Aký parný čistič by ste mi poradili?

helenka778
13. jan 2022

Ahojte, potrebujem poradiť , aky parný čistič by ste poradili ? Máte niekto skúsenosť s týmto ?

marinecka95
13. jan 2022

Mám ho asi pol roka - neviem ako som bez neho mohla doteraz fungovať 😃

mirka0703
13. jan 2022

ja rozmyslam nad kärcher sc2 je tiez maly ale pise sa na plochu 75m2, tento sc1 je len na cca 20m2
@marinecka95 staci ten zasobnik ? mne kazdy tvrdi ze je maly

marinecka95
13. jan 2022

@mirka0703 keď zásobník miniem, doplním, nahriaty je ihneď. Žiaden problém

helenka778
autor
13. jan 2022

@marinecka95 a za aký čas miniete zásobník ?

helenka778
autor
13. jan 2022

@marinecka95 ešte mám obavy že aká je silná tá para keďže sa nedá regulovať , a keď začnem upratovať či s tým naraz upracem kúpeľnu, kuchyňu aj wc že či to nebudem musieť každých 10 minút plniť či ? Ďakujem za radu

marinecka95
13. jan 2022

@helenka778 dá sa regulovať podľa toho ako pritlačíte na tlačítko, ale ak chcete umývať tieto všetky veci na jeden zásobník to sa vám určite nepodarí

brembo
13. jan 2022

priadaj pár eur a kup radšej SC3. Má samostatnu nádobu na vodu a samostatný kotol,takže možete používat non stop+vačší tlak pary,lepšie čistenie.

brembo
13. jan 2022

s jednou nádržou spravím podlahy v celom dome a su naozaj čisté. Obyčajný mop bez šance.

helenka778
autor
13. jan 2022

@brembo ja som chcela ten menší hlavne skrz uskladnenie , bývam v byte a už to nemám kde uskladniť 🙈

brembo
13. jan 2022

ani SC3 nie je obor. Je to pomerne malé a lahučké. A máš hadicu,takže nemusíš dvíhat tolko,len koncovku. Má to i kolieska,takže možeš tahat po zemi,ako vysávač.

mirka0703
14. jan 2022

@helenka778 tiez hladam nieco male...nech to nezabera miesto... 😀 a cenovo som ich nasla oba za 105e 😀
@brembo takze fakt to nie je take velke? bola som rozhodnuta sc2 ale uz zvazujem 3 😀 v cene rozdiel nie je tak uz ma presvedci velkost 😀

brembo
14. jan 2022

SC3 je niečo ako malinký vysávač-no od malého vysávača je ešte menší. Na stránke Karcheru nájdete rozmery360 x 236 x 253 . Trošku mrzí kratší prívodný kábel 4m,hadica je fajn,lepšie sa s tým manipuluje. Pri zapnutí často vygrcne trochu vody,kým sa kotol uplne nezohreje. LED indikuje kedy sa kotol nahrieva. Preto je dobré po nahriatí kotla prvé sekundy vypustit paru do vedra alebo pohára,potom už ide len para. Ked chcete čistit spáry a podobne,odporučam dokupit turbo trysku. A ked máte penazí na rozdávanie,tak parný čistič s odsávaním. Inak s SC3 som velmy spokojný

brembo
14. jan 2022

@helenka778 vodný kameň ale neodstráni,keby si niekto myslel. Na vodný kameň účinkuju jedine kyseliny- octová,citrónová,fosforečná. Para naň nemá žiadny účinok.