Pohodlná autosedačka pre 8-mesačného synčeka

idemo
19. aug 2022

Dievčatá poraďte naozaj dobrú ale hlavne pohodlnú autosedačku. Synček má 8m a asi od 6m odmieta byť vo vajíčku. Cesta autom je vždy katastrofa! Ešte ho len dávam do vajíčka a už plače a nechce tam byť. Radi by sme chodili na výlety, cestujeme aj za rodičmi ale cestovanie je katastrofa (niekedy ho počas jazdy musim vybrať a ukľudniť na prse a vrátiť spať lebo on je schopny vrieskať celú cestu)🤦🏻‍♀️. Očividne mu v tom vajíčku je nepohodlne. Rozmýšľame preto nad autosedačkou v ktorej mu bude pohodlne. Máte nejaké skúsenosti?
Ďakujem

paulinkaa2
19. aug 2022

@idemo nedám radu. Ale mojej trvalo 2roky kým sa chcela vozit. Od babatka to bol boj

hanaxxx
19. aug 2022

Napiste si do autosedackovej poradne tu na koniku alebo vo fb skupine detivaute. Dieta ma ist do pokracujucej sedacky az ked vie samo sediet aspon 2 mesiace a ma uz aj miery do autosedacky.

babovka2321
19. aug 2022

@idemo my sme vajicko vymenili za joie i-spin 360 v case, ked uz maly sedel (ale on okrem toho bol aj dost velke dieta). Ani to nepomohlo, bez revu sme zacali cestovat az vtedy, ked sme ho otocili do smeru jazdy (aj ked som ho chcela vozit v protismere dlhsie).

sirka9
19. aug 2022

My sme teraz kúpili túto, mala ma 8 mesiacov. Paci sa jej tam zatiaľ, 360 otočná, isofix, do 36 kg, v smere aj protismeru jazdy. Snáď sa jej tam bude páčiť aj naďalej. Ale teda, ona od malička veľa cestuje, takže nemá problém ani s vajíčkom. Akurát do vajicka sme museli dokúpiť aero podložku, lebo sa tam strašne potila

patka06
19. aug 2022

Konkrétnu ti neporadím, ale skúste ísť do predajne, kde majú väčší výber a skúšajte, v ktorej sa mu bude páčiť.
My sme tak boli, aj keď bez úspechu - možno vy budete mať šťastie, dcéru to prešlo až ako 3 ročnú, keď už mohla na podsedák.

evaachesa
19. aug 2022

Počas jazdy nikdy nevyberaj dieťa zo sedačky, stačí sekunda a stane sa nešťastie, fakt takto neriskuj. 🙏 Akej značky máte vajíčko? Nie je z 3kombinacie? Tie vajíčka sú väčšinou nepohodlné, okrem toho že nie sú bezpečné, tak nevydržia ani do roka. V kvalitnom a velkom vajíčku by možno bol spokojný. Pokračovaciu sedačku kupuj až keď bude aspoň 2 mesiace samostatne sedieť, tak ako bolo napísané vyššie, inak by si mu mohla uškodiť. Určite ale nekupuj sedačku v obrovskom vahovom rozmedzí 0-36...jednak ti do 36kg nevydrží aj tak a nie sú ani pohodlné pre tak malé dieťa. Pozri buď 0-18 alebo 0-25. Dieťa má aspoň do 4 rokov cestovať v protismere, je to až 5x bezpečnejšie ako v smere jazdy. Určite sa poraď v deti v aute na FB, tam ti poradia aj vzhľadom k sklonu vašich sedadiel v aute. Môže byť, že nie každá sedačka vám sadne a dieťaťu môže padať hlava keď zaspí, kvôli zlému sklonu

sirka9
19. aug 2022

@evaachesa prečo myslíš, že nie sú pohodlné? Teraz robia také, ktoré sú polohovacie, nakoniec tam je dieťa tak isto ako aj vo vajíčku, casom sa mensia vlozka vybera. Nejdem teraz obranovat svoj výber, len ma to fakt zaujíma.

evaachesa
19. aug 2022

@sirka9 8 mesačne dieťa musí byť v tejto sedačke utopené a pásy mu najskôr idú cez bruško a na pleciach nesedia a šmykaju sa. Táto sedačka nie je určená pre novorodencov aj keď ma novorodeneckú vložku. Je to veľmi zle formulované a nie je to tak správne. Top výrobcovia autosedačiek aj uvádzajú, že pokračovacia autosedačka je vhodná až keď dieťa vyrastie z vajíčka. Napríklad Besafe či Axkid to majú uvedené na stránke pri pokračovacích autosedačkách. To isté ti povie aj odborník, ktorý sa tomu rozumie. V bežnom detskom obchode sa tomu jednoducho nerozumejú a predaju ti 0-36 autosedačku pre ani nie ročné dieťa. Mne stačilo keď mi staršia pani predavačka núkala sedačku len na základe peknej farby či obrázka. Nemala šajnu o sedačkách a o protismernej autosedačke hádam ani nechyrovala. Ja sa ale nečudujem ak ich nevyškolia a v obchode majú takéto všelijaké aj pofidérne sedačky. 😔
Žiaľ za 154€ toto nemôže byť v žiadnom prípade kvalitná sedačka. Len Isofix stojí aspoň 150eur čo je jednoducho veľmi drahá položka pri výrobe. Tá tvoja je ešte aj otočná a má vydržať do 36kg. Plus náklady na výrobu, predaj. Jednoducho niekde sa muselo riadne šetriť a sedačke za 150 s týmto všetkým by som neverila. Za 169 si môžeš kúpiť kvalitnú protismernu, pásovú autosedačku do 18 kíl...nemá Isofix, nie je teda otočná a je do 4rokov cca 18kil a cenovo je na tom rovnako ako tvoja. je to ale overená značka, zatiaľ čo tá hore no name bez testov. Aspoň teda mne ťa značka veľa nehovorí, no môžem sa mýliť.

hanaxxx
19. aug 2022

@sirka9 presne ako pise evaachesa. ak chces aby tvoje dietatko cestovalo bezpecne, zbav sa tejto sedacky a kup nieco v mensom vahovom rozpeti a hlavne nech dieta sedi v protismere co najdlhsie (aj do 6 rokov ak mu to bude vyhovovat, alebo aspon do 4roch). Ja uz vyse mesiaca citam na tuto temu. Ak ty s tym nechces stracat cas, napis si tu na konikovi do poradne, odporucia ti sedacku, ktora bude bezpecna a bude splnat aj cenovy limit,ktory si stanovis. Tiez som nevedela, ze su tske rozdiely v sedackach, ze v obchode ti predaju nieco co sa tvari,ze je vhodne od narodenia a pritom je to totalne nevhodne a nebezpecne.

evaachesa
19. aug 2022

@hanaxxx veru ja sa prikláňam k možnosti zbaviť sa sedačky a kúpiť inú. My máme pre 3 ročného Axkid minikid (0-25kg do cca 6 rokov), pásová sedačka v protismere bez možnosti otočenia. Sedačka švédskej výroby prešla najprísnejším PLUS testom. Drží ako pribitá a ani sa nepohne. Výrobca odporúča prejsť do tejto autosedačky až keď už dieťa vyrástlo z vajíčka. Syn si do nej rád sám nastupuje a rád sa v nej vozí. Nemá ani Isofix, nie je teda otočná, nevydrží do 36kg a predsa bola o niečo drahšia ako Tourago, ktorá za tú nízku cenu ponúka úplne všetko. Čiže je dobré sa nad tým zamyslieť. 🙂

ibajaanikiny
19. aug 2022

@idemo nemusi to byt zakonite vajickom. Ake mas vajicko?Kolko meria a vazi?uz sedi aspon 2 mesiace sam? Bezpecne autosedacky su vhodne od cca 9kg a cca 70cm, pozri joie-ispin,britaxky,besafe…ale nepises o rozpocte na sedacku…davaj ho ale do protismeru a naj je ist aj s malym a skusit tie autosedacky…

sirka9
19. aug 2022

@evaachesa
@hanaxxx tak baby ďakujem. Idem teda riešiť ci sa dá vrátiť alebo vymeniť. Mam jednu zdedenu peg perego, burana určite nebola, tak asi to bude lepšie teda. 😁