Automatický kávovar

danik2010
19. aug 2021

Prosím Vás poraďte mi dobrý automaticky kávovar. Má dilemu chcem radšej drahší aby vydržal. Mame záujem najmä o mliečne kávy. Takže chceme fakt nech je to dobré naslahane.
Ďakujem za každý tip

evora
19. aug 2021

My sme nedávno kúpili krups- stal asi 400 € sme spokojní. Urobi veľmi pekne latte aj capucino, hoci to pije iba muž. Ja tuknem preso, kopnem do seba pri dreze a utekám 😀

evora
19. aug 2021

https://www.datart.sk/Espresso-KRUPS-Evidence-E...
Mame tento. V robote mame s nadrzkou na mlieko, ale je to naprd...vždy tam skysne mlieko, zle sa to čistí (tie nádoby si zväčša úzke a vyššie, nezmestí sa tam ruka). Preto som hľadala taky, kde je hadička, to len preplachnem a dám na miesto. Nemusí zavadzať ďalšia haraburda v linke.

danik2010
autor
19. aug 2021

@evora áno Krups je jeden s favoritov a ešte poskuľujem po Jure. Áno aj mňa zaujali tieto bez nádobky na mlieko. Dobre napeni mlieko?

evora
19. aug 2021

@danik2010 Uplne v pohode, je to rychlovka. Pena je pekná, hustá. Jediná nevýhoda (pre niekoho vyhoda) je, ze musíš hadičku vytiahnuť vtedy, keď máš peny dosť. Ale napr.moj muz pije veľmi mliekovu kávu, tak necha v mlieko dlhšie, ja zasa pijem bez mlieka alebo mi stačí peny malo. Takže ja vyťahujem skôr 🤭

evora
19. aug 2021

@danik2010 Mne sa tiež paci Jura, ale neboli sme ochotní toľko zaplatiť...za cenu jury ktorá urobí len presso mame krups, ktorý si poradí aj z ostatnými druhmi káv.

danik2010
autor
19. aug 2021

@evora mne ide najmä o tu mliečnu penu suseda má delongi a vôbec sa mi nepáči a ani necíti latte ta pena je hnusná také bublinkova vôbec nie taká krémová hustá. Záleží aj od kvality mlieka?

simca06022011
19. aug 2021

Tak my sme mali 2x krups, a 2x sme ho vyhodili, lebo sa v nom robila plesen a kadejake usadeniny, co neslo normlane vycistit a casom tam proste citit rozdiel aj v chuti... (jasne clovek nezisti naozaj, kym sa nieco nestane a netreba ho rozobrat:D myslim, ze pre 2-4kavy denne, sem tam viac sa to aj da cakat). Presli sme na riadne kavovary napr pakove gaggia. Kde je kontakt "spiny" tj kavy so strojom minimalny, kedze prakticky on pretlaca iba vodu cez kavu a max. spokojnost. Mlieko naslahame riadne cez ten "dzindzik", ale ja som presedla doma na slahac mlieka, stoji realativne malo v porovnani s kavovarom, ten pouzivame aj napr. na kakao. A ano, je s tym viac prace ako nasypat zrno niekde a stuknut tlacit :D
Sestra ma napr. saeco a robi dobru kavu.... ja mam na firme obycajne tchibo na kapsule a mliecne veci urobi super, tu nadobu chytim suplnem do chladnicky a jednoducho vratim spat.
A samozrejme zalezi to od mlieka, musis tam pouzit riadne plnotucne mlieko.

livka283
19. aug 2021

@danik2010 ja mám Krups, ale kebyže mám viac peňazí beriem Juru, naši majú už druhú po 13 rokoch a rozdiel je neskutočný, menej hlučná, lepšie nastavenia teploty, chuť kávy...atď atď

tabakmirka
23. aug 2021

@danik2010 My máme DE LONGHI ECAM 45.760.W a teda tá pena je super, aj kávička. 🙂 Ale ja dávam plnotučné mlieko a teda na latéčko k nám chodí aj moja svokra a to je čo povedať, lebo tá si na dobrom potrpí 🙂

lens
5. feb 2022

@evora evka ale ty si vies tym predhrievanim znizit alebo zvysit mnozstvo mlieka nemusis nasilu odpajat, aku kavu najcastejsie kupujete?