Maltezák - rasa

3. máj 2024

Ahojte, má prosím niekto doma maltezáka? Aká je to rasa? Na čo si dávať pozor? Vyžaduje veľa pohybu? Sú tieto plemená na niečo náchylné? Odporúčate psíka alebo fenku do bytu? Je pravda, že majú vlasy a nie chlpy a tým pádom sú vhodné pre alergikov? Plznú veľa? Sú nachýlní na choroby? Dať psíka vykastrovať? Ďakujem.

pribinak
3. máj 2024

Majú vlasy, neplznu. Treba ich cesat a strihať.

ivik4
3. máj 2024

My sme mali psika v byte 14rokov, ano maju vlasky ,neplznu. Keby mam mat dalsieho,opät maltezacika. Nevyhoda ze je rychlo spinavy

katariiinkaa
3. máj 2024

Máme doma mini maltezáka psíka, má 5 rokov. Nie sú s ním žiadne problémy, treba hlavne naozaj dávať dôraz na starostlivosť o srsť. Raz sme ho ostrihali neskôr ako trebalo a už s tým bolo oveľa viac práce ako bežne býva. Neplzne vôbec, občas na čiernych veciach uvidíš pár vláskov, ale to je skôr z toho keď sa nečeše pravidelne. Vykastrovat sme ho nedali. Ten náš je dosť prispôsobivý, ale vraj takí nie sú všetci. Vie ísť s nami kdekoľvek, ostane aj sám keď treba. Máme doma kameru odkedy sme sa presťahovali keďže sme nevedeli ako si zvykne na nové prostredie, ale väčšinu času keď nie sme doma prespí alebo sa hrá. Takže za mňa naozaj skvelá voľba psíka 🙂 S deťmi nemá tiež najmenší problém.

michaela789
3. máj 2024

Maltezaci majú z mojej skúsenosti problém s ušami a očami. Treba sa naozaj venovať hygiene aby zviera netrpelo a vyzeralo dobre. Ďalej srsť - super, že neplznu ale o to väčšiu pozornosť treba venovať pravidelnej starostlivosti (šampóny, balzamy).
Povahou sú perfektné. Hravé, učenlivé a veľmi empatické. Parádne k deťom alebo starším ľuďom. Za mňa super rasa, napriek tej vysokej údržbe.

javorinska
3. máj 2024

mali sme 16 rokov maltezacika. a to nam vraveli, ze maximalne 10-12 sa dozije. vsetko zalezi od stravy a tvojej starostlivosti. ale tu si vyzaduju ozaj vacsiu, hlavne teda tu srst mu treba pravidelne vycesavat. to je ale najmenej, za mna najlepsia rasa k detom. ❤

eru331
3. máj 2024

Áno, aj podľa mňa je to skvelý psík. Samozrejme záleží od tvojej výchovy, ale sú veľmi poslušní, milí, priateľskí. 🙂

heidy222
3. máj 2024

Moja maltezacka má už 10 rokov, zatiaľ žiaden zdravotný problém. Neplzne. Srsť treba pravidelne strihať, najmä okolo očí alebo česat a kúpať . Zmestí sa do tašky, už so mnou aj pár krát letela v lietadle v kabíne. Jediná nevýhoda, že veľa šteká ale to všetky malé psy. Výhoda je že naozaj malo zdravotnych problémov majú lebo je to stare, niekoľko tisícročne plemeno, nie rýchlo vyšľachtené

alenka58
3. máj 2024

mám maltezáčku, má 2 roky, dala som ju minulý rok kastrovať, tak ako píšu všetci fantastické plemeno bez starosti chlpov, treba vlásky česať, deti ju zbožňujú navyše je poslušná, už by som len takéto plemeno chcela

nicoletta98
3. máj 2024

Na všetky tieto otázky vám odpovie chovateľ z CHS 😊 stačí sa poobzerať po nejakých overených