Ako schovať kábel z lampy?

3. dec 2023

Pekný večer žienky. Kúpili sme si lampu, našli sme jej miesto, ale ja sa neviem povzniesť nad ten hrozný kričiaci kábel. Máte niekto nejaký nápad ako to nejak rozumne vyriešiť? Nemáme ju kde inde dať v rámci izby kde by ho bolo menej vidno. Ďakujem.

0silvia0
3. dec 2023

No len ci s tym bude pan lopatkovec suhlasit ze bude len maskovac nejakej skaredej skatule. Pockaj, zaprotestuje a zvesi listy🤣😂

jaond19
3. dec 2023

Prikryt to cele nejakym tenkym kobercekom? A polozit na to kvetinace

autor
3. dec 2023

@0silvia0 on je hrozný v tomto! Ponorím ho na pár hodín do vody a o 3 dni sa tvári úplne zvädnuto, akoby sa na neho 2 týždne zabudlo 😂😂 a pritom doma nemáme extra horúco. No žiaľ, raz je človek hore, raz dole.. raz na skrinke, raz pod skrinkou 😂

autor
3. dec 2023

A ten biednučký zamio by sa mohol trošku pozviechať keď bude mať pri sebe kamoša.. taký je mrzák, och!

zuzuliennka1
3. dec 2023

pozri na alze tzv. cable cover

hefo
3. dec 2023

@zuzuliennka1 To je lepšie, ale tie káble idúce zo zásuvky do lišty, sú stále päsť na oko.

Správne riešenie je, že ten biely pás okolo steny je veľká dutá lišta, a káble pre pevne umiestnené zariadenia idú tadiaľ. Ale na to treba myslieť už pri stavbe.

h2
3. dec 2023

Na mňa tá skrinka, levitujúca vo vzduchu, pôsobí divne. Chcelo by to umiestniť niečo na zem, ako si dala ten lopatkovec, ale niečo iné, nejaký košík, alebo neviem čo, za čím by sa schovala celá zásuvka.

h2
3. dec 2023

Čo je tento kus nábytku (na foto)? Také by ste nemohli dokúpiť ešte jedno, čo by zasahovalo až pod tú skrinku?

aalt
3. dec 2023

Trafo vies tiez vymenit za zdroj, cize do zasuvky by si dala elektricky kabel s vidlicou, ta by sla do zdroja a zo zdroja kabel do lampy. Zdroj by si niekde zamaskovala a casto byva biely ... Ale zdroj stoji 10~40€ zalezi ake napatie a vykon.

autor
3. dec 2023

@h2 To je naša obývačka https://nabbi.sk/obyvacia-stena-alicante-19039?... sú to vlastne celé také levitujúce skrinky 🙂

autor
3. dec 2023

@hefo áno, tam máme napríklad schovaný internetový kábel.. ale toto sa kúpilo 3 roky po rekonštrukcii a ajtak to nevyrieši problém čierneho trafa

animus
11. dec 2023

Ahoj, síce staršia diskusia ale skúsim poradiť, to trafo by som zapojila do zástrčky až za tou obývačkovou stenou (predpokladám že tam bude zastrcka keď tam je aj tv) a kábel by som zastrčila za lištu (prípadne by som si dopomohla predlzovackou ak by bol kábel od lampy krátky ale tak, aby predlzovacka ostala sa tou obývacou stenou