Sedačka do auta

macaajaro
12. máj 2023

Dobrý deň mamičky!
Chcela by som poprosiť o radu akú sedačku do auta vybrať pre deti? Pomer cena kvalita hlavne bezpečnosť.
Budem rada ak pridáte link.
Veľmi krásne ďakujem

maggiba
12. máj 2023

Na zodpovedanie otazky Vam chybaju udaje o detoch: vek, vyska, vaha, (ak dieta do 1 roka, ci uz samostatne sedi aspon 2 mesiace). Dalej udaje: aky rozpocet si na jednu sedacku predstavujete, co od sedacky ocakavate, mate isofix a toptether v aute, v pripade protismernej jazdy - ake mate auto/s akymi sedackami sikme, rovne.

Takto Vam ktokolvek moze napisat barsco a moze to byt pre Vas konkretne uplne nevhodne.

petamich
12. máj 2023

pre ake deti, 6 mesacne alebo 12 rocne? 🙂 vyska, vaha

nafka0483
12. máj 2023

@macaajaro Ziadne info? To ako keby si sa spytala ake topanky odporucame - ale netusime vek, pohlavie, prilezitost, rocne obdobie.

Takze rozpis vek deti, vysku, vahu, ake auto mate a aky rozpocet.

macaajaro
autor
12. máj 2023

@maggiba ďakujem pekne za usmernenie.. Deti majú 10 mesiacov, cca 9kg a 72cm, dvojičky, samostatne sedia už od 6 mesiaca. Mame isofix, cestujeme väčšinou dlhšie cesty cca 3 hodiny. Sedačky v aute mame šikmejšie (x4) a rozpočet na jednu rátam tak okolo 200-300€
Ďakujem pekne

liloastitch
12. máj 2023

Máme joei i spin 360- ale plánujeme používať až po roku ak dovtedy výdržou vajíčko.

nafka0483
12. máj 2023

@macaajaro V akom vajicku ich mas teraz? Idealne by bolo aby boli este vo vajicku (do roka ale aj dlhsie kym sa zmestia, je to najbezpecnejsje).

maggiba
12. máj 2023

@macaajaro Urcite este nechat vo vajicku, ak sa zmestia. Su pomerne drobni vyskou aj vahou. Ked si zoberiem, ze kvalitne velke vajicka su do 13kg resp 87cm. Ake mate vajicka?

macaajaro
autor
12. máj 2023

@maggiba ďakujem, áno, máme vajíčka Silver cross s isofixami, ktoré sme kupovali aj s kočíkom a tie sú do 13kg. Sedačku som chcela objednať a používať hneď po prvom roku, ale keď mi takto radíte, tak sa budem snažiť co najdlhšie sa bude dať. Ja som iba mala pocit, že tie vajíčka nie sú až také pohodlné a myslela som si, že polohovateľná sedačka by bola lepšia.

nafka0483
12. máj 2023

@macaajaro Vajicko z trojkombinacie kocika? Tie nie su velmi bezpecne :-/ tiez som tak kupila a bola to chyba.

maggiba
12. máj 2023

@macaajaro No tu je to otazne, pri menej znamych vajickach z 3kombinacie.... Pozeram napr Silver Cross Dream i-size nevyzera uplne zle, aj ked to nie je znacka a vyhotovenie, ktore sa vseobecne v nasich zemepisnych sirkach odporuca. Ak mate pocit, ze im sedia a ze to nie je len holy plast potiahnuty latkou (fakt lacne 3kombi vajicka), nechajte si ich v tom.

A pokracovacie sedacky chcete otocne alebo Vam stacia neotocne, na pas? Chcete OVELA NESKOR vozit aj po smere alebo zvazite aj cisto protismerne autosedacky?

macaajaro
autor
12. máj 2023

@maggiba áno, vajíčka mame z trojkombinácie, ja mam pocit, že nie sú až také zlé, videla som oveľa horšie, sú pekné vystužené a vieme ich kúsok aj nastavovať podľa veľkosti bábätka.

V tom ako ich budeme voziť by som si dala poradiť od Vás skúsenejších mamičiek aj keď by mali byť drahšie ako si predstavujeme. Hlavne nech sú pohodlné pre detičky.

nafka0483
12. máj 2023

@macaajaro Pokracovaciu sedacku urcite protismernu - cim dlhsie v protismere, tym lepsie.
Pohodlne pre teba je ak ju vies otocit k dveram a tak nalozit dieta.

maggiba
12. máj 2023

@macaajaro Mozno uz prave zmienene Joie i-spin 360. Ale naozaj este nech kusok podrastu.
No pozor: len tento model. Nie iba spin, nie 360 e. (V tom nizsom cenovom pasme. Otocne s isofixom.)

A odporucam stranku detivaute. Aj s ich poradenstvom. Popozerajte sedacky kategorie 0-18kg resp isize do 105cm. (Mozno najdete nieco ine a popytate sa uz priamo ich na nazor.)

Aj ked ja osobne by som Vam najradsej poradila cisto protismerne sedacky. Napr.z tych lacnejsich a s lepsimi vlozkami pre mensie deti: Avionaut Sky.

macaajaro
autor
13. máj 2023

@maggiba veľmi pekne Vám ďakujem mamičky

monikaskorikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz