro Young expert plus s isofixom 9-18 kg ci recaro yung expert?

nanika
27. feb 2011

@livia333 Pozor na to recaro young expert - pozri si to v obchode, je to dost uzka sedacka a tato do protismeru rozhodne nejde nainstalovat.

Ano, ta polaric je ok, ale neviem, preco je to kategoria 9-18, aj ked je do protismeru. Len som nenasla, ci ju neskor mozes otocit aj do smeru jazdy. Samozrejme je lepsie udrzat deti do 4 rokov v protismere.

livia333
27. feb 2011

@nanika nasla som vsak toto na recaro polaric...: http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/test-tieto-...

A mam taky pocit, ze sa neda otocit do smeru jazdy...co je podla mna nevyhoda...dieta do 4 rokov neudrzis podla mna otocene do protismeru.. 😀 A myslim, ze polaric je jedina sedacka, kt. je mozne otocit do protismeru..ale potrebovala by som ju urcite vidiet...
ma recaro aj ine sedacky este? Lebo ja som v kategorii 9-18kg nasla len tieto tri...? mozno zle hladam...
Myslis, ze aj ta plus-ka bude uzka? Urcite by som to chcela vidiet..inak kde v BA poskytuju dobre poradenstvo ohladom autosedaciek a maju aj sirsi vyber? Vcera sme boli v Brendone...lebo som si pamatala, ze tam je celkom velky vyber sedaciek...no poradenstvo nula bodov... ☹

Alebo ak by si mi mala poradit dobru autosedacku v kategorii 9-18kg - bez ohladu teraz na cenu, kt. by si mi odporucila? Vidim, ze velmi oblubene a asi aj bezpecne su roemer-ky.

kikimaruska
27. feb 2011

Tak ta co navrhuje @nanika mi přijde dobrá a praktická, ale asi bych všechny zkusila instalovat při výberu do auta, protože odkaz od @musko ...na jejich autosedačku, která také vypadá opravdu dobře...-přečtě te si ten odstavec vlevo...o instalaci, že proti směru ji nelze nainstalovat např.do Fabie...která je docela dost rozšířená a musím říct, že třeba i má MC Priori Po směru, když se naklopí na leh, tak musím přední sedadla posunout víc dopředu (Fabia Combi)...a měla sem pujčenou jinou 0-18 kg a též jsem ji proti směru do auta prostě nedala...takže být tebou klidně si jdu omrknout všechny tu odkazované, ale i s autem, se kterým budeš jezdit. 😉

ladybugie
27. feb 2011

My jsme měli sedačku peg-perego na bázi. Měli jsme problémy s oběma našimi auty. Do Octávky combi jsme měli problém jí dát na zadní sedačku. Mohla být jen v poloze sed, když jsem jí chtěla naklopit na leh, tak nestačily pásy. To samé v Citroenu Saxo. Vzadu prostě nestačila délka pásů. Takže v obou autech jezdila jen vpředu a v sedu pouze sedět 🙂

ladybugie
27. feb 2011

@livia333 my jezdíme s romerkou. Máme King plus v barvě Olivia a jsem s ní maximálně spokojená. Máme ještě starší sedačku MC ( fakt hodně stará, po dvou dětech) do pracovního auta do lesa. ty dvě sedajdy se vůbec nedají porovnat. Romerka je nádherně polohovatelná i během jízdy 🙂 Má opěrku hlavy šikovně dělanou a polohovací. Když malá usne, perfektně to drží hlavičku. Ušila jsem si na ní letní potah a vypadá suprově. Jen jsem se musela naučit pracovat s tím polohováním. Přeci jen dítě v kombinéze je trošku větší, než když má jen světřík. 🙂

hpaja
28. feb 2011

Ahoj, chtěla bych synovi do léta pořídit novou autosedačku. Teď má romer king plus, jsem s ní moc spokojená, ale tu podědí dcera, tak pro něho potřebuji novou. Syn váží 13,5 kg (už asi půl roku furt stejně) a tak přemýšlím, jestli máme koupit v kategorii 15-36 nebo spíš 9-36. Můžete mi poradit? Případně s jakou autosedačkou v těhle kategoriích jste spokojené?

lucenek
28. feb 2011

@hpaja já osobně bych šla postupně....žádná univerzálka 9-36kg, ale pěkně dle kategorií...ono stokrát se nic nemusí stát a po stoprvé......
sice ty sedajdy 9-36kg maj taky atest, ale...v testech adacu jsou totál propadákem

dosa
28. feb 2011

@hpaja - ak nema syncek este 15 kg, a vyzera to tak, ze skoro ani nebude, nedavaj do sedacky od 15 kg, tie pasy mu budu chybat... a nebala by som sa ani skupiny 9-36, v testoch dopadli ovela lepsie ako tie 9-25 - pozri si tabulky:
9-36 kg http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

9-25 kg http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-25/ocena/m...

kikimaruska
28. feb 2011

@dosa děkuji za odkaz, to naše STM Storchenmuehle Starlight SP 9-36 kg dopadla dobře 😵 na to je tam rok výroby 2006 a 2008 a my máme 2011, který je udajně dost vylepšený a mnohem bezpečnější...zajímal by mě nějaký nový test na letošní nebo lonskou kolekci...ale nějak nevím, kde to hledat. Ta jejich některá právě 15-36 dopadla v testech uplně na minimum...ale tento model 9-36 je dobrý ve výsledku...což jsem ráda.

dosa
1. mar 2011

@kikimaruska - v tejto tabulke uz su aj vlanajsie vysledky testov, tohorocne budu az niekedy na jar... neviem ako sa testuju sedacky, zrejme ked bol model raz testovany, tak uz druhy raz nie, jedine ze by sa okrem farby potahov menilo aj nieco ine - ale to je moj nazor, mozno je to inak... aj moj mladsi ma STM Starlight SP, podedil po starsej sestre a sme s nou spokojni... stary model 2005 neuspel, ale potom ho vylepsili a ten uz bol v pohode...

gerlinda
1. mar 2011

Ahojte, zamotam sa medzi vás 😉 Tiez rozmyslame nad novou autosedackou, zatial sme este vo vajci ale vidim to uz len maximalne na 2 mesiace ak vôbec. Malá má 75 cm a coskoro 11 Kg a skoro 9 mesiacov. Najlepsie sa nam pozdava BeSafe iZi Combi X3 ISOfix- je obojsmerna (v proti smere isofix, v smere pasy) nemate s nou niekto skusenost?

lucenek
1. mar 2011

www.adac.de
nezávislá ev. laboratoř s atesty na testy 😀
když tak česky přes www.google.com zadat adac.de a přeložit.... 😉

dara29
10. mar 2011

Mám jednu otázočku. Aké referencie majú autosedačky Chico a Ferari? Za každú radu dakujem

dosa
10. mar 2011

@dara29 v tomto linku si mozes pozriet hodnotenia, ale potrebujes vediet aj konkretny model, napriklad chicco ma viac sedaciek: http://fotelik.info/pl/testy/

cherryann
11. mar 2011

Holky, máte nějaké zkušenosti s typem Teutonia Tario? Koukám, že do neděle je tady ve slevě i s kočárkem a korbou... http://www.spuntik.cz/teutonia-days-4-6-3-2011-... a nevypadá špatně... Myslíte, že se to vyplatí?