Čalúnená manželská posteľ

29. jan 2022

Ahojte žienky. Tie čo máte manželské čalúnené postele, ste s nimi spokojné? Nie sú náročné na údržbu? Zvažujeme nad kúpou takej postele, len nemám doteraz žiadnu skúsenosť.... tak radšej sa poradím s vami. Ďakujem za odpovede 😊

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja20
29. jan 2022

Máme už tretiu čalúnenú posteľ za 22 rokov spolužitia a sme s nimi max. spokojní. Pri výmene posteľného prádla ( raz za 2 týždne ) ju celú povysávam a je to v pohode.

cherry_cherry
29. jan 2022

Mame presne take nieco ako na obrazkoch, este aj v sedej farbe 😅 a vobec nie je narocna na udrzbu, povysavam ked vysavam a tym to konci. Ziadna nejaka extra starostlivost. Realne tam ani moc nema byt s cim problem.
Mam este aj calunene stolicky v jedalni a to uz je iny pruser 😀 nikdy viac

deti95060810
29. jan 2022

už nikdy viac... máme posteľ viac ako 15 rokov, ale to čalunenie vyzerá katastrofálne... ako posteľ je OK, len tá časť kde je čalúnenie - máme len v časti pri hlave , je fľakaté, nedá sa vôbec už dokonale vyčistiť...
vybrala by som si niečo praktickejšie - napr. drevenú. prach zotrieš vlhčenou handričkou a nezostávajú fľaky...

palisko
29. jan 2022

Ale aspoň takú, kde sa dajú meniť matrace. Mne sa čalúnené bridia, molitan do seba natiahne hocičo, keď je napríklad človek chorý a podobne. A to nehovorím ešte o telesných výlučkoch a podobne. Taktiež možné "nehody" pri raňajkách alebo večerách v posteli a podobne. Radšej drevo alebo kov a vymeniteľné matrace.

autor
30. jan 2022

@palisko samozrejme,že matrace budú zvlášť..

autor
30. jan 2022

@deti95060810 a nedá sa to vytepovať?

jaja20
30. jan 2022

Neviem a ani si nechcem predstaviť, že by som mala niečo 15 rokov ... Veď všetko, čo sa používa denne,treba logicky pravidelne po čase vymieňať/ vyhadzovať,aj uteráky, posteľné obliečky, poťahy, topánky, atď... A zvlášť v tejto dobe,keď je naozaj veľký výber v obchodoch a za super ceny,tak si myslím, že to nie je problém.

cherry_cherry
30. jan 2022

@palisko tie postele na obrazku sa volaju boxspirng postele. Ide tam normalny matrac a na vrch tych matracov ide topper (tenky matrac), ktory sa da ovela lahsie vymenit ako klasicke matrace, da sa oprat, takze aj keby som si z postele urobila jedalensky stol, tak sa stale da topper lahko vymenit. Nie je to calunena valanda 90tych rokov.

adriannasvk
30. jan 2022

Za mna nie, ako sa pisalo vyssie,nehygienicke a tepovat postel,fuj vlhke,mozu ostat flaky....my sme mali vzdy iba drevenu a udrzba super, ked treba prebehnem dezinfekcnym obruskom po chorobe atd....matrace mame chranene takym tenkym vrchnym,ked treba operiem,casom vymenim....doma mala mama calunenu a to je strasne po rokoch...mne by bolo luto postel vyhodit keby bola ok ale calunenie strasne....

jaja20
30. jan 2022

@adriannasvk To,že by ti ju bolo ľúto vymeniť len kôli špinavému čalúneniu,ako argument neobstojí. Lebo každá vec má svoju životnosť a aj matrace v nej sa časom tak opotrebujú,že je nevyhnutné ju jednoducho úplne vymeniť za novú posteľ. To ti povie každý lekár,že preležané postele spôsobujú bolesti krku a chrbta. Vymeniť iba samotné čalúnenie sa inak normálne dá. Aj stoličky sa dajú prečalúniť.

adriannasvk
30. jan 2022

@jaja20 vsak ale ja som pisala,ze matrace vymenit. Ale ked je ram postele dobry a vyhodit len kvoli caluneniu,je kravina...a precalunit postel....no za mna nie...neprakticke,prach sa tam drzi,bordel...nehygienicke🤮ja som ako monk,u mna sa musi dat vsetko utriet 😅

jaja20
30. jan 2022

@adriannasvk Veď ja sa s tebou nehádam,len argumentujem. Každý si samozrejme môže vybrať podľa svojho presvedčenia. Mne zase nevyhovuje drevený alebo kovový rám. Je to také chladné, tvrdé a ja si rada vystieram ruky a dotýkam sa príjemnej, mäkkej látky 🙂

deti95060810
30. jan 2022

vôbec to neviem spraviť do dokonalosti...

deti95060810
30. jan 2022

@jaja20 máš to pomýlené...ale samozrejme ak máš dostatok finančných prostriedkov a nevieš čo s nimi tak prečo nie... aj každý druhý rok môžeš meniť celé zariadenie domu..😉

jaja20
30. jan 2022

@deti95060810 To vôbec nie je o finančných prostriedkoch. Je to hlavne o zdravotnej stránke, prečítaj si dobre moje príspevky. Ale ak to napr. vám ani po toľkých rokoch finančne nevychádza kúpiť v hotovosti,tak vždy je možnosť kúpiť si posteľ na splátky,tých 10-20 eur mesačne nikoho nezruinuje.
Osobne by sa mi hnusilo spávať v špinavej posteli. Ale ak to vám nevadí,to je vaša vec.

adriannasvk
30. jan 2022

@jaja20 vsak jasne je to na kazdom 😊kovove nie ale ja mam najradsej drevo😁

katpizur
2. feb 2022

My sme mali iste obdobie drevenu, ale som rada, ze sme ju vymenili za calunenu, za boxspring, je krajsia, pevnejsia, tiez vyssia, lepsie sa nam na nej spi, akoze je nelutujem ani chvilku, ze sme po takomto type siahli. Za mna je to dobre a najma ta ponuka dnes je uz tak pestra, take krasne byvaju 🙂

sadkoni
14. feb 2022

Každej nám iné sedí, my máme od Kondelu, konkrétne typ Ora a teda pre mňa bol základ to, že sa do nej super líha, že večer padnem jak taška do nej 😀 Niektoré postele, čo sme pozerali boli také nízke, že neviem akoby som sa z nej ráno postavila, by mi to trvalo asi hodnú chvíľu, preto sme siahli po takejto.

lennaa
15. feb 2022

Tieto postele maju matrac uz akoby v sebe @sadkoni? Ci to ste museli zvlast nejako dokupovat?