Čo dávate vašim psíkom proti kliešťom?

lusiisul
18. máj 2020

Neviem ci to sem patri. No chcela by som sa opytat co davate Vasim psom proti kliestom? Mame cca.2 mesacne stena husky. Zverolekar nam dal lieky Simparica, ale ked som citala pribalovy letak boli tam pisane dost caste neziaduce ucinky. Tak zvazujem ci mu to vobec dat. Nie su nejake jemnejsie ale ucinne pripravky na trhu? Alebo co pouzivate Vy? Dakujem za odpoved.

monikamoniak
19. máj 2020

Na internete sú aj názory veterinárov, ktorí nesúhlasia s tabletkami, napr. Veterina Paprsek
"... Takže pozitiva tablet jsou:
- dlouhá účinnost
- nemusíte se o parazity starat- sami zemřou a odpadnou.
Pro nás dost zásadní negativa :
- absolutně nezabrání alergické reakci na bleší kousnutí
- absolutně nechrání zvíře před možným onemocněním prenášeným klištětem
Což je pro nás dostatečný důvod to u nás nenabízet.
Pokud to klient přeci jen vyžaduje, pak to pro něj objednáme (každý rozhoduje za své zvíře sám), ale doporučení od nás neuslyšíte a doufáme, že lidi odradí i vysoka cena."

cimage
19. máj 2020

davate obojky aj takym psom co spia v dome, popripade v posteli? My mame 3psov a male dieta, ktore ich chyta. 1 zo psov spi s nami v posteli, tak neviem ci by som chcela tu chemiu z jeho kozuska mat v posteli, alebo aby to mala hladkala. Samozrejme potom si moze ruky strcit do ust. Neda sa to ustriehnut aby ich nechytala. Mate s tym tiez skusenosti?

buducamama
19. máj 2020

@anickaaa6aaa odporucaju kadeco aj nekvalitne granule. Vo vela pripadoch ide len o biznis. Aj veterinari musia z niecoho zit. Ale to je na kazdom svedomi. Staci niekedy pouzivat selsky rozum.

anickaaa6aaa
19. máj 2020

@buducamama mame známu veterinárku aj veterinára a tiež majú psov a tiež im dáva tablety. Obojok je na nič.. Akurát iba kliešťa možno odpudi ale ak ste poblíž tak vylezie na vás..

nelca84
19. máj 2020

@anickaaa6aaa ved prave o to ide, aby klieste odpudil, co z toho, ze ich tabletka zabije ked uz je kliest prisaty, ak bol infikovany
A prepac, ale ze potom vylezie na mna 😀 to je taky skolkarsky argument, kliesta som mala raz v zivote ako pubertacka, mam 35 a obojok pouzivame poslednych 6 rokov

nelca84
19. máj 2020

@cimage nas spi v dome, ale nie v posteli, je prilis velky 🙂 my sme ziadne problemy nezaznamenali, skus precitat nejake navody alebo dotazy ku konkretnym znackam, malo by to byt uvedene

lilly309
25. máj 2020

My po zlých skúsenostiach s obojkami, naposledy Foresto a predtým aj iné značky, používame už len Bravecto. Odkedy majú naše fenky bravecto "v sebe", tak na ne kliešte už nejako nejdú.

janulik2008
25. máj 2020

@lilly309 u nas zasa vsetko sme skusali a len FORESTO pomohlo :-/

lilly309
25. máj 2020

@janulik2008 tak ako pri ľuďoch, tak aj pri zvieratkách platí, že každé je iné a každému vyhovuje niečo. Našim psíkom to vypálilo až pokožku na krku, doslova z dňa na deň. 😕 Vďaka bohu, že aspoň to Bravecto zabralo 🙂

miskooo1987
13. jún 2020

Kiltix a scalibor, striedam po roku...

mamartinka
12. mar 2021

Nasi dostali Bravecto vcera obaja labici a pes este pipetu.

gertrudka222
6. apr 2021

Ahojte, planujeme si adoptovat psika a tak mu chcem kupit najnutnejsie veci. Planujeme s nim chodit aj do lesa, ale mam obavy co mu dat aby nedostal kliesta aby nam nahodou neochorel. Citala som ze su nejake spreje, ale to sa mi napaci, davat chemikaliu na srst. Citala som aj o obojkoch, ale tam som nikde nenasla ziadne skusenosti ci naozaj funguju a ako funguju. Oni odpudzuju klieste? Nevadi to tomu psovi na krku? A ako casto ich treba menit? Alebo staci jeden na celu sezonu?

lilly309
7. apr 2021

@gertrudka222 Ahoj. My sme mali jedným rokom nejaký petshopácky obojok, ktorý našu fenku ani veľmi neochránil. Na ďalší rok sme mali už psíkov dvoch a tak sme sa rozhodli investovať do drahšieho obojka od značky Foresto, ktorý ako tak celkom fungoval, až do času, kým sa nestali obe fenky naňho alergické. Prejavilo sa to vypadaním srsti v oblasti krku, práve tam, kde sa obojok trel o srsť a kožu. Koža bola úplne červená, podráždená. Liečba trvala pár týždňov a ďalších pár týždňov trvalo, kým im to miesto zarástlo späť srsťou. Takže my osobne veľmi obojok neodporúčame. No, čo sa týka výdrže obojku, konkrétne ten Foresto by mal byť na 8 mesiacov tuším. Možno, čo je ešte dobré spomenúť pri obojkoch, že niektoré strácajú účinnosť, keď sa psík okúpe, napr. v potoku a pod.
Čo odporúčam, tak to je tabletka Bravecto. Píše sa pri nej, že poskytuje ochranu po dobu 12 týždňov, ale u nás to nie je pravda. Dávame ju psíkom koncom apríla, začiatkom mája a s kliešťami nemáme problémy od podania až do jesene a potom tiež nie, keďže sa kliešte objavujú už aj v zime. Takže si takto vystačíme s jednou tabletou celý rok. Mnoho ľudí vraví, že Bravecto nechce používať, ale my sme sa rozhodli práve pre tabletku po konzultácii s veterinárom. Takže v konečnom dôsledku je na vás, čo vám bude vyhovovať, či bude postačovať obojok, alebo sa budete pýtať veterinára na Bravecto a uvidíte, čo vám sám povie. 🙂 Veľa šťastia so psíkom a najmä bezkliešťovú sezónu 🙂

tncka
7. apr 2021

@lusiisul my sme vyskusali spreje,obojky,vzdy smw nejakeho kliesta predsa len nasli. Posledne 2roky sme zacali davat Bravecto a toto bolo konecne ucinne. Treba si len vybrat

lubiss
7. apr 2021

pipetku Vectra 3D

gertrudka222
7. apr 2021

@lilly309 dakujem, urcite sa planujem poradit aj s veterinarom.
@tncka hladam moznosti, pre psika ideme az o 2 tyzdne 🙂
@lubiss prosim ta, to je co?

lubiss
7. apr 2021

@gertrudka222 to je spot-on..dava sa to na kozu po chrbtici od lopatiek (dajme tomu) po chvost..nam to funguje a pes sa moze aj kupat v lete ucinkuje to stale...

gertrudka222
14. apr 2021

@lubiss a to mozem dat uz aj steniatku? A hlavne toto bude psik mensieho zrastu nebude to vadit?

mamartinka
15. apr 2021

@gertrudka222 ano aj steniatku.

izabellik
21. apr 2021

@gertrudka222 a kde bude ten psik? lebo my mame psa, stredneho zrastu, je to krizenec a mame ho v byte. doma beha bez obojku, len ked ideme von mu ho davame a my sme mu kupili obojok proti kliestom, ma ho len ked ideme von ako aj obojok. ja som nespozorovala ziadne vypalenie srsti ani nic podobne ako tu pisu

gertrudka222
23. apr 2021

@izabellik psik bude v byte, neviem ci zalezi aku bude mat srst.Len sa chcem opytat, to nevadi ked to nebude mat stale na sebe? Ten obojok sa mi pozdava viac ako to podkozne cudo. Nestalo sa vam, ze sa ten kliest potom pohyboval po byte? Ja sa kliestov dost bojim

izabellik
26. apr 2021

@gertrudka222 to ci zalezi aku ma srst neviem, to sa skor opytaj veterinara. My mame hladkosrsteho jazvecika, zatial mal len 1x kliesta co ho mame a aj to ked mu drahy nedal ten obojok, lebo , ze zabudol. Kliesta som veru doma nenasla zatial ani my sme nemali kliesta. Ono aj zalezi kde sa pohybujes, my ked ideme do lesa tak si striekame repelent, ale nas Bono okrem obojku nic ine 🙂

gertrudka222
28. apr 2021

@izabellik dakujem, urcite sa poradim aj s veterinarom, no som viac menej rozhodnuta vyskusat ten obojok. Mozem s opytat kde ho kupujes?

izabellik
29. apr 2021

@gertrudka222 nemas vobec zaco 🙂 ja som ho kupovala v potrebach pre zvierata.No tento krat som pri objednavke kozmetiky a vitaminov videla, ze ho maju na eshope najlekaren.sk, tak som ho hodila do kosika. vzdy ho kupujem takto na jar, ked zacina sezona kliestov 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gertrudka222
2. máj 2021

@izabellik tak tam by som nevedela, ze ho hladat veru 🙂 ale v podstate je to super, lebo nemusis behat do obchodov 🙂 Ja objednavam viac z netu, obchody velmi nemusim, hlavne teraz ked je tam vela ludi 🙂 Pozajtra by sme si mali ist pre psika, tak dovtedy ho objednam a hned ho aj vyskusame 🙂 Ty ho ako casto menis ten obojok? Nas by mal mat hladku srst ked vyrastie, je to taky mix niecoho, ale velmi sa nam pacil 🙂

dianaana
2. máj 2021

Prosim vas, ta tableta chrani aj pred chorobami, ktore prenasaju klieste??

amarilka26
2. máj 2021

My sme pouzivali len obojok scalibor. Je proti kliestom, komarom a muskam tusim. Fungoval super. Pouzivali sme 2 za rok.

izabellik
3. máj 2021

@gertrudka222 minulu sezonu som objednavala 2x lebo sme boli viac v prirode 🙂 predtym som len 1X do roka objednala 🙂