Je bezpečné dať sliepkam varené kuracie mäso?
Dobrý deň, môžem dať sliepkam varené kuracie mäso ? Nie je to kanibalizmus ?
@anonym_autor Môžeš, sliepky zožerú všetko. Oni nevedia, že je to kuracie mäso, pre nich to je jedlo.
@anonym_autor panebože
@anonym_autor sliepky zožerú aj vlastné vajcia, to nie je kannibalizmus?
Tým sliepkam je to jedno, nemyslíš? Hlavne aby bolo mäso uvarené, nebolo solené a korenené.
@anonym_autor tak im nehovor, že je to rodina...🤦
ten preklep v nazve je tiez uzasny. slipky neviem, ci ocenia kuracie maso. este som nepocula o masozravych slipkoch.
v slipkach prebyva iny druh "vtacika"
a prečo nezužitkuješ mäso ak je dobre ale výhodiš sliepkam.
a prečo nezužitkuješ mäso ak je dobre ale výhodiš sliepkam.
@alickapusinka ved aj krmenie sliepok je zuzitkovanie, sliepky ti to vratia vajickami a dalsim masom. Ja by som zas presne z tohto dovodu nekrmila sliepky pokazenymi potravinami. Ako mam dostat kvalitny produkt, ked vstupne suroviny nebudu dobre?
Ba niektoré sú ozaj kanibalové. Mala som aj také, ktoré sa navzájom otrhávali,až do krvi odžubávali. A tie dokonca chytali aj 🐭🐭,aj 🐸🐸,aj 🦎🦎. A pritom mali všetko,od zrna po zmesku vitamínov. Sliepky sú zvláštne stvorenie, taký tyranosaurus Rex 😁.
@alickapusinka ved aj krmenie sliepok je zuzitkovanie, sliepky ti to vratia vajickami a dalsim masom. Ja by som zas presne z tohto dovodu nekrmila sliepky pokazenymi potravinami. Ako mam dostat kvalitny produkt, ked vstupne suroviny nebudu dobre?
@sissy27 to je taka blbost. Sliepky si vonku nahrabú kadečo. Plesnive, skysnute, zhnite. 😱
Ja sa tu rehocem na tých odpovediach ako celý kolektív

Joj keby tu padla otazka ci moze pes zozrat vsetko,to by bolo vycitiek a rypaliek.Ale tak jedna sa “len” o sliepku a nie “nadzviera pes”.Pre rypalov , aj nas pes zozerie vsetko,varene,solene ,surove,ved co aj sliepka zozere vsetko😃
Mozes.su to ciste bielkoviny,sliepky ich potrebuju.niekto dava aj surove mlete maso s kostami. Nam naor vletel vrabec do voliery a zachytil sa o pletivo.menzel ho oslobodil,vrabec padol na zem a kym sa stihol spamatat on aj manzel sliepky ho rozcupovali a zozrali. Ale inak mado nedavam. Ja davam radsej susene cerviky ,krmny syr,psenicne klicky...tiez bielkoviny
Samozrejme tiez nikdy nedavam nic plesnive,zhnite,pokazene...
Joj keby tu padla otazka ci moze pes zozrat vsetko,to by bolo vycitiek a rypaliek.Ale tak jedna sa “len” o sliepku a nie “nadzviera pes”.Pre rypalov , aj nas pes zozerie vsetko,varene,solene ,surove,ved co aj sliepka zozere vsetko😃
@anonym_be47ba Tak napriklad psy zeruce ine psy bol klucovy dovod uspesnosti Amundsenovho uspesneho dobytoa juzneho polu. Psi zaprah pomalicky ako sa minali zasoby mohli tak elegantne redukovat ked ich tolko uz nepotrebovali.
Analogicky tragicky neuspesna vyprava Scotta skrachovala na vyuziti islandskych ponikov ktore sa ale navzajom bohuzial nepozrali a este im aj extra seno museli so sebou tahat- cela vyprava zmrzla
Panebože, mňa tu už asi nič neprekvapí... To vážne? A ďalšie podobné pridrb*ané otázky na MK. Ja sa už ani nečudujem, že sme tam, kde sme. Niektorí ľudia sú veľmi mimo, ale že fakt veľmi.
Volakde som čítala že keby sliepka vedela že je z mäsa tak zožerie sama seba :D
Sliepkam je úplne jedno zožerú a uvidíš akou rýchlosťou.sliepky sú bežne aj kanibalky a to dobrovoľne.mám to práve doma jednej sliepke doslova vyzrali do mäsa až po kosť miesto pod krídlom dokým som to zistila lebo to nebolo vidno pod tým krídlom skoro som infart dostala. Oni zacítia mäso a je im jedno.sliepka je už oddelená v bezpečí dokým sa jej to nezahoji ale verím že keby si to nevšimnem a nedám ju mimo od nich normálne ju za živa zožerú🤦
Naše chytajú myši vieš o tom že sliepka je geneticky taký menší t rex?
@anonym_autor no, neviem. U sliepok sa naozaj objavuje kanibalizmus. Ožierajú sa, ozobávajú . Neviem či sa ti u nich potom nepodporuje. 🫤 Hlavne nevidím dôvod im to dávať. Živiny im treba vykryť inak a mäso treba zjesť. Ak veľa navaríš, zamraziť, potom použiť do rizota 🤷🏻♀️ Všetko je drahota, prečo vyhadzovať?


Môžeš otestovať ich morálne zásady