Ako riešiť smradľavé prádlo aj po vypraní?

drsmolinka
22. aug 2019

Ahojte, prosim vas nemate niektora takuto skusenost : mam 3 rocnu pracku Candy A+ a uz asi 3 mesiace vytahujem z pracky smradlave skysnute a zatuchnute pradlo :( Uz som zacala prat na dlhsich programoch, davam viac prasku, vycistila som X krat pracku s gelom na cistenie pracky, vycistila filter a stale to iste :( Dvierka na pracke su VZDY otvorene aby sa bubon vetral a pradlo vyberam hned po vyprani. Pracka uz nie je v zaruke a neviem co s rym :( Viete mi poradit ? :(

ivusikk
22. aug 2019

Možno skúsiť ešte miesto avivaze trosku octu🙂 aj avivaz môže byt možno na chybe. Alebo ešte riadne vyumyvat tesnenie okolo dvierok a nádržku na prach a aj cely ten priestor kde sa vkladá nadrzka naspäť do pracky 🙂

lula313
22. aug 2019

@drsmolinka neperes s tekutým praskom(gélom)?

snehulienka8
22. aug 2019

na cistenie pracky pouzivam len kyselinu citronovu(ocot je slaby a smrdi), nasypem tam cely kelimok, dam na najvyssiu teplotu a zatial ok..a ak sa mi aj tak zda ze pradlo smrdi, tak ho dam oprat aj na 2x a este dodatocne preplakat..

marinecka95
22. aug 2019

@drsmolinka najviac špiny sa drží za tesnením okolo bubna. Skús trošku aj nasilu otiahnuť gumu a pokúsiť sa priestor vyčistiť. Ja som tomu tiež neverila ale urobí to zázraky

luckuz
22. aug 2019

Tesnenie som nastriekala savom proti plesni, na nete je kopec návodov, účinná je aj kryštalická sóda.

bea606
22. aug 2019

ak si este neskusala, tak vypustit zbytkovu vodu cez ten servisny okruhly otvor, urcite to mas v navode popisane ako na to.

drsmolinka
autor
22. aug 2019

@ivusikk neskusala som ocot bojim sa ze mi vybieli farebne a bude smrdiet pradlo za octom.

drsmolinka
autor
22. aug 2019

@lula313 periem s Bonuxom teraz gelom

drsmolinka
autor
22. aug 2019

@snehulienka8 ja cistim s gelmi vnutro

drsmolinka
autor
22. aug 2019

@marinecka95 uz som aj toto cistila ale je mozne ze treba este viac kazdu skaarockuuu :/

drsmolinka
autor
22. aug 2019

@bea606 vyskusane a nepomohlo

drsmolinka
autor
22. aug 2019

@luckuz nesmrdi potom pradlo za savom

bea606
22. aug 2019

@drsmolinka a potom doliat cistu vodu a pustit odcerpanie, a nasledne pustit pracku na 90 stupnov len cisto s pracim praskom, nie gelom. aspon v navode mojej pracky je toto odporucane.

lula313
22. aug 2019

@drsmolinka o Gelovych sa vraví, že ich tuk sa nerozpusti a ostáva v práčke a z toho napachne pradlo. Mala som rovnaký problem a stratil sa 2-3 mesiace potom, čo som pouzivala už len klasicky prach

dadulkaf
22. aug 2019

@drsmolinka ocot ti prádlo nevybieli, ocot práveže farby fixuje, aby nevybledli.

cinnamonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
22. aug 2019

Ocot ti nevybieli, aj ja ho semtam dávam miesto aviváže.

jance333
22. aug 2019

Mne obcas tak zasmrdelo tmave pradlo. Odkedy periem len s praskom, nie gelom, nedavam avivaz, len obcas ocot a periem na 60-tke, pradlo nesmrdi.

vikusjk
22. aug 2019

@drsmolinka vymenila by som gel za prasok, ale este pred pranim vycistit pracku, su pripravky na vycistenie pracky, alebo ak nemas, tak liter octu a pracku na vysoku teplotu, nech ju precisti. A vyborna je avivaz modra Lenor, mne po nej vonia pradlo aj po roku (napr.zimne vytiahnem a krasne vonia) a funguje mi to len s tou modrou od Lenoru.

tesha21
22. aug 2019

ja som toto riešila nedávno, akurát mne ešte aj ostávala voda v pračke, smrad neskutočný a to ja si veľmi potrpím na čisté voňavé prádlo. celú pračku vyumývať zvnútra ako sa len dá, potom dať ocot (1liter) alebo kys citrónovú (tá sa mi zdá lepšia) na 90 oprať s čistou handrou, tá pohltí nečistoty z pračky. tiež som používala iba gély a teraz som prešla na prášok. bielizeň som vždy právala na 40, to vraj tiež nie je dobre lebo mastnota a špina sa usadia v pračke, treba dať občas 60 aj 90. zatial je dobre tak dúfam že to vydrží.

siska25
22. aug 2019

@drsmolinka mne smrdi pracka, tiez sa toho neviem zbavit, paradoxne mi zacne strasne smrdiet vzdy po vycisteni, ale nastastie saty mi nesmrdia, vzdy su vonave, pouzivam tekuty gel bez avivaze, kedze mam susicku a tam avivaz nema ist. Uz cakam, kedy sa konecne ta pracka po 7 rokoch a dennom prani pokazi, nech si kupim novu bez smradu.

aceris
22. aug 2019

Si si ista, ze to je prackou? My sme mali podobny problem...a bolo to susenim...mali sme vlhko v byte, pradlo sa zle uschlo parkrat a bolo...uz sa to nedalo nijak zachranit ani ziadnou inou prackou....prosto tie veci su odpisane. Postupne sme vsetko smradlave povyhadzovali a vymenili za nove...

79viktoria79
23. aug 2019

@siska25 hovoria ze tie gely upchavaju hadicu a to potom smrdi,treba používať sypké prášky ,gel len občas

ivusikk
23. aug 2019

@drsmolinka myslela som teda že používaš práci prach a nie gél to treba určite zmeniť🙂 mne robila pracka to iste a už nikdy nechcem žiadny gél ani vidieť. Mala som s toho stále špinavú zanesenu pracku a prádlo zatuchlo. Gél ani nevyperie tak dobre ako práci prach. A octu sa nemusíš báť keď ho dáš trosku tak práveže zvýrazní vôňu prachu a nevybieli ti určite nič 🙂

79viktoria79
23. aug 2019

@ivusikk ja tiez som mala z gelov novu pracku smradľavu, odvtedy pouzivam geli max na vetrovky a sustiakove veci onak len prasok

luckuz
23. aug 2019

@drsmolinka ja som to poriadne poumývala a dala prať biele prádlo.

franika
23. aug 2019

Mne toto robí modrá aviváž Lenor

drsmolinka
autor
24. aug 2019

Dakujem za nazory a vyskusam teda prestat s gelmi a avivaz minimalne

snurka100
25. aug 2019

@drsmolinkane sa zdalo ked som pouzivala kapsule vtedy mi to vedelo..