Čo všetko potrebujem k bazénu Azuro Vario?

tinqua
31. mar 2021

Dobrý deň, je tu niekto kto by mi vedel poradiť čo všetko potrebujem k bazénu Azuro Vario? Chcem to pre deti a úprimne si neviem dať rady, lebo už som prečítala milión článkov. Chcem kúpiť v rozmere 4,6x1,07 a k nemu solárny ohrev. A otázka je aké ventily, aké hadice, aký výkon filtrácie, aký motor k tomu. Vie mi niekto pomôcť? Ďakujem za akúkoľvek pomoc 🙂

pininka1
31. mar 2021

Skus na modrej streche, tam to chlapi super vysvetluju.

kahh
31. mar 2021

U predajcu sa treba informovat, oni budu najlepsie vediet 🙂

acer11
31. mar 2021

Straaaaaašne veľa vody 😆

alias313
31. mar 2021

@tinqua ahoj pri takýchto veciach si nechaj poradit v bazenovom centre/ predajni.Potrebujes teleso- bazen,foliu ktora bude dnu,a podlozku ( neviem ci ho planujes zapustiť alebo nie), kedze dany rozmer ma okolo 18 kubikov vody,pieskovu filtraciu si kupis podla toho...My mame 3,6 a mensi obsah vody,ty uz potrebujes vykonnejsiu(aspon 5m3 za hodinu). Dalej potrebujes skimer- na prepojenie filtracie. Hadice a spojky ti poradia na predajni,solar sme mali a neosvedcil sa mi,vyhrieval vodu veeelmi pomaly. Kupili sme tepelne cerpadlo a to je nadhera ako rychlo vyhreje vodu.Zase musis ho kupit podla objemu vody v bazene,aby bol výkonný a vyhrial.My mame na bazen pristresok,urcite odporucam aspon kryciu plachtu.A v neposlednom rade chemiu na upravu vody..Snad som trochu pomohla,ale najlepsie je poradit sa v predajni😉

tinqua
autor
1. apr 2021

@alias313 no zistila som že Mountfield je už otvorený tak dnes tam idem. S tým solárnym si akože nie som istá, ale zas čítam diskusie kde to chvália, tak rozmýšľam že kúpim a keď to bude zlé tak budúci rok čerpadlo. Uvidím, no ja som sa chcela dopredu poradiť, lebo v obchode mi ponúknu aj čo nemusia tak nech ma na kraviny nenahovoria 🙂 a viac ako 1500 nechcem dať do toho, zas nie je to priorita na dvore, len sa obávam že ďalšie leto bude o ničom tak nech majú aspoň deti čo robiť...

jaroe
1. apr 2021

@tinqua prosim ta podelis sa o info? Tiez planujeme tento bazen.🙂

7ammy7
1. apr 2021

Tiež dávame Vario, od mountfieldu sme si nechali nacenit. Zapísali nám :teleso, fólia dnu, podložka, krycia plachta, filtrácia, schodíky, skimmer, piesok do filtrácie. Chémiu a hadice si rieši manžel v inom obchode. A robí aj elektrickú skrinku a šachtu

7ammy7
1. apr 2021

A ešte som zabudla protiprud ale to tiež chce muž kúpiť inde.

tinqua
autor
1. apr 2021

@jaroe ahoj dnes som bola na predajni a chalanisko tam mi veľmi pomohol...kúpila som od nich teleso 4,6mx1,07, skimmer,geotextiliu pod bazén a solárnu plachtu - dokopy 565e aj s dovozom. No a na základe tipov od neho som na bazenyshop kúpila filtráciu - tam treba dávať pozor na prietok pri týchto rozmeroch min. 7m3/h a výtlak ak chces ohrev tých 8m. Ešte som tam kúpila solárny ohrev 5,4m2 a fóliu premium majú ju za 112e a v Mountfield za 190 😀, čiže dokopy 515e... ešte mi treba schodíky a piesok a chémiu + výkop, betón, hadice, makadam a dlažba okolo tak asi to nebude tých 1500 ale kocky sú hodené, musím to dobojovat. Snažila som sa ušetriť ako išlo 🤷

jaroe
1. apr 2021

@tinqua dakujem

piskotka99
19. máj 2021

@alias313 dobrý deň píšem Vám správu

luccija
19. máj 2021

@tinqua máš už zistené koľko stojí výkop a betón?ja nad nim tiež uvažujem muž mi povedal také sumy, že snáď sa do tých 1500 zmestite, alebo má oklamal, lebo sa mu do toho nechce😊

tinqua
autor
20. máj 2021

@luccija ahoj, výkop bol za rovných 100 a betón ešte furt nemám, ale okolo 200e to bude

luccija
20. máj 2021

@tinqua tak to je výborná cena