Hnedé fľaky u mačky

natali52
5. feb 2024

Prosím vás, neviete čo by to mohlo byť? Uška má čistunké, ma to len na koži, škriabe si to..nemôže to byť svrab?

majkakvet
5. feb 2024

@natali52 svarb je v usiach, skuste tycinkou do usi. Bude tam hnede ako kava. To su skor kvasinky. Veterinar spravi ster a pozrie pod mikroskopom. Ked to bude svrab nie je to konec sveta;).

colsami
5. feb 2024

Ucho je ciste uz na pohlad, svrab to vysoko pravdepodobne nebude.
Kvasinky alebo plesne su otazne, ak je tam preriedena srst a skrabe si to - je to mozne.
Pride mi to aj ako proste pigmentovana skvrnita koza, len tym ze tam je menej srsti, presvita 🙂 ale ak si to skriabe, spravte u veterinara zoskrab/ster a uvidite ci sa nieco najde.
Niekedy pomoze aj nasadenie sirokospektr.pripravku napr nexgard combo (ak to nie su plesne), ale vzdy je lepsia riadna diagnostika az nasledne liecba.

natali52
autor
5. feb 2024

@colsami Zajtra ideme hneď doktorke, len som sa zľakla, že čo to je, bojím sa o ňu a ja som tehotná..snáď bude všetko v poriadku. Teraz som ju celú kukala a má to až pri očiach. Vyzerá to na tú pleseň no uvidíme čo povie doktorka. Ďakujem krásne

natali52
autor
5. feb 2024

@majkakvet v usku nemá nič, úplne čistunké. Len pri Tom uchu tie fľaky a ťahá sa jej to až k očiam. Zajtra ideme na veterinu, snáď bude všetko ok. Ďakujem