Poraďte dve úzke autosedačky k vajíčku

hruska91
5. aug 2023

Ahojte poraďte 2 úzke autosedacky k vajíčku, aby vošli všetky 3 zozadu. Vajíčko máme od kočiara Riko vario.
Sedačky máme teraz Petit and Mars prime II, sú super, ale sú dosť široké- tak ich budeme musieť vymenit. Deti majú : 102cm/15kg a 94cm/13kg. Novorodenec pôjde do vajicka, ktoré ma cca 45 cm.
Vzadu v aute máme cca 112 cm, máme Volvo xc60 je celkom široké. Izofix nemáme.
Dakujem za tipy 🚗

evkao
5. aug 2023

@hruska91 ahoj, pre ake deti potrebujes sedacky? vek, vyska, vaha? v akom rozpocte?

euka210
5. aug 2023

@hruska91 no ja neviem, my sme kvoli 3.dietatu museli kupit nove auto, ktore malo 3 plnohodnotne sedadla, lebo inak sme 3 deti veku 0,2,4r do zadu nevopchali.

mamatroch
5. aug 2023

@hruska91 my sme mali taketo dve (jednu cervenu, jednu zltu) a boli sme s nimi velmi spokojni

https://www.brendon.sk/peg-perego-viaggio-2-3-f...

Teraz je uz v nej len najmensi (cca. od 3 - 3,5 r),
po vajci mal este jednu 9-18 kg, no tato je podla mna uplna topka.
Da sa dat do pololahu na spanok, isofix, sklopna a skladna... Dokonca bocne opierky sa daju rozsirit.

Odporucam vam ist s vasim autom a namontovanym vajcom pred predajnu a jednoducho ich tam skusit osadit (my sme to tak urobili a nemali s tym problem)...

My mame ale beztak 3 plnohodnotne sedadla, lebo som trvala na isofixe na vsetkych troch (po tom, co som videla ako "bezpecne" manzel parkrat priputal sedacku bez isofixu... Spokojny a stastny, ze je vsetko ok... No nebolo ani omylom 🤦🤷 ...pri isofixe nemal co pokazit)

hruska91
autor
6. aug 2023

@evkao 2,5 roka a 4 roky - staršia 102cm/15kg a mladšia 94cm/13kg

evkao
7. aug 2023

@hruska91 a rozpocet na sedacky?

masinka
7. aug 2023

@hruska91 my sme mali Romer Britax, aj vajicko Romer, zmestili sa vzadu do Forda