Vajíčko alebo autosedačka

14. jan 2024

Dobrý deň prosim vás vedeli by ste mi poradiť? Mame 6 mesačného synčeka, mame také lacnejšie vajíčko, kúpili sme si ho na rýchlo len aby sme mali len Dr ke a na cestu domov, ale začali sme chodiť už viac s autom a dlhšie cesty., oplatí sa mi kúpiť pozerala som si cybex polohovatelné vajíčko aby sa mu tam ležalo lepšie alebo už je dosť veľký na vajíčko a už mu mame kúpiť rovno autosedačku? Ale v obchode nám povedali ze kým ešte sam nesedí tak autosedačku neodporúčajú 🙈 ďakujem

ema229
14. jan 2024

Určite vajíčko kým sa zmestí. Je to oveľa bezpečnejšie a aj na chrbticu

zuzanaete
14. jan 2024

6 mesacne urcite este do vajicka.

reall3go
14. jan 2024

Hlavne mu treba dopriať aspoň dačo 🙂

evkao
14. jan 2024

6 mesacne dieta (ak nema uz 13kg a 85cm) este na dlho do vajicka

pettom19
14. jan 2024

Kym nesedi sam aspon dva mesiace, urcite nie do sedacky. Cybex ma velke vajicka, kludne aj rok vam este vydrzi. Syn ma 19 mesiacov a stale sa tam zmesti, aj ked uz atakuje vahovy aj vyskovy limit. A to ma na svoj vek takmer 90 cm a 13 kil.

bytc20
14. jan 2024

Asi by som v tomto pripade kupila autosedacku 0-18kg.

evkao
14. jan 2024

@bytc20 a preco?

luliu
14. jan 2024

Určite vajíčko, nič nie je bezpečnejšie a vydrží v ňom ešte dlho. Autosedačka je nevhodná pre tak malé dieta

bytc20
14. jan 2024

@evkao Lebo 6m je uz dost a aby nekupovali vajicko len kvoli par mesiacom. My sme tak tiez kupovali. Z vajicka mi totiz uz v polroku trcal, ale este nesedel. Autosedacka 0-18 sa da dat v proti smere jazdy ako vajicko. Ked bude dieta vacsie a bude uz sediet, mozu autosedacku otocit aj v smere jazdy. A pouzivat este par rokov.

evkao
14. jan 2024

@bytc20 6 mesacne dieta este nema miery na to, aby mu bolo dobre vajicko male (nebavime sa o vajickach z 3 kombinacie, z ktorych deti naozaj rychlo vyrastu) - okrem toho v sedacke dieta pasivne sedi, je konstrukcne urobena uplne inak ako vajicko, preto sa aj vola sed-ačka, a kym dieta same nesedi a nie je v sede dostatocne spevnene, tak pouzitim sedacky mu akurat mamicka moze do buducna sposobit problemy s chrbticou
- a idealne je po vajicku pokracovat v protismere co najdlhsie, do 3-4 rokov, kludne aj dlhsie

bytc20
14. jan 2024

@evkao v sedacke 0-18 pasivne nesedi pokial je sedacka otocena v protismere. Vyklopi sa a dieta tam je ako vo vajicku. Ved si ich vygoogli a pozri. Ja viem, ze dieta pasivne sediet nema, kym to same nevie.

yanni
14. jan 2024

@evkao to nie je pravda. Niektore najnovsie modely reboarderov (protismernych) su uz koncipovane tak, ze je mozne ich pouzivat od narodenia. Jasne, experti stale odporucaju pouzivajt najskor vajicko a to tak dlho, ako je to mozne ale uz su aj alternativy. Napr. taky besafe stretch, tym nic v 6stich mesiacoch nepokazi a moze ho pouzivat aj do 7 rokov v protismere (zalezi od mier dietata, to treba samozrejme sledovat).

luliu
14. jan 2024

@bytc20 v 6 mesiacoch sú pomaly malé len nekvalitné vajíčka, kvalitné vajíčko vydrží dieťaťu do 12-14 mesiacov

evkao
14. jan 2024

@bytc20 googlit si to nemusim, ja so sedackami robim, ja to poznam 🙂
@yanni ano, su, ale aj to su sedacky, ktore aspon obsahuju babyshell vlozku, ktora opat vytvara polohu vajicka aj v sedacke

bytc20
14. jan 2024

@luliu pozri, ja neriesim seba. Pani som poradila alternativu, moze sa rozhodnut akokolvek. Ja uz mam skoro 11r. syna a uprimne ani len netusim ake vajicko som vtedy mala.

autor
14. jan 2024

@všetci baby ďakujem vám za rady, takže keď malý už bude mať rok a pôjdeme na 10 hod cestu tak s prestávkami to bude ok? Vo vajíčku?

luliu
14. jan 2024

Ano

mima1608
14. jan 2024

Určite vajíčko. Moja malá má 7m a tiež je stále vo vajíčku. Sesternica má 16 mesačnú dcérku a ešte aj tá je vo vajíčku, takže je to na dlho ešte (samozrejme, záleží ako rýchlo dieťa rastie)

gvenduska
14. jan 2024

Jednoznačne vajíčko
Pokial sa zmesti